Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

to moje bobasy to piorka;) junior ( tak mowie na synka:) ) wazy 5,9kg a myśka (corka) wazy 5,6kgale moje wazylymalo przy porodzie. jedza tak miedzy 150-180ml a na noc czasami nawet ponad 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa A jakie dajesz mleko?Ja swojej podaje Nan w porcjach 75 ml - 90 ml (nieoszukanych) hahaha Czy jakieś bobasy Wasze dziewczyny mają przepuchlinkę pępkową (wystający pępuszek) ? Ja kupiłam specjalne plastry ale one są tak duże składają się z dwóch części ,przy zakładaniu sklejają się ,są jakieś beznadziejne, chcę kupić te antyalergiczne - papierowe, wcześniej kleiłam takimi zwykłymi to porobiły się odparzenia... Niektórzy mówią że sam się wchłonie...sama nie wiem co robić bo tak brzydko to wygląda :( Pozdrawiam wszystkie mamy z forum, często tu nie zaglądam bo czas mi na to nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Witam wszystkie mamy i pozdrawiam w ten niedzielny dzionek. Moje Słoneczko je po 60-90ml co 2-3 h , wagowo nie wiem ile waży dopiero za tydzień po szczepieniach będziemy wiedzieć. Dziewczyny czy któreś z Waszych Bobasów ma przepuchlinkę pępkową ( wystający pępuszek) jeśli tak co robicie kleicie go czy czekacie aż się sam wchłonie? Ja wcześniej kleiłam to powstały odparzenia :( Kupiłam specjalne plastry ale one sa jakieś do d.... duże składają sie z 2 części i przy zakładaniu sklejają sie ... poza tym już mam wizję ze znów od takich dużych plastrów powstaną odparzenia. Nie wiem co robić a pępek brzydko wygląda taki sterczący, niektórzy mówią że sam sie wchłonie ...hmmm tylko kiedy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Ooo dwa razy mi poszlo a wczesniej nie poszlo wiec znow pisalam od poczatku .... no nie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, czasami komputer płata figla ;) Gabryś je HUMANA 1, ale najczęściej ok 100-120 ml co 3 h, w nocy budzi się 2 razy - zawsze między 1.30 a 2, i później jak mąż wstaje o 5.30, i już do 6.30 gdzieś nie śpi ;) Biorę go wtedy go siebie do łóżka i on sobie gada a ja śpię na czuja ;) Nie mieliśmy problemu z pępkiem prawie wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia moja cora tez ma odstajacy pepek ale l;ekarz nie mowil zeby cokolwiek z tym robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Nie pomogę bo mój Tobiaszek nie ma problemu z pępuszkiem:-) Może potrzeba czasu żeby się wchłonoł..Poczekaj jeszcze troszkę. Patiniaa Ja podaję czasami Humane 1 plus,czasami Tobiasz da się oszukać w ciągu dnia bo po wieczornej kąpieli nie chce pić "za diabła"!!!tylko cycek:-) Ja też Małego biorę do siebie do łóżka jak mój M idzie do pracy o 5:30 bo przeważnie już o tej godzinie nie śpi(niestety!!!:-(). Dzisiaj byliśmy na dwu godzinnym spacerku bo tak ładnie świeciło słonko. A jutro mam wizytę u stomatologa i już się boję!!!!!!!:-( Pozdrawiamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Właśnie przeczytałam w takim poradniku że jak dzidzia ma przepuchlinę pępkową trzeba ją kłaść częśto na brzuszku.Pisało też że do roku powinno się wchłonąć.A te plastry to taki "pic na wodę"-tak pisali że rzadko stosuje się. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Dzieki kochana ,kładę moją mała na brzuszku, ile się da ale to jej się nie podoba :) Kupiłam tez dziś plasterki antyalergiczne papierowe - zobaczymy. Juz zakleiłam i będę pilnować aby sie znów nie odparzyło ciałko. Moja w nocy budzi sie co 2-3 h , Dziewczynki Wasze susły tak śpią od kąpieli ale macie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, ja też idę jutro do dentysty...masakra - już się boje ;( mam pytanie - może pomożecie - bo nawet mój mąż zapytał czy może coś na tym moim forum koleżanki podpowiedzą ;) mianowicie - od wtorku - Gabryś miał szczepienie - 5 w 1, i rota...od tego czasu bardzo się zmienił. Jest bardzo często nie spokojny, o wiele więcej jęczy, marudzi, ciężko mi go uspokoić, wcześniej tak nie było, spał dużo, ( dodam, że bardzo rzadko noszę go na rękach), teraz jest inaczej - jak nie śpi, to płacze...lubi bardzooo leżeć na brzuchu i to mu pomaga, ale nie wiem czy ten jego niepokój można zrzucić na szczepienie i powikłania...martwię się trochę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia po szczepieniu dzieci maga sie zmienic na pewnien czas. moj synek mial pierwsze szczepienie w czwartek i tez jest bardziej marudny i mniej je. ten stan nie powinien jednak zostac na stale wiec obserwuj synka. moja cora miala szczepienie 2 tyg temu a valy cxzar teraz marudzi i placze duzo a wczesniej byla spokojna. teraz mam 2 marudy w domu;) ale co sie dziwic? tyle wirusow teraz krazy w ich malych cialkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można powiedzieć, że znaleźliśmy na niego patent - bo wystarczy odkręcić wodę z kranu i od razu jest spokój...nagrałam sobie szum wody na telefon i będę próbować ale wczoraj wieczorem bardzoo pomogło i zasnął w jakieś 1,5 minuty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Czasami dzieci są niespokojne mardune,może wystąpić gorączka i wysypka. Mój na szczęscie nie miał rzadnych objawów.Choć wydawało mi się że w ten dzień jest bardziej śpiący.Ja też szczepię 5 w 1. Fajnie że znalazłaś jakiś sposób na Małego może na jakiś czas pomoże:-) A ja się troszkę martwię.Mój Tobiaszek od środy nie zrobił mi kupki:-( kurcze ostatnio robił mi co 3 dni a dziś już jest 5 dzień i nic:-( jest pogodny,śmieje się,nie płacze,nie pręży się ,ma gazy więc chyba jemu to nie przeszkadza,ale ja się schizuję że tak długo mi nie robi.Nie chcę podawać mu czopka... Czy Wy też macie takie problemy z dzieciaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, troche mnie nie było ale same wiecie że młode mamy cierpią na brak czasu i brak snu:) Moj mały Kamilek konczy w środę 6 tyg i w czwartek idziemy na szczepienia. Wybralismy tez 5 w 1. Chciałam zapytać mamy z wiekszym już stażem jak uczyłyscie swoje pociechy by spały w nocy a dzień był aktywniejszy. Ja sie ucieszyłam bo mały przez ubiegły tydzien przesypial w nocy 4 h ( od ok.00 do czasmy po 4) wiec już mialam nadzieje ze osiagnelam swoj cel a tu zwrot akcji. Spi od piątku po 2-3 h i ma kłopot z zasnieciem. Za to rano ok 7 jak go nakarmie to momentanie pada i musze go wybudzac na karmienie po 3h bo by spał i spał:) a dodam ze karmie piersią. Powiedzcie czy to aby nie za wczesnie byłudizc sie ze go naucze snu?:) macie swoje sprawdzone sposoby i o której kapiecie maluszki? pozdrawiam wszytkie mamy..widzicie to słonko za oknem?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Widzę,że muszę trochę nadrobić bo ostatnio mało zaglądałam na forum:) Gewalia ja niestety nie pomogę w sprawie przepuchliny, u nas nie było tego problemu i nawet nic nie wiem na ten temat. Patiniaa A dlaczego oszukujesz i sypiesz mniej mleka? Jeśli mały jest głodny to niech je. Na pewno mu to wyjdzie na zdrowie:) Bettykor Twój Jasiek to prowdziwy chłop:) niezłą ma już wagę:) Domyślam się że już masz problem z naszeniem jego. Moja mała jest dużo lżejsza ale ja już czuję jak ją trochę ponoszę, z dnia na dzień coraz cięższa:) Daga co do kupek to nie pomogę, ale mówią że jak się karmi piersią to i 7 dni dziecko może nie robić. Wydaje mi się że jeśli do jutra nie zrobi to mozesz podać czopek, raz napewno mu nie zaszkodzi. Spróbuj też podczas przewijania pomasować odbyt tak poprzez naciskanie czasami to pomaga. A może też jakaś herbatka ułatwiająca trawienie pomoże mu zrobić kupkę. Szangril Kamilek jest jeszcze malutki i to normalne że się budzi co 3 godziny na karmienie. Olivia budziła się co 3 h przez 2-3 miesięcy, dopiero może od miesiąca budzi się tylko raz. Jak miała 3 miesiące to zaczęłam ją uczyć spania, bo bardzo późno chodziła spać a co za tym idzie późno wstawala. Wstawałam codziennie o 8 i ją budziłam, fakt że po ok 30 min znowu była senna ale dzięki temu nauczyła się chodzić spać najpierw o godzinie ok 21 a teraz o 19.30. To wszystko trwało tydzień. Potem mała już sama się budziła między 7 a 8. Teraz nie mamy z tym problemu mała wstaje o 7 bawi się jakieś 1,5-2 godz potem idze na drzemkę i tak 3 razy a potem już spanie nocne. Ja jak chcę przetrzymać swoją małą to muszę się z nia pobawić bo nie zawsze jest chętna do zabawy sama ze sobą. A co do problemów z zasypianiem to może mały ma za dużo bodźców przed zaśnięciem albo jest juz tak bardzo zmęczony że nie może zasnąć. Zeby moja mała sama zasypiała bez kołysania to ja stosowałam metodę 3-5-7. Zostawiałam ją a jak płakała to czekałam 3 minuty i wchodziłam do niej i ją głaskałam po pleckach i mówiłam że wszystko jest dobrze i że mama jest obok. Za każdym razem wydłużałam czas między wizytami. Nie bylo to przyjemne bo aż mi serce pękało jak ona płakała ale dzięki temu dziś ze spaniem nie ma problemu, poprostu kładę ją do łóżeczka a ona sama sobie zasypia. Wiem że dla niektórych ta metoda jest drastyczna ale jeśli chodzi o nas to była skuteczna. My 6 kwietnia idziemy na szczepienie już się boję, szczególnie tych skutków ubacznych. Czy któraś z Was słyszała żeby podawać dziecku po szczepieniu witaminę C właśnie po to żeby uniknąć powikłań po szczepiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril mam książekę o spaniu jeśli chcesz mogę wysłać na maila Tam niby mówią jak nauczyć dziecko ładnie spać, ja z niej korzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik, Oszukuję na miarkach mleka bo Gabryś mimo, że urodził się 3,5 kg, to teraz jak ma 7 tygodni waży 5,5 kg...przytył trochę za dużo, i martwię się...doktor powiedziała, że jest zupełnie w normie, ale, że przybrał na wadze sporo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga-norma w nie robieniu kupki u maluszka to 7 dni ,po tym okresie nalezy sie martwic,moja corcia robila kupke raz na 7 dni..A powiedz mi czym karmisz,moze maly slabo trawi laktoze ? Przy tym zaparcia sa normalne...Lepiej uwazac z czopkami bo moga prowadzic do rozleniwienia jelit.. Przepraszam,ze tak sie wcinam do watku ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytalam,ze podajesz Humane 1 . Ona ma sporo laktozy.Proponuje Ci sprobowac z Bebilonem confort albo Nan-HA..One super dzialaja na kupki..Nie chce narzucac,ale naprawde polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilkę ;) Gewalia Mój Jaś miał przepuklinę i już kiedys Ci odpowiadałam na to pytanie - poszukaj wstecz ;)) tylko nie wiem czy to było juz na tym forum czy na ciąży po in vitro. Nie plasterkuj, zresztą poszukaj wstecz i w razie pytań pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka09 Każda dobra rada jest cenna:-)przynajmniej dla mnie.Ja karmię Małego piersią ale od tygodnia uczę Go troszkę butelką.Zdarzy się że wypije 60-90 ml ale nie w każdy dzień.Co do mlek próbowałam różnych od Bebiko,po Nan HA,Bebilon Ha,Bebilon Pepti-te ha dlatego że po Bebiko miał wysypkę i lekarka powiedziałą że jak chcę podawać to mam podać hipoalergiczne.To mleko jest strasznie obrzydliwe w smaku i się nie dziwię że Tobiasz nie chce go pić!!!A ta Humana mu zasmakowała. Co do tej kupki to poczekam jeszcze jutro jak nie zrobi w ciągu dnia to podam czopka i już. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga -zawsze mozna mieszac mleczko hypoalergiczne ze zwyklym..A potem stopniowo schodzic juz tylko na te pierwsze..Ja tak zrobilam z nutramigenem i mala pije go do dzis po 260 ml :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga moje tez maja czesto problemy z kupkaa.czasami nie robia do 5 dni. Czopek podaje jak widzę ze ich skręca. Wczoraj podalam corci jeden bo straaasznie cisła i nie umiala zrobic. Ja podaja synkowi pokarm ha a cork ma specjalny pokarm z apteki. Nie widze zeby zeby te ha pomagalaao bo syn tez robi raz nw kilka dni kupki. Mi lekarzz mowil ze przy piersi moze byc stolec raz na tydz a na sztucznym pokarmie do 3 dni. Ty robisz i ti i to wiec nie wiem jak to liczyc. Moze poroznawiaj z lekarzem. Podobno humana sl czyli bez laktozy jest dobra. Ja to wyprobuje u synka w tym tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam. Jesli chodzi o spanie, kąpanie itd to u mnie jest tak że zaczynam kapiel Maćka tak ok 19.30 a potem go karmię i wtedy ładnie mi zasypia i o dziwo budzi sie dopiero ok 3.30 w nocy-tak długo śpi mój kochany dziubek. Potem znów go karmię, przewijam i znów śpi i budzi się ok 6.00-potem znów to samo. Nad ranem nie jest zbyt chętny na ponowne spanie, ale jak sie go troche ponosi i zabawi to zasypia ponownie i budzę sie wtedy ok 9.00. Na ogół czuję sie wyspana. W ciągu dnia mały robi sobie krótkie pół godzinne drzemki. Najlepiej mu sie śpi na spacerku, a jak tylko wrócimy do domu mały wtedy zakuma że nic go nie buja i że jest w domu i wtedy sie budzi. Teraz karmie małego tylko wyłącznie piersią i nawet nie dokarmiam sztucznym mlekiem bo nie ma takiej potrzeby, no chyba ze gdzies planuje dłuższe wyjscie to wtedy mąż albo poda moje odciągniete mleko albo bebilon1. Daga, a możesz mi przypomnieć z jakiego powodu dokarmiasz Tobiaszka butelką? Ja w pierwszym miesiący życia tez dokarmiałam na noc butelką żeby mały dłużej spał, ale zorientowałam się po pewnym czasie, że to nie ma znaczenia, bo tyle samo przesypiał mi po moim mleku. Patinaa, a czemu sie martwisz, powinnas sie cieszyc ze mały tak ładnie przybiera na wadze! to przeciez jest norma jak na ten wiek. Podawaj mu mleczka wg jego potrzeb, nie ma co kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do patinia
Kto to widzial zeby oszukiwac wlasne dziecko ? To nie oboz koncentracyjny . Moj synek wazyl w 7 tygodniu 5,900 KG i lekarz powiedzial ze bardzo dobrze rosnie . Dobrze sie czujesz kobieto - matko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia chyba za duza roznice robisz miedzy woda a proszkiem. jedzenie jest wtedy chyba za malo pozywne. ja tez czasami myslalam ze maluchy za duzo jedza i spytalam sie lekarza bo mnie to nurtowalo. lekarz powiedzial ze w tym wieku nie mozna utuczyc bobasa bo takie malenstwo bierze tylko to co potrzebuje. ono nie je tyle " celowo". mi powiedzial zeby zaczac zwracac uwage na wage i ilosci spozywane dopiero ok 2 roku zycia. wiadomo ze wyjatki sie zdazaja bo czytalam o 3 latku ktory wazy 60kg a w wieku 3 m-cy zaczal jesc ogromne ilosci ale to sa wyjatki;) moj juniorek wlasnie pozarl 240 na kolacje bo zrobil dzis wielka kupe:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o tą laktozę w mleku to Humana ma jej najmniej(porównywałam z Bebiko 1,Bebilon Ha i Nan Ha-ona mają znacznie więcej!!!).Przed południem podałam Tobiaszkowi połowę czopka i po 2 godzinach zrobił dużą kupę!!!strasznie mi ulżyło:-)Stwierdziłam że wstrzymam się z podawaniem mleka zastępczego do końca tygodnia i zobaczę czy zrobi po moim pokarmie normalnie czy będę musiała też tak długo czekac na kupkę!!! A podaję tą Humane dlatego że w dzień Mały chce jeść co 1-1,5 h dłuższa przerwa jest tylko wtedy jak jesteśmy na spacerku ok.2 h.Czasami mam wrażenie że nic nie mam w piersiach tego mleka a On ciągnie i się nie najada. Teraz trzy dni pod rząd po kąpieli Tobiasz najadł się z jednej piersi.odłożyłam Go do łóżeczka bo myślałam że już zasnął a On po 10 minutach zaczął płakać i chciał dojeść z drugiego cycuszka.A dziś mi taki numer wywinął że szok.Ja tu przekonana że już śpi,szybko chciałam wziąść prysznic(mąż na popołudniówce)wlazłam pod prysznic umyłam głowę i musiałam szybko wyskoczyć bo zaczął płakać...mokra jak kura wleciałam do pokoju i podałam Mu smoka-po chwili uspokoił się a ja dokończyłam prysznic:-)potem wróciłam i zabrałam Mu smoka...Wogóle to mi dzisiaj dał nieźle popalić i padam z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinia-nie oszukiwalabym na mleczku..Mleko i jego miarki a wartosciami odzywczymi dostosowane do potrzeb maluszka...a kazdy maluch je tyle ile potrzebuje..Nie oszukasz mu zoladeczka i tak swoje potem doje..To nie jest dobre wyjscie..Potem wszystko sie unormuje..Dziecko bedzie szlo wzwyz a nie w szerz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga-z calym szacunkiem troszke juz przeszlam w tym temacie. Jak dziecko robi kupke 2 godziny po czopku,to wcale nie ma zaparcia..Przy zaparciu powinno ja zrobic do 15stu minut...wyglada na to,ze jelita malego poprostu wolniej trawia laktoze,wiec jednek radzilabym porozmawiac z lekarzem na temat przejsci na inne mleczko ..Ale to tylko moja rada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno bebilon confort ma mniej laktozy niz humana..Wiem bo moje dziecko przeszlo skaze bialkowa..W tej chwili nie ma objawow alergii i ma 14 miesiecy..Moglabym napisac niezy poradnik w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×