Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

hej dziewczynnki i ja sie melduje po dluuuuugiem nieobecnosci Nadziejo ja rowniez trzymam mocno kciuki zobaczysz uda sie napewno :) a co u nas hmmm jutro Malgosia konczy 5 miesiecy Boze jak ten zcas zapiernicza niedawno oznajmialam wszem i wobec ze jestem w ciazy :) z brzuszkiem problemy sie ustatkowaly ( niunia je specjalne mleko dla alergikow to samo co moj synek jak byl malutki ) juz jestesmy po chrzcinach dalismy niuni imiona dwa Malgorzata Nicola byla moja mama na chrzcinach a nie planowalismy tego hihih taka nispodzianka :) i tak sobie czas leci c dzien strasznie szybko podczytuje was ale nie mam za bardzo czasu zeby napisac bede sie odzywac trzymam kciuki i buziaczki dla was wszystkich :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka31
czesc dziewczynki mam pytanie z innej beczki czy ktoras z was miala CC na zyczenie w uk????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna powiedziec ze JA bo choc mialam wskazania na cesarke do ostatnich minut upierali sie ze moze jednak bede probowala urodzic naturalnie ( pierwszy porod mialam cesarke a po za tym ni emoge rodzic naturalnie bo jetesm po powaznych operacjach kregoslupa i on by nie wytrzymal takiego wysilku cud ze wogole wytrzymal dwie ciaze ) ale tutajsi lekarze do idioci i dla nich nic sie nie dzieje i dlatego mnie namawiali na naturalny porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! Czas na maly update ode mnie :). Sara ma juz 15 miesiecy. chodzic (pierwsze kroki) zaczela w wieku 9 miesiecy, teraz juz wrecz biega, mowi mama, hello i Joziu! :D nie wiem skad to ostatnie no ale niech jej bedzie. rozumie bardzo duzo, jesli poprosze ja zeby przyniosla cos z drugiego pokoju to zawsze to przyniesie. pozno wyszly jej zeby bo dopiero w 10 miesiacu zycia. teraz za to pchaja sie wszystkie na raz :/. Moj syn od wrzesnia idzie do zerowki. teraz chodzi na 3 godziny dziennie do przeszkola i je uwielbia. ja jestem na razie z malutka w domu, zrezygnowalam z pracy i zdecydowalam ze wroce na caly etat dopiero kiedy Sara pojdzie do szkoly. pomiedzy ciazami wrocilam do pracy na pol etatu, teraz robie sobie dluzsze wolne :). pozdrawiam was wszystkie dziewczyny, trzymam kciuki za staraczki i sciskam mamusie i dzieci. milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mam takie pytanie wiem ze niedawno byl temat paszportu dla dziecka wiec czy mozecie mi powiedziec jak moge wyrobic dziecku paszport ang bo na posli musze czekav do polozy czerwca na wizyte plus 7 tyg czekania na paszport a chcielismy leciec w czerwcu do pl i zalezy mi na wyrobieniu szybko paszportu PYTAM BO NIE MAM ZA BARDZO CZASY CZYTAC I SZUKAC TEGO TEMATU dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysoka, podanie o paszport pobierasz na poczcie, wypelniasz, dolaczasz zdjecia i dokumenty potwierdzajace prawo dziecka do obywatelstwa brytyjskiego, zalaczasz tez oplate (czek lub postal order) i wysylasz. troche szybciej idzie jesli uzyjesz post office check and send service, plus s[prawdza czy wszystkie dokumenty masz w porzadku. to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Go-For-it dzieki a szybkie odpisanie a jakie dokumenty trzeba wyslac i jaka jest oplata jestem zielona i pytam :) a nie trzeb apotwierdzac ze sie jest tu 5 ;at bo moj maz jest ale nie ma zadnego p60 z przed 5 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysoka, niestety musi udokumentowac ze byl i pracowal legalnie tu min. 5 lat przed urodzeniem sie dziecka. jesli nie ma P60 czy payslipow to moze poprosic owczesnego pracodawce o duplikat (nie powinno byc problemu) lub o napisanie listu potwierdzajacego zatrudnienie w tamtym okresie. musi byc w stanie udowodnic ciaglosc zatrudnienia przez ten caly okres przynajmniej 5 lat. koszt paszportu dziecka to 46. zapomnialam wspomniec wczesniej ze musisz tez dolaczyc oczywiscie pelny akt urodzenia dziecka a 2 zdjecia musza byc podpisane przez osobe ktora zna dziecko lub rodzica przynajmniej 2 lata. z aplikacja na paszport dostaniesz tez ulotke o tym jak wypelnic i jakie dokumenty dolaczyc (lub mozesz poczytac tutaj: http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg/groups/dg_digitalassets/@dg/@en/@travel/documents/digitalasset/dg_184487.pdf). Moje informacje pochodza sprzed parunastu miesiecy kiedy wyrabialam paszport corce wiec radzilabym poczytac podany link zeby nie bylo opoznien zwiazanych z pomylkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili1988
Go for it wyszstko napisala. My w lutym czekaliśmy całe 6 dni wiec mega szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili1988
Hej dziewczyny:) Mam pytanie czy jesli zaszla bym teraz w ciaze to przysługuje mi urlop macierzyński? Wracam do pracy 1 lipca jestem od początku kwietnia na bezpłatnym. Myślimy o kolejnym babelku:) za jednym zamachem wyjdziemy z pampersow hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili, oczywiscie ze przysluguje ci urlop macierzynski na kazda z ciaz. Nie znaczy to jednak ze mozesz nie wrocic do pracy az do konca drugiego macierzynskiego. teraz masz powrot 1 lipca a najwczesniej kiedy moglabys pojsc na macierzynski to poczatek 11 tygodnia przed data porodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili1988
Dzieki kochana za info:) tak czy siak chce wrócić do pracy. Jak zaczniemy starania dopisze sie zmow do tabelki:) Alcia od kilku dni staje juz sama przy łóżeczku i zaczyna powoli raczkowac:) jak ten czas leci..wczoraj miałyśmy 8 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PromienNadziei
Witam wszystkie forumowiczki. Znalazłam wasz post przypadkiem. Chciałabym do was dołączyć. Jestem w uk 2,5 roku i staramy sie z mężem o dzidzie od pewnego czasu ale niestety narazie bez powodzenia. Przeczytałam cały ten post i znalazłam dużo ciekawych informacji. Pozdrawiam wszystkie mamusie i starajace trzymam kciuki za was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz sie w tabelke: NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..1xIUI and CLO......31...... 18.8.2012.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles hesta............3..............30..............20-22.12. 201 1.. ...Bristol VEG.............10..............28..............24.09.12. ......Southampton BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....41.........Manchestr Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn Mili1988.........2.........23......13.08.1012....6...... Portsmouth MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12 anitia............30.08.11.............synek Alex...........3386/18.50 Madziulka M.....23.10.11.......corka Maja........2410/5.08 Becias..........25.11.11......synek Benjamin.... go-for-it........1.01.2012............coreczka Sara.......3660/5.45 Limehouse......09,04,2012...........Lena................. ..3036/12,21 Mili1988........19.08.2012...........Alicia.............3 050/9:05 Wysoka_26......12.11.2012.....Małgorzata........3 600 / 9:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja 25
NICK............CYKL .........WIEK ........TERMIN @.......MIEJSCOWOŚĆ Nadzieja E14..1xIUI and CLO......31...... 18.8.2012.........Londyn elle80...........1.............31..............27.08.2011 ....Peebles hesta............3..............30..............20-22.12. 201 1.. ...Bristol VEG.............10..............28..............24.09.12. ......Southampton PromienNadziei...2...........25..............24.04.13........londyn BRZUCHATKI NICK ......CYKL CUDU...WIEK ......TP........TC...........MIEJSCOWOŚĆ Pablinka...........3...... .26.......25.11.11.....41.........Manchestr Angelowa..........1........25.......26.03.2012...8...... ....Londyn Mili1988.........2.........23......13.08.1012....6...... Portsmouth MAMUŚKI NICK.......... DATA PORODU..........PŁEĆ/IMIĘ..........WAGA/GODZ KASIEŃKA......04.04.11..............ALEKSANDER........35 40gr/4.30 malunia333....11.04.11...............córeczka........... 2900/00.02 Grays77.........10.08.11..............synek Adam Alexander..3400gr/12.12 anitia............30.08.11.............synek Alex...........3386/18.50 Madziulka M.....23.10.11.......corka Maja........2410/5.08 Becias..........25.11.11......synek Benjamin.... go-for-it........1.01.2012............coreczka Sara.......3660/5.45 Limehouse......09,04,2012...........Lena................. ..3036/12,21 Mili1988........19.08.2012...........Alicia.............3 050/9:05 Wysoka_26......12.11.2012.....Małgorzata........3 600 / 9:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny pamiętacie mnie? :) Moj Adaś 10 maja skończy 21 miesięcy, pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PromienNadziei
Witam wszystkie forumowiczki. Co u was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili1988
Mamuski pomóżcie! Nie wiem co sie dzieje..Alka od jakiegoś tyg strasznie się przeży napina całe cialo ale robi to tylko w wózku. Również zaczela budzic sie w nocy. Martwię się. . Jeszcze z dwa dni i idziemy do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili, nie mam pojecia co to moze byc. Daj znac co powie lekarz. Moja 2 ostatnie noce budzi sie co 20 minut. Dolna piatka jej wychodzi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki!!!!!!!!!!pamietacie mnie???? Moja Lenka skonczyla w kwietniu roczek, jest cudowna, i jestem zakochana na maxa w swoim dziecku, nie wiedzialam ze tak mocno mozna kogos kochac hihih ma 4 zeby u gory, tylko 2 na dole, zaczyna chodzic. Ja pracuje na pelen etat, ale to mi sie podoba bo ja bardzo lubie swoja prace, z mezem dzielimy sie opieka po rowno, a 2 razy w tyg chodzi do chilldminder. z kaxdym dniem jest lepiej, spi juz cale noce, chodzi spac o 6.30 pm i budzi sie kolo 7 rano, wiec wieczory mam dla siebie. W koncu mam czas na bieganie i cwiczenia bo trzeba sie zebrac w kupe. Kochane co u Was? No i NADZIEJE JA CIAGLE KOCHAN MYSLE O TOBIE I TRZYMAM KCIUKI. jak badania, starania, wyniki? oczywiscie jesli mozna sie podpytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha co do paszportu UK, to ja wyrobilam jej na samym poczatku i wstyd sie przyznac nie ma jeszcze polskich dokumentow....ja dalam p60 z 5 lat, i nie bylo problemow z jej paszportem...mam nadzieje ze wyrobilas takze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja wlasnie podycztalam o inseminacji, no mam nadzieje ze przy kolejnej probie bedzie oki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Witam wszystkich! Limehouse, nie moge uwierzyc, ze Lenka skonczyla roczek. Lata szybko leca :) U mnie coz, wlasnie dzis biore ostatni dzien chlomid, w piatek na skan i jak wszystko bedzie dobrze (a modle sie, zeby bylo) to w przyszlym tygodniu podchodzimy do drugiej inseminacji. Mam nadzieje, ze nie bede miala znowu superowulacji, bo kolejne 2 cykle przepadna :( Mam mase roboty w pracy...i otworzyla sie furtka do awansu. Mam nadzieje, ze sie uda. Moze chociaz w jednej dziedzinie bedzie mi sie ukladac. Przydalo by sie jakies pozytywne osiagniecie i troche pozytywnej energii. Pozdrawiam wszyskie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Witam, tak tylko melduje, ze mialam dzis 2ga inseminacje. Probka meza byla "dobra" tyle mi powiedzieli. W piatek mialam pecherzyk 17mm, w niedziele kazali mi zrobic zastrzyk z "oviatrelle" - tak sie to chyba nazywalo, na wywolanie owulacji. Moj kochany biedny maz mi robil. I tyle...czekamy...pomodlcie sie za mnie prosze... Sciskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bede myslec o Tobie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Dzieki kochana Limehouse :) xxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×