Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

Daga A może macie za ciepło w domu? Jaś śpi teraz przy lekko uchylonym oknie. Zaraz pójde go zamknąć. W dzień też prawie non stop mamy otwarte okno u niego albo wietrzę mu pokój przed spaniem. Wogóle moje dziecko uwielbia teraz spać odkryte. Ja go przykrywam, a on za chwilkę się odkopuje. W nocy jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor No i znów kłopot z zasypianiem:-(już nie wiem co mam zastosować! Płacz,wyginanie się...po 20 minutach noszenia uspokoił się i chcycił pierś i troszkę zjadł po czym zasnął. Daję Tobiaszkowi herbatkę ale zrobi kilka łyczków i też wypluwa smoczek że nie chce...A przegotowanej wody nie chce nawet kropelki.Na brzuszku nie kładłam,a kropelek już nie podaję,może powinnam znów zacząć,sama juz nie wiem.Co do temperatury to mamy tak 23 stopnie,a sypialnie codziennie wietrzę od samego rana do wieczora więc ma świeże powietrze do spania. Jestem tym naprawde zmęczona...aż się poryczałam z bezsilności no kurcze dlaczego tak się dzieję??? Idę pod prysznic i spać bo padam(nawet nie chce mi się prasować-a mam stertę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga A w ciągu dnia też tak masz czy tylko wieczorem? Bo jeżeli to ma jakiś związek z kolkami to Ty pij wywar z kopru ale taki dla dorosłych. To się akurat gotuje, a nie zalewa w szklance wrzątkiem (przynajmniej ja taki miałam). Pij 2 razy dziennie. Albo próbuj ponownie z kropelkami. Jest taka herbatka z Hippa Jabłko z melisą albo sama melisa. Może po tym będzie spokojniejszy. One są dośc słodkie więc powinny mu smakować. Ja na początku podawałam Jasiowi rumianek, wlewałam mu po trochę do buzi małą łyżeczką. Normalnie zaparzałam rumianek, który wykorzystywałam do przemywania oczu i buzi i podawałam mu do picia. A jaką herbatkę mu podajesz, której nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam jakiegoś dobrego kremu do pupki możecie mi coś polecić :) taki żeby można było go używać codziennie i żeby nie podrażniał skóry oraz taki którym można leczyć jakieś wypryski lub odparzenia. dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Bepanthen maść jest dobra ale tego też nie powinno się stosować ciągle tylko doraźnie albo przy problemie :) Jest też wersja Bepanthen krem, który działa łagodniej. Oilatum Soft krem do ciała natomiast jest bardzo delikatny i ten akurat można stosować od pierwszych dni życia dziecka bez obaw :) nawet na całe ciało z buzią włącznie :) Ja kupuję ten większy, który kosztuje ok. 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Zapomnialam jeszcze jest przeciez stary Penathen krem, który był dla dzieci i na wypryski :) Mam go w domu ale o nim zapomniałam :)Kupiłam do jeszcze kiedyś dla siebie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor W ciągu dnia też czasmi się zdarzy że przy karmieniu się pręży,przeważnie pod wieczór:-( Jeżeli chodzi o herbatki to ja podaję rumiankową i z kopru włoskiego-Tobiasz chętnie je pije bo mu smakują.(chodziło mi o to że jak tak się pręży wieczorami to chciałam mu podac troszkę herbatki,wypił troszkę ale i tak się prężył) Może teraz kupię tą herbatkę z Hippa jabłko+melisa może poskutkuje. A jeżeli chodzi o ten koper to gdzie kupić? w aptece?Ja czasami piję rumianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ja kupiłam ten koper w sklepie zielarskiem ale zapytaj w aptece, może mają. Moja kolezanka tez piła koper 2-3 razy dziennie dopóki karmiła i jej dziecko nie miało ani razu kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to też sie martwię, bo Maciek cały czas podczas jedzenia cycka płacze. Myślałam ze może po prostu głodny nie jest, no ale przecież jak juz mija 4 godzina od ostatniego karmienia no to chyba coś nie tak. Często jest tak że zaraz potem zasypia i troche mi to wygląda jakby płakał ze zmęczenia i takie ciągnięcie cycka to dla niego zbyt duży wysiłek. Wczoraj wieczorem po kapieli tez był zmęczony i nie chciał jesc cycka i w końcu się poddałam i dałam mu bebilon , no i był wniebowzięty. Natomiast w nocy i wczesnym rankiem je z cycka bardzo chętnie, może dlatego że jest wypoczęty. Czyżby Macius postanowił iść na diete odchudzającą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia My mielismy taki okres, kiedy to Jaś nie chciał ssać piersi w ciągu dnia, za to bardzo chętnie ssał w nocy, wieczorem przed snem albo rano po przebudzeniu. I wtedy zaczęłam robić tak, jak on chciał, czyli w ciągu dnia butelka, nawet z moim odciągnietym mlekiem, a wieczorem czy rano pierś. Daga JEszcze teraz mi przyszło do głowy - a może mały ma plesniawki i nie chce jeśc bo sprawia mu to ból? Podajesz mu Aphtin? Ja dawałam 1 kropelkę na języczek raz w tygodniu, tak profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Ja nie podaję nic na pleśniawki,bo Tobiaszek ich nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor dzięki za nazwy kremów:) napewno coś wybiorę i kupię my dzisiaj byliśmy na szczepieniu Olivia troszkę popłakała ale szybko jej przeszło, mam nadzieję, że nie będzie żadnych skutków ubacznych dzisiaj mieliśmy też ważenie i mierzenie.mała waży zaledwie 6800 a ja myslałam że więcej, ale trzyma się swojej lini więc nie jest źle:) a to najważniejsze:) a wczoraj mieliśmy bardzo dziwny dzień Olivia była inna niż zwykle, więcej marudziła miała problemy ze spaniem i jedzeniem, a najbardziej byłam zdziwiona jej zachowaniem w nocy: poszła spać o 19 a już o 21.30 się obudziła i nie chciała zasnąć przez 2 godz. nigdy jej się to wcześniej nie zdarzyło i zupełnie nie wiem co się z nią wczoraj działo. całą noc miała niespokojną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik, a może to ząbki sie odzywają. Takie wybijanie ząbków boli. A sprawdzałaś temperaturkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia co to może być, może i faktycznie coś się zaczyna dziać z ząbkami. chociaż codziennie jej sprawdzam i nic nie czuję, temperatury też nie ma. Olivia jednak trochę niespokojna po tym szczepieniu, strasznie mi niedawno płakała chyba z 20 min aż wkońcu usnęła, żeby tylko nie było żadnych powikłań:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dzisiaj Tobiasz bardzo mi mało je:-( daje mu cycusia co 2 godziny a on chwilkę possie i wykręca główkę nawet ją odgina do tyłu...Za to ciągle wkłada łapki do buźki jakby czegoś tam szukał!!! sprawdzałam i nic tam nie ma,może go swędzą dziąsełka-ale to chyba za wcześnie na ząbki.Herbatkę mi dziś wypił w ciągu dałego dnia jakieś 90 ml. Aż boję się co mnie czeka za ok 2 godziny-nasze zasypianie. Podejrzewam że będzie tak jak wczoraj.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga to spróbuj mu dać poprostu butelkę, może coś mu przeszkadza w twoim mleku, może coś zjadłaś? Lepiej żeby zjadł z butelki i się najadł jak ma się męczyć, tak mi się wydaje bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc dzisiaj było mniej płaczu:-) ale tak od razu nie chciał jeść...jak raz spróbowałam to się wykręcał i płakał więc odpuściłam,podałam smoka i tuliłam do siebie,cichutko śpiewając po chwilce wyciągnełam smoka i podałam pierś.Śpi od 10 minut. Mam nadzieję ze się troszkę najadł i mu starczy do kolejnego karmienia. kasik kurcze nie jadłam nic takiego żeby mu nie smakowało. Na obiad zrobiłam sobie zupkę brkułową co myślisz że od tego nie chciał?Nie sądzę bo Tobiasz zachowuje się już tak 5-6 dni. W nocy ładnie je ale też mało i przysypia. Jak nic już nie poskutkuje to podam mleko w butli. No uciekam do jutra:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ściągnij swoje mleko i podaj z butelki, zobaczysz jak wtedy się będzie zachowywał. Jak będzie źle to wtedy podaj jakieś modyfikowane. Ja, tak jak pisałam Dosi, miałam problem w pewnym momecie z karmienim w ciągu dnia, ale wieczorem czy rano Jaś ssał chętnie. W ciągu dnia dostawał z butelki albo moje albo Humanę (na zmianę). Jeśli będzie chętnie pił Twoje mleko z butelki to po prostu ściągaj i się nie męczcie oboje. Jak nie masz laktatora to spróbuj pożyczyć od kogoś i zobaczysz czy w ogóle ma to sens. Ja wiem, że super byłoby karmić 6 czy 12 miesiący ale nie każdej z nas jest to pisane ;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga I jeszcze coś :) Pisałam niedawno o maluszku, któremu wyszły ząbki jak miał 4,5 miesiąca więc niewykluczone, że coś tam się u Was dzieje z tymi dziąsełkami skoro piąstki lądują w buzi ;) Poobserwuj co mały robi z tymi piąstkami, bo Jaś to ewidentnie się "gryzie" po swoich kosteczkach. Bidulek, jak to musi swędzieć i boleć :( Ten żel na dziąsełka pomaga ale mozna go stosować max 3 razy dziennie. Uciekam! PA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, moj Maciek tez ostatnio wkłada sobie rączki do buzi. Myślę sobie że pewnie jest głodny-podaje cycka no i zaczyna sie płacz i prężenie po kilku minutach. Pleśniawek podobno nie ma bo pediatra sprawdzała. Butelkę z moim pokarmem podaje mu po kapieli tuż przed spaniem. Jednak troche sie obawiam że jak bede mu coraz rzadziej podawać cycka to stopniowo pokarm zacznie mi zanikać, bo wiadomo że ssanie stymuluje laktację. Sam laktator podobno tak dobrze nie stymuluje laktacji jak własnie ssanie przez maleństwo. No ale jak nie będzie innego wyjscia to trzeba bedzie odciągać za każdym razem, i nie uśmiecha mi się to wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja tylko na chwilke, psinke mam chora :(wiec nie mam czasu. Daga :) ja mysle, ze to zabki.mamy w rodzine dziewczynke, ktora miala 3 mc i dwa zabki wiec stawiam na zabka :) skoro maly nie chce jesc nie dawaj mu na sile, jak bedzie glodny to sam sie obudzi i bedzie ssal.widac bola go bardzo dziaselka i dlatego nie chce ssac piersi. wloz swojego palca do buzi Tobiasza i sprawdz czy jest cos twardego u dolu, bo tam powinny sie pokazac pierwsze zabki i powiem ci, ze jesli to zabek napewno poczujesz bo jest bardzo twarde miejsce. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Ostatnio słyszałam o leku OSANIT na ząbkowanie ,że niby rewelacyjny u nas jeszcze daleko do tego ale może Wy coś o nim wiecie. Lek dostępny jest w Niemczech. Ja jestem zadowolona z niemieckiego Simplexu na kolki bo dzięki niemu Malutka nie cierpi a ja z nią,bo była masakra. Jeśli któraś z Was słyszała o nim to podzielcie się opiniami i uwagami. My zaliczyliśmy wczoraj szczepienia 5 w 1 bez płaczu + rotawirusy. Obyło się bez gorączkowania i marudzenia. Od paru dni uczymy zasypiać się w łóżku a nie na rączkach, nawet nam to wychodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A więc tak Tobiaszek obudził się o 1:30 na karmienie i dobrze bo miałam tak przepełnioną lewą pierś że mi już cekło mleko:-) (jak się kładłam chciałam mu dać żeby sobie podjadł ale nie chciał,dobrze że mi się nie rozbudził!!!dziś już nie będę próbowała). Potem obudził się ok 3 i przed 5 a od 5:30 już nie spał:-( Ranny ptaszek...Potem dżemka 30 minut o 8:30 do 9 a kolejne spanko na spacerku o 11:30 tak -1,5h.Teraz też chce z nim wyjść na drugie spanko.Przed spacerkiem nie chiał mi jeść więc Go nie zmuszałam,za to jak przyszliśmy jak się dopadł do cycuszków to jadł 40 minut:-) z czego bardzo się cieszę:-) Widocznie nie zawsze po 2 godzinach Tobiasz jest głodny i dlatego tak sie wierci i wykręca główkę do tyłu.Tylko tak moge sobie to tłumaczyć. bettykor Kurcze ja mam laktator ale taki do dupy!!!a nie mam od kogo pożyczyć... lala Co do ząbków,sprawdzałam mu wczoraj i dziś dziąsełka ale nie zauważyłam nic,żadnego zgrubienia,nic twardego.Może Go tam swędzi?Kupię jutro jakis żel na dziąsełka i już. No to uciekam zobaczę czy che jeść,jak nie to idziemy na spacerek:-) Pozdrawiam i dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci wkladaja piesci do buzi bo jest to normlane dla tego wieku i nie koniecznie swiadczy o zabkowaniu. moje wkladaja palce i piescie do dzioba i lekarz powiedzial po obejzeniu dziasel ze jeszcze nie wychodza a takie wkladanie jest typowe dla ich wieku. na dzisla podobno pomagaja te zele troche jak juz zaczyna sie cos dziac i to tylko chwilowa ulga. gewalia ja mieszkam w niemczech i moja sasiadka ma 3 dzieci i tez chwalila sobie osanit ja tez sobie to kupie jak przyjdzie pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i byliśmy na spacerku troszkę pokropiło ale przecież nie jesteśmy z cukru i daliśmy radę:-) A tak poza tym to dziś mija ROK od punkcji...taki sentyment:-) (jak sobie pomyslę jaką mieliśmy drogę do upragnionego szczęścia to aż ciarki po skórze przechodzą...Ale nie żałuję niczego bo teraz moje SZCZĘŚCIE leży w łóżeczku i "guga":-) :-) :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga dziękuję za odpowiedż. Moj Kamilek tez miewa takie zachowanie podczas karmienia. Opracowalam sposób,który mi sie sprwadza. Jelsi sie preży podczas karmienia zaczyna się denerwowac ze nie umie zassać, a to powoduje ze zaczyna płakac i emocje narastają wiec daję mu smoczek, który go uspokaja i jak zaczyna spokojnie ssac to wyciagam smoczek i daję mu piers...czasem nie zorientuje sie ze nastapila podmiana i zaczyna ladnie pic:) Juz po kilku probach zauwazylam ze jak placze i sie prezy ( odgina ) to nie ma sensu pchac mu piers. Kasik podam Ci GG 1856, stuknij do mnie podam Ci maila. Nie podaję na forum bo kiedys podalam na poprzednim i jakas przeciwniczka in vitro pisywala do mnie maile z morałami i wywodami etycznymi. Na GG łatwiej sie pozbyc takiej korespondencji:) Dzieki tez za info o kąpieli. powiem Wam ze my zaczelismy faze wzdec. Maly potreafi pol godizny się odpowietrzac. Dzis ide po koper i bede pic jak pisala Bettykor Bettykor jak nazywala sie ta mas na bliznę? i kiedy ja zaczelas stosowac? A jak Jas...rosnie chlopczyk?:) Dziewczyny czy szczepilyscie na rota wirusa? moje pediatra pozostawila mnie ta decyzję bez jakiejkolowiek podpowidzi za i przeciw. Przepraszam za literowki ale pisze w posmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Ja szczepiłam na rotawirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril, ja od jakiegoś czasu tez próbuje tej metody z podmienianiem smoczka, chwile sie uspokaja, no ale czasami jednak nie daje sie oszukać. Ja czasem próbuje zmienic małego na druga pierś i wtedy jakoś mu sie poprawia. Grunt to nie karmić kiedy mały jest zmęczony lub senny bo wtedy na pewno sie nie naje. Lepiej podawac pierś niedługo po przebudzeniu. A ty serio maiałaś taka nawiedzoną maniaczkę która do ciebie pisywała? co za tupet! A ja mam okropne problemy z rękami a konkretnie z nadgarstakimi i kciukami obu rak i do tego takie mrowienie. Te bóle związane są z tym że podnosze małego i wtedy musze go brać na ręce, a takich sytuacji jest wiele np przystawianie do karmienia, przenoszenie na przewijak, podnoszenie z łóżeczka, kładzenie i zwykłe noszenie, to sprawia ze moje rece i kregosłup tego nie wytrzymują. Co ja ma zrobić? Tak mnie boli że aż mam problem z uchwyceniem czajnika. Co to bedzie później, mały robi się coraz cięższy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×