Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anja1989

Książki które warto przeczytać

Polecane posty

Gość gość
Arabska saga genialna, w ciągu 2 dni po premierze "połknełam" arabskiego syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytanie książek to jest bardzo dobrą rozrywka podczas podróży. Wystarczy jak się jakąś włoży do torebki i w drogę. JA często tak robię, ale staram się też tego uczyć moje dzieci, które mają w roku szkolnym do przeczytania sporo lektur. Fajnie, że można w jednym miejscu je zakupić bo na https://www.smyk.com/ksiazki-muzyka-film/ksiazki/lektury-szkolne.html . Szczerze powiem, że ja nawet jedną pożyczyłam od Tomka i sobie przeczytałam hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytać ile się da, oczywiście zaglądając najpierw na forum :). Ja przynajmniej tak robię, to i mało pomyłek :). Z tych tutaj - czytałam tylko Fatalny turnus - i jest taki sobie. Druga książka tego autora - Zapowiedziane nieszczęście jest lepsza. Ja na pewno mogę polecić Zemstę kobiet, Zemsta jest kobietą ( niezła składanka ) i Krwawy obłęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam od siebie bardzo gorąco "Gdy ogień gaśnie". Książka z nastawieniem na młodych ludzi opowiadająca o dziewczynie, która własnie opuściła sektę. Powieść oparta na prawdziwych losach sekty Gałąź Dawidowa w Stanach Zjednoczonych. Książka bardzo wciąga i dzięki tematyce i szczegółom przedstawienia jak funkcjonowała sekta wcale nie jest tylko dla młodzieży. Widać dobre przygotowanie autora do dzieła. Myślę, że to jedna z ciekawszych książek, które czytałam w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako "psiara" , bardzo czekałam na nową książkę "Psy z piekła rodem" Zdobywca świata Joanny Sędzikowskiej. I już jest , lektura pochłonięta w weekend a teraz czekam na drugi tom. Jeśli też kochacie pieseły to macie tu trochę o tej książce: Raptor jest szpicem rasy pierwotnej – malamutem alaskańskim. To jedna z najtrudniejszych w prowadzeniu ras. Przyznaję, że kiedy go brałam, miałam o tym niewielkie pojęcie. Jak przystało na przedstawiciela północniaków, jest wielki i silny, a przy tym inteligentny i niezależny. Dlatego z łatwością udało mu się wywrócić do góry nogami życie całej naszej rodziny. Zawdzięczam mu sporo nerwów i niejeden siwy włos, ale ponad wszystko cudowne życie pełne przygód i śmiechu, nawet jeśli ten śmiech był czasem przez łzy. więcej na blogu: https://ministerstwoksiazki.pl/blog/p-literatura-pietro-wyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto też czytać książki napisane przez siebie ja tak zdrobiam. Powiem tak, ja zawsze marzyłam o wydaniu książki, a więc co zrobiłam? znalazłam drukarnię która mi je wydrukowała, a wczesniej po prostu je napisałam :D genialna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija678
Kremka - "Gdy ogień gaśnie" przeczytałam ostatnio, zrobiła na mnie duże wrażenie. O wydarzeniach z Waco wcześniej nie słyszałam, więc to było dla mnie duże zaskoczenie. Ciekawa jestem jak się potoczyły losy tych dzieci, które wtedy uciekły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zaczarowany Cyrk Pana Teodora" Bajki terapeutyczne - dla dzieci i dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam super księgarnię internetową, ostatnio udało mi się zakupić 3 super pozycje za 30 zł, dostawa też za grosze. Jak ktoś lubi sobie kupić jakoś wartościową książkę od czasu do czasu to tu upoluje największe obniżki! http://leadmy.pl/p/xyiS/c7rs/MwPg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kremka
Widzka - to powieść, ale ściśle oparta na prawdziwych wydarzeniach. Zapada naprawdę pamięć. Poza tym jest dobrze napisana i bardzo szybko się czyta co sprawia przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę, że to rzeczywiście może być coś ciekawego. Zawsze intrygowało mnie to jak Ci wszyscy ludzie w sektach dają się manipulować i pozwalają sobie mówić co mają robić we wszystkich aspektach swojego życia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina78
Korzyści płynące z czytania są nieocenione. Czytelnicy chcący wybrać wartościową lekturę często zadają jednak ważne pytania. Co czytać? Lub bardziej konkretnie, jaką książkę przeczytać? Czytelnicze gusta są bardzo zróżnicowane. Chcąc dowiedzieć się, co czytać, muszą się wsłuchać we własne potrzeby. Ilość gatunków gwarantuje, że znajdziemy książkę idealną. Innymi słowy, taką, której długo nie zapomnimy. Czytanie zawsze przecież powinno być przyjemnością, którą będziemy chcieli powtarzać. http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest, że dorośli ludzi dają się tak wodzić za nos. Gdyby nie przeczytać takiej książki jak gdy ogień gaśnie to po prostu ciężko w to uwierzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety takie sytuacje się zdarzały i będą zdarzać. Dlatego tak ważne jest żeby się edukować i mieć swój rozum i zdanie a nie tylko wierzyć ślepo w to co ktoś powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija678
Sekty to jest bardzo ciężki i zarazem ciekawy temat. Ale na pewno edukacja w tym temacie, jest ważna, warto czytać takie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem
Murakami ;-) wszystkie ksiazki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie trzeba czytać książki o sektach ale i inne. Łatwo rozgryźć przecież tych guru - są to zwyczajni oszuści. Niektóre osoby w seksie z Gdy ogień gaśnie przejrzały na oczy same ale potrzebowały na to czasu. Da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija687
Ja się zastanawiałam, czy ten cały Ojciec John w to wierzył. Czy chodziło tylko o to, żeby zgadnąć kasę i podporządkować sobie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Polecam takie książki jak Paragraf 22, Wielki Gatsby, Anna Karenina, Lolita, Jądro ciemności, Mały Książę - wszystko należy do literatury klasycznej, ale jeśli mam ochotę na coś nowego zaglądam na blog czytamwszedzie.pl i śledzę nowinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowość, czytam drugi dzień - https://livro.pl/kamerdyner-klat-marek-sku1202553590.html Opowieść jakiej jeszcze nie czytałam. Znowu miłość, ale podana w zupełnie inny sposób, w połączeniu ze zbrodnią. Pierwszy raz od dawna wzruszyłam się, czytając książkę. Jeszcze nie doszłam do końca, a jak wy ją odbieracie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darialacz
Oj ja swego czasu miałam dłuższą przerwę od czytania niestety, nie mogłam się w żaden sposób przekonać, a zmuszać się i czytać na siłę to mija się z celem niestety. Sama nie wiedziałam dlaczego tak po prawdzie tak jest, bo przecież bardzo lubiłam czytać, aż w końcu trafiłam na artykuł http://wlustrze.pl/ksiazki-dla-kobiet-ktore-warto-przeczytac/ i w sumie coś we mnie pękło. Po prostu wzięłam książkę, której nie zdążyłam przeczytać (tak, należę do tych osób, które więcej kupują niż czytają jeśli mowa o książek) i ją po prostu wchłonęłam. Książka ta to Wzgórze Psów Jakuba Żulczyka, jest po prostu świetna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecę Charlotte Link spośród wielu super pozycji np "Dom sióstr" :) świetne ma ksiazki:) Lub Caroline Eriksson np. "Zniknięcie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamssss
Niesamowity reportaż o Nepalu u progu zmian, o nepalskich kobietach, dla których los miesza się co rusz z tragedią wynikającą z utartych norm społecznych. Iwona Szelezińska w niezwykle obrazowy sposób maluje portret społeczeństwa po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. Na kartach swojej książki opowiada o ludziach, których normy społeczne, utarte schematy, złamały człowieka. Człowieka zmuszonego do prostytucji, dzieci wydarte z więzienia, ofiary handlu ludźmi. Jednak nie tylko krzywda jest tematem reportażu Szelezińskiej. Jest to również siła człowieka w walce z przeciwnościami losu o zachowanie swojego człowieczeństwa. Polecam dla wszystkich tych, którzy w dzisiejszych czasach nie obrośli w znieczulicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misza26
Brzmi ciekawie :) Szczególnie zastanawiający jest tytuł "Kopnij piłkę ponad chmury" w kontekście tego, co napisałaś/eś o zawartości książki. Jak będę w weekend w księgarni, to się za tym rozejrzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno Zbrodnię i Karę Dostojewskiego, Outsider Stephena Kinga, Marilyn na Manhattanie. Fajne propozycje można znaleźć na czytamwszedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×