Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Dzisiaj latwizna, jak codziennie zreszta - bigos ze slodkiej kapusty. Wprawdzie wlasnorecznie przygotowany, ale w takiej ilosci, ze mozna zamrozic. No i bedzie pudeleczko z zamrazalnika, ale bigosik swietny i nadaje sie do diety bialkowej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dzisiaj zupe koperkową
z ryżem i paluszki rybne z ziemniakami i surówką z kiszonej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala niezalogowana
ja wczoraj zrobilam (duszona tradycjna) wegetarianska ratatuje z kasza prazona gryczana, wyszla pycha - z dodatkiem jeszcze mrozonek i pieczarek. a dzisiaj pieczone udka kurze z pieczonymi ziemniakami i warzywami. na deser salatka owocowa (owoce + lyzka miodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile ratatujow, tyle opini ....
jesli moge jeszcze raz zapytac, jakie wzrzywa sa w tych mrozonkach, ktore sie sprawdzaja w daniu typu duszona lub pieczona ratatuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
ja akurat kupilam taka podstawowa mieszanke w Waitrosie: drobna marchewka, kukurydza, groszek, brokul, troche zielonej fasolki. dorzucilam do tego cukinie, pieczarki, baklazan, czosnek, cebule i wszystko razem dusilam. nie dodalam pomidorow, tylko przyprawy, ziola i troche swiezej pietruszki na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile ratatujow, tyle opini ....
o, to dzieki, czyli praktycznie kazda pewnie moglaby byc :) skoro lubicie ratatuje, to podziele sie napotkanym w sieci (jeszcze nie wyprobowanym) przepisem na kolejna wersje dla urozmaicenia. wyglada prosto i smacznie: Ratatouille w sosie jogurtowym Skladniki: - 2 cukinie - 3-4 marchewki - 1 por - 1 czerwona papryka - 1 zielona papryka - 20 dag pieczarek - 1 szklanka jogurtu naturalnego - 1/4 szklanki warzywnego bulionu (moze byc z kostki) - posiekana natka - 20 dag swiezo startego parmezanu - sol - pieprz Przygotowanie: Obrac marchewki i por, z papryk usnac gniazda nasienne. Warzywa umyc i pokroic na kawalki. Pieczarki oczyscic i pokroic w plasterki. Warzywa i pieczarki zalac bulionem oraz jogurtem, przyprawic do smaku sola i pieprzem. Duscic pod przykryciem okolo 20 min. Pod koniec duszenia posypac startym parmezanem i natka. Podawac na cieplo lub na zimno z bagietka, ryzem lub ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placki ziemniaczane
z cukrem, zupa - krem z brokułów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj zadnego pitraszenia - jemy na miescie. Pogoda piekna i wybieramy sie na niedzielna wycieczke - majowka w marcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jakos zrywu nie mam ale planuje: schab duszony w sosie z kurek ziemniaki i jakas surowka, tylko jaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
a u mnie dziś zupa pomidorowa i domowe burgery bez tłuszczu (mięso mielone grillowane, pomidor, sałata, czerwona cebula, wszystko zapieczone w bułce do burgerów + sos czosnkowy/ketchup) mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzozabawne
a teraz grzecznie zameldujcie o ktorej wyproznialyscie sie, (po jakich potrawach to juz wiadome z racji topiku) i jakiej konsystencji byly wasze KUPECZKI :) opis "aromatu" rowniez wchodzi w rachube :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
damy nie robią takich rzeczy jak wypróżnianie - to ty o tym nie wiesz?;) nie wiem jak u was, ale u mnie pogoda piękna, ciepło, 20 stopni... idę zaraz pograć w kosza i poopalać się:) sfustrowanym pomaranczkom życzę więcej uśmiechu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhjbvhjbtwrvrt
czy dziewczyny sraja?:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczone mielone i może sie szarpnę na placka z jabłkami w ramach ciągu dalszego zachwytów nad mikserem z michą i trzymadełkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie przepisik na te jablka z kruszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teeeem
"w ramach ciągu dalszego zachwytów nad mikserem z michą i trzymadełkiem " faktycznie, wynalazek xxI w. :D oj ewka ewka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie jablka z kruszonka tak: 5-6 duzych jablek 150 g masla zimnego z lodowki plaska lyzeczka proszku do pieczenia niepelna szklanka cukru niepelna szklanka maki Smaruje blaszke i posypuje tarta bulka, obrane i pokrojone w mniejsze niz cwiartki jablka rozkladam na dnie blachy. Maka, proszek, cukier i kawalki masla wrzucam do miksera z nozami i siekam na drobny proszek :) Kruszonka posypuje jablka i do pieca 200 stopni na okolo pol godziny - musi sie porzadnie zarumienic. Podaje sie na cieplo z lodami lub sosem waniliowym, albo na zimno z bita smietana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmm pyszne
;-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
kantarella- dzieki, swietny przepis:) zrobie zaraz na podwieczorek niedzielny:) akurat mam jablka takie do pieczenia, poniewieraja sie to w koncu wykorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem na chamstwo
wierszykiem. Jam Mickiewicz z Litwy. Tyś Krajewski z Krajec Pocałuj mnie w dupę Nie tykając jajec Co prawda są osoby, którym szczaw nie służy, a winowajcą jest kwas szczawiowy, który potrafi dać się we znaki, nawet w małych ilościach. Kwas szczawiowy "kradnie" nam wapń i tworzy z nim nierozpuszczalne związki szczawianu wapnia, w postaci np. "igiełek", które "kłują" w stawach. Może wywołać niedomagania spowodowane niedoborem wapnia. Niestety, nie da się ze szczawiu usuwać kwasu szczawiowego tak łatwo. Jedząc np. zupę szczawiową, koniecznym jest jako dodatek - jajko. które pomoże nam troszke ten kwas szczawiowy zneutralizować. I nie chodzi o nakazywanie komukolwiek jedzenia szczawiu tylko z jajkiem. Ta informacja jest dla wszystkich ignorantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac, ze te jablka z kruszonka nalezy nakladac lopatka, bo sa troche "niegrzeczne" i sie rozmazuja - nie daja sie pokroic w zgrabne kawalki. Ale wrazenia smakowe rekompensuja ten drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×