Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

spaghetti bolognese jutro i chyba końcówka bigosu została, nie sprawdzałam powinnam zrobić tiramisu, bo mi sie w końcu serek przeterminuje najadłam sie orzechów i jakoś mi sie nie chce tego deseru... no ale nic, idę myć głowę i potem tiramisu, potem kanapeczki do pracy i palulać 2 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
forszmak pierwsza klasa i mufinki bananowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa,a jak robisz te kanapki
do pracy? jaki chleb,cokladziesz na nie,ze sa dobre na drugi dzien?Ja spioch jestem i rano sie do niczego nie nadaje,zrobilabym wieczorem i spokoj,ale boje sie,ze rozmiekna albo cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kanapki wyglądają tak: bułka kajzerka na to serek topiony na to sałata (jakakolwiek, ostatnio rukola) na to wedlina własnego wypieku zazwyczaj (czyli sucha, nie galareta) na to papryka lub chrzan lub musztarda lub nic zawijam w folię aluminiowa albo woreczek foliowy - szczelnie i do lodówki kanapki mojego M.: chleb, często ciemny na to masło zwykłe na to sałata i dalej jak u mnie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu wszyscy są dorośli i sprawni i każdy sam sobie potrafi zrobić kanapki 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tiramisu kiedyś mnie zabije zwłaszcza poprzedzone wylizaniem miski... chyba mi się spirytusu za dużo lujnęło ... 1 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko ewka bój się
czyli teraz jestes pijana!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje za odpowiedz odnosnie
kanapek.A zielenina Ci nie wiotczeje w tych kanapkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka zwykła sałata trochę tak ale rukola, rzymska czy inna twardsza mają się wyśmienicie dla mnie oszczednosć 10 minut o piątej rano to zbyt duża pokusa, żeby przejmować sie przywiędłą sałatą w lodówce, w folii czy woreczku jest prawie jak nowa i "prawie" nie robi mi tu rożnicy :) 1 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl;
ale bułka na nastepny dzien robi sie taka miekka,wyrywac trzeba z gęby.Czy Ewa jakies specjalne masz bułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jesteście
upierdliwi ,szok po prostu ! Co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie na grzybowo czyli
zupa grzybowa z makaronem i kotlety z kani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi z tymi
jedynkami w postach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to, że nie można wstawić entera, a jak ktoś ma stopkę, to się tekst zlewa więc wstawiam cokolwiek, żeby oddzielić tekst posta od tekstu stopki 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jebi 22
gadaj co twoj stary bedzie dzis zarl a nie pierdolisz o enterach ciemna maso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi z tymi
Dziękuję Ewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie na grzybowo czyli
kania zjedzona ;) nie boję sie, szwagierka przyniosła a ona i jej mąż od lat zbierają grzyby więc znają się na tym i kanie to oni masowo zbierają. Pierwszy raz kanie jadłam właśnie u nich i bardzo mi zasmakowały. Mąż też zbierał grzyby, ale takich co nie zna nie rusza i kani nigdy nie przyniósł do domu, ostatnio przyniósł 2 prawdopodobnie gniewusy ale można je pomylic z szatanami i wylądowały w koszu coby nie ryzykować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm gniewusy? fajna nazwa, ale zupełnie nic mi nie mówi sztan - rozumiem, że borowik-szatan, ale co można z borowikiem pomylić, to nie wiem... u mnie dziś na obiad grzyby wyjątkowo bezpieczne, bo pieczarki do piersi z kurczaka, ziemniaków i surówki z białej kapusty jutro pieczone udka i jedna pierś, co sie z dzisiaj ostała a dziś te piersi zrobiłam w tych pergaminkach, które teraz reklamują, z winiar chyba kolega robił i bardzo zachwalał poczytałam, nawet nie dali chemii byłyby super, gdyby nie te zabójcze ilości soli może to jest "normalne" a my już odwykliśmy od takiego solenia? nie wiem ogólnie można polecić :) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ci powiem
zawsze mnie dziwiło jak mozna do piersi z kurczaka podać surówke z kapusty. Ja najczęściej do drobiu podaję borówkę lub zurawinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ci powiem
moja kolezanka podała do kurczaka którego przyniosłam kiszonego ogórka. Mam podobne skojarzenia kapusta i ogórek kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×