Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

tak mam auto i mysle , ze dojade na czas:) jednak przy pierwszej ciazy mysle , ze kazda kobieta martwi sie na zapas:) A tak w ogole jak tam z Twoim brzuszkiem? jest juz widoczny? U mnie juz cos tam widac, narazie mieszcze sie w swoje spodnie chociaz juz czuje , ze sa przyciasne i trzeba wybrac sie na zakupy;) Bo spodnie jeszcze nosze ale problem z bluzkami, w biuscie zadnej nie moge dopiac:) Ledwo co kupilam suknie na swoj wlasny slub ;ktory mam za 22 dni bardzo juz bym chciala miec wiekszy brzuszek, ladne zadbane brzuszki ciazowe bardzo mi sie podobaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się rozpisały Kobitki:) Ja po kuchennych rewolucjach naszło mnie na gołąbki. Z tymi prenatalnymi badaniami to jednak chyba zrezygnuję, bo z tego co tu piszecie to raczej żadna z Was nie miała ich robionych. To USG co lekarz będzie robił to genetyczne itp to może wystarczy. Zaufam Wam Kochane. gosiaa28 Witam Serdecznie:) Widzę, że masz termin dokłądnie miesiąc przede mną:) Gdzie dokładnie mieszkasz w NIemczech? I jesteś w 14 tygodniu i już wiesz jaka płeć to wcześnie chyba co? Też bym już chciała wiedzieć właśnie z ciekawości. Chyba też odgapię te suwaczki od Was :D ciagle nie wierze 3mam kciuki żeby było dobrze. Nunusia mój mi też czasem napisze takiego pięknego SMSka jak jestem w pracy, że już by chciał żeby się Bobas urodził i że będzie go wszystkiego uczył itp to jest piękne takie gesty od mężczyzny. No się rozpisałam jak zawsze. Uciekam na gołąbka mniam, będę jak co dzień jutro rano. PaPa udanego wieczoru:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jottkaa - mam dwie karty ciąży, chodzę też prywatnie dlatego, że zdąrzyłam pójść 2 razy do tej pani ginekolog prywatnie zanim dostałam się na NFZ... i ten z NFZ nie wie o niej:P (wiem, że pan z NFZ by komentował gdybym mu powiedziała, że chodzę też prywatnie, że mam się zdecydować) więc mam dwie karty, do Pani prywatnie ostatnio byłam pod koniec lutego a do tego z NFZ chodzę regularnie teraz już co 3 tygodnie taka prawda, że na NFZ inaczej się traktuje babeczkę niż prywatnie a szkoda;/ bo przecież zdzierają kasę na ubezpieczenie tak czy siak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pierwszych ruchów:) to o dziwo poczułam już w 16 tygodniu niby wcześnie, zważywszy, że brzucha w ogóle nie miałam wtedy:P zresztą zaraz wrzucę i Wam wyślę link z 18-20 tc i z 33 tc trochę różnica jest;)) pierwsze ruchy to tak jakby wzdęcia i często można pomylić:) a potem już jest taki szał, że czasem ledwo usiedzieć tak się rusza, najlepsze są czkawki:)) i oczywiście się poryczałam jak pierwszy raz zaczęła kopać:P teraz niby jej nie ma, niby jej nie widzę, ale czuje ją bardzo dobrze, fajne górki robi i wiem gdzie dokładnie wystawia tyłeczek i rączki:)) to z 18 albo 20 już nie pamiętam:) https://picasaweb.google.com/115624074010436150392/ZdjeciaBloggera?authkey=Gv1sRgCLKDyNedju72nwE#5571054640391246546 hehe a to już 33 tydzień:P https://picasaweb.google.com/115624074010436150392/6Kwi2011#5592525959475366946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
dziewczyny nie wiem co się dzieje, od godziny moja macica albo jakiś inny mięsień tak dziwnie mi pulsuje bezwładnie, z brzuchem nic się nie dzieje, nią nadyma się ani nic, raczej czuje to od dołu, ale od wewnątrz :( nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X24X witam serdecznie:) Mieszkam na polnocy niemiec w lohne (oldenburg). Co do plci, to bylam bardzo szczesliwa, ze juz widac co nosze pod serduchem. stawialam na dziewczynke ale okazal sie synek:) Mam tylko nadzieje , ze lekarz sie nie pomylil:) jotkaa a odczuwasz jakis bol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
gosia, bólu brak. Dzwoniłam do lekarki, kazała się nie martwic, że to raczej promieniujące drgania jelit. Mam wziąć ciepłą kąpiel i nospę, powinno samo przejść, ale gdyby pojawiły się dodatkowe bardziej bolesne objawy to mam się odezwać. Słyszymy się jutro, dobranoc! Fajnie, że jesteście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa28 no to brzuszek taki fajniutki już jest w tym 18-20 tyg:) A Lohne to znam:) Moja siostra mieszka w Werlte jakieś 60km od Ciebie:) jottkaa ciekawa jestem co to za skurcze ja mam też tak czasem takie pulsowanie jakby pikanie ale jakoś się tym nie przejmuje. Jaka pogoda dziś obrzydliwa fee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie nam się LILKA zgubiła i reszta dziewczyn:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) x24x wiesz co, ja dzis tez bede miec golabki:) moj kucharzyk mi przyniesie:) wczoraj mi przyniósł barszcz czerwony i nalesniki ruskie ale bylo fajnie po basenie zjesc na raz to wszystko :) co do brzuszka to ja pewnie sobie troche poczekam bo mam troche swojego no ale zacznie on twardniec i bedzie wiadome ze to juz dzidziowy :) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty to się masz fajnie z tym Twoim Kucharzykiem:) Chyba też się wybiorę dziś na basen taka brzydka pogoda to nic się robić nie chce. Powiedzcie mi jak prawidłowo obliczyć tydzień ciąży, bo w każdym kalkulatorze wychodzi inaczej i u lekarza teraz jak byłam to też podał inny tydzień niż wychodziło wg moich obliczeń z pierwszej wizyty już się gubię w tym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg twoich suwaczek teraz masz pełny 10tydzien, jutro bedzie 10tc i 1 dzien czyli zacznie sie 11 a skonczy w przyszly cczwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x jak nie masz w okolicy bezchlorowego basenu to na czas plywania zaloz tampon dla bezpieczenstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X24X- jeśli pamiętasz swój pierwszy dzień ostatniej miesiączki to napisz tutaj:) to Ci dokładnie wyliczę - on się liczy jako pierwszy dzień ciąży ( jeśli bierzemy pod uwagę, że ciąża trwa równe 40 tygodni) albo też liczy się od dnia zapłodnienia, jeśli wiesz jaki to był dzień (38 tygodni) no i potem jeszcze się zmienia w czasie bo z USG też inne terminy wychodzą, to zależy jak maluch rośnie:) ja miałam pierwszy z 27 maja wg okresu, potem 26 maj z USG potem 25 maj:P a teraz twierdzi lekarz, że może nawet 3 czerwca będzie (chociaż wątpię w ten 3 czerwca;)) myślę, że wyjdzie wcześniej:) i nie narzekałabym jakby wyszła w 38 tc bo już mi ciężko strasznie mimo, że brzuch nie jest jakiś super duży to mała tak kopie strasznie, że momentami mam wrażenie jakby zaraz miała mi wypchnąć pępek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny. jejku dopiero wstalam. U mnie nareszcie slonce zaswiecilo za oknem:) i az humor lepszy.. X24X to naprawde blisko masz mnie siostre- ja juzmyslalam ze na tym pustkowiu tylko ja mieszkam:))) Nunusia a jak sie o takiego kucharzyka postarac? :) Szczesciara! Narobilyscie mi smaka golabkami.. co do basenu to mam plywalnie za oknem i jeszcze nigdy nie bylam , mam zamiar sie wybrac jutro..boje sie o infekcje ale czy chlorowy basen jest bezpieczny? mysle ze chyba wszystkie plywalnie musze byc chlorowe ale sie upewnie zanim pojde bo ja mam tendencje to szybkiego lapania infekcji jeszcze teraz w ciazy. Milego dnia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
x24x dokładnie jest to takie pikanie, pulsowanie. Jak sprawdzam palcem w majtkach czy coś czuć to dokładnie tak jakby mierzenie tętna, wyraźne pikanie. Trzyma mnie tak od wczoraj, ale skoro lekarz powiedział, że nie ma powodów do zmartwień to oki. U mnie pogoda jest dzisiaj ładna i jest ciepło. Ponieważ czuję się trochę lepiej zajęłam się na chwile pracami ogrodowymi, ale zmęczenie przyszło szybko to czas teraz na pracę przy kompie. Odnośnie kalkulatorów to mi też inaczej wyliczają dzień ciąży. Miałam ostatnią miesiączkę 18 lutego (cykl 27 dniowy), dlatego wydawało mi się, że kończy mi się 7 tydzień teraz. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogole to mam pytanko , cierpi ktoras z Was na bezsennosc w ciazy? u mnie jest z tym koszmar przed polnoca lamie mnie sen, budze sie wyspana o 2 i potem do 6 rano sie mecze. maz wstaje o 7 to czasem ujem z nim sniadanko , nareszcie lapie mnie sen i spie do 11 w poludnie czasem do 12- masakra to jest tak mi sie poprzestawialo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia nie wszystkie baseny sa chlorowane, ten na ktory ja chodze woda uzdatniana jest za pomoca soli kuchennej i normalnie woda slona jak nad morzem:) o infekcje latwo ale zawsze mozna zabezpieczyc sie tamponem, pomysl ruch w ciazy wskazany a jakie bedziemy miec pozniej miesnie do produ :) a moj kucharzyk sam mnie znalazl szukac go nie musialam nigdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no widzisz ja zle zrozumialam , czyli musi byc niechlorowana woda , obawiam sie ze u mnie na tej plywalni jest odwrotnie. Tak, basen to cos wspanialego w ciazy, tymbardziej dla kregoslupa a ja mam skolioze i juz teraz odczuam bole krzyza czasem ciezko mi jest nawet chodzic wiec taki basenik to rewelacja. Mimo wszystko pojde jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi lekarz na poczatku mowil ze na basen nie, a jezeli juz to do niechlorowanej wody, jak wrocilam z tego basenu zjadlam i sie polozylam to nie pamietam jak usnelam:) co do spania to nie mam zadnych problemow... gosia wg Twoich suwaczek wychodzi ze jestes w 16tc a wspomminalas cos o 14:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa28 co do bezsenności to niestety częsta w ciąży;/ i jak dojdą potem skurcze łydek, często w nocy to masakra:) u Mnie na początku ciąży jak jeszcze pracowałam to było tak, że padałam czasem o 19.30 już bo znów następnego dnia o 6 pobudka ale jak przestałam pracować to masakra, kręciłam się w łóżku dość długo a potem nieprzytomna o 8 rano się budziłam, niestety a może i stety w ciąży trzeba dużo odpoczywać i jak najwięcej leżeć:) a na bezsenność niestety nie mam żadnej recepty bo nic nie działało, czasem wręcz mnie to wkurzało, że ja leżę zasnąć nie mogę, mąż chrapie mi słodko przy uchu i do tego mała zaczyna kopać (bo niestety maluchy są najaktywniejsze kiedy mamusia chce wypocząc;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia , nie wiem czemu tak ten suwaczek wyliczyl, ja sugeruje sie tym co lekarz mowi a wedlug niego dokladnie dzisiaj mam 14 tydzien i 3 dzien . Ja dokladnie nie wiem jak to obliczac ostatni dzien @ to 16 grudzien Pristina wydaje mi sie wlasnie tak jak piszesz, ze najlepszy na bezsennosc jest ruch i troche wysilku, ja wczesniej bylam bardzo aktywna pracowalam czasem po 10-11 godzin a teraz nagle nie wiem co z czasem wolnym zrobic i to moze byc przyczyna..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos Ci chyba dziwnie ten lekarz wyliczyl bo ja mialam ostatnia @ 2 stycznia i w sumie to Ty powinnas juz faktycznie w tym 16tygodniu, Pristina co myslisz na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia w Lohne też znam kilka osób:) Ja za to bym spała cały dzień najlepiej a z tym basenem to ja pojdę normalnie na ten z chlorem. Ja miałam ostatni okres 27 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa28 16 grudnia to ostatni dzień miesiączki czy pierwszy bo to też ważne?:) jeśli pierwszy to jesteś w 16 tygodniu/ (kończysz 16 tydzień), zaczyna się 17 tydzień od jutra - tzn. teraz do następnego czwartku będziesz mogła sobie liczyć 16 +1 (będzie w ten piątek), 16+2(będzie w sobotę) itp . ale mówię lekarz może np mówić tygodnie z ciąży (28 tygodniowej) czyli liczyć Ci ciążę od dnia zapłodnienia a nie od dnia ostatniej miesiączki, najlepiej wypytać przy następnej okazji, bo mój np. mi nagminne wpisywał 2 tygodnie do tyłu i wcale nie z 38 tyg. tylko się "pomylił":P a to potem ważne, bo po 33 tygodniu zacznie się KTG, chociaż czasem i wcześniej robią, ale i częstsze wizyty są po 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunusia wydaje mi sie ze dobrze to oblicza sadwa sposoby obliczania "wieku ciążowego" - liczonego "tradycyjnie" oraz od zapłodnienia (według tego ostatniego dziecko jest o dwa tygodnie "młodsze") a lekarz zawsze podaje ci tradycyjne obliczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×