Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaNNula312

Jakie studia sie teraz opłacaja???

Polecane posty

studia techniczne to i przyszłościowe. Problem w tym że teraz za dużo ludzi to zaczyna studiować i znaczna część będzie miała problemy znaleść pracę. Same studia techniczne to początek drogi trzeba zdobyć uprawnienia i nabrać doświadczenia. Praca na lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkiikkkkaaaa a co robią absolwenci po chemii? pracują po sklepach z ubraniami na call center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiikkkkaaaa
niby tak, ale z drugiej strony mamy postęp technologiczny i pracownicy w tych branżach zawsze będa potrzebni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiikkkkaaaa
a skąd ja mam wiedziec co robią ludzie po chemii? Nigdzie nie napisałam, że chemia to przyszłościowy kierunek, ja bym na to poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupottta
chemia ejst dobrym kierunkiem ale chyba lepiej wyjecha z karaju i znac ze dwa jezyki obce wtedy mzoan zaszalec :) w polsce troche lipnie jest chociaz studia uwazam za wartosciowe- niestety sam z chemii byłem noga zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem w tym że u nas powstają montownie. Z roku na rok ubywa ośrodków badawczych nie opracowuje się rozwiązań. Pomyśl ilu inżynierów trzeba do montowni a ilu do ośrodka badawczego. Do tego sporo zakładów zlikwidowano w ramach prywatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cplay
jak myślice co mogę studiować po zdaniu na maturze takich przedmiotów ? Wos geografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta chemią dobry kierunek radzę się obudzić. Studia dość trudne a potem mizerne szanse na pracę. Jeszcze trzeba pomyśleć jaka chemia? bo tam sa kierunki typu technologia ,inżynieria, ochrona środowiska,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiikkkkaaaa
u nas nie ma kasy na badania więc wszelkie chemie, biotechnologie i tym podobne kierunki to tez niezbyt dobry wybór. Trzeba mieć sporo szczęścia, żeby fajną pracę po tym dorwać. A branże w których praca na pewno będzie to IT, budownictwo, mechanika maszyn, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze problemem kierunku chemia są zabytkowe laboratoria, kadra oderwana od realiów. Efekt absolwenci którzy nie umieją posługiwać się nowoczesnym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupottta
kapselko- chemia najpeliej za granica :) polsak to chiny europy - tanai siłą robocza:) koleznaka studiowała chemie na uniwerku w poslce , rzuciłą studia wyjechala do anglii. tam zrobiłą licencjat?inz? z chemii i juz miała płątny staz po 3,5 roku nauki obowiazkowo. teraz pracuje w jakims odziale fimy kosmetycznej , nie wiem czy dalej sie ksztalci w Polsce z mgr w reku szukała by pracy w szkole ale deprecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo wyposażenie laboratorium to gigantyczne kwoty na warunki polskiej biedy. Z budownictwem to nie wiem teraz to kierunek zamawiany i bardzo dużo ludzi na to poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiikkkkaaaa
o chemia za granicą to dobry wybór, tylko to się wiąże z emigracją, a nie każdy chce wyjeżdżać na całe życie (bo w takiej sytuacji nie mówimy raczej o wyjeździe na parę lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśę żę za jakiś czas chemię zrobią kierunkiem zamawianym tak jak biotechnologię. Komedia normalnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaNNula312
o chemii nawet nie mysle bo nic z niej nie wiem;/ w liceum mialam zawsze zagrozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiikkkkaaaa
Ale w Polsce dużo się buduje i budowac się będzie. A jest to kierunek techniczny, więc nie każdy ma predyspozycje, żeby to studiować. Zresztą wiadomo, że nawet po kierunkach technicznych zdarzają się bezrobotni, ale z reguły są to ludzie, którzy się po prostu na nie nie nadawali ibyli kiepscy. Dobry absolwent studiów technicznych, posiadający konkretną wiedzę pracę znajdzie na bank. Taka jest różnica między kierunkami technicznymi a humanistycznymi, bo dobry humanista posiadający wiedzę i tak może pracy nie znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkiikkkkaaaa teraz jest bum na Euro 2012 a co będzie potem? Po Euro kasa na inwestycje mocno się skurczy i będzie mało pracy. Największe szanse na pracę będą mieć starzy wyjadacze ze znajomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź na politechnikę
Budownictwo np., w Polsce ciągle brakuje inżynierów. Z pedagogiką daj sobie spokój Bezradna25 jak zrobiłaś tłumacza ? Jesteś po germanistyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupottta
kkkkiikkkkaaaa- noe neistety wiem. ona wyjechał do anglii dorobic jako baby sitter czy jakas tam pomoc domowa chyba wiec nie miał w planach tam zostac. ale jak sie zorientowała co i jak do do polksi nie wróciła, zaoszcedziłą kase i poszłą tam na studia w wieku nie wiem- 23 lat? zaczeła od pozcatku i chyab słusznie zrobiła o faktyczne interesowała ja to. wiem na bank ze w polsce z magisterka z chemii klepała by biede raczej , szcegolnie w jej rodzinnym mieiscie. no nic jestesmy pakistanem europy i zcas sie z tym pogodzic :) ja tam moge pracowac jako fryzjer nawet sek w tym abym zarabiła tak jak w niemchech czy UK :) wydaje mi sie ze studia w poslxce bardziej dla przyjemnosci obecnie niewiel dają. oczywiscie młodym ludziom tego sie nie mówi bo wykłądowcy musza miec kase !! a pracodawcy pąłca sszmiesze grosze i zadaja od kazdego co najmniej licencjatu z czegos- poroniony kraj :D studia najlpsze medyczne albo techniczne !!! polksie studia medyczne sa na dobrym poziomie- nasza słuzba zdrowia ta syf ale nasza sila naukowa w tym wzgledzie ejst na wysokim poziomie,. oczywiscie zawsze w cenie sa tez studia artystyczna ale do tego trzeba meic talent :) mozna oczywiscie studiowac pedagogike czy kulturoznawstwo ale zeby pózniej zaskoczenia ni było jak sie szuka pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra pomoc
Idź na chiński :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwet5grur
no właśnie, może coś egzotycznego? japonistyka? koreanistyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może niech znajdzie bogatego faceta i z nim weźmie ślub. Ustawi się do końca życia i będzie studiować hobbistycznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sądzicie o kierunku
geodezja i kartografia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooodeettkkaa
Jeżeli jesteś po technikum geodezyjnym to owszem, jeżeli nie to nie wiem czy masz szanse się utrzymać na tym kierunku ale studia jak najbardziej przyszłościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolisiasss
Myślicie, że farmacja do dobry kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkiiikkkaaaa
famacja to idiotyczny wręcz kierunek. Kończysz studia, w dodatku dosyć trudne, a lądujesz w zasadzie jako sprzedawca w sklepie. Bo czym to się różni? Mam w rodzinie farmaceutę, facet pracuje od zawsze w aptece i mając czterdzieściparę lat mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, bo nie stać ich na zakup własnego. A praca nierzadko w nocy, bo apteki mają dyżury. Generalnie nie polecam, bo mało płaca i praca jest niewdzęczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy1309
Studia nie mają znaczenia, liczą się umiejętności i charakter. No, chyba że chcesz być lekarzem czy prawnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) A co jeśli chodzi o fizykę medyczna? W przyszłym roku maturuję i będę chcieć studiować właśnie ten kierunek na AGH. Co o tym myślicie? Może wiecie coś wiecej o tym kierunku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postepowy
nie zrozumiem nigdy tego dobierania studiów pod kątem przyszłych zarobków. Zanim Ty skończysz te "Perspektywiczne" studia, sytuacja może się całkowicie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kikaaaa
ale chrzanisz kobieto, ten twoj farmaceuta w rodzinie to jakiś malo zaradny widocznie... moja koleżanka pracuje na kontroli leków 10tys miesiecznie... kolega pracuje w patece w zachodniopomorskim 7 tys miesiecznie... apteki we wrocku 2,5 tys miesiecznie na start. Farmacja to bardzo dobry kierunek i wcale nie polega na pacy jak w sklepie radze posiedziec dzien w aptece to zmienisz diametralnie opinie póki co wypisujesz farmazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×