Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ErnoErno

Implantacja zarodka - jakie miałyście objawy???????????

Polecane posty

Basiluk, przykro mi.. nawet nie potrafie Cie pocieszyc, bo sama to przeżywam i brak we mnie pozytywnych myśli. Jest mi okropnie dziś. Dziewczyny oszczedzajcie się! ja tego nie robiłam za pierwszym razem, poronilam i teraz juz pół roku mineło a ja wciąż czekam na swoje dzieciątko:( boje się tak cholernie, że więcej nie uda mi się zajść w ciąże, i zmarnowałam swoja szansę pół roku temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostewcia
Dziewczyny czytałam wasze wpisy na temat kosztów wizyt i muszę wam powiedzieć, że chyba jestem pod tym względem szczęściarą. We Włoszech jeśli masz ubezpieczenie a ja mam, za badania i wizyty w ciąży nie płacisz. Płaci się tylko za te które nie są wymienione w ustawie. Ja zdecydowałam się chodzić do lekarza na tzw fundusz. Wybrałam bardzo dobrze bo za wizyty i badania nie płacę. Nie mam problemu z zapisem na wizytę, na usg. Wszystkie badania też mogę zrobić bez problemu i stania w kolejkach. Na początku wahaliśmy się z mężem czy wybrać ginekologa prywatnego (wizyty od 100 do 200 euro) czy publicznego. Ostatecznie stwierdziłam, że ja i tak nie znam tu lekarzy, ona też nie i pozostaliśmy przy publicznym. Stwierdziłam , że wizyty i badania w całej ciąży mogą wyjść od 2500 do 3 tys euro. Za te pieniądze można urządzić piękny pokoik dla dziecka i kupić wszystko na początek i jeszcze zostanie. Jak do tej pory to zapłaciłam za usg genetyczne 46 euro i badanie genetyczne z krwi 28 euro, co jak widzę wychodzi taniej niż w Polsce. Zapłaciłam też za badanie krwi na cytomegalię, HIV i coś tam jeszcze i to mnie kosztowało ok 35 euro. Ogólnie tragedii nie ma i jestem zadowolona. W przychodni pielęgniarki są miłe i lekarz też. Z kobietami w ciąży obchodzą się wyjątkowo delikatnie. Potem w tej przychodni będę miała również "szkołę rodzenia". Moja koleżanka w Polsce chodziła prywatnie do lekarza, który pracuje w szpitalu gdzie ona rodziła. Za wizytę z usg płaciła 200 zł, potem za wszystkie badania też płaciła. Cała ciąża to fortuna. Życzę wam wytrwania. Co do głaskania po brzuchu to czasem kładę na nim rękę i delikatnie głaszczę. Czytałam, że jak się położy rękę na brzuchu to dzidzia czuje jej ciepło i się przekręca w stronę ciepła. Jak śpię to często zakładam jedną rękę za głowę, słyszałam, że to nie wskazane ale to u mnie odruch samoistny. Podobno też nie wolno brać gorących kąpieli i jak się bierze prysznic nie kierować bardzo ciepłego natrysku na brzuch, najlepiej letni lub lekko ciepły ale nie zimny. Dziewczyny a wiecie coś na temat kąpieli w morzu, w jeziorze czy w basenie w czasie ciąży? Ja coś tam czytałam, że w ciąży osłabia się ph i np woda chlorowana w basenie nie działa na nas dobrze. Ale macie może jakieś info od swojego lekarza. A na te wasze straszne bóle głowy coś bierzecie? Bo ja czasem to wręcz nie wytrzymuję i potrafię pół dnia nic nie robić i spędzić na kanapie bo nie jestem wstanie skoncentrować się na czymś. Dziewczyny mam nadzieje, że szybko wam minie pierwszy trymestr bo potem to już zawsze bezpieczniej i mniej ryzyka, zaczniecie cieszyć się w pełni swoim maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kostewcia, w ciazy to w ogóle nie jest wskazane branie leków ale jak już trzeba to paracetamol jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kostewica, jak widzę to wszędzie jest normalnie jeśli chodzi o lekarzy tylko nie w Polsce (mam za sobą doświadczenia z Austrii, Anglii i Irlandii). Jeśli chodzi o bóle głowy to tak jak mówi Sosi tylko paracetamol, ale ja i tak biorę już masę tych leków więc walczyłam z bólem jedynie zimnym kompresem na czoło. Ja w ciągu 2 miesięcy przez ostatnie przeboje wydałam już na ginekologa i endokrynologa oraz badania ponad 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostewcia
Leków nie chcę brać więc znoszę te bóle. Obawiam się, że mają one związek z zatokami i dlatego są tak silne. Mam jeną komorę nosową przyrośniętą i problemy z zatokami od 7 lat, szczególnie nasilają się latem jak jestem podatna na zmianę temperatur. Np jak wyjdę ze sklepu klimatyzowanego to wracam do domu z silnym bólem głowy. Po urodzeniu i jak dzidzia podrośnie poddam się operacji przegrody nosowej. Anna zobacz już tyle wydałaś a tu przed tobą kolejne prawie 7 mies ciąży. W Polsce to chore bo płaci się ogromne składki na NFZ a potem z tych pieniędzy nie można skorzystać, bo jak chcesz iść na fundusz to musisz się wyczekać w kolejkach, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiluk
Kostewcia ja w mojej pierwszej ciąży to korzystałam i z morza i z basenu. lekarka mi wręcz powiedziała że warto bo to dobre na kręgosłup i w ogóle. co prawda od basenu dostałam jakiejs niegtroźniej infekcji ale tez sa leki które nie zagrazają ciąży. Oczywiscie ja się zdecydowalam na takie atrakcje po I tymestrze. Jesli chodzi o ból glowy to ja tez mialam i duzo spalam zeby jakos przezyc a jak nie mialam mozliwosci spac to wtedy lekarka powiedziala ze mogę brać apap bo to tez nie zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja już po wizycie:) ulżyło mi wszystko ok. Dzidzia ma ok 2,5 cm malutka taka wyszło mi, że to 10 tydzień początek, a wg ovu jestem w 11 ale to przez to że owulacja była później. Dalej mam uważać ale mogę trochę więcej się ruszać, następna wizyta za 3 tyg będzie z tym badaniem genetycznym. Wzruszyłam się mocno jak zobaczyliśmy jak nasza dzidzia rusza rączkami i nóżkami super widok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tantum, suuper!! Cieszę się ogromnie:) teraz też lepiej się pewnie poczujesz, gdy będziesz mogla pozwolić sobie na więcej aktywności, w łóżku fajnie jest, ale rano.. gdy trzeba z niego wyjść do pracy;p hehe a jak można cieszyć się wolnym dniem to szkoda leżeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! A byłam taka spięta przed wejściem pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie miałam 150/100 puls 100 gdzie normalnie mam zawsze idealne:P Odebrałam tez wyniki toksoplazmozy okazuje się że już przechodziłam ale i tak muszę powtórzyć za jakiś czas. Jak mnie dopada ból głowy to po prostu leżę, piję wodę i robię okłady zimne na czoło, biorę już leki więc wolę nie przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdybyście chciały, założyłam nam wątek na innym portalu. Nie jest to zamknięte; uczestnictwo w zamkniętym forum wymaga rejestracji na tym portalu i osoba, która nowy, zamknięty wątek zakłada, musi wysłać zaproszenia do osób, które chcą w nim uczestniczyć. Jak coś, to drugie forum, zamknięte, też zrobiłam, ale tak, jak mówię - nie wiem, czy macie czas i chęć na specjalne zakładanie kont? To jest tak, że na razie ja bym wszystkie zaprosiła, a potem każda z Was mogłaby być moderatorką (nie tylko ja) Tutaj jest temat o implantacji, a dziewczyny, które chcą się czegoś dowiedzieć, czytają nasze wypowiedzi bieżące o ciąży. Oczywiście jest to tylko propozycja z mojej strony, jeśli chcecie tu zostać, w porządku:). Oto adres wątku otwartego: http://forum.parenting.pl/9-miesiecy-ciaza/2918907,dziewczyny-z-cafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi, tak mi przykro... trzymam kciuki, żebyś już niedługo doczekała się dzidzi. Basiluk, głowa do góry! Tobie też się uda. Ja na zwolnienie idę za tydzień, będę się oszczędzać, tak, jak radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostewcia
Tantum, cieszę się, że wszystko dobrze. Widzieć maleństwo podczas usg to coś niesamowitego, pamiętam jak ja z mężem byliśmy wzruszeni. Jeśli przeszłaś toksoplazmozę w przeszłości to lepiej dla ciebie i twojej dzidzi bo nie jesteście w grupie ryzyka teraz. Ja nie przechodziłam, więc muszę bardzo uważać i wszystko dobrze gotować. Badania na toksoplazmozę powtarzam co miesiąc. Ty pewnie będziesz musiała zrobić jedno badanie w każdym trymestrze ciąży. Dziś rano obudziłam się ze strasznym bólem głowy, pospałam kolejne 2 godz i ból się zmniejszył. Ja podobnie jak Ty, gdy boli to odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mili88
Witam wszystkie dziewczyny. Czytam tak wasze wszystkie posty i stwierdziłam ze możecie mi doradzić:) generalnie zacznę od tego ze mam stwierdzone policystyczne jajniki, ale leczę się u lekarza który zajmuje się niepłodnością kobiet. Ostatni okres miałam 12.lipca cykl trwa 31 dni. 11 dc byłam na usg owulacji i w prawym już doszło do pęknięcia, a w lewym były dwa jajeczka. W 12 dc dostałam zastrzyk na pękniecie pęcherzyka w 15 dc byłam na usg i stwierdzono ze w lewym jeden pęcherzyk pękł, a drugi jeszcze. od 16 dc dostałam d*phostan w 28 dc mam zrobić test ciążowy (06.08) ale w 18 dc popołudniu miałam bardzo silny bol podbrzusza (jak na okres, podobne mam tez objawy przy owulacji tylko ze trwają one 1h),który trwał do 20 dc. generalnie jako takich objawów nie mam tylko bol piersi, dużo śluzu biało - mętnego, rozdrażniona, plączę bez powodu, rzadko zawroty głowy. czy jest szansa ze jestem w ciąży?? bo z mezem staramy się od 2 lat o dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mili88
Witam wszystkie dziewczyny. Czytam tak wasze wszystkie posty i stwierdziłam ze możecie mi doradzić:) generalnie zacznę od tego ze mam stwierdzone policystyczne jajniki, ale leczę się u lekarza który zajmuje się niepłodnością kobiet. Ostatni okres miałam 12.lipca cykl trwa 31 dni. 11 dc byłam na usg owulacji i w prawym już doszło do pęknięcia, a w lewym były dwa jajeczka. W 12 dc dostałam zastrzyk na pękniecie pęcherzyka w 15 dc byłam na usg i stwierdzono ze w lewym jeden pęcherzyk pękł, a drugi jeszcze. od 16 dc dostałam d*phostan w 28 dc mam zrobić test ciążowy (06.08) ale w 18 dc popołudniu miałam bardzo silny bol podbrzusza (jak na okres, podobne mam tez objawy przy owulacji tylko ze trwają one 1h),który trwał do 20 dc. generalnie jako takich objawów nie mam tylko bol piersi, dużo śluzu biało - mętnego, rozdrażniona, plączę bez powodu, rzadko zawroty głowy. czy jest szansa ze jestem w ciąży?? bo z mezem staramy się od 2 lat o dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili szansa na pewno jest, co do objawów trudno powiedzieć bo wnioskując z tego forum każda z nas miała inne ja np. miałam mniej niż w cyklach z @. Musisz się uzbroić w cierpliwość i poczekać do terminu@. Trzymam kciuki żeby się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiluk
Tantum, tak sie ciesze że u Ciebie wszystko dobrze. trzymaj tak dalej i nadal bardzo dbaj o siebie. Ja ten miesiąć odpuściłam, może akurat sie uda bez tych wszsytkich lekarstw. jak sie nie uda to od września znowu zaczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mili:) tak jak dziewczyny radzą, musisz wyczekac do terminu miesiączki, nie ma innej rady. Tak sobie ostatnio obliczałam kiedy mi pokazał test II kreski, za pierwszym razem i wydaje mi sie że w gdzieś 6-7 dniowej ciązy juz było widać, tj. 36 dc. a czemu tak póxno? otórz, owulka była nie w 14 dniu ale gdzieś po miesiącu od miesiączki. Wyliczyłam to na podstawie tego, kiedy pojawiło sie serduszko, a pojawia sie zawsze w ok 3 tyg ciaży. ale to tak poza marginesem:P Dziewczyny, nie moge poradzić sobie z tym linkiem od nowego forum, tzn co ja tam musze zrobić, gdzie wejśc, poklikać żeby Was znaleść i dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja OM miałam 07.07 29 i 30 .07 miałam plamienie i troche bolał mnie brzuch jak na okres 31 już nic nie było tzn zero plamień okres miałam dostać 04.08 nie dostałam i zrobiłam test, wyszło ok wczoraj test robiłam za tydzien w pon wizyta u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili, motylek i inne dziewczyny, które śledzą wątek i chcą dołączyć - zapraszamy na nowe forum - link w postach powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ciiichuteńko tu.. Niepewna, odezwij się, mam nadzięję że wszystko u Ciebie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×