Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

majoweczka Być może masz rację-nie neguję Twoich wypowiedzi.Jak będę na kolejnym szczepieniu to zapytam lekarza co i jak.A co do mleka to pewnie skwituje to w ten sposób "a po co chce Pani dokarmiać skoro ma Pani swój pokarm?-bo tak zapytała moją kumpelę"-czasami nie rozumiem tych lekarzy!!!przecież pytam bo się nie znam i oczekuję konkretnej odpowiedzi... A Tobiasz musi się nauczyc pić inne mleko niż moje,przecież za kilka tygodni będe mogła podać Mu pierwszą kaszkę więc jak to zrobić bez mleka?(mojego tyle sobie nie odciągnę).Poza tym byłabym spokojniejsza jak zostaje z tatą wtedy w razie "w" podał by troszkę mleka z butli. To jest moje pierwsze dziecko-wyczekiwane,więc martwię się każdą drobnostką:-) Pytanie do Mam które karmią butlą: Jak Wasze Dzieciaczki się wypróżniają tz.co ile dni,po takim sztucznym mleku?mają brzydko pachnące bąki? (Jejku przepraszam że pytam o takie rzeczy ale chciałabym się poradzić). Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga-Ja probuje pomoc..Cos nie tak z tym mleczkiem..A jak Twoja dieta.?.U nas poprostu takie problemy co opisujesz skonczyly sie skaza,a mala przez nieodpowiednie mleczko meczyla sie z kupkami dlugo,stanowczo za dlugo...Moze probuj mu mieszac z tym confortem pol na pol i zobaczysz jak bedzie a potem mozesz jak wyzej pisalam zejsc na anty-alergiczne mleczko.Powiedz lekarzowi,ze chcesz dokarmiac,a on jest od tego zeby pomoc,a nie zeby strofowac co jest lepsze a co gorsze..Ja przez karmienie piersia 4,5 m przeszlam dramat(kolki,brak kupki,darcie sie po nocach ) i jak bym wiedziala co sie swieci,to od razu bym zapodala nutramigen ,a nie dopiero okolo 8 miesiaca :( oczywiescie najpierw byl confort i juz duza zmiana po nim..ale mala jednak potrzebowala nutramigenu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga moja mała robi codziennie, i nigdy nie miała z tym problemu. teraz to nawet już ma regularne pory na kupkę. tyle że ona je już zupki z różnych warzyw więc one też napewno jej pomagają sie wypróżniać regularnie. co do zapachu to po sztucznym mleku miała bąki dość śmierdzące a teraz już nie tak , za to kupki fujj ale cóż się dziwić wkońcu zaczyna jeść wszystko Patiniaa Twój mały waży bardzo dobrze i na tym etapie nie powinnaś się martwić że będzie za pulchny. nie musisz mu oszukiwać mleka bo wtedy nie dostarczasz wystarczającej ilości substancji odżywczych a z tego co piszesz On tego potrzebuje. niech je tyle ile chce tak żeby się najadł napewno mu to wyjdzie na zdrowie. ja to bym chciała żeby moja mała miała taki apetyt bo coś ostatnio słabo je. już chyba jej to mleko nie wystarcza bo bardziej woli zjeść gęstą kaszę jak samo mleko. Betii79 Co tam u Ciebie? Jak Twoje dzieciaczki. Powiedz jak Ty dajesz sobie radę z 2 maluchów, bo z tego co pamiętam to już teściowie wyjechali. Pewnie ciężko troszkę,nie? Pozdrawiam Wszystkie mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Daga Olivia też jest na mleku dla alergików, pije Nutramigen więc może dlatego nie ma problemów z kupkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o nietolerancję laktozy to przy tym są biegunki a nie zaparcia. więc nie sądzę że ma to Twój Tobiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga moja cora jest na mleku dla alergikow jak od kasik ale ma rowniez czesto problemy z kupkami. po czopku robi po kilku godzinach wiec to nie ma nic wspolnego z laktoza. jedzenie malej nie zawiera laktozy, zadnych innych cukrow ani bialka. mi lekarz powiedzial ze dzieci czesto maja z tym problemy i bedzie lepiej jak zaczna raczkowac bo wtedy jelita beda lepiej pracowac. kasik tesciow juz nie ma. powiem ci ze nie jest zle. w sumie to jaka roznica czy wykapiesz jednego bobasa czy potem drugiego. czy nakarmisz jednego a potem drugiego? z tym nie ma problemow. jedynie problem jest jak placza oba naraz ale to tez nie jest az tak tragiczne. mam na pewno mniej czasu niz mama jedynaka bo jak maz jest w rpacy to nie ugotuje nawet obiadu. czasami zla mi ze nie moge potulic jednego tak dlugo jakbym chciala bo drugi tez chce heheh jednak jak zaczna raczkowac to sobie przyraczkuja do ,mnie i bedziemy sie w trojke tulic:) na prawde poczatki byly okropne ale z dnia na dzien jest lepiej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga moja cora pierdzi rozyczkami ale to chyba przez jej pokarm a junior jak strzeli bąka po swoim pokarmie HA to klekajcie narody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, rozumiem że jestes bardzo zmęczona, faktycznie twój maluszek dość często domaga sie jedzonka. Mysle ze twój niedobór pokarmu może sie brac własnie z powodu dokarmiania butelką. Wiadomo ze częste i długie karmienie piersią stymuluje laktację. Spróbuj pić jak najwiecej wody , przynajmniej 2 l dziennie, to powinno poprawic laktację. Jednak skoro zdecydowałas sie na butelkę, to oczywiscie to twój wybór i twoje prawo i ty sama najlepiej wiesz co jest najlepsze dla twójego synka. Słyszałam ze herbatka z kopru włoskiego poprawia trawienie, próbowałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam Dziewczyny za wszystkie wpisy i odpowiedź na moje pytanie. Ja również myślę że mój Tobiaszek nie ma problemu z tą laktozą. Jak będę na kolejnym szczepieniu to zapytam lekarkę o mleko które w razie co mogę podać.Ciekawe jakie mi doradzi.Ten Nutramigen też słyszałam że jest niedobry w smaku...a jednak dzieciaki je piją. Dosia Ja mam pokarm:-) pije dużo płynów,nawet ok 3 litrów. Butelkę podaję bardzo rzadko raz dziennie,i to nie zawsze!!! A od wczoraj przestałam,bo chcę zobaczyć jak Tobiaszek poradzi sobie z kupką po moim mleku.A co do herbatek podaję z kopru włoskiego i rumiankową na zmianę. betii Podziwiam Cię że dajesz radę przy dwójce Dzieciaczków!!! Ja czasmi mam dość przy jednym:-) Ale masz rację wystarczy dobra organizacja i już:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, nie wchodziłam tu jeden dzień i tyle postów do mnie i ataków... Pragnę to wyjaśnić - oszukuję na miarkach mleka tylko w nocy, nigdy w dzień...jak mu dawałam 4 miarki spał tyle samo długo jak daję 2...doktor powiedziała, że przytył dość dużo... A kupy robi praktycznie codziennie, często zielone, ale to też podobno może się zdarzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Hello Moje słonko często pruka , a co do kupek robi raz -dwa razy dziennie czasem mniej czasem po pachy ,czasami rzadki czasami jak mniej wypije herbatki to twarde kasztanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy się martwicie niedoborem kupek a ja z kolei martwie sie ich nadmiarem. Maciuś robi kupki co po chwilę, zwłaszcza rano i to tak na raty, że ledwo zmienie mu pieluszkę i wezmę go na ręce i słysze -prrrrrrrr i kolejna kupa :( :( niestety na pieluszkach nie możemy oszczędzać a ida jak burza. Czasami robi kupki zółte a czasami zielone. Zastanawiam sie co konkretnie wywołuje u niego te zielone kupki? Maciuś teraz przechodzi etap gruchania, to takie słodkie, wymachuje rączkami do mnie i grucha sobie tak jakby cos do mnie mówił a jak całuje go w piąstki to mu sie papa uśmiecha. Czasami mam ochote go zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia to wygląda na biegunkę. a jakiej konsystencji są te kupki ? ja z Olivią miałam podobny problem, robiła kupę praktycznie co 3 godz, były one płynne raz żółte raz zielone. męczyła się z tą biegunką przez miesiąc lekarz stwierdził że ma nietolerację mleka, a chyba bardziej laktozy, dlatego też musiałam ją odstawić od piersi i przejść na mleko dla alergików. od tamtej pory jest już wszystko wporządku. Daga jeśli to są biegunki to musisz często małego karmić bo odwadniają organizm. moja mała się zstrasznie mączyła z tym na początku tak mocno parła jakby miała zatwardzenie a kupka była jak woda. ja na twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś lekarzem i zapytała czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkradł mi się błąd;) wiadomość w całości miała być do Dosi a ja częściowo pisałam do Dagi ups:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AA i jeszcze jedno.Obiawiala sie tez kaszlem..Wiec nie typowe objawy. A jednak nie tolerancja laktozy.Dziecko moze miec czesciowa nie tolerancje i czasem chwilowa zmiana mleka wystarczy do wyregulowania trawienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka09 u nas głównymi objawami była biegunka, Olivia miała też zatkany nos jakby miała katar i jak oddychała to jej tak dziwnie świszczało. A jak zaczęła pić Nutramigen to po kilkudniach już było wszystko wporządku. podobno właśnie przy nietolerancji laktozy są głównie problemy z układem trawiennym, a przy skazie białkowej wszystko wychodzi na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te objawy pasuja tak szczerze do wszystkiego u niemowlakow;) moja bierze ten specjalny pokarm dla alergikow neocate ze wzgledu na skaze bialkowa i tez ma kaszel a jest zdrowa, ma zaparcia i swistanie w nosie:) a w tym pokarmie nie ma katozy ani innych cukrow ani mleka czy bialka:) bardzo duzo dzieci ma takie problemy i przyczyn jest wiele. daga moze eksperymentowac z pokarmem i moze cos dobrego znajdzie ale kto wie czy to przez pokarm? moze jelita sa po prostu jeszcze slabe i wszystko sie zmieni jak dziecki zaczna raczkowac. tak twierdzi moj lekarz. moze przyczyna jest jeszcze inna?????? problem w tym ze taki maluch nam tego nie powie a ciezko jest to sprawdzic. wszystko to tylko przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc ze ten pokarm nie zawiera laktozy a nie katozy hehe sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,ale czesto wlasnie uczulenia na mleczko daja takie objawy. My dlugo o tym nie wiedzielismy,a starczylo zmienic mleko..Mala sie dusila po nocach.Koszmar :( Alergie pokarmowe potrafia niezle namieszac..Czesto daja objawy takie jak przeziebienie..U nas przy skazie na poczatku skora byla ok.Tylko za uszkami szorstka..Dopiero potem na policzkach zaczely sie wysypy.Na szczescie mala juz ma wdrozone krowie produkty pomalu i jest ok.Mam nadzieje,ze juz tak zostanie..W naszym przypadku nutramigen spisal sie swietnie.Ale oczywiscie potrzeba zawsze trafnej diagnozy specjalisty,bo oczywiscie nie zawsze jakis symptom,moze oznaczac alergie.Ja natomiast jesli sa dluzej problemy,polecam podsunac lekarzowi pomysl alergii,bo nie kazdemu chce sie bawic w wypisywanie recept na mleko i sadza (tak jak u nas to bylo na poczatku ),ze to normalne,a objawy sie znacznie zaczely nasilac..Poprostu uczulam :) zycze milego dnia i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe moja cora na tym specjalnym pokarmie ma wlasnie za uszami bardzo sucho( tylko tam) i czeste zaparcia a to wlasnie pokarm na nietolerancje laktozy i skaze bialkowa:) kurcze blade mala ma dzis caly dzien czkawke. juz 11 razy!!!!!!!!!!!! mam juz dosc bo ja to meczy i placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Spoko domyśliłam się że wpis jest kierowany do Dosi-spoko:-) Tak czytam wpisy o tej nietolerancji laktozy i w szoku jestem że takie mogą być jej objawy. Co do skóry to ja zauważyłam że Tobiasz w kilku miejscach ma szorstką skórę na nóżkach i troszkę na lewej rączce przy łokciu.Ale to chyba nie ma związku z tą laktozą. A tak odbiegając od tematu właśnie się dowiedziałam że moja kumpela straciła dzidziusia...:-(:-(:-( tak mi jej szkoda!!!tak długo się strali.............aj brak mi słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Byłam dziś na USG - brzucha i jąder, bo Gabryś ma wodniaka lewego jądra... Brzuch ok, natomiast jądro gorzej - jest albo nie wykształcone a jeżeli jest to o nieprawidłowym kształcie. Dostaliśmy skierowanie do chirurgii dziecięcej i jadę do Łodzi na badania dalsze...szkoda, że każdemu dziecku zawsze coś dolega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Na szorstką lub suchą skórę świetnie pomaga krem Oilatum Soft. Zresztą na zaczerwieniona pupę i potówki również oraz na drobne wysypki pokarmowe czy inne - spróbuj. On jest bezpieczny nawet dla noworodków :)) Co do kupek to był krótki czas kiedy Jas robił kupki co 2-gi dzień i czasami były zielone ale minął. Teraz robi praktycznie codziennie. Zaczęłam mu podawać na noc kaszkę więc spodziewam się, że może je robic rzadiej bo ma gęściejszy pokarm - zobaczymy. Zazwyczaj puszcza śmierdzące bąki :) Kupki też nie pachną cudnie ;) No ale czyje pachną? ;) Poza tym wcina jedzono ze słoiczków aż mu się uszy trzęsą - najbardziej lubi z warzywami i mięskiem (kurczak, indyk, jagnięcina, cielęcina). Deserki też zjada ale mniej ochoczo. Soki pije, herbatki uwielbia zarówno na ciepło jak i na zimno (znaczy w temp pokojowej) :) majóweczka A w jakim wieku masz maleństwo? :) Gewalia Znalazłaś ten mój post o przepuklinie pępkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patnia Wyjęłam Książeczkę zdrowia dziecka mojego Jasia i spr ile ważył w 7 tyg. Kochana - 5400 g :)) więc się nie martw, że dużo przybiera tylko karm go normalnie :) W 10 tyg ważył już 7040 g, a jak skończył 3 mies to 7760 g :)) Teraz waży juz ponad 10 kg i wiesz co, wcale nie jest gruby! Jest normalny ale duży. Powoli nie mieści w się w rozm. 74 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAtiniaa Zapewne to nic groźnego z tym wodniakiem. Nie martw się, wodniaki najczęściej się same wchłaniają. Zobaczysz, będzie dobrze! Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Dzięki za radę spróbuję,mam nadzieję że pomoże bo sama nie wiem od czego to może mieć???proszku nie zmieniałam,płynu do płukania też nie-z resztą gdyby było to od środków chemicznych miałby to na całym ciele a nie w kilku miejscach.(tak myślę). Kupię w aptece i zobaczymy czy poskutkuje. Mój Tobiasz dziś zrobił małą kupkę po moim mleczku bo nie podaję na razie humany.zobaczymy jak będzie do niedzieli.Bąki jak były "pięknie"pachnące tak są i chyba już tak zostanie... Patiniaa Mój Tobiasz jak miał 12 tygodni ważył 7000g więc myślę że w sam raz:-)a i tak moja teściowa mówi na niego "pucol"bo ma okrągłe poliki!!!Pani doktor powiedziała że prawidłowo przybiera na wadze. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
bettykor Kochana nie szukałam cholerka , sorrki -brak czasu na wszystko jestem sama teraz mąż poleciał służbowo do Stanów i miał lecieć jeszcze do Japonii ale ze względu na sytuacje juz tam nie leci i szybciej wróci ,może juz bedzie za miesiąc może za półtora miesiąca, podziwiam mamy bliźniaków ,bo ja czasem mam lekkie kongo z jednym bobasem. Co do pępka kleje go plasterkami ale podobno dlugo to trwa no nic na razie kleimy od paru dni ,może jak już tatuś wróci to sie wchłonie. Moze juz poruszany był temat szczepień ale zapytam jeszcze raz , szczepiłyście na rotawirusy ? nie wiem co robi jedni doradzają inni odradzają hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×