Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anja1989

Książki które warto przeczytać

Polecane posty

Gość gośćksiegaa
W Krynicy Górskiej jest łemkowska restauracja :) Warto zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oskar i Pani Róża E.Schmitta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Celibat" Marcina Wójcika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam książkę Pauli Hawkins pod tytułem "Zapisane w wodzie". Kupiłam w dobrej promocji na Livro. Autorkę możecie znać z "Dziewczyna z pociągu". Tamta książka mnie wciągnęła bez reszty, a zapisana w wodzie jest moim zdaniem jeszcze lepsza - ciężko się oderwać. Ale ja ogólnie lubię taką tematykę. Książka już obleciała kilka moich koleżanek. Genialna jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przeczytałam Dumę i uprzedzenie w oryginale, nigdy nie byłam za bardzo zaznajomiona z angielskim ale dzięki Ling Intelligence udało mi się przeczytać swoją ulubioną książkę no i wiadomo książka > film. Może dlatego że nie lubię Keiry Knightley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika83623232
Ja polecam "Dance, Sing, Love. Miłosny układ" autorstwa Layli Wheldon. Klimat "Step up" w powieści, czyli taniec, muzyka i miłość. Tak bym mogła podsumować tę książkę Niedawno natrafiłam na nią w Empiku kupiłam w ciemno i zdecydowanie nie żałuję. Książka jest naprawdę wspaniała, wciągnęła mnie od prologu i nie mogłam się od niej oderwać. Mam po niej kaca książkowego, a premiera 2 tomu dopiero w lipcu :/ Nie mogę się już doczekać *.* Opis z okładki: "Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii? Podążanie za głosem serca nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje, i nie zawsze słuszne. Czasem kierowanie się rozumem jest najlepszą drogą, bo miłość, zamiast uszczęśliwiać, potrafi sprawiać ból. Zatrać się w historii pełnej pasji, pożądania, zwrotów akcji i gorących rytmów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam książki rozwojowe :) Bardzo mi się podobała np. "Hygge. Klucz do szczęścia" i "Lykke. Po prostu szczęście" :) Obie tego samego autora. Tutaj jest fajnie opisane o hygge i o szczesciu http://littlemissjot.pl/2018/04/04/kim-sa-najszczesliwsi-ludzie-na-swiecie/ Poza tym polecam też serię o Harrym Potterze - mogę czytać wciąż od nowa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę polecic "Bezdech" G. Kapli. Czyta się to jak literaturę faktu, ale to kryminał. Dobry styl, akcja splata różne momenty z powojennej Polski. Zdecydowanie na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magiioo
Jak akurat skończyłam czytać tydzień temu Bezdech, bardzo dobry kryminał. Kryminały to nie jest do końca moja bajka ale przyjaciółka akurat kończyła czytać więc przejęłam i nie żałuje . Świetne zakończenie, którego nie przewidziałam. Podzielenie rozdziałów na wtedy i teraz bardzo ciekawe. To jest tak książka, która zostanie na długo w mojej pamięci. Teraz poszukuje jakiegoś nie banalnego romansiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc_Miska
Po pozytywnych komentarzach, też kupiłam "Bezdech" Kapli. Wczoraj odebrałam książkę i dziś skończyłam. Do ostatnich stron trzyma w napięciu :) Super i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Człowiek, który wspina się po drzewach" James Aldred- właśnie skończyłam i polecam- książka niesamowicie inspirująca :) pięknie opowiedziane przygody, pasja, spełnianie marzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak!!! Potwierdzam! To jest najwsanialsza książka z literatury faktu co w życiu czytałam! James Aldred udowodnił, że warto marzyć nawet jeśli twoje marzenia są "dziwne" :) I ja się z tym zgadzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Człowiek, który wspina się na drzewa" Jamesa Aldreda. Jestem w połowie. Ksiązka jest cudowna. W sumie to jestem zaskoczona bo jestem fanka kryminałów, a to jest książka podróżnicza. Ale dostałam od koleżanki, która powiedziała "czytaj, bo warto"! No i miała rację. Aldred to ceniony filmowiec i dokumentalista. Zjechał cały świat, gdzie wraz z filmowcami kręcił filmy przyrodnicze. W książce opisuje swoje przygody, opowiada o pracy, miłości do drzew i miłości do natury. Bardzo inspirująca książka, zdecydowanie o czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćE
dzięki :) :) za polecenie książki " Człowiek, który wpina się na drzewa" . Sama bym pewnie ją nie odkryła. Napisana bardzo obrazowym językiem, dzięki któremu ma się poczucie, że podróżuje się z autorem. Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Klara
"Człowieka, który wspina się na drzewa" mam i ja :-) Jest świetna, Aldred super opisuje świat dzikiej przyrody, spotkania oko w oko ze zwierzętami. Aż chce się pojechać z nim w taką szaloną podróż i wspiąć kilkadziesiąt metrów, zeby popatrzeć na świat z góry potężnego figowca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
James Aldred "Człowiek, który wspina się na drzewa" cudowna :-) Fantastyczne przygody autora dodają czytelnikowi energii. Mozna sie przenieść w totalnie inny świat, spotkać zwierzęta z bardzo bliska i wdrapać na 85-metrowe drzewo na Borneo. Aldred dobrze pisze, a jego opisy są bardzo plastyczne. Naprawdę warto sięgnąć po tę ksiązke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja polecę książke "Rozterki matki emigrantki". Zabawna komedia romantyczna do pobrania za darmo na stronie https://ankanisztuk.blog/rozterki-matki-emigrantki-pdf/ Kiedy kilka lat wcześniej zakochana Marysia rzuca dobrą pracę w Polsce i bez znajomości języka angielskiego przyjeżdża do Anglii za swoim mężem, nie przypuszcza nawet, że kilka lat później ukochany mąż uczyni z niej ex żonę, a po małżeństwie oprócz domu zostanie jej syn, Kostek, i nudne życie samotnej matki. Ale wszystko co nudne nie trwa wiecznie i tak pojawienie się w życiu Marii jej nowego szefa, jego ochroniarza, oraz pewnej starszej pani, zapoczątkuje serię niespodziewanych przygód, które na zawsze zmienią jej życie. A przecież jest jeszcze ex mąż, który nie powiedział ostatniego słowa. Wspominałam o przystojnym sąsiedzie? Nie? On również sporo namiesza, a Maria zatęskni za stwierdzeniem, że jej życie jest nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBrita
Ostatnio czytałam Lagercrantza (nadrabiałam serię kryminalną o Blomkviście i Salander) :-) Obie bardzo dobre. A teraz wpadła mi w ręce książka reportażowa. „Człowiek, ktory wspina się na drzewa” Jamesa Aldreda. Kupiłam, bo zachęciła mnie okładka i recenzje. Czyta się lekko i przyjemnie, wciągająco. Facet ma niesamowite życie i niebanalną pracę. Zwiedza świat, przeżywa niezwykle przygody i jeszcze mu za to płacą. Tylko pozazdrościć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOŃ_gość
Warto przeczytać "Duchowe życie zwierząt" i "Sekretne życie drzew". Jak tematyka drzewa was zaciekawi, to obowiązkową lekturą powinna być książka J. Aldreda "Człowiek, który wspina się na drzewa". Autor opowiada w ciekawy sposób o swojej pracy i pasji do spinania się po drzewach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pod niemieckimi łóżkami" - chociaż czasami wydaje mi się przesterowana, a część problemów generuje sama pani sprzątająca :/, "I tak wszyscy wylądujemy w więzieniu", "Otchłań" Schmidta i Kodeks ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daroka
"Córki Smoka", dość mocna książka. Akcja dzieje się w czasie II Wojny Światowej, w czasie japońskiej okupacji Korei. Historia przedstawia losy młodej dziewczyny, zmuszonej do 'służenia ciałem' japońskim żołnierzom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×