Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość a ja powiem, że taki sos
boloński jest lepszy na następny dzień, tak jak bigos po kilkakrotnym odgrzaniu ;) co za problem włożyć do lodówki a następnego dnia odgrzać? nikt sie nie otruje :o Ja jeszcze obiad zjeść mogę dwa dni pod rząd ten sam ale na trzeci dzień już bym nie zjadła, po prostu nie miałabym ochoty ale jak ktoś lubi to co komu do tego? Tak w ogole skąd wiesz jakie Ewa herbaty pije? :o a jak pije w szklance to co ci do tego? może sobie nawet z kufla pić jak lubi a to już nie twoj problem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat właśnie ja piję z kufla, bo w ogóle dużo piję jeden kufel mam w pracy, drugi w domu, a piwa w ogóle nie piję reszta ma swoje ulubione kubki, szklanek w domu w ogóle nei mam, dla gości są albo kubki albo filiżanki, zależy, jacy goście ale po co ja to piszę, skoro niektóre tu wiedzą lepiej ode mnie, co mam wkuchni i w kazdym innym pomieszczeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wvgvgwhv
Ewa, 33 OHYDNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem, że taki sos
hehe ;) z kufla też kiedyś piłam jak chora byłam i nie miałam sił do kuchni ciągle chodzić by robić herbatę w kubku a jak chora jestem to dużo piję herbaty z cytryna bo ogólnie herbat nie piję, jestem maniaczką czystej wody z cytryną i tylko to piję, kawy nie lubię więc ogólnie w domu herbat i kaw nie mam dużo do wyboru, kupuję 2 rodzaje herbat i kaw (rozpuszczalna i parzoną) do wyboru dla gości i tyle. Nie rozumiem jak ludzie mogą się tak czepiać wszystkiego, widocznie maja bardzo nudne życie, że wymyślają byle głupoty by kogoś ośmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem, że taki sos
a ja szklankę mam jedną :D 4 filiżanki i dużo kubków bo jak już pijemy herbatę to w kubku. W domu rodzinnym znowu wszyscy pija herbatę i kawę w szklankach, takich z koszykami, ja nigdy tam nie lubię pić herbaty bo jakoś do kubka się przyzwyczaiłam :) Widać, kazdy pije w czym lubi ale niektórzy uczepią się nawet tego, że ktoś robi inaczej niż on :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanki do herbaty?
to relikt PRL, szklanek sie uzywa tylko do zimnych napojow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niby czemu? ja herbatę lubię właśnie w szklance, najlepiej z cienkiego szkła bez żadnych koszyczków po prostu musi byc przezroczysta tak samo kawę z kubka czy filiżanki mi nie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka zrobiona, wyszło 14 słoików, ostatnią partię M. zakręcił koło 23.00, co skutkuje moją dzisiejszą nieprzytomnością do tego jeszcze ciśnienie, deszcz pada, ale i chłodniej, więc nie ma co narzekać dopijam herbatkę (z kufla), robię sobie kawy i czas zabrać się do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis była duszona szynka w plastrach jutro i pojutrze pieczony kurczak z pieczonymi ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jeszcze kurczaczek, jutro pizza na gotowym spodzie - ciekawe, jak sie spisze ten produkt, bo np. w gotowego rolowanego ciasta francuskiego jestem b. zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś nie było normalnego obiadu - kazdy jadł, co sobie kupił wcześniej i b. lubi, ja pół kilo bobu wciągnęłam, M. 3 kukurydze z masłem, a młody jeszcze końcówkę kurczaka jutro do rodziców i ew. pizza, albo ta pizza na niedzielę będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z arbuza
i koktajl owocowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny jest ten...
topik ja miałam pizze na cieście francuskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupne krokiety z mięsem zaraz idę robić leczo na jutro i pojutrze ale najpierw przesadzę gloksynię (za 9,99 dziś w tesco), tylko poszukam, jaką ziemię lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczo kończy sie dusić, dużo wyszło, chyba część zawekuję na później gloksynie lubię kwaśno-próchnicznie, jakby to kogoś interesowało przypadkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo i jak spód do pizzy? Bo oglądałam go ostatnio w sklepie i zastanawiam się czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spód spisal się na medal, tylko ciut za długo go trzymalam w przepisie na opakowaniu jest 15-20 minut, te 15 minut wystarczy w zupełności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mondeluxe
Bardzo fajny topic :-) Przez ostatnie lata jadłam wymyślone rzeczy typu spaghetti, jakieś potrawy nie rodem z Polski, ogólnie mówiąc - eksperymentowałam w kuchni. Od paru dni wręcz tęsknię za polską kuchnią, mielonym z mizerią czy ogórkiem, schabowym w panierce, zupą pomidorową na śmietanie nie na jogurcie. Topic czytam z zainteresowaniem, widzę, że pojawiają się tu ciekawe przepisy i rozwiązania. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa z kluskami lanymi gotowana podobnie jak ryżowa, kotlet z kurczaka , ziemniaki, maślanka , lubię spaghetii w różnych wersjach, z pomidorami, mało mięsa, ze szpinakiem, czosnkiem i oliwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś i jutro jeszcze schabowe czeka cukinia do pieczenia i myślę o zupie-krem z pieczarek, pewnie koło środy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dokładnie - schabowy, kasza pęcak, brokuły w sosie chrzanowym gotuje się wywar na pieczarkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wczoraj u znajomych miec gri8la wiec przygotowalam karkowke w zalewie.Gril nie bylo .Karkowke wiec upieklam na patelni grliowej ,reszte z zalewa zamrozilam.?Nie wiem czy dobrze,ze zamrozilam?Don tego byly opiekane ziemiaczki i pomidorki z jogurtowym sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam dziś roladki
schabowe z warzywami w sosie pieczarkowym, do tego młode ziemniaki zapiekane ze śmietaną i serem żółtym i sałatką z brokuła,pomidora, oliwek, sera feta w sosie jogurtowo czosnkowym ;) było pyszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×