Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pajakowa

Do kiedy wit. D3 dla dziecka?

Polecane posty

Gość pajakowa

Córka ma rok i 4 miesiące,..według najnowszych badań tak nam powiedziała pediatra dziecku podaje sie wit. D3 do 18 roku zycia z przerwami....Kiedys podawano do rku i dobrze było , nie wiem czy teraz rodzą sie inne dzieci czy jak??? Ja zaprzsetałam podawac po roku , córka rozwija się prawidłowo , do kiedy podawalyscie ta witamine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a od kiedy podawalas witamine D3? Ja slyszalam juz tyle wersji, ze hoho ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PowaznaNaPowaznie
u nas mówią ze do 3 roku życia. Ja podawalam D3 od wyjscia ze szpitala dzien w dzien. Potem jak był na butli to co drugi dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu to trzeba w ogóle podawać? Jak my byliśmy mali, to nam chyba mamy nie podawały witaminy w tabletkach, a jakoś dobrze sie trzymamy. POza tym witamina D, to chyba jest ta, co się tworzy pod wpływem słońca, wiec raczej latem bym jej nie podawała. Ale może się mylę ..... Nie jestem jeszcze matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko jedyna ale kultura
ja podawalam do 8 miesiaca pote tran molers a teraz marsjanki :) po roczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PowaznaNaPowaznie
witamina D3 jest na krzywice. Trzeba ja podawac. Tak, dostarczana jest tez przez słonko i znajduje sie w mleku modyfikowanym więc latem, dziecko karmione z butli i przebywajace na słonku nie powinno raczej dostawac tej witaminy bo można przedawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawa no właśnie,kiedys sie nie podawało.Wit d przeciwdziała krzywicy.Skutki krzywicy moga być różne,ale to przede wszystkim skolioza tzn.skrzywienie kręgosłupa.Za czasów mojego dzieciństwa co drugie dziecko musialo chodzić na gimnastykę korekcyjna,bo miało kłopoty z kregosłupem.Więc myslę,że watro podawać.Z wit d uzyskiwaną w lecie róznie bywa,lato nie zawsze jest słoneczne.Jeżeli stosuje sie do wskazówek lekarza,to nie mozna przedawkować.Zaleca sie podawać do 3 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy.
do roku minimum, poźniej wystarczy podawać jedynie zimą! No chyba że chowasz dziecko przed słońcem to cały rok i nawet się nie waż wtedy nie podawać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK - w kwestii podawania witaminy to sie nie wymadrzam, bo nie wiem, ale co do samej krzywicy, to mysle, ze akurat ma duze znaczenie nasz postawa - bo chyba dziecko sie nie rodzi ze skolioza (na ogol)? Ale pewna nie jestem. Ale mysle, ze jak rodzice pilnuja, aby dziecko sie prosto trzymalo, nie garbilo ( isami dawali dobry przyklad), to tez jest inaczej. Patrze czasami jak ludzie siedza zgarbieni w autobusach, albo jadac na rowerze, albo siedzac na lawce. Potrafia sie wyprostowac, ale twierdza (bo pytalam po rodzinie), ze tak im sie wygodneij siedzi - pewnie, ze wygodniej, bo tak sie nauczyli, ze miesnie zwisaja, ze kregoslup jest wygiety i nie pracuje, nic go nie podtrzymuje. Mnie mam od dziecinstwa upominala, aby siedziec prosto i mam taki nawyk, ze zawsze siedze bardzo prosto i wlasnei rozluznienie miesni i zapadniecie kregoslupa jest dla mnie meczace i niewygodne. Oczywiscie sa rozne przypadki, ale mysle, ze jednak wpojenie cos dziecku za malego zaowocuje potem przez cale zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle,że duzy wpływ niestety negatywny ma noszenie przez dzieciaczki przeciążonych plecaków szkolnych.A postawę nie zawsze da sie kontrolowac,bo rodzic nie widzi jak dziecko siedzi w przedszkolu,czy szkole.Nie da sie pilnować dziecka przez całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama xxx
to chyba lekarz decyduje ile czas podawac witamine a nie matki (badz jeszcze nie matki) z kafe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabliźniątek80
trzeba podawać do 3 roku a wg najnowszych badań do 5 roku powinno się podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfyghujikljhbgv
mi po urodzeniu dziecka lekarka kazała podawać witaminę D3 w kapsułkach vita-D raz dziennie dopóki karmiłam piersią. Powiedziała że jeśli tylko przejdę na modyfikowane, nawet jedna butla dziennie, to wtedy nie podawać już osobno tej witaminy bo mm ją zawiera. Poza tym vitamina K do ukończenia 3 miesiąca życia. Podawałam więc do 10 miesięca D3 a potem przeszłam na mm i od tego czasu nie podaję. Teraz dziecko ma 2 lata a gdy miało 1,5 roku całkowicie zarosło mu ciemiączko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zastanawiam wlasnie... bo karmie malego bebilonem, daje mu vita D do nocnego mleka, i dostaje jeszcze 3 kropelki cebion multi wciagu dnia.. tak kazala pediatra.. i zauwazylam, ze maly gorzej spi, tzn nawet wcale nie spi... i ciagle jakby mu sie pic chcialo, ma ogromna potrzebe ssania... wczesniej zwalalam rto na skoki rozwojowe.. ale teraz zastanawiam sie czy to nie aby przypadkiem od przedawkowania tej witaminy..... co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola123s
mi lekarka powiedziala, zeby podawac dopoki niezacznie jesc ryb, jaj i miesa. gorzej jest przedawkowac. a moj ma 2l i pije2 butle mleka modyf jeszcze przed snem wiec bez sensu by mu podawac jeszcze wit d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nefreteteee
A ja zgadzam się z Twoim lekarzem - powinno się podawać witaminę w zasadzie przez całe dzieciństwo (głównie w okresie jesienno-zimowym) profilaktycznie, głównie żeby uniknąć krzywicy i innych wad postawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze dzieci powinny dostawac do 1 roku zycia codziennie,bo dziecko najintensywniej rosnie,slyszalamtez ze do 3 roku przez okres jesienno zimowy,oraz ze dzieci na mleku modyfikowanym nie musza dostawac np devikap i vigantol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOMAma
Ja też jestem mamą i troszkę sie tym tematem interesowałam - czytałam, że rzeczywiście powinno się witaminę D podawać dłużej niż tylko do pierwszego roku życia - później dzieci też rosną i potrzebują witamin, a coraz mniej czasu spędzją na słońcu więc łatwo o niedobór tej witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam pediatra zalecił wit D3 do końca 2 roku życia. Ostatnio jednak byłyśmy w szpitalu i przy okazji był robiony rtg nadgarstka. Okazało się, że mała ma wiek kostny 3 lata! ( a ma 14 miesięcy) Był mierzony poziom wit. D3 i jest powyżej normy. Lekarz mówi, że przedawkowaliśmy i już jej więcej nie podaję. Dodam jeszcze, że mała od 9 mż jest na bebilonie pepti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Zachęcamy Was bardzo serdecznie do wzięcia udziału w naszym projekcie o nazwie: "Wspólnie tworzymy produkty", którą rozpoczęliśmy na Facebook'u kilka dni temu! Pragniemy, abyście mieli bezpośredni wkład w tworzeniu "BOBASOWEGO DZIENNIKA" - tak, nazwa została wymyślona przez jedną z mam i spodobała się również innym rodzicom (co zostało ustalone w drodze głosowania). Dzisiaj głównym tematem na naszej tablicy jest szata graficzna owego pamiętnika - możecie oddawać głosy na tą, która podoba Wam się najbardziej - mile widziane są też uwagi i propozycje zmian! Udział w akcji może wziąć każdy posiadający konto na Facebook'u, dlatego nie czekajcie i dołączcie do nas jak najszybciej - http://www.facebook.com/BabyOno ! Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
właśnie my wczoraj bylismy u pediatry ale u innego bo nasz na zwolnienu , jak bylam jakis miesiac temu to powiedzieli zeby malemu juz nie dawac (ma 4mies na mm) jak bylismy wczoraj na szcszepieniu powiedziala (ta inna, nie nasza) zeby dawac codziennie i szczerze to nie wiem juz co robic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojemu podawałam od Początku witaminę D3,ale lekarz w czerwcu mi powiedział ze to nie jest konieczne na okres letni i żeby odstawić ,włansie teraz nie wiem czy znowu kontynuować czy nie skoro już jesień.Syn ma 15,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka12
moim zdaniem trzeba podawać dłużej witaminę D - dzieci jej potrzebują kiedy rosną, a już szczególnie w okresie jesienno zimowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Desireno
Aaaaa tez ostatnio wpadłam na ta strone :) Masz rację ciekawe informacje mozna tam znaleźć :) ja osobiście swojemu dzieciakowi podaję Vigantol bo przez chwile go nie było ale wrócił na rynek a mam jakieś takie zaufanie do tego leku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPolka
Racja, racja . U nas w rodzinie też wszystkie dzieci dostają Vigantol i ja się z tej tradycji nie wyłamuję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie w niemczech lekarze
w szpitalu powiedzieli ze do 2 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nigdy nie wiedzialam do konca. wiem tylko,ze jesli daje sie wiecej NIZ 500 ml NA DOBE mleka MODYFIKOWANEGO TO NIE POWINNO SIE DAWAC tej witaminy poniewaz witaminy sa juz w tym mleku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×