Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takajaaaaaaa

dania z WOKA

Polecane posty

Gość takajaaaaaaa

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką woka. Jestem pod wielkim wrażeniem wszechstronności tej "patelni", bo umożliwia wszystko- szybkie smażenie, duszenie, gotowanie na parze, a nawet prażenie popocornu :) Chciałabym prosić Was o Wasze ulubione i sprawdzone przepisy na dania z woka. Wiem, że można w nim smażyć wszystko, mięso, warzywa, orzechy, ryż, makaron i umiem pokrzystać z google, ale chciałabym zebrać jak najwięcej wypróbowanych i według Was godnych polecenia przepisów :) Parę dni tegmu przyrządziłam takiego kurczaka z przechami włoskimi: 2 piersi kurczaka pokroiłam w kostkę, podsmazyłam, posypałam łyzeczką imbiru, nastepnie dorzuciłam paczuszkę orzechów, podsmażyłam, dodałam trochę oleju sojowego, łyżkę miodu i trochę wódki- jeszcze chwilę podsmażyłam - wyszło pyszne! Podawać najlepiej z ryżem i sałatą z ananasem i miodowym vinegretem. A teraz czekam na Wasze przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wok traktuję jak duży rondel, dzisja robiłam w nim gulasz np. nie mam jakiś specjalnych dań z woka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaaa
Ja też robiłam gulasz w woku, jest świetny właśnie do potraw, które trzeba dłużej dusić. Do czego jeszcze go używacie? Może jakaś chińszczyzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Ja robię chińszczyznę w woku często. Na dno nalewasz tłuszcz i mocno podgrzewasz, potem czosnek i imbir, smażysz tylko chwilkę, żeby się nie przypaliły. Na to wrzucasz mięso (je je wcześniej marynuję) w kawałkach i szybko przesmażasz, odsuwasz na boki woka, a na dno do reszty tłuszczu wrzucasz warzywa w słupkach. Wszystko mieszasz, przyprawiasz sosem sojowym. Można od razu dodać makaron sojowy, jak ktoś lubi. Wok ma być na maksa nagrzany, wszystko smażysz znacznie krócej niż na zwykłej patelni. Patent polega na kształcie naczynia. Tradycyjnie smaży się właśnie tak, że część już usmażonych składników pozostawia się w woku w trakcie smażenia kolejnych, odsuwa się je tylko na boki naczynia, żeby nie leżały w tłuszczu, ale żeby nadal były gorące i przechodziły zapachami kolejnych składników dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaaa
Dzięki za odpowiedź. Robiłam już kiedys takiego kurczaka po chińsku, tylko, że najpierw smazyłam warzywa, bo miałam mrożone, a potem mięso. Z tym, że ryż gotowąłam w osobnym garnku. Muszę wypróbować z tym makaronem,to świetny pomysł! Wszystko w jednym naczyniu, mniej mycia :) Dzięki za radę! Ponoć w woku świetnie się też gotuje na parze- wlewasz szklankę wody na dno, a jedzienie układasz na tej kratce i przykrywasz pokrywką, tylko co tak ugotować? Może jakąś rybę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuppppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taniochhxxxxxxxxxxa
Gość Karimek
Również jestem szczęśliwcem posiadajacym woka. Dania z woka przygotowuje ze strony www.chinskieprzepisy.pl szczerze polecam maja fajne przepisy a serwis ciagle sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosska09
A ja nie mam, bo nawet nie wiem czy udałoby mi sie cos fajnego samodzielnie zrobić. Dlatego ja teraz wolę odwiedzić dobrą restaurację jak Tekeda Sushi i tu spróbować dobrych dań z woka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukasz_kk
Zgadzam sie z Tobą. Czasami samodzielnie nie da sie zrobic czegoś tak dobrego, nieraz po prostu tez brakuje przypraw. Dlatego na pewno w takiej restauracji to jedzenie bedzie smakowało o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×