Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

MAMAURWISA- niestety mały nie obraca się i on jak lezy na plecach tak leży nawet na boki się niekwapi przekręcic. Może rehabilitacja go pobudzi. U nas na poczatku na bebilonie tez było ok wiec z tym podejrzeniem nietolerancji laktozy to sama nie wiem jak jest. Może wyrósł z tego potroszku ale teraz jak dostaje wieksze dawki mleko to może juz organizm sobie nie radzi. MAGIA- a dlvczego zmieniasz wit D? A jaka do tej pory stosowałaś? KASIA- fajnie sie czyta takie pozytywne wpisy jak ktos ma troszke problemów i martwi sie o szkraba. Napisz kochana jak transfer i jak samopoczucie. ALE ONA- jak szkrabek troszke lepiej? IWI- jak mała poprawiło sie troszke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akif- moja mała ma według lekarza niedobór witaminy D, ale taki niewielki i lekarz kazał mi zmienić. Dawałam taką w wyciskanych kapsułkach, teraz daje w kroplach- ale chyba kupie jej w sprayu. A ty jaką dajesz i w jakiej dawce? Mała jest dużym dzieckiem i waży pewnie ok 10-11 kg stą dawka 400 była za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGIA- na mojego Filipa tez mówią wszysscy, że jest duży. On w tej chwili ma 8,5 kg i mierzy 65 cm ale rzeczywiście wygląda conajmniej na półrocznego szkraba. Ja daję Devikap po jednej kropli codziennie. W tym tygodniu robiłam właśnie badanie na poziom Vit D wyszło w połowie więc otrzymuje dawkę prawidłową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akif a jakie to badanie? nie wiedziałam, że jest...Możesz mi powiedzieć co się bada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGIA- nie jest ono refundowane na NFZ ja płaciłam za nie 95 zł ale dla dobra małego. Badanie robi się z krwi pobieranek z paluszka. Czekałam na wyniki około tygodnia. Ja zrobiłam od razu rutynowe badania z krwi plus to na wit D. Z bada wiem, że wit D jest ok ale np poziom żelaza ma poniżej i musze podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGIA- nie jest ono refundowane na NFZ ja płaciłam za nie 95 zł ale dla dobra małego. Badanie robi się z krwi pobieranek z paluszka. Czekałam na wyniki około tygodnia. Ja zrobiłam od razu rutynowe badania z krwi plus to na wit D. Z bada wiem, że wit D jest ok ale np poziom żelaza ma poniżej i musze podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa29
Hej, dziewczyny widze ze poruszalyscie temat obracania sie naszych pociesz itp. No wiec powiem tak według swojego synka. Dominik 22 lutego skonczyl 3 miesiace dokladnie i jak lezy na pleckach to np potrafi sie obrucic na boczek raz na jeden raz na drugi, i co mnie ostatnio zaszokowalo to 2 razy udalo mu sie z boku przejsc na brzuszek ale z brzuszka juz nie obrucil sie sam na plecki. Dziewczyny mam prosbe czy znacie moze jakies domowe sprawdzone sposoby leczenia przeziebienia czy kataru u tak malego szkraba bo osluchowo jest u niego i na plucach i na oskrzelach czysto od czasu do czasu zakaszle i ma caly nos zaladownay , odciagam katarkiem ale maly sie wycwanil bo jak uslyszy odkurzacz to tak sie wierci ze masakra po prostu szok, a najlepsze jest to ze nawet gdy chce poodkurzać w domu to juz sie fryga od razu :) Bede bardzo wdzieczna za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, Akif, też nie wiedziałam, ze robi się badanie na poziom wit. D. Magio my też dajemy Devikap, z tym, że znacznie większą dawkę niż u Filipka. My dajemy naprzemiennie 2 i 3 krople i Ola na wizycie dwa tygodnie temu miałą 67 cm i 7590g. Też mała nie wygląda na swój wiek:) Magio, na jakiej podstawie lekarka mówiła o niedoborze wit. D u Lenki?? U Piotrusia pamiętam było nieciekawe, miał dokładnie 4 miesiące, jak lekarz (inny niż prowadzący) zalecił zmianę wit. D. Miał taki objaw piłki z tyłu głowy, tzw. rozmiękanie potylicy i coś z żeberkami. Wszystko się szybko poprawiło na Vigantolu. Onaaaa, szybki ten Twój synek z tym obracaniem na brzuszek, nawet bardzo szybki:) A co do katarku, to bądź nieustępliwa z oczyszczaniem. A z fajnych metod, które polecił mi lekarz to: -Cebion 7 kropli dziennie -Kilka kropel kropli Olbas na płatek kosmetyczny i w pobliżu główki dziecka (np. między szczeblem, a materacykiem umieścić) - Krople Nasivin (zakraplać po oczyszczeniu noska) -posiekany ząbek czosnku w gaziku zawiesić przy łóżeczku (super sprawa, wbrew pozorom maluch się nie denerwuje) - często pozycja na brzuszku, szczególnie po zakropieniu noska solą fizj. lub morską -dużo noszenia też brzuszkiem do dołu - nebulizacje solą fizjologiczną do 3 razy na dobę Lekarz pozwolił nam na wodę oceaniczną Quixx (woda hipertoniczna jest bardziej słona i łatwiej wysusza katar). Ta woda jest niby od 6 miesięcy, ale pediatra twierdzi, że po 3 miesiącu można i pozwolił na coś, na co bez pozwolenia napewno nie odważyłabym się - syrop Ceruvit Junior. To jest syrop, który ma sporo rutyny, niewielką zawartość aloesu itp., czyli sprzyja zdrowieniu. Niby jest od 3 lat, ale jest b. mało skoncentrowany i generalnie dla 3-latka trzeba bodaj dawki 15 ml, dla dorołego 30 ml. Lekarz pozwolił 1 do maksymalnie 2 mililitrów na dobę podawać Oli. Stosowałam ten zestaw, jak maleńkiej nawrócił katar po zapaleniu oskrzeli. Szybko przeszło, więc polecam ten zestaw i co dla mnie b. ważne nie zaczęła na nowo kaszleć. Skończyło się tylko na niespełna tygodniowym katarze. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Dzieczyny , prosze napiszcie mi jaka wasze dzieci mialy przeziernosc karkową czyli NT . Ja mialam wczoraj badania prenatalne pierwsze i przeziernosc u mojego malenstwa wyszla bardzo duzo podwyzszona 3,8mm . Lekarz nas zalamal , powiedzial ze najprawdopodobniej dziecko ma wade genetyczną , w weryfikacji najwieksze prawdopodobienstwo jest na zaspol downa. nie mamy sily juz na nic ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu kochana, Strasznie mi smutno, jak zobaczyłam Twoją stopkę, że już tylko jeden Maluszek jest... Kochana, słuchaj... nie tak dawno dziewczyny mnie pocieszały... Moja Oleńka miała przezierność 2,7 i wszystko jest dobrze, jest zdrowa. Oby u Ciebie też tak było. Moje maluchy miały bardzo różną przezierność - Piotruś 1,5, a Ola 2,7, a oboje zdrowi. Z całego serca życzę Ci zdrowego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu kochana, Strasznie mi smutno, jak zobaczyłam Twoją stopkę, że już tylko jeden Maluszek jest... Kochana, słuchaj... nie tak dawno dziewczyny mnie pocieszały... Moja Oleńka miała przezierność 2,7 i wszystko jest dobrze, jest zdrowa. Oby u Ciebie też tak było. Moje maluchy miały bardzo różną przezierność - Piotruś 1,5, a Ola 2,7, a oboje zdrowi. Z całego serca życzę Ci zdrowego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYBCIA- mój mały miał przezierność 1,9. A co tobie zalecił doktor? Kochane dziewczynki zastanawiam sie nad kupnem kojca może macie model godny polecenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybcia Gabi miała 0,8 mm. idź może do innego lekarza na usg i się uspokoisz :) moze się pomylił,albo aparaura zaszwankowała lepiej sprawdzić niż zamartwiać się na zapas, chociaż wiem że to łatwo powiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie ;) Dziekuje za odpowiedzi , jade dzisiaj do Krakowa do drugiego lekarza na ponowna prenatalke zobaczymy co bedzie brak mi poprostu sil juz mi sie chce plakac nie daje rady!!! Jezeli sie to potwierdzi bede miala aminiopunkcje i biopsje kosmowki to da 100 % pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wczoraj kupiłam w aptece nutramigen 1 za 9,50 zł na receptę- od nowa jest na liście leków refundowanych (od 1 marca), bez recepty ma też nową cenę - 38 zł. Napiszę więcej w poniedziałek po usg, naprawdę obiecuję się poprawić i nadrobić zaległości! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu - przepraszam, dopiero teraz przeczytałam Twój wpis. My mieliśmy przyzierność 1,5 i podobno to było ok. Najlepiej zrób test Pappa z krwi - on jest podobno dużo dokłądniejszy. Trzymam kciuki, musi być dobrze! Tulę Cię mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi , ja wlasnie czekam na wynik tego testu Pappa , w czwartek mam miec wynik , bylam dzisiaj w Krakowie u mojego lekarza zweryfikowal wyniki i u niego przeziornosc byla 3,7mm wiem ze to tylko 1 mm a moze az 1mm bo nawet dziesiatki sie licza , zmniejszyl ryzyko wczesniej mialam 1:7 teraz mam 1:12 powiedzial ze mam duze szanse na urodzenie zdrowego dziecka , ale musze sie poddac tej amniopunkcji zeby miec pewnosc.Ne dalo sie jednak zobaczyc u maluszka kosci nosowej poniewaz wcale nie mial ochoty sie do nas obrocic a nawet stanol na glowie i tyle widzialam jego buzke. Zobaczymy co bedzie dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Znów się troszkę opuściłam w naszym forum, ale zaraz szybciutko nadrobię. Na początku tak krótko o tym co u nas. Tak więc ze skórą Hanuli jest już o niebo lepiej. Już prawie całe zaczerwienienie zniknęło więc odstawiłam Zyrtec. Pediatra nas ostrzegała, że teraz Hania może mieć lekki nawrót alergii, ale mam nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze. Od przyszłego tygodnia powoli wprowadzamy nowe pokarmy i zaczynamy przygodę z glutenem. Oby nic się nie działo! Zauważyłam dwie rzeczy, które mnie troszkę zaniepokoiły. Po pierwsze Hani rozdwaja/rozwarstwia się paznokieć (????), a po drugie czasem się tak dziwnie wzdryga tak jakby np. zjadła coś kwaśnego, nie wiem jak to opisać... Kojarzycie może? Może to być coś złego? Z góry dziękuję za rady :) Kasiu ależ Ci zazdroszczę takich egzotycznych wakacji!!! Musiało być wspaniale i widzę, że solidnie naładowałaś baterie :) Teraz trzymam kciuki za Ciebie z całych sił!!! Onaaa29 swego czasu też używałam Cetaphilu bo miałam problemy z cerą i fakt, że jest dobrym kosmetykiem. Mi się wydaje, że te wszystkie kremy mają bardzo zbliżone działanie. Też słyszałam o tym, że skóra się przyzwyczaja do kosmetyków (nawet my kobiety powinnyśmy od czasu do czasu zmieniać krem do twarzy), ale z drugiej strony ja się boję małej tak zmieniać krem jak jakiś jej dobrze służy. Mamo Urwisa piszesz o przesuszonych plamach na dłoniach. Nie wiem czy słyszałaś o dermokosmetykach SVR? Ja miałąm problem z suchymi plamami na twarzy :/ i zaczęłam używać SVR Xerial 5. On ma w sobie mocznik i bardzo fajnie nawilża i usuwa przesuszony naskórek. Mnie ten krem wyciągnął z porządnej alergii na twarzy. Ta seria ma kremy z różnym stężeniem mocznika. Ja osobiście polecam nawet wziąć próbkę i spróbować, a nuż pomoże. Polecam zakupy w Superpharm bo tam mają świetne promocje i można w fajnej cenie kupić. No i na pewno powinni mieć próbki. Mamo Urwisa piszesz też o takim dużym kojcu. Ja planuję kupić taki drewniany spory bo ponad 7m2, którym właśnie można odgrodzić np. kawałek mieszkania. My też mamy otwartą kuchnię na pokój i taki kojec wydawał mi się rozsądny. Napisz proszę czy byłaś zadowolona i czy się sprawdził. Piotruś nie wychodził górą itp? I jak Piotruś, mąż i mama? Mam nadzieję, że czas chorób już się u Was skończył!!! Akif kurcze strasznie mi przykro, że masz takie zmartwienia z Filipkiem. Mam nadzieję, że w końcu uda się znaleźć i wykluczyć przyczynę Waszych problemów!!! No i rzeczywiście Filipek to duży chłopiec, ale w sumie to dobrze bo przy tych wszystkich problemach nie martwisz się, że mało przybiera na wadze. Magia z tym planem dnia to święta racja :) Ja bym chyba cały czas spięta chodziła jakbym miała wszystko co do minuty planować. A u nas tak jak u Was, w sumie mamy jakiś tam plan dnia, ale jednak każdy dzień jest inny. Zazdroszczę, że już dajecie Lence chrupeczki. Ja już po prostu nie mogę się doczekać tego etapu :) Rybcia moja Hania miała przezierność 1,2mm. Widzę, że ten 0,1 mm robi dużą różnicę. Trzymam mocno kciuki, żeby po amniopunkcji okazało się, że Twój maluszek jest zdrowy!!! I bardzo mi przykro z powodu Twojego aniołka :( Trzymaj się ciepło!!! Emmi kochana dlaczego lekarka zaleciła Wam usg główki? Na pewno wszystko będzie OK!!! Czy to w ten weekend wyjeżdżacie? Jeśli tak to dobrej zabawy Wam życzę :) Lecę do Hani bo głodna :) Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki;-) zapakowano mnie do lozka. mam lezec, bo dr nie podobalo sie zbyt duze napiecie macicy i brzucha ogolnie. oprocz tego dodatkowe badania czy gdzies sie infekcja nie czai i no spa 3x dzien i luteina 2 x na dzien. L4 juz do porodu bedzie. no i leze, chociaz po wigorze malej wnioskuje, ze nic zlego sie nie dzieje..;-) obym sie nie mylila, najpierw przodujace lozysko a teraz to...wr..... dobra wiadomosc jest taka, ze cukrzycy nie mam, moja trzustka zmasakrowala 75 gram glukozy ;-) korzystam i obzeram sie wlasnie rogalikami..;-) aaa mamusie i bardziej zaawansowane ciezarne, wroce do tematu wagi;-) od poczatku ciay przytylam raptem 3,6 kilo. od ostatniego miesoaca 200 gram, jem normalnie, nie ograniczam sie ale chyba jak na 26 tc to ciut za malo...nie chce zaszkodzic malej, myslicie ze jeszcze nadrobie w III trymestrze? dzidzia za duza nie jest, a to tez nie jest dobre... pozdrawiam Was serdecznie i mma nadzieje, ze Wasze kłopoty z alergiami szybko sie skoncza..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa rybciu odnosnie przeziernosci odpisalam Ci na forum o IUI, ale z tego co widzę u dziewczyn, moja tez wyszla sporawa... 2,4mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybciu- ja miałam 1,4- zatem nie pomogę, bo nawet nie wiem jakie są normy:( I szczere współczucie z powodu jednego aniołka:( mamo urwisa- w sumie nie wiem czemu lekarka kazała podawać witaminę d i stwierdziła że chyba mała ma za mało. Tam pytałam o potliwość, bo małej sie główka poci i tyle... ale wczesniej dawałam dawke 400 j a lenka jest spora to pewnie też ją zasugerowało... teraz daje 2 krople D po 500 j. Laski czy wasze dzieciatka jakoś reagowały na szczepionki. Mała miała w piątek podaną hexę i prevenal na pneumokoki. Widać było w sobotę, że nóżki ją bolały bo podkurczała... a teraz ma tam lekkie zgrubienia w miejsu kłucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbie:):):)
Czy u Was także na początku ciąży pojawił się biały gęsty i w dużych ilościach śluz? Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulfonik kochana to teraz się koniecznie oszczędzaj i leż jak lekarz przykazał. Super, że nie masz cukrzycy i możesz powcinać smakołyki :) Jeśli chodzi o wagę to chyba jest to sprawa zupełnie indywidualna i sporo zależy od wagi sprzed ciąży. Ważysz się na każdej wizycie u lekarza? Jeśli on nie ma zastrzeżeń to ja bym się nie martwiła. Pewnie jeszcze nadrobisz :) Magia Hania też po jednej szczepionce miała gigantyczną gulę na rączce w miejscu wkłucia. Po kilku dniach jej zeszło, a ja niczym tego nie smarowałam tylko uważałam żeby nie dotykać, żeby małej nie bolało. Przypuszczam, że pielęgniarka jakoś gorzej się wkłuła. A u nas dzisiaj wielki dzień :) Hani wyszedł pierwszy ząbek!!! Jupiii!!! Ależ jestem dumna :) Moja córa dorasta ;) Na razie jest taka wąziutka biała kreseczka, ale ewidentnie wyszedł. I przeszło w sumie bezboleśnie. W ostatnim tygodniu Hania była strasznym przytulakiem i w nocy bardzo chciała być ze mną więc sporo pobudek było. Myślałam, że znów ma okres tęsknoty za cycem mamy, a tu taki psikus. Na szczęście obyło się bez płaczu i marudzenia. Czekam teraz aż cały wyjdzie, to dopiero będzie czad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale_ola- dzieki za odpowiedz:) trochę mnie uspokoiłaś... już chyba jest lepiej bo nie podkurcza nóżki. Ciesze się, że hanula też wraca do zdróweczka:) No i super ze nutramigen refundowany;)) Kochane mamusie mam pytanie- czy używałyście szelek do wózka, do gondoli? Musze takie kupić bo mała już potrafi usiąść i niebezpiecznie ją samą zostawiać a szelki dały by mi komfort i zabezpieczały by malucha. tylko nie wiem jakie:( http://www.nakina.pl/szelki/22-szelki.html ewentualnie http://www.bangla.pl/opinie/p640/canpol-szelki-do-wozka ewentualnie http://www.twenga.pl/dir-Dzieci,Odziez-dziecieca,Akcesoria-dzieciece,Szelki-dzieciece Będę wdzięczna za rady i pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magia ja na Twoim miejscu przeszła bym na spacerówke, przecież oparcie sięrozkłada i można przypiąć dziecko :) my przeszliśmy na spacwrówke jak Gabi miała 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu mam nadzieję że wyniki będą dobre i już nie będziecie z m się tak zamatwiać,tulę mocno do serduszka by wszystko dobrze się poukładało. ale-olu gratuluję Hani ząbka:)dzielna dziewczynka nie dała nic poznać po sobie że to już.No i cieszę się oczywiście że mazidło i tabletki pomogły! magio dumna mamo:)teraz mała będzie Was z dnia na dzień miło zaskakiwać:) ale-olu,magio możecie napisać mi jaką długość mają gondole Waszych wózków? -kasiu-:) trzymam kciuki:) mamo urwisów jak zdrówko Waszych pociech?mam nadzieję że teraz jak więcej słoneczko świeci to i nastroje się polepszyły. kulfoniku przykro że musisz leżeć,ale jak trzeba to trzeba...co do Twojej wagi to ja chyba przejdę na głodówkę ;) mnie też czeka glukoza w przyszłym tygodniu,wypoczywaj !!!!!!! micholiholu hop hop co u Was??? Ja już regularnie czuję ruchy:)cieszę się ze pogoda z dnia na dzień piękniejsza w sobotę poszalałam w ogrodzie do tego stopnia że po wieczornej kąpieli tak mi mocno serce dudniło,że musiałam wstać bo myślałam że mi wyskoczy.Swoja drogą nie wiem jak Kushion dawała radę bo co się schyliłam to musiałam lecieć do wc:) pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusie i dzidziusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia, a rzeczywiście nie chcesz przenieść Lenki do spacerówki? Ja też się nad tym zastanawiam, ale nasza spacerówka to czołg i boję się, że mała w niej utonie. Chyba poczekam aż się cieplej zrobi i będziemy próbować. Aha i co do gulki po szczepieniu to mi pediatra pozwoliła smarować Altacetem. Tyle, że ja wówczas o tym zapomniałam :) Dziewczyny mam pytanie co do ząbków. Hanuli jak już wiecie zakiełkował tak jakoś na 2-3mm. Ile czasu trwa takie całkowite wyrzynanie się ząbka? I kiedy najbardziej boli? Bo raz czytam, że najbardziej bolesne jest wyrzynanie zęba z dziąsła, innym razem, że rośnięcie. Już zgłupiałam, a ciekawa jestem co nas czeka... No i dzieć się do mnie przykleił na stałe i nie to żeby mi było z tym źle, ale chciałabym się już wyspać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eewa dziękuję za ząbkowe gratulacje :) Super, że synek już tak intensywnie daje znać o sobie!!! A z tymi szaleństwami to nie przesadzaj i mimo wszystko oszczędzaj się :) Wymiary mojej gondoli to 75x33x19 (są to wymiary wewnętrzne jakie podaje producent na stronie). Hania do tej pory na luzie się w niej mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×