Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

Szangril/Dosia Widzę że mamy podobny sposób na usypianie naszych pociech:-) Jak już wcześniej pisałam to na razie skutkuje,oby jak najdłużej:-) U nasz straszenie dzisiaj wieje :-( byłam z Tobim na spacerku w południe to myślałam że mi głowe urwie!!! Zastanawiam się czy z nim wyjść na popołudniową dżemkę?ale jak nie wyjdę to będzie marudził:-( więc mus to mus!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Co do kręgosłupa to problem z rękami wiąże się z odcinkiem szyjnym kręgosługa. Jak coś Ci się poprzestawiało od schylania się i podnoszenia "słodkiego ciężaru", to masz ucisk na nerwy i to powoduje takie bóle i drętwienie. Szyjny odcinek bardzo cierpi przy karmieniu, bo masz ciągle głowę pochyloną w dół /bok i naprężone mięśnie. Przydałaby Ci się seria masaży kręgosłupa zrobione przez dobrego masażystę. Ja przy karmieniu piersią miałam okropne bóle w szyji i później jak karmiłam to nie patrzałam ciągle w dół, tylko opierałam głowę na fotelu. Szangril Ja też szczepiłam na rotawirusa. Zapytaj lekarza z czego wynikają wątpliwości co do tego szczepienia? Pij pij ten koper, tylko regularnie, bo naprawdę działa kiedy karmisz piersią :) A maść to Contractubex (ta droższa) albo Cepan (to wersja sporo tańsza i tak samo skuteczna). Ja zaczęłam ją stosować po zdjęciu szwów czyli bardzo szybko i bliznę mam pięknie wygojoną. Do tego psikałam Octeniseptem przez pewien czas. Byłam ostatnio u lekarza i usłyszłam, że blizna wygląda jak blizna roczna, a jeszcze nie minęło 6 mies od porodu :)) Jaś rośnie i aż jestem ciekawa ile waży :) Chcę iść 21-go czyli w dniu, w którym skończy 6 mies, do poradni i go zważyć z czystej ciekawości :) Rozwija się prawidłowo, je wszystko z uśmiechem na twarzy :)Wyciaga już rączki żeby go wziąść, chce wszystko wziąść do buzi, gaworzy, ciągle się uśmiecha itp. :) Sama radość :) I jak tu za miesiąc wrócić do pracy??? :( Koleżanka dała mi namiary na przedszkole, sama oddała tam 2-letnie dziecko i jest bardzo zadowolona. Cena też przystępna bo za 6 godzin w 3 posiłkami 350 zł. U mnie musiałoby być 8 godz. ale to ponoż kosztuje 500 zł. Muszę się tam wybrać, pooglądać i zapytac czy jeszcze sa miejsca na 2012 rok... Patinia - Ty prowadzisz żłobek. Jak to wygląda u Ciebie? Jakie masz dzieciaczki wiekowo i ile to kosztuje? Co podajesz dzieciom do jedzenia? itp. Napisz proszę w wolnej chwili :) Daga Gratulacje :) Ja też przezywałam rocznicę punkcji i transferu :) W końcu wtedy zaczęło się życie naszych skarbów :) Plusem in vitro jest to, że my dokładnie wiemy kiedy to się stało :D My też dziś byliśmy na spacerku i też wiało u nas okrutnie. Mam nadzieję, że Jaś się nie przeziębił :) Co do żelu na dziąsła to ja mam Dentinox N i też sobie chwalę. Tzn. widzę po Jasiu, że pomaga. Jest słodki w smaku więc Jaś chętnie otwiera buźkę do smarowania dziąseł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Co do bólu rąk ,nadgarstków mam to samo zwłaszcza w nocy jak chce podnieść małą to bardzo bolą ręce. Staram się w dzień nie nosić za często jej-odzwyczajam , wcześniej byly cały czas raczki ale jak zostałyśmy same to nie mogę sobie na to pozwolić w domu ciągle jest cos do robienia, jak wróci mąż to nie pozwolę na to aby tatuś nosił bobasa bo potem nie dam rady jak będzie cięższa a ja jestem szczypiorkiem i juz mi brak sił :) Dziś przez ten wiatr zwaliło mi się drzewo sąsiada na moje podwórko i porwało mi kosz na śmieci ah!!! co za pogoda! Jeśli chodzi o maść na bliznę to ja polecam Contratubex ,Cepan śmierdzi cebulą i nie mogłam znieść tego zapachu jak kładłam się do łózka to wszystko mi śmierdziało cebulą :) Do dziewczyn które nie karmią piersią - po jakim czasie dostałyście okres po porodzie ? U mnie leci 8 tydzień zaraz i nadal nie mam ale nie ubolewam z tego powodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia co do okresu to ja dostałam po 3 miesiącach a lekarz mi powiedział że nawet do 6 mogę nie mieć. Więc jak widzisz wszystko zależy od organizmu. Ja wciąż mam nieregularne cykle i w sumie nigdy nie wiem kiedy dostanę kolejny okres. Wszystko mi się porzestawaiło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do bolących pleców to ja podejrzewam że jest to na wskutek znieczulenia jakie miałyście przy cesarce, niestety ale jest to jeden ze skutków ubacznych znieczulenia zewnątrzoponowego, mogą właśnie występować bóle pleców. ja międzyinnymi nie zdecydowałam się na znieczulenie przy porodzie bo wszystkie koleżanki które pytałam a to miały strasznie narzekały że ich teraz często bolą plecy i wcale nie było to tylko bezpośrednio po porodzie, niektóre miały te objawy nawet kilka lat po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik, jeśli chodzi o mnie to raczej na pewno nie ma to nic wspolnego z znieczuleniem podpajęczynówkowym ktore miałam przy cesarce. W zasadzie bolą mnie bardzij mięsnie barków niż sam kręgosłup, a najbardziej bola mnie ręce-zwłaszcza stawy przy nadgarstku i kciukach. Wszystko związanie jest z podnoszeniem maluszka. No ale masażem nie pogardziłabym, bo bardzo mozliwe ze górny odcinek kregosłupa mam nadwyręzony stąd te drętwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dosia30 Mam to samo bolą mnie nadgarstki i miedzy kciukiem a palcem wskazującym ale to jest tak jak mówisz od podnoszenia dzieciaczka. Najbardziej boli w nocy w dzień az tak tego nie odczuwam jak podnoszę małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:-) Co do bólu placów,nadgarstków też je mam ale się przyzwyczaiłam:-)Najbardziej doskwiera mi drętwnienie palcy u rąk...czasami jak zegnę palec to nie chce się odgiąć z powrotem przez chwilkę!!! Co do wieczornego spania Tobiasz nadal jest marudny,mimo to że podaję Jemu kropeli na kolki,wzdęcia...dziś woziłam go we wózku jak mi troszkę przysypiłą wziełam na ręce i zamieniłam smoka na pierś... Poza tym bardzo mi mało je!!!i to mnie martwi:-( W poniedziałek jadę do lekarza ponieważ w niektórych miejscach na ciele ma "suche" placki:-( niestety nie schodzi mu to po kremiku Oilatum Soft.Może Pani Dr.coś zaradzi.Jak rozmawiałam ze szwagierką a obok mieszka to powiedziała że jej córka 12 letnia też w niektórych miejscach ma takie suche placki od wody.Mówi że za bardzo jest chlorowana...Kurcze sama nie wiem:-( A mam pytanko do mam starszych Dzieciaczków. Dzię kupiłam Tobiaszkowi kaszkę mleczno-ryżową bananową którą podaje się po 4 m-cu.Ona jest robiona na wodę.Chciałbym mu ją podać(jak już skończy 4 m-ce),ale zrobić w butelce tak żeby mógł ją wypić.Na opakowaniu jest podane na 150ml wody wlać do miseczki i dodać 5-6 łyżek stołowych,wymieszać.Wtedy będę musiała Mu ją podać łyżeczką,a chyba nie bardzo mi ja zje wieczorem jak jest marudny.A może powinnam kupić taką kaszkę co się robi na mleko zastępcze?Jak Wy podajecie kaszkę Dzieciaczką? Będę Wdzięczna za radę:-) Uciekam spać bo padam:-( Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga jeśli chcesz zrobić kaszkę w butelce to musisz zmieszać ją z mlekiem. najpierw gotujesz wodę potem wsypujesz kaszkę mieszasz następnie wsypujesz mleko, wtedy wszystko ma swoje wartości odżywcze a mleko jest zagęszczone kaszką a tym samym bardziej sycące. ja sypię 1 łyżkę kaszy na 100 ml wody( tak mam napisane na opakowaniu) ja teraz robie troche bardziej gęstą np. leję 180 ml wody i wsypuję 3 łyżki kaszy potem trochę studzę bo kaszę robi się w trochę cieplejszej wodzie jak mleko i potem dosypuje mleko w miarkach odpowiednich do ilości wody. ja używam kaszek i kleików bezsmakowych, uważam że są lepsze bo naturalne i dziecko za wcześnie nie jest faszerowane sztucznymi barwnikami. kidyś mówili w tv o tych kaszkach smakowych, ogólnie nie polecają, lepiej kupić naturalną i dodać np owoc wtedy wiadomo co dziecko je i że dostanie jeszcze z tego owocu wartościowe witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga moje tez malo jedza teraz i sa marudne. lekarz mowil ze to okres przed zabkowaniem. dzieci sa marudne, nie maja apetytu. powiedzial mi ze moze za 2 m-ce wyjdzie juz jakis zabek. niektore dzieci nie marudza i po prostu kiedys weyjdzie im zabek ale wiekszosc marudzi juz wiele tyg przed. do tego sen im sie pokopal. czesto sie budza w nocy i placza a jesc nie chca. niestety musimy przeczekac ten okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Dzięki za wskazówki dotyczące kaszki:-) Może też zakupie taką bezsmakową i Tobiaszek polubi:-) betii Może tak właśnie jest że dzieciaczki są niespokojne przez ząbki które za jakiś czas się pokarzą? No trzeba każdy etap przejść i już!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
A mnie coś dzis wzięło i cofnęłam sie do początku moich wpisów na form ,zaczęłam wszystko czytać. Większość z nas trzyma się juz tak długo razem, nie będę wymieniać bo wiadomo kto jest od początku. Dziękuje Wam kochane kobitki za to że tu jestem z Wami za rady ciepłe słowa , które czasem są nam tak potrzebne :) Super że mamy takie swoje miejsce gdzie możemy się wygadać ,pożalić i poradzić. Może jak nasze pociechy będą większe zorganizujemy jakieś spotkanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała też od jakiegoś czasu jest dziwna, mniej je częściej marudzi, a ostatnio w nocy śpi bardzo niespokojnie, przebudza się częściej a od kilku dni strasznie się ślini, więc chyba niedługo będziemy mieli pierwsze zęby i właśnie czytałam gdzieś w internecie że to może być przez zęby i tak jak piszesz Betii może to trwać przez kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wasze dzieci odstawialy cyrki przy pierwszym podaniu pokarmu? ja wczoraj podalam im marchewke z lyzeczki i byly ceregiele a dzis jeszcze gorzej. moze powinnam dac przerwe bo nie sa gotowe jeszcze do przyjecia innego pokarmu? skonczyly juz 4 m-ce i chcialam zaczac cos wprowadzac ale sama juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie prosze rozwikłajcie mój konflikt mały z mężem dotyczący tygodni ciazy jak lekarz pisze 29/5 to który to tydzień mój mąż twierdzi że za 2 dni kończe 29 tydzień to prawda bo ja to rozumiem że 29 jest skończony i to 5 dzień 30 tyg jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettii79 Moja też nie zawsze chce jeść zupki, na początku to poprostu była bardzo zdziwona co ja jej daję ale jadła, a ostatnio miała tak że przez cały tydzień nie mogłam jej wcisnąć zupy bo pluła, denerwowała się i wyginała. spróbuj za 2 dni spowrotem może miały zły dzień na jedzenie:) aliona teraz jesteś 29 tyg i 5 dni i za pięć dni kończysz 29 tydzień i zaczynasz 30 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) Nie odzywałam się dawno, mój synek dziś jest po chrzcie...w kościele przespał całą mszę w wózku, w ogóle się nie obudził. Było dziecko które miał grubo ponad rok też chrzczone i dało rodzicom popalić, dlatego tak szybko zdecydowałam się na tą imprezkę ;) Pozdrawiam Was mamusie bo padam na ryj...Gabryś też, bo prawie cały dzień nie spał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
aliona Jesteś w 29 tyg .i 5 dniu , zaraz zaczniesz 30 tydzień ciąży a to juz coraz bliżej porodu i narodzin Maluszka :) Trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Mój Tobiaszek też był chrzczony jak miał 2 miesiące:-) Też stwierdziłam im wcześniej tym lepiej:-) były też starsze dzieciaki i też dały rodzicą popalić:-) ailona Dziewczyny mają racje jesteś 29tyg i 5 dniu ciąży:-) Jeszcze troszkę do rozwiązania:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Jaz kolei na razie nie myślę o chrzcie , ale kiedyś jednak trzeba hmmm tylko kiedy ....... może latem ? sama nie wiem ?? W sumie fajnie że macie już po ... ja jak mam iść do tych pajaców-nierobów w tych kieckach to mnie krew zalewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie jestem katoliczką praktykującą, nie chodzę do kościoła, tylko jak jest taka potrzeba, ale postanowiłam ochrzcić i mieć to za sobą. Teraz dopiero komunia, a resztę będzie sam decydował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia a kto ci karze chrzcic???? tylko dla statystyk kodcielnych? skoro nie praktykujesz to nie bedziesz i tak latala z dzieckiem grzecznie do kosciolka;) ja tam nie mysle o tym........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ailona ja mieszkam w niemczech i tutaj liczy sie inaczej czyli 29+5 to juz 30tc a z poczatkiem 30+ to juz 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 I masz racje ja tez bym nie ochrzciła bo to powinno dziecko decydować jak będzie dorosłe a tak po co te cyrki chrzciny , komunie to bzdura totalna ! Oczywiście zaraz babcie (teściowa )by pieprzyły jak to dziecko nie ochrzczone , mąż mój też nie jest za tym wiec może się jakoś uda :) Bez sensu to jest nabijanie tylko kasy nierobom w sukienkach!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ailona, moim zdaniem skoro jestes w 29t+5 to jestes w trakcie 30 tygodnia , czyli tydzien 29 skonczyłas 5 dni temu. Ja tak miałam liczone w trakcie ciąży i wszystko sie zgadzało. Co do chrztu to moj synek bedzie chrzczony w Wielkanoc. To bedzie miła rodzinna uroczystość i wszyscy razem się spotakamy przy wspólnym stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Smarujecie już buzię swoich dzieciaczków kremem z filtrem ja się dzisiaj dopatrzyłam jakie mam opalone dłonie :) Jakich kremów używacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia ja tez mam opalone dlonie przez wozek ;) ja uzywam narazie tylko kremu na kazda pogode przed wyjsciem na spacer. jak jade wozkiem i malym swieci mocno slonce to im to przeszkadza i zakladam pieluche tetrowa na bude. mimo to nabrali juz kolorkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja również mam opalone dłonie od prowadzenia wózka,z resztą buzię troszkę też:-)Śmiesznie to wygląda z resztą ciała bo jestem blada... Poza tym byłam z Tobiaszkiem u lekarza.Ta jego wysypka tz.suche placki na rączkach i nóżkach to prawdopodobnie alergia:-( Ja mam na miesiąc zakaz spożywania nabiału:-( (a tak lubię) Do kąpieli mamy uzyważ Oilatum Soft,do ciałka tez ten Oilatum,poza tym mamy maść robioną na te chrosteczki,a i zapisała na 7 dni maść ze sterydem:-( jestem zaniepokojona tym bo kiedyś sama uzywałam do buzi i miałam po tym "niezły cyrk" ze skórą,ale pytałam panią w aptece i powiedziła że w jego składzie jest mało sterydów i jak trzeba używać to trzeba i już!!!Mamy używać też mydełka Oilatum ale jak na razie nie zakupiłam bo powiedziała babka w aptece że jest zbędne jak używam płynu do kąpieli-p.s te mydełko koszyuje 26 zł.jakaś masakra!!!Kurcze jestem przerażona jak Tobiaszek będzie uczulony na krowie mleko!!!Oby Nie!!!!! Uciekam do jutra:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i Pani Dr powiedziała że jak chcę podac kaszkę to tylko ryżową na wodę lub moje mleko.A ja już kupiłam dla Młodego mleczo-ryżową bananową i kurcze poleży w szafce albo oddam kumpeli bo jej córa może jeść:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×