Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malunia333

OSTATNIE CHWILE !!! KWIECIEŃ 2011 - PRZYGOTOWANIA, PORÓD, PIERWSZE CHWILE...

Polecane posty

Gość nini_kwiecien
Malunia, a który to tydzień? Jesteś już dużo po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nini :) ja jestem przed :) teraz mam 36 i 4 dni, a za jakies 9 dni bede miec wywoływany na zyczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini_kwiecien
my jesteśmy 37w2d - chciałabym żeby już Maluch się urodził, a z drugiej strony mam tyle różnych wizji, że się odechciewa ;) u mnie pierwsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, ja tez mam wizji i najgorsze jest to ze sa one negatywne :( ze dzidzi sie cos stanie, ze porod bedzie wymagac szybkich "ruchów" czyli cos sie stanie, stół operacyjny, tak wszystko na pospiecha, ratujac czyjes zycie, masakra. Ja dzis odebrałam juz druga kolderke dla swojej malej :) bardzo ładna, tylko ze ten blyszczacy materiał, nie wiem aksamit, satyna, atłas hehe nie wiem ... blyszczy sie, ale wstarzeczki sie pruja, ale to juz chyba taki urok tego materialu :( Tak chciala bym tam zobaczyc swoja corcie :) Czytam wlasnie o naturalnym wywołaniu porodu. PIsza zeby biegac, sprzatac, biegac po schodach, a ja mam wrazenie ze mi zaraz jajniki popekaja, bo mi tak jakos dziwnie na to wszystko naciska. Jak wstaje rano, czy jak wstaje z dluzszego posiedzenia na krzesle, to wydaje mi sie ze zaraz mi wyleci obrywając mi wszystko po kolei :/ ahhhh ta ciaze, ze tez one bywaja takie rozne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej !!! Chyba już wszyscy śpią :( No nic... Chciała bym Wam się przedstawić za pomocą mojej fotki, żebyście wiedziały kto do Was pisze i kto się dzieli z Wami tymi wspaniałymi chwilami :) DObrej nocy Wszystkim !!! http://www.voila.pl/044/lkynp/?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini_kwiecien
Zakładam, że będzie wszystko dobrze. I mam nadzieję, że obejdzie się bez interwencji medycznych podczas porodu. Też już bym chciała przytulić Synka i posłuchać jego czkawki poza moim brzuszkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nini_kwiecien Jakiego doświadczenia :P to był mój pierwszy poród ale przemyślałam sobie wszystko jak rozplanować by było lżej i faktycznie się udało :) Tak jak weszłam na porodówkę o 17 tak urodziłam 18:10 I powiem że tak bardzo bolało pare tych skurczy jak już weszłam na porodówkę i czekałam jak mną się zajmą hehe A te wcześniejsze to pestka tak samo same te parcia nacinanie i szycie :) Będzie dobrze Jedyne co polecam na porodówce to nie krzyczeć by nie tracić sił i skorzystać z maski tlenowej :)malunia333 Powiem Ci tak ja miałam termin na 4 lutego i wiadomo albo dziecko się urodzi przed albo po :) Z reguły czekają 7 dni po terminie i robią test oct U mnie o dziwo zaproponowali mi wywoływanie 4 dni po terminie jednakże nie zgodziłam się W ten sam dzień sama urodziłam :) I do dziś ciesze się że się nie skusiłam na wywoływanie :) Warto poczekać te 7 dni po terminie jeśli maluchowi się nie spieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki! cos ostatnio nie moge sie wbic tu w czasie jak wchodze,to niema zadnej z was,ale to chyba z tego powodu,ze mnie poprzestawialo sie wszystko w czasie:) o 22 to mysle tylko o tym jak tu podusie przytulic,zato o 5 rano jestem najbardziej rzeskim czlowiekiem pod sloncem-strasznie to frustrujace bo wszyscy normalni ludzie spia o tej porze:) szczegolnie jesli nie pracuja! mam nadzieje ze mi tak nie zostanie:) malunia dzieki za fotke-ja nie mam tyle odwagi:) ale chetnie podesle ci na maila zeby nie bylo ze jestem starym wasatym facetem z brzuchem od piwa nie od ciazy heheheh, atak wogule to wyobrazalam sobie ze jestes brunetka!:) no i nie przejmuj sie tak tym wywolywaniem porodu,bedzie dobrze ,napewno! twoja dziewczynka jest juz duza wiec nie zaszkodzi jej jak urodzi sie troszke wczesniej. a ty dasz rade ,przeciez mozna prosic o znieczulenie,wiec nie zamartwiaj sie,zreszta moze mala zrobi ci niespodzianke i sama postanowi wyjsc wczesniej:) samanta czytalam ze masz problem z oczami-jesli masz mozliwosc kupienia sprobuj ziele swietlika-to herbatka w saszetkach jak dla mnie fantastycznie dziala.pozdrowionka dla was wszystkich dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam Wszystkim !!! Jesli chodzi o fotke moją, to ja jakos odwagi tu nie potrzebowała, bo w zasadzie i tak na niedlugi okres czasu udostepnilam fotke, potem ona sama sie usuwa, a poza tym zawsze moge usunac i link nie bedzie dzialas juz :) Nie musisz mi kochana udowadniac , ze nie jestes grubym wąsaczem hihi ja poprostu zrobilam to, co dla mnie bylo by mile z drugiej strony, ale nie robilam nic intersownie takze spokojna glowa. Jak co podawałam swojego maila wczesniej, no ale dla chetnych prosze :) noproblem64@wp.pl Ja dzis znow koszmarna noc mialam, a w zasadzie ranek, bo 4 nad ranem nie spałam, nie moglam zasnac, nad ranem zasypiam i spie do tej po 11 :/ szkoda dnia no ale niestety. Mam nadzieje, iz niebawem skonczy sie to "zmeczenie ciążowe:D" Nie wiem dlaczego co zjem ciasto marchewkowe, to wstaje z tak napuchnietymi ustawi ze masakra. Nie wiem czy oglądał kto film z L. Lopez pt " Sposób na teściową", bo ona miala uczulenie na orzechy i tez rano wstała z takimi ustami, choc na filmach jak zwykle przesadzaja hehe. Wiem ze tu w tym kraju, a takze sama moja mama mowila, ze nawet na opakowaniu mleka pisze, ze moze zawierac elementy orzchów ziemnych. Kazdy produkt moze, nie wiem dlaczego tak pisze, dlaczego te orzechy ląduja w mleku czy innej zywnosci :( Jutro USG, wizyta z lekarzem i umawianie sie na wywolanie. Jesli muwisz KOchana, ze mozna brac znieczulenie przy wywołaniu to ok, ulzylo mi, bo inne kobitki tak pisaly, ze tak bolało a dziwie sie ze zadna nie napisala, ze dostala znieczulenie, tylko wszystko naturalnie bylo odczuwane :( Moj facet wczoraj znalazł stronke, gdzie pisze jak skutecznie naturalnie wywolac porod... http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/bezpieczne-metody-wywolywania-porodu_36624.html Mnie sie tego wszystkiego czytac nie chcialo, ale czesciowo powiedział, ze do tego potrzebna jest substancja od mezczyzny i kobiety hehe ciekaaaaaaaaaaawe :D no nic, moze bedziemy probować, choc na samą mysl niedobrze mi sie robi, bo naprawde od tego typu chwil mnie odtrąciło i w dalszym czasie odtrąca od jakiegos juz dluzszego czasu, wiec zobaczymy jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁÓżeczko, ktore już czeka na dzidzie :) http://www.voila.pl/edycja/index.php?get=1&f=2 Ponizej link kącika naszej córci - tej młodszej :D czywiscie, mimo ze ta starsza wepchała sie nam do łóżka, ale to chwilowe :) Kącik oczywiscie bedzie nam sluzyc tak do 4 miesiaca jej zycia, potem juz do swojego pokoju bedzie przeprowadzona hehe http://www.voila.pl/edycja/index.php?get=1&f=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córki twarzyczke zamazałam, bo mam do niej na tyle szacunek, ze nie daje by ją niepowolani oglądali, wiec dla chetnych moge to na mailu zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini_kwiecien
A ja o dziwo całą noc przespałam i prawie cały dzień... Łącznie spałam ponad 13 godzin... Nie wiem co się dzieje, że tak mi się spać chce. Może przesilenie wiosenne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka ! malunia,nie dzialaja te dwa linki-tnz.dzialaja ale maja haslo. co do zdjec,to ja jakos tak juz mam ze nie lubie wstawiac ich do internetu,zreszta nie umialabym wstawic ich czasowo,wiec poprostu wyslalam ci na maila,bo to zawsze przyjemniej sie pisze jak wie sie do kogo:):) nini ale ci zazdroszce tego spania! ja to juz meliske zaczelam popijac zeby pospac dluzej,ale guzik z tego,a potem chodze caly dzien zamulona przeokropnie bo niedospana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze... to jak ja mam to w takim razie zrobic by tego hasła nie bylo :( kurcze :/ zaraz poszperam i zobacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoje zdjecie dziala,tylko de dwa linki co pozniej podalas maja haslo.daj znac jak juz beda dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie wysłałam poprostu, bardzo lubie ogladać pokoiki i lozeczka innych mam , ktore pomalu sie przygotowują do narodzin swych Malenstw :) MOze kiedys i ja bede miec okazje lookniecia Waszych pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba mnie zmobilizowalas i w koncu i ja zabiore sie za przemeblowanie,bo normalnie wstyd sie przyznac ze jeszce nawet nie mam skreconej kolyski:( mam jakies takie paskudne opory niewiem dlaczego jakiegos stracha mam ze jak uszykuje wszystko to cos moze byc nie tak.chora jestem co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIgdy nie byłam za takim wystrojem. Jeszcze pare miesiecy temu a w zasadzie zawsze byłam przeciwniczka różu i białych łóżeczek. Nie wiem co mi sie stało, ze tak nagle na delikatny gust przeszłam. Az sama siebie nie poznaje. Oby mi cos nie odwaliło po porodzie :) Dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiu, łóżeczko nie jest do konca skrecone, bo moj facet jest przesadny. Ponoc tak sie mawia, ze sie nie powinno, ale nie moglam sie oprzec. Mam nadzieje, ze sie nic z tego powodu nie wydarzy złego. Jakaś tam srobka nie ejst skrecona, wiec lozeczko nie jest skrecone - zdaniem mojego :D:D hahaha smieszny no ale... a Twoje obawy to sa całkiem normalne. Rozloz je, jak dzidzia w domku bedzie, to nie zajmuje wiele czasu. Posciel sobie tylko upierz, kocyki i bedzie gitek :) MNie smieszy u mojego to, ze nie dokrecil srobki i uznal ze lozeczko skrecone nie jest hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj powiem ci pogratuluj swojemu mezowi pomyslowosci:) wiesz ze chyba zrobie tak samo,powiem mojemu zeby darowal sobie jedna srubke:)i to mnie chyba wystarczy bo juz doczekac sie nie moge,a caly czas mialam stracha! reszte mam juz uszykowana wszystko kupione,poprane i poprasowane,tylko jakos mi odwagi braklo na wyszykowanie wzsystkiego na gotowe! co do kolorkow to przeslodkie,ja coprawda wszystko kupowalam w uniwersalnych kolorach,ale tylko dlatego ze nie bylam pewna plci maluszka,potem sie jednak rozwinelam i mnostwo dzieciecych rzeczy jest oczywiscie niebieskich:) bylby psikus jak by sie okazalo ze jednak dziewczynka heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam robic kolacje bo obiecalam chlopakom nalesniki ,sama tez chetnie skonsumuje kilka:) potem napewno jezsce tu zajrze.milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiu wiesz, ze plec w 100% jest pewna jak sie dzidzius urodzi :P czasem USG umie tak zamylic ze masakra :) KOlezanka miala miec chlopca, a urodzila dziewczynke. CHlopiec byl przez caly czas. A miedzy nozkami byl kawałek pepowiny zawsze i uznali to za pisiorka hahaha. No u mnie trudno, jak sie okaze ze bedzie chlopak, wezme sprzedam czesc rozu i zakupie cos dla chlopaka hihi Tobie tez zycze milego wieczorku a tak w zasadzie ciekawe co robi Tofii i inni, ze jakos tak ich nie slychac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja dalej wygladam jak bym ciagle plakala. mam jakies krople ale nie bardzo pomagaja. Wiem ze swietlik jest dobry na oczy ale nie mam pojecia czy go dostane w Irlandii i jak moze sie tutaj nazywac. Samatna_30@wp.pl to moj tymczasowy mail jak by ktos chcial sie wymienic fotkami. Ja mam problemy ze spaniem i juz nie pamietam kiedy spalam wiecej niz 8 godzin. Dzisiaj moj ostatni dzien w pracy a od jutra mam zamiar wypoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkie na kwiecien macie porod?ja mam na 4kw jestem teraz w koncowce 37 miala stracha bo chora bylam zapalenie krtani ale juz lepiej> ja rodze 1 raz i obawiam sie troche jak to bd czy poznam ze to akurat teraz,,:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z corka na usg nigdy nic nie bylo widac miedzy nogami i sie sprawdzilo jest dziewczyna. A teraz powiem Wam ze wyraznie widzialm dwa jadra i ptaszka wiec jak powiedza ze mam dziewczynke to bede myslec ze mi podmienill :) Natalka24 ja wczesniej tez myslalam ze nie bede wiedziec jak sie porod zacznie. najpierw poczulam lekkie skorcze tak jak na okres a pozniej jak juz sie nasilily to wiedzialam ze juz to. Wody mi nie odeszly i przebijali mi w szpitalu. teraz juz wiem jak to jest chociaz mam nadzieje ze ustala mi termin cesarki i pojade spokojnie bez boli i raz dwa i zobacze swojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Chyba wszystkie koleżanki beda miec cesarki?? nie żartujcie nawet... Moje dziecie znowu sie zrobiło ruchliwe w brzuchu,i coraz cięższe nie da sie ukryc.. niestety mam wrazenie ze nie jest główka w dól ze sie chyba obróciło.. jeszcze tego mi potrzeba :(. Zgaga pali okropnie... ale zaraz ja ugasz emleczkiem i drożdzówką :P a co mi tam.. Torba dalej nie spakowana.. nie wiem na co licze?? ze sie samo zapakuje :P ?? Malunia jestem bardzo ciekawa czy bedziesz próbowała jakiegos naturalnego sposobu na wywolanie porodu? czekam na wiesci ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×