Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Gość świeżynka staraczka
Hi hi, ciekawe, czy oni też mają swoją kafaterię i tam sobie mówią: "a moja to to" "a moja to tamto" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do owu to ja tam wierze testom owulacyjnym. Poza tym czuję się identycznie jak co cykl, a poprzednie były bezowulacyjne. No nic ostatni raz czekam, a to jakieś pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
ajlin, ale testy ci zawsze pokazywały tylko jedną kreskę, czy ta testowa była, ale jaśniejsza? może miałaś krótką owulację i jej nie wyłapałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była przez dwa dni dość wyraźna ale zdecydowanie jaśniejsza od testowej. Może gdyby to był pierwszy cykl to bym miała nadzieje, ale tak to podejrzewam, że po prostu znów jajeczko rosło, ale nie dojrzało i nie było owulacji (jak w poprzednich cyklach). niby 7 miesięcy starań to nie dużo, ale już bardziej sceptyczna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterka1981
Hej dziewczyny :) proszę napiszcie mi ile trwają u Was dni płodne? Bo ja mam dzis 10 dc i wydaje mi sie , że mam śluz płodny, a nigdy tempki nie mierzyłam sobie, obserwowałam tylko śluz, jakoś nigdy nie liczyłam ile u mnie trwają dni płodne, ponieważ raz mam śluzu więcej raz mniej i nie zawsze to zaobserwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie dzisiaj 23 dc. Już nie mogę się doczekać testowania. Aż z ciekawości zrobiłam test owulacyjny bo wyczytał że wykrywa wczesną ciąże. No i wyszły dwie grube krechy. Testowa o wiele ciemniejsza niż kontrolna. Nie wiem co myśleć o tym. Ale jestem prawie pewna że się udało. Mam takie przeczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja z mężem starałam sie o dzidzie w dniu owulacji i były to dni 5,7 i 8 Maj tego roku :) okres mi się spóźnia 3 dni zrobiłam test i co 2 Kreski jedna jest jaśniejsza troszke czyżby si ę udało lekarka powiedziała abym za 3 dni powtórzyła. i tak zrobie .Oby to była ciąża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greczen
Cześć Dziewczyny! Widze, że maj zapowiada sie baaaaaaaaaaaardzo owocnie. Oby fasolek było jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziś 24 dc i test owulacyjny dzisiaj znów wyszedł z wyraźną drugą kreską (choć standardowo jaśniejsza od testowej). Dziwne to wszystko. Nie ma już śluzu płodnego... skąd taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greczen
A ja słyszałam, że testy wcale nie musza pokazywać owu tzn. 2 kreski na teście owulacyjnym moga świadczyc o podwyższeniu LH, ale to wcale nie dowodzi, że do owu dojdzie. W organizmie rosnie poziom hormonów jak na owulacje, testy wykazuja 2 kreseczki wyraźne, a tu ciąży brak, bo np. do owu wcale nie doszło. Ja tych testów nie robie, za to zaczęłam mierzyc temp. i... cały czas tama sama, tj. mędzy 36,7 - 36,8 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... :D Z okazji jutrzejszego konca swiata pragnę sie pozegnac :) :) :) Odpukac w niemalowane mam nadzieje ze nic takiego sie nie zdarzy... hmm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
no tak juz to slyszalam tesciowa do mnie dzwonila i pytala gdzie my sie schowamy a ja do niej do tunelu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. No i znow jest co czytac i na co odpisywac... :-) Sippelsweg: mysle, ze prysznic zaraz po to bardzo zly pomysl. Jednak wiekszosci kobiet chce sie po przytulanku polezec w objeciach ukochanego i mysle, ze to ma funkcie nie tylko psychologiczan ale wlasnie przede wszystkim dac chwile spokoju aby robaczki zasuwaly bez przeszkod do celu :-) Jeszcze przed II WS kobiety zaraz po seksie skakaly i sie podmywaly jako srodek... antykoncepcyjny, wiec mysle, ze po juz lepiej te pol godzinki w lozku polezec a nie biec do lazienki. A zastanawialas sie, czemu Cie tak gna pod prysznic? Ja gdzies kiedys czytalam, ze to ma jakies podloze w psychice. Dalej sie nie wglebialam, bo mnie to nie dotyczy ale moze cos Ci siedzi w podswiadomosci, co byloby Ci ciekawie (dla samej siebie) zbadac... Lezec na brzuchu zas mi sie nie usmiecha, bo ja generalnie od niemowlectwa nie lubie lezec na brzuchu :-p To ja juz wole te swiece, rowerek i poduszke pod pupa :-) Monia ale bylas w tabelce, staralas sie 3 cykle, zrobilas przerwe i potem zniknelas, za to dlugie znikniecie zostalas tylko co wykurzona z tabelki a sekunde potem zjawiasz sie z dobra nowina :-D Mozesz przypomniec o co chodzilo z ta przerwa w staraniach? Bylo cos, co Ci pomoglo zaciazyc? Ira gratuluje bety. Mysle, ze na poczatek ciazy to jest o.k., teraz powinna tylko ladnie przyrastac :-D Chwal nam sie na biezaco :-) Usmialam sie z Waszych chorujacych facetow. Moj nie lepszy. Ale on to taki w kratke: rzeczy, ktore mnie niepokoja bagatelizuje a rzeczy blache (przeziebienie) sraczkuje jak przyslowiowa mucha okres :-o Za to z pakowaniem u niego gladko: on wyjezdza gdzies w kolko i pakuje sie perfekcyjnie w 3 minuty trening czyni mistrza :-) A ja niby sie tez pakowalam juz tysiace razy ale zawsze to u mnie trwa i trwa ;-) Nawracajac do psiego watku: moj maz bardzo sie wczuwa w nasza psine pokochal ja od pierwszego wziecia smyczy do reki, choc pomysl i inicjatywa byla moja. Jestem z niego dumna, bo wczesniej bal sie psow (byl pogryziony w dziecinstwie) :-D Naszej nie bal sie nigdy :-D Panterka ja wymyslilam sposob na mierzenie tempki dla leniwych. Poniewaz mi sie nie chce codziennie, miedze tylko 2x przed owu, 2x po owu (aby sprawdzic, czy byla) i kiedy czekam na @, zeby wiedziec, czy bedzie. I jak dotad wystarczalo to - potwierdzalam tym samym moje obserwacje i wyniki monitora owulacyjnego. Zawsze to wygodniej mierzyc przez 5-6 dni (kiedy ciekwaosc i tak zrzea) niz przez 28 i mysle tez, ze lepiej niz nic :-p U mnie sluz wystepuje dzien PO tym, jak test owu dwa dni z rzedu pokazuje ciemniejsze kreski a monitor krzyczy, ze wlasnie te dwa dni sa najplodniejsze (w sumie to monitor jest nastawiony na pokazywanie najplodniejszych dni w ostatnim wskazal mi 5 takich dni, w tym dwa MEGAplodne) i w ten dzien ze sluzem rosnie tempka ale tylko o 2 kreski i nie przekracza 37. Moj maz to sie niby smieje z naszej kafe ale potem slucha baaaaaaaaaaaaaardzo zaciekawiony jak mu relacjonuje najciekawsze watki i dopytuje o szczegoly :-p Pewnie by i podczytywal sam po cichutku, za moimi plecami ale nie zna polskiego :-p A na niemieckich stronach tylko badziew, nie ma takich fajnych rozmow jak te nasze :-D Madzi na pewnosc za wczesnie ale masz podstawy do solidnej nadziei trzymam kciuki!!!!!! A co to za brednie z tym koncem swiata, mialo byc niby za poltora roku :-p To moze koniec Polski bo w Niemczech ani slowa jakby co uciekajcie za Odre! Nalepiej z namiotami przenocuje Was w ogrodku (w mieszkaniu pomieszcze co najwyzej te juz zaciazone :-D ) - noce juz cieplejsze ;-) O.k. to chyba na tyle moich 3 groszy. DO JUTRA :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety ostał się jeden, ale za to wariat :D nie można mu było zdjęcia zrobić :D machał rączkami i fikołki strzelał :D normalnie jakaś bajka, aż nie chce mi się wierzyć, że coś takie ślicznego jest w moim brzuszku :D drugi też niestety jest widoczny tylko serduszka nie widać i wychodzi, że na początku 10 tygodnia obumarł i tak się zastanawiam czy to nie ma powiązania z zapaleniem, które przeszłam, ale nawet nie pytałam lekarza NICK..........CYKL STARAŃ......WIEK......DATA NAST @........MIASTO BlackRossa..........6...........27............19.05.11... ......Rzeszów Ania29..............12...........29...........23.05.11... .......rzeszów Kotomirka.........14............21...........23.05.11... ......ok.Bydgoszczy kozza...............3.............27...........25.05.11 .........okolice Łodzi Madzii22............4............22...........26.05.11... .......Wielkopolska AniaMyszula........6............23...........28.05.11. .........Koszalin świeżynka..........3............30.......28/29.05.11 ..........warszawa ewuś90............lipiec.........21...........30.05.11 ..........Żory anvers..............5.............26............1.06.11.. .........Antwerpen Maria.D83..........3.............27............2.06.11 ..........Koszalin mongrana..........3.............32............2.06.11.... .......pod Berlinem Greczen...........12............29............2.06.11.... ......wielkopolska Kinga1988........2lata..........23...........4.06.11. .........Jastrzębie Zdrój vixwoman...........1............25............5.06.11.. ........śląsk ajlin.................4.............23............5.06.11 ..........Wrocław cocacolagirl.......15............26............6.06.11 ...........Łódź klara1984..........9.............27............7.06.11... ........lubelskie Xenia33.............5............33............ 8.06.11..........Wrocław Sippelsweg.........6.............28............8.06.11 ..........świętokrzyskie gosia 34.............4............34........... 8.06.11........ ..O-E Panterka1981......5............29............9.06.11.. .... ...małopolska Mloda Mama2010...3...........26...........10.06.11...........UK ada111..............6............23...........11.06.11 ..........zachodni Tygrysek333.......3............25...........11.06.11.. .......Warmińsko-Mazurskie NICK........CYKL STARAŃ....WIEK.....W OCZEKIWANIU NA @......MIASTO Pechowa............1............22...........15.05.11 .........śląsk Kreyyzolka ......w lipcu.......22.............5.05.11..........st-g czerwonag.........1............27.............5.05.11. ........warszawa 192837465.........12...........26...........30.04.11. . . .....śląsk madzia..............1............21............27.04.11 .........warszawa ChceByćMamą...początki.....27...........13.04.11... . .....UK Cherry22...........2............24...........6/7.0411 ..........wielkopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ....PO KTÓRYM CYKLU .....MIASTO pablinka............27...........25.11.11........???. .........3.........MANCHESTER Katie84.............27...........30.11.11........???.... ......5.........Kraków barbera.............29...........8.12.11.....??? .....długo.....wielkopolska nietoperek333....28............8.12.11.........???...... ....2.........Bielsko-Biała olcik777............26...........11.12.11........???.... ......5..........Małopolska Ania282.............27..........11.12.11........???.... . .....7.........małopolska Karolka8512.......25 ..........18.12.11 .......???...........3.........ok.Szczecina pani_biedronkowa...4.........24.12.11........???......... ..4........gdańsk Ira1....................??? ...........???............???...........6........UK Ira beta jak najbardziej w porządku i ważne żeby powtórzyć czy prawidłowo przyrasta i co to za lekarz , który po jednym wyniku ocenia, że zaraz mozesz poronić ? przecież najważniejszy jest przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
Barbera- moze w UK jest inaczej... Aja dziewczyny wstalam i jestem zadowolona ze nic mnie boli ani nie kluje ,,, ciesze sie z tego..moj M juz sie martwi na zapas a co z przytulankami...przez te dwa dni mu odmawialam ale teraz juz mi wszystko przeszlo... a jak u was dzis dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
Cześć dziewczynki :) proszę, nie było mnie przez kilka godzin a tu od razu wieści o dwóch możliwych fasolkach :) Madzii, podobno jak test owu wychodzi pozytywny to jest duża szansa, więc trzymam kciuki :) może faktycznie jeśli jesteś przekonana, że się udało to się udało :) kiedy planujesz testować testem ciążowym? A jak szybko po owu można spróbować testowania testem owu? a my sobie z mężusiem siedzimy od kilku dni i marzymy o tym, że za jakieś parę latek sprzedajemy dom, sprzedajemy mieszkanie i wyprowadzamy się na południe włoch :) tam mogłabym nawet w przyczepie kempingowej mieszkać ;) hi hi, będziemy prowadzić życie wagabundów a mój małżonek będzie fryzjerską gwiazdą ;) a, tak sobie pomarzyć można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
hej dziewczyny.. no mi zostało 4-5 dni to testowania, troche sie boję..ale nie nastawiam się na konkretny wynik..czytam o tych wszystkich fasolkach, i oczywiście bardzo się cieszę, ale w głębi duszy tak mi trochę żal.., że może się okazać,że kolejny raz nic z tego nie wyszło..tak wiem, jestem na początku starań..ale dziś chyba lekko mnie to dołuje.. no cóż, trzeba być dobrej myśli, w sumie trochę mnie w dole brzucha pobolewa, ale nic więcej..a może nic nie zauważyłam, bo dałam na luz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Świeżynka jutro chyba będę testować. Jutro mój 25 dzień a owulke miałam 13,14 dc, więc chyba powinien wyjść. Moje cykle przed torbielą były w granicach 27-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
Madzii , u mnie dziś jest 25 dzień ..myślisz, że coś wyjdzie? już sama nie wiem czy testować czy nie.. ja planowo mam dostać 25 maj, cykle podobnie jak u Ciebie. Chyba kupie dziś test, a zrobię może jutro rano albo w poniedziałek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już nie mogę wytrzymać. Myślę że wyjdzie. A robiłaś test owulacyjny? Podobno wykrywają wczesną ciąże. Ja robiłam wczoraj i miałam dwie grube krechy. Testowa o wiele ciemniejsza niż kontrolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
ja nie robiłam testów owul. , ale może jak u Ciebie wychodzi ta krecha czerwona to sprawdź..a masz jakieś inne objawy? przeczucie? bo mnie jedynie w dole brzuszka pobolewało, tak dziwnie pulsująco czasem ukłucie było..troszke sutki bolą..ale nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
znalazłam coś takiego na innym forum specjalistycznym: Czy test owulacyjny wykrywa ciążę? To pytanie pojawia się tak często, a inwencja twórcza testujących nie zna granic zatem słowa wyjaśnienia. Test owulacyjny wykrywa ciążę Dlaczego? to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji. A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia) Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale UWAGA TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY ale POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
a następne zdanie brzmiało tak:TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIJE TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży. więc Madzii jak mówisz ze krecha mocno czerwona, to rób test ciążowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przeczucie, że się udało. Podbrzusze i jajniki mnie strasznie bolą już od 4 dni. Nie wiem co myśleć. Test jutro zrobię rano bo dzisiaj to już za późno i pewnie nie wyszedłby nie z porannego moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
to fajnie, żeby Ci tylko przeczucie nie myliło, ale jestem pewna że będzie dobrze. NAtomiast u mnie.. nie wiem, już mówiłam mężowi, żeby kupił test i też zrobię jutro rano :) żeby nam się obu udało :) Madziu trzymam kciuki za Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja za Ciebie. To jutro daj znać jak zrobisz. Gorzej jak moje przeczucie się myli. To chyba będę wyła tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
bądźmy dobrej myśli, ..dam znać, ale zastanawiam się czy te kilka dni przed spodziewaną @ to test wyjdzie, czy może wytrzymam jeszcze i zrobię 25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już dzisiaj kusiło żeby zrobić. Ale jutro spróbuje a jak nie wyjdzie to zrobię 26 maja chyba że by przyszła @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. długo mnie tu nie było mam co nadrabiać w czytaniu. u mnie na razie chroniczny brak czasu, wrzuciłam się w wir przygotowań przedślubnych :) kończę staż i nie mam na nic czasu. @ dalej brak już rzygam tą luteiną, ale jeszcze 3 dni muszę ją brać. Miałam ostatnio robione badania i się trochę niepokoję bo wyszedł mi za duzy testosteron co to może oznaczać, jaka może być tego przyczyna? Test obciążenia glukozą (50 g) Glukoza na czczo93,6mg/dl normy74,0 -106,0 Glukoza po 1 godz.114,5mg/dl Prolaktyna292,40mIU/lnormy 102,00-496,00 Prolaktyna test czynnościowyProlaktyna po MCP854,80mIU/l Testosteron49,65ng/dl normy8,40 - 48,10 Mam starsznie nieregularne cykle, poprzednia moja pani gin powiedziała że taką mam urodę, zmieniłam gina i ta mi zleciła te badania ale idę do niej dopiero za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie przesadzajcie z nakrecaniem sie! Po co Wam takie stresy? Szkodza w zachodzeniu jak i samej ciazy. Testowanie za wczesnie moze przyniesc powazne rozczarowanie. Cwiczcie lepiej cierpliwosc, choc to piekielnie trudne :-o Ja jestem ciezko zalamana, bo u mnie niby po owu ale temperatura spadla a nie wzrosla. Ja sie pochlastam... Czy to znaczy, ze mam za malo progesteronu? Ze jednak pecherzyk nie pekl? Jajniki mnie bola... Zasrani miejscowi lekarze, nawet nie ma sie gdzie przebadac... Dola lapie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×