Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Nadzieja-z lekkim niepokojem sledzilam co u twojej córci,ale dobrze ze juz po strachu,bardzo nieodpowiedzialna ta twoja bratowa ech brak słow pozdrawiam i zasyłam buziaki:)🌼 KASIA-faktycznie gdzies znikłas na dłuzej ,wszystko w porzadku?? A co u dziewczyn długo w tym Dortmundzie pobeda? Ale OLA,EWCIA-super ze wasze maluszki pieknie sie rozwijaja ,oby tak dalej to najbardziej cieszy🌼 MILKA-widze ze bardzo cie absorbuje twoj skarbek,tez juz bym chciała mojego przytulic widac ze bycie mama ci słuzy🌼 A u mnie mały problemik ,zęby bola jak licho ,przez pare dni prawie wyłam z bolu w koncu poszłam, rozwierciła i 3 kanały na zywca przepychała:( ujujuj jak bolało:(myslałam ze... ech szkoda gadac ,ale zyje:) no i cos tam sie w brzuszku ruszyło ..w koncu.🌼 Ja tez jestem na l4 i bede na nim do konca ciazy,czuje sie dobrze i nawet moj apetyt powrócił,waga troszke w góre ruszyła ,ale sie nie martwie bedzie dobrze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka - miałas robione kanały na żywca?!!! masakra. moja dentystka powiedziała ze absolutnie nie bez znieczulenia. ze znieczulenie nie zaszkodzi dziecku i gin to samo mowi. kazali leczyc od 2 trymestru. niby nic mnie nie boli ale wiem po kontroli ze mam kilka do zrobienia idea, goska, nadzieja - a jak u was było z zebami w ciązy? leczyłyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wsystkie ciężarówki i mamuśki :) ale_ola, ewcia cieszę się, że wszystko dobrze i maleństwa rośnią dbajcie o Was :) nadzieja ta Twoja bratowa to faktycznie nieodpowiedzialna osoba, ale cieszę się że już wszystko dobrze, Iwi cieszę się, że historia z ZUSem zakończyła się pomyślnie:) przepraszm,że nie do każdej z osobna, ale nie do nadrobienia :)co prawda czytam Was kochane codziennie, ale u mnie nic sie nie dzieje i nie za bardzo mam o czym pisać. pokupowałam już troszke rzeczy dla małej, a po niedzieli wybywam kupic wiekszość potzrebnych rzeczy, tylko wózek kupimy w przyszłym miesiącu :) u mnie wszystko dobrze :)brzuchol rośnie kilogramy wskakują i z bezsenności przeszłam na mega śpiocha :)wstaje o 10,30 :) niedawno nasmażyłam sobie pączków i teraz siedze i wcinam :p póki jeszcze moge :) pozdrawiam cieplutko wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak EWCIA NA ZYWCA i bez znieczulenia ,moja ukochana stomatolozka stwierdzila ze nie moze znieczulic bo to moze zaszkodzic,wiec sie nie upieralam ,bolało jak licho ,ale jak pomyslałam ze bolało tyle dni to juz mi było wszystko jedno. W przyszły czwartek ide z kolejnym zabkiem i mysle ze bedzie to samo.MASAKRA.Szkoda tylko ze zabki mialam wyleczone zaraz na poczatku ciazy ,a teraz leca ,a myslałam ze bedzie spokój🌼buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka - az mi sie wierzyc nie chce ze tak na zywca stomotolog sie decyduje robic. biedna ty. moja powiedziala ze bez znieczulenia wydziela sie taka adrenalina pod wpływem bólu ze moze zaszkodzic. i mnie przekonuje ze teraz te miejscowe znieczulenia to nie szkodza dziecku. ja juz sama niewiem czy leczyc te zeby czy czekac az urodze. kurcze jeden mówi tak a drugi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWCIA-jak bym mogła to bym poczekała do dnia porodu,ale bol mnie przerosł ,tyle dni juz mi dokuczało ze nie wytrzymałam co lepsze ta przyjemnosc ma kosztowac 80 zeta bo nie jest refundowana,mało mnie szlag nie trafil,w dodatku bedzie to jeszcze raz otwierac bo lekarstwo dała i pewnie kanaliki tez bedzie sprawdzac wrrrr juz sie boje.Ciekawe czy porod tez taki bolesny jak bol zeba czy gorszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale_ola
Jezu Malinka ale się nacierpiałaś!!!!! Mnie zwykłe borowanie przeraża. Ale jesteś twarda babka :) Podziwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka - oj biedna ty tyle sie nacierpiałas. ale silna z ciebie kobieta bo dałas rade. mam nadzieje ze juz nic Ci nie bedzie dokuczac. ja nadal niewiem czy leczyc czy nie. na szczescie narazie nic nie boli Dziewczyny jakie witaminy bierzecie? moze cos polecicie. mi mój M dzis kupil femibion (poprzednia nazwa Feminatal) ale niewiem jakie one sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia ja biore femibion od 13 tygodnia i jestem z nich zadowolona moja znajoma też brała, i co najwazniejsze nic mi po nich nie jest. dostałam od mojego lekarza próbke centrum materna z dha 6 tabletek ale znosilam je strasznie :(bolał mnie żołądek i miałam nudności :( wiec ja osobiście polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka pociesz cie ze borowanie bez znieczulenia jest dla mnie gorsze niz porod bez znieczulenia wrr,podziwiam cie:)ja na szczescie mialam z grubsza poleczone zeby przed ciaza,ale teraz cos czuje czasem 6 gorna wiec sie wybiore jak przestane karmic ja tez bralam przed ciaza centrum materna a w ciazy nagle moj organizm przestal to tolerowac i tez zwracalam ja,wiec bralam sam folik. nadzieja Laura przesypia juz cale nocki?a nadal karmisz piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja pytalam lekarza o witaminy i powiedzial ze najwczesniej od 16 tygodnia.Biore tylko folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny mam pytanie jestem w 15tc i z piersi mi leci coś przezroczyste czy to nie za wcześnie? do lekarza mam dopiero na 7 lutego a nie będę dzwonić z taką sprawą bo może się wygłupię...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola- dzwoń, dzwoń- nie ma głupich pytań w końcu nie skończyłyśmy medycyny... Nie słyszałam o takim objawie, ale to nie znaczy że nie występuje..:) Kasiu- gdzie nam zaginęłaś? malinka- jesteś dla mnie bohaterem :) W życiu bym tego nie wytrzymała... Znaczy się dzieciątko się poruszyło i poczułaś? Kurde, doczekać się tego nie mogę:) A z porodem kochana to nie ma co sie wczesniej zastanawiać- będzie jak będzie... i tak trzeba urodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane🌼 przyszłam znow ponarzekac ,jaka tam ze mnie bohaterka,mus to mus jak nie wolno znieczulenia to nie, po co maluszkowi szkodzic. Dzis w nocy przeszłam tez horror wczoraj leczyła gorna 6 z prawej strony ,dzis z lewej.Cała noc niespałam,ryczałam z bolu jak bobr bolało nieziemsko w nim tez bylo 3 kanały masakra,jak je przepychała to az mnie podnosiło ,ale juz sie czuje lepiej i mam nadzieje ze dotrwam bez bolu do czwartku.Maz tylko mnie pocieszał, tez biedak nie spał przezemnie ,nic nie pomagało ani zimna woda ,ani zioła na alkoholu nawet pasta na wrazliwe zeby ,a mowia ze ciaza to taki wspaniały okres, ile my musimy zniesc,ale tyle o tym.Za to synus niespodzianke tacie zrobił,jak maz trzymał mi reke na brzuchu to mały niezle wojował-zebyscie widziały mine mojego meza ha ha🌼.No i dzis bylismy w koncu akt notarialny na działeczke podpisac jestem mega szczesliwa i na osłode eklerke ze smietana wcinam-pycha🌼BUZIACZKI:)Koniec uzalania 🌼🌼🌼Super ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie jesteś dzielna malinka:) mi koleżanka stomatolog mówiła, że od II trymestru można znieczulenie w ciężkich przypadkach, bo to moze mniej zaszkodzić nić mega stres, który może wywołac np skurcze, ale pewnie są różne opinie na ten temat. mnie za to przez 2 dni strasznie bolała głowa, no nie mogłam wytrzymać. Co bierzecie na ból głowy? poza tym ogólnie czuję sie w miarę ok, czasem pobolewa brzuch, muszę przetrwać jak najszybciej do 13 tc bo wtedy poczuję sie znacznie pewniej. Moja mama poroniła w 10 tc więc teraz mam nieco stresu, ale daję jakoś radę. I do pracy nadal wstaję choć każdego dnia o 6 rano staczam mega walkę z sobą, żeby wstać. Dziś postanowiłam, że od 3 maja pójdę na L4 a do tego czasu korzystając co jakiś czas urlopu może wytrwam:) dziś idę do kina na Czerny Łabędż, Wam również życze udanego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poradźcie mi bo nie wiem co robić! Mam się zapisać na badanie przezierności karkowej. Moja gin kazała za jakieś 2tyg iść. Podobno trzeba zrobić między 11 - 14tc. Ja jestem umówiona na 14 lutego i to będzie jakoś sam początek 14tc. Czy to będzie OK? Bo aż zgłupiałam teraz... Może głupie pytanie, ale się jakoś dziwnie zestresowałam :( Dzisiaj z mężem planowaliśmy jak urządzimy pokoik dla malucha. Jezu, tak się nakręciłam, że już bym się za to zabierała :) A tu jeszcze tyle czasu trzeba czekać! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale_ola- ja miałam w 12 tygodniu zdaje się robioną przezierność- ale skoro pomiędzy 11 a 14 to u Ciebie data dobra. Zresztą zawsze można lekarza zapytać czy to nie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza, nasze Maleństwo ma prawie 7cm i okropnie się wiercił. Lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze tylko martwią go te moje bóle głowy i muszę iść na konsultację do neurologa. Dziewczyny jak lekarz Wam liczy tyg ciąży wg usg, czy wg ostatniej miesiączki. bo u mnie jest tak, że wg okresu to mam 14tc a wg wczorajszego usg 13tc, z czego wg ostatniego usg 12tc. Już się w tym pogubiłam. Jeżeli chodzi o objawy to dalej nie mogę nic jeść bo mnie potem mdli i mi się wszystkim odbija. Masakra a myslałam, że mi to minie. Bóle głowy o juz norma... Malinka podziwiam Cię, jak Ty to wytrzymałaś? Karola dzwoniłaś już do lekarza, co Ci powiedział? Ewcia- Ja cały czas biorę Fembion i teraz już będę przechodzić na ten dla IItrymestru. Nadzieja dobrze cieszę się, że jest już wszystko dobrze, twoja bratowa powinna dostać nagrodę dla najgłupszej baby! Sabiba też juz bym chciał wpadnąc w zakupowy szał. Narazie kupiłam sobie pierwsze spodnie dla ciężarówek, bo jest mi już w moich niewygodnie- jak myślicie nie zawcześnie? Ale_Ola jak Ty się czujesz jak tam mdłości? Emmi ja mam bóle głowy już od Świąt ale nic nie biorę bo się boje, chociaż lekarz mi powiedział, że 1 paracytamol nie zaszkodzi ale u mnie jest problrm, że na mnie nic nie działa. Pozdrawiam, buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej, ja tylko do Was na chwilkę (choć mam nadzieję , ze dołączę za 2 tyg:) w poszukiwaniu Kasi, bo nie zagląda na nasz wątek inseminacji, ale tu Jej też nie ma....Hej Kochana , ja jutro mam pick up:)))) Iwi83 śledzę watek objawy ciąży po iVF -ale nie udzielam się i wyczytałam że jesteś z tego woj co ja:) czy może leczyłaś się w GMW???? Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych Mamusiek;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines ja jeździłam do lekarza prywatnie do Bytomia,i oni mnie wysłali na In vitro do Provity do Katowic. Dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam ze jeśli z woj. o. to może leczyłaś się w GWM i chciałam podpytać o punkcje bo jutro mnie czeka:)ale jesli gdzie indziej to nie zawracam głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka tam dzielna tez sie boje bolu.....:( Emmi-na bol głowy podobno apap jest bezpieczny, ja nie stosuje bo juz dawno głowa mnie nie bolała,ale podobno dziala szmatka skropiona octem nie wiem ile w tym prawdy ,ale moze warto spróbowac🌼 Ale_Ola- tak to badanie robi sie miedzy 11-14 tc zrobione wczesniej lub pozniej jest niewiarygodne,mysle ze jak pojdziesz 14 lutego to bedzie ok. Ja nie miałam niestety tego badania bo na wizyte poszłam w 16 tygodniu. IWI -dla mojego malucha zniose wszystko ,nawet bol i strach. Tez dałabys rade kochana, wszystkie byscie dały rade🌼.Iwi mdłosci byc moze niedługo cie opuszcza choc ja mam je jeszcze sporadycznie,ale to juz na szczescie nie to co na poczatku.Zgage tez miałam ,ale juz od jakichs 2 tygodni jej nie mam ,poza tym kazda z nas jest inna niektore dziewczyny przechodza ciaze bezobjawowo,a niektore sie mecza🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale_ola- mi lekarz mówił że to badanie usg 3d genetyczne należy wykonać między 11-13 tygodniem ciąży i bardzo ważne aby tego terminu nie przekroczyć. W internecie też czytałam że właśnie między 11-13 tyg. http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne Najlepiej zapytaj jeszcze swojego lekarza o to. iwi- u mnie liczą tc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ale słyszałam, ze często po usg zmieniają ten termin. Mi po ostatnim usg w 9 tc nadal kazali tak liczyć, ale to zależy od wielkości płodu. Radzę, abyś zapytała swojego lekarza który masz dokładnie tydzieć, bo jakbyś chciała iść na usg 3D to ważne abyś dokładnie znała ten termin. Mnie dziś głowa nie boli, ale za to mój m ma anginę i bardzo się boję że mnie zarazi. masakra trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja tu dzis cisza otoz mam wiadomosc od Promyczka jeszcze bobaski sa u niej w brzuszku termin CC ma na jutro chyba ze cos sie zmieni dzis bo jest podlaczona do KTG jak bede wiedziec cos wiecej to dam znac .Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mam nadzieje że mnie przyjmiecie do swojego grona pozdrawiam wszystkie i przesyłam buziaczki:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Malinka jak ząbki? Lepiej już się czujesz? Strasznie cierpisz biedactwo :( Sabiba, Malinka i inne dziewczyny kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Ja już oszalałam na tym punkcie :) Już planujemy z mężem co i jak. Buszujemy po necie w poszukiwaniu inspiracji i najchętniej to bym już pokoik urządzała. Kiedy Wy startujecie z kącikiem dla Maleństwa? Wszyscy mnie straszą, żeby nie zapeszyć, a ja bym chciała mieć już gotowy pokoik przed lipcem. No bo później to upały i już ciężko będzie... Olafasola jak się czujesz? Coś lepiej już? Karola co lekarz mówił o piersiach? Wszystko OK? Emmi mi też cholernie ciężko do pracy wstawać i jeszcze 8h trzeba wytrzymać :( A do tego dzisiaj poniedziałek... W weekend jest cudnie jak mogę poleniuchować :) Mi lekarka powiedziała, że w każdej chwili może mi wypisać zwolnienie. Tyle, że ja się czuję OK. Tylko zmęczenie mnie męczy. I mam jakieś takie dziwne poczucie obowiązku, że strasznie źle bym się czuła w domu. Wyrzuty sumienia chyba... Nawet jak wezmę jeden dzień urlopu żeby odsapnąć to cały czas myślę o pracy. Jak mąż się czuje? Ja już 12 nocy na trzeszczącym łóżku polowym na wygnaniu bo mój ciągle z zapaleniem płuc walczy :( A lekarka kazała bezwzględnie się izolować. Aż tak czasem smutno i tęskno! Iwi super, że z Maleństwem wszystko OK. 7cm to już ogrom szczęścia :) Ja w końcu przesunęłam badanie przezierności na 7.02. (to będzie 11t6dc). Bałam się, że 14.02. będzie trochę późno. A poza tym na 21.02. mam wizytę u swojej dr to tak będę podglądać Maluszka co 2tyg :) Hurra! A co do objawów to nadal mam spokój. Chyba tak już ma ze mną być. Czasem w nocy lub nad ranem żołądek pogniecie, dzisiaj mnie od śniadania odrzuciło no i zmęczona jestem. Czasem mnie piersi bolą i strasznie swędzą... Ogólnie nie narzekam :) Pozdrawiam Was serdecznie i witam nowe forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×