Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
primaverka89

dobry, wygodny materac na łoże małżeńskie

Polecane posty

Gość konradczech1
Ja kupiłem w Warszawie w firmie Doria materac słowacki Swiss coś tam. Piankowy, chociaż w zamierzeniu miał być kokosowy ze sprężynami. Nie lubię tych termo coś tam, bo są miękkie bardzo i mam wrażenie, że w bajorze leżę. Ale ten jest fajny - sprężysty, dobrze wypełnił lukę pod plecami, a przy tym da się siadać na nim bez zapadania się. Trochę się bałem, bo materac 160x200 przywieźli pod pachą - zwinięty w rulon, ale działa. Nic mu nie jest. Podobno w Europie już tak pakują materace. Nie pamiętam nazwy, ale stronę znajdziecie pod adresem www.doria24.pl. Piszą też fajne blogi o materacach, ale nie pamiętam adresów. Trzeba by poszukać w gogle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wyboru materaca dla dwóch osób to też się właśnie zastanawialiśmy jaki rozmiar będzie odpowiedni i zdecydowaliśmy się na 140/200. A czy macie już upatrzoną jakąś konkretną markę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
140 na 200 ? No w sumie nie powinno być za małe, choć chyba skłaniam się ku 160 na 200, rodzaj wiem jaki, lateksowy, bo chcę mieć regulowany stelaż, Hilding Latino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak działa regulowany stelaż? Podnosisz sobie np. górną część ciała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam materace z firmy alvare. Spodobało mi się jak profesjonalnie podchodzą do tematu. Rozmowa telefoniczna z Panem Alvare trwała ponad dobrą godzinę. Dokładnie chodziło o materacyk dla dziecka a raczej niemowlaka, który chciałam kupić. Byłam nastawiona na materac lateksowy bo każdy sprzedawca na taki namawiał. Niestety jedyną osobą, którą namawiała na inny materac to właśnie Pan z Alvare. Moja wiedza zdobyta w trakcie szukania padła. Stąd długa rozmowa, gdzie Pan z materacy wytaczał ciężkie argumenty przeciw lateksowi dla dziecka. Po ponad godzinnej batalii z Panem, kto zna lepiej temat musiałam ustąpić i przyznać się do zarozumialstwa. Pan przesłał mi ostatnie badania nad lateksem no i oniemiałam problem z uczuleniami na lateks badany jest już od lat 70 ale przy okazji nikt z tym nic nie robi. Lateks dostępny jest wszędzie. Z firmy Alvare kupiłam materac z pianką wysoko-elastyczną i jest super. Naprawdę świetna firma pochylają się nad każdym nawet błahym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regulowany tak, podnosisz jego część, aby np. inaczej podeprzeć plecy. Ale musisz mieć materac, który się nadaje "tak wygiąć", musi być elastyczny. Czyli jak mój :) lateksowy Hilding Latino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za jakieś dziwne nazwy tych materacy z hildinga? Mają jakąś nową linię? Bo wcześniej chyba ich nie było z tego co kojarzę jak się rozglądałam za materacami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka1985
tak, mają nową linię :) starej nie znam, ale ta nowa mi się bardzo podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoś się zastanawiał, dlaczego Hilding tak nagle zmienił nazwy materaców, które podobno były hitem? Co nie znaczy, że nowe materace Hildinga są złe. Stosując jednak autoreklamę, proponuję zapoznać się z naszymi materacami na www.doria24.pl/kategoria-produktu/materace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, Doria24 ja kupiłem u Was rok temu materac Viscogreen i jest naprawdę super. Dzięki za pomoc. Teraz szukam coś dla malucha, co się mnie wykluje na jesień. Co byście polecali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja materac szukałem w różnych firmach i zajęło mi to sporo czasu większość firm proponowała mi materace piankowe od 2000-3000 zł i odradzała kieszeniowe. Jedyna firma, która z uporem maniaka mnie namawiała na kieszeniowy to alvare. Niestety chciał sprzedawca miał mocne argumenty przemawiające za materacem kieszeniowym dodatkowo w dużo niższej cenie dałem się zwieść większości firm i zakupiłem piankowy za 2400 zł. Niestety był to błąd. Chociaż mojej żonie się w miarę dobrze spało to mi niestety nie. Mam problem z kręgosłupem i bóle się niestety nasiliły. Udało mi się materac zwrócić i kupić inny jeszcze droższy za 3500 zł myślałem no cóż zdrowie ważniejsze i znowu rozczarowanie. Już się nie bawiłem w eksperymenty tylko zadzwoniłem do alvare i poprosiłem aby dobrali mi materac - to chyba jedyna firma a szczególnie Pan, który zrobił ze mną wywiad i cierpliwie wytłumaczył jak dziecku który materac jest dla mnie najlepszy (trwało to dobre ponad pół godziny). Wiedza, którą wykazywał przebijała innych sprzedawców o wieki świetlne. Zgodziłem się na zakup materaca pod warunkiem zwrotu - nauczony doświadczeniem wolałem mieć gwarancję, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Materac z Alvare kosztował mnie 1290 zł - cóż pomyślałem za tą kwotę raczej nie oczekuje cudów i tu miłe doświadczenie. Materac z alvare jest po prostu świetny użytkuje go już ponad 3 miesiące i zapomniałem o bólu kręgosłupa. Żona także przekonała się jaka przepaść dzieliła poprzednie materace od tego aktualnego. Nie podaje nazw firm bo nie chcę robić negatywnej reklamy a w sumie powinienem bo tamte firmy a już to wiem były wyspecjalizowane tylko w wyciąganie jak największej kasy. Nikt nawet nie postarał się dobrać mi odpowiedniego materaca ale sprzedać ten najdroższy. Natomiast w firmie alvare odradzali mi najdroższe bo powiedzieli, że nie są przystosowane na naszą wagę i preferencję - co również wzbudziło moje zaufanie. DLATEGO MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECIĆ FIRMĘ Z MATERACAMI ALVARE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusia005
A na http://www.comfortbe.pl/ patrzyliście? Mają tam spory wybór materaców. Można realnie coś sobie dobrać i to w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z tego co wiem hilding ma teraz nową linię, babeczka w sklepie nam powiedziała i bardzo ją zachwalała. Podobno są dobrze wykonane, mają też długą gwarancję. My się teraz rozglądamy za nowym do sypialni, bo stary jest już mega niewygodny. Już się nie mogę doczekać zakupu, bo już mnie kręgosłup zaczyna boleć na tym starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości materac do sypialni. To bardzo ważna kwestia, ponieważ 1/3 życia przesypiamy, a zły sen może skutkować zmęczeniem, brakiem chęci do życia no i bólami kręgosłupa. Zatem, materac ma znaczenie! Ja teraz mam materac Viscotherapy i jestem niezmiernie zadowolona. Mówię to z własnego doświadczenia, bo niestety i mnie się przytrafiło sypiać na złej jakości materacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Marzenka
przeczytałam sobie najnowsze posty z tego wątku i w sumie każdy mówi coś ciakawego. Prawda jest taka, że dopóki nie poczytałam wogóle oferty materacy to nie wiedziałam że taki jest wybór. Chyba tak naprawdę z etgo co widzę, każdy producent ma w miarę to samo. KAzdy twierdzi, ze ma najlepsze, trzeba pójśc do sklepu i testować. Piszecie o Hildingu - testowałam jakis model piankowy, i leżało się dobrze, Alvare - nie miałam okazji testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1_monik
każda marka, aby była markowa. Miałam Janpol i była zadowolona, Hilding z kokosem i też jest dobry. Po prostu musi być powyżej jakieś poziomu cenowego i jest już jakościowo dobry. A na łoże małżeńskie minimum 160 lub 180 cm szerokości, więc lepiej szukać takiego producenta, który robi rozmiary "w standardzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się dopiero wybieram do sklepu przetestować materace, zastanawiam się pomiędzy pianką a sprężyną z hildinga i nie wiem na co się zdecydować. Jedni mówią, że lepsza pianka, inni że sprężyna. Mam nadzieję, że jak się położę sklepie na jednym i drugim to już będę wiedziała czego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1_monik
sprężyna a pianka, to trochę jak gusta - jedni lubią coś bardziej, a inni mniej. raczej to się po prostu wie, czy wolisz sprężynę czy pianke. ale jak nie wiesz to tak jak piszesz pojść i potestować. Jak wiesz, ze chcesz hildinga, to powiedz sprzedawcy, ze tej firmy chcesz i niech podpowie, bo może jakieś ciekawe elementy/nowości hilding ma akurat np. w sprężynowych czy piankowych. I może samo się trochę rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla pary to polecam minimum 160 szerokości, wtedy z pewnością każda z osób będzie miała sporo miejsca dla siebie. Tylko wtedy trzeba zainwestować w większą kołdrę aby objęła spokojnie taką powierzchnię, albo dwie kołdry (u mnie tak jest, polecam dla par, które od zawsze "walczą" o kołdrę). M.in. Hilding własnie rozważam. Ale będę musiała się dowiedzieć o terminy dostaeczenia od dnia zamówienia, bo dla mnie to dość istotne. Więc będę wybierać ten co będzie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta45
To raczej powinno być sprawnie w Hildingu i innych ich pokroju - Janpol, Koło itp. Z tego co się już orientowałam. Ja polecam bo na własnym przykładzie źle zrobiłam i teraz kombinuję jak odsprzedać materac siostrze, a sobie kupić nowy. Mam piankwy Hilding Rumba, jest super, materac dla mnie marzenie, miękkość dla mnie super. Ale wybierałam go sama, a śpię z mężem, który do tego jest sporo ode mnie cięższy. I jemu nie pasuje, tak narzeka, że jemu się żle śpi na piance. Dopiero jak porozmawiałam z sprzedawcą więcej okazało się, że w naszym przypadku, kiedy jest duża różnica wagi i mężowi nie pasuje pianka, to lepsze byłyby dla nas spręzyny kieszeniowe. Także polecam kupno łożka małżeńskiego razem z mężem, bo każdy inaczej odczuwa materac na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale z tego co wiem to maja jakiś model przeznaczony dla osób rożnych wagowo. Musisz popytać w sklepie to na pewno ci podpowiedzą o jaki model dokładnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdemu potrzebny jest dobry, porządny, dobrze dobrany do indywidualnych potrzeb i preferencji materac. Ja taki znalazłem, to Viscotherapy i mogę szczerze go polecić- myślę, że odpowiednio dobrany sprawdzi się dla każdego przy każdych dolegliwościach i preferencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doria Materace i Łóżka
Proponuję osobom z Warszawy i okolic wpaść do naszego sklepu Doria w dawnym Centrum Jupiter, ul. Towarowa 22 w dniach 22 i 23 października 2016 roku. Udało się nam wypożyczyć specjalistyczny sprzęt X-Sensor do mierzenia nacisków ze strony materaca na ciało ludzkie. To pomaga ekspresowo i bezbłędnie podpowiedzieć, jaki materac wybrać. Możecie tutaj o tym przeczytać: http://doria24.pl/pomiar-mata-x-sensor/ Kupić nie musicie, a możecie przy okazji nabyć sporo wiedzy, którą chętnie się dzielimy. Dołącz do nas na Facebooku https://facebook.com/doriasc oraz zarejestruj się jako uczestnik tej akcji, a może wygrasz tez poduszkę Termopur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Ilek
Jakbym miała polecić jakiśkonkretny materac, to zdecydowanie byłby to Visco DeLux 180X200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm materac dla osób o różnej wadze? Pierwsze słyszę i nie ukrywam, że u Mnie taki by się właśnie sprawdził. Dzieli Nas z męzem różnica 40 kilogramów, więc dość sporo. Poczytam o tym materacu z hildinga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź ofertę http://visby.pl Mają wygodne materace oraz pozostałe wyposażenie do sypialni, drewniane łóżka, komody oraz stoliki nocne. Produkty wysokiej jakości w korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj i najlepiej wybierzcie się do sklepu, podpytajcie sprzedawcę i sami sprawdzcie. Moim zdaniem to będzie najlepsze rozwiązanie. Położycie się i zobaczycie jak materac się "zachowuje" przy takim rozłożeniu wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka200
Uważam, że takie rzeczy jak materac warto kupić u fachowców, którzy znają sie na rzeczy, bo materac to indywidualna jednak sprawa. Swego czasu spor się naszukałam, ale udało mi się w http://meblehot.pl/6-materace zajęli się mną wspaniale i dziś wiem, że wybór producenta to było najlepsze posunięcie, ponieważ wybrali mi idealnie za co jestem im wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×