Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Co do tekstu o lekarzu? a jakim prawem mnie oceniasz? wiesz co sie stalo ze zmienilam lekarza? najprosciej jest wyrwac zdanie z kontekstu i rzucac krzywymi tekstami. Jak już do tego przedszkola sie mentalnie cofnęłaś to zasięgnij na nowo lekcji kultury! Bo widac ogromne braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, szkoda palców, żeby odpisywać na głupie zaczepki Pomarańczowej Złośnicy, która tylko ferment sieje. Z innego forum dotyczącego inseminacji jej sie pozbyli, to zalęgła się u nas. Jednym głosem mówimy: DO WIDZENIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa marietanka Wady genetyczne zdarzają się ... I to w różnych sytuacjach... pierwsze dziecko zdrowe a drugie chore. Czy badania genetyczne mogą dać odpowiedź. Tak, ale w bardzo znikomej liczbie przypadków. Wiesz w jakiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania genet. w 100%
dają informacje, że z którys z partnerów ma cos nie tak z chromosomami, nie wiadomo tylko co odziedziczy ewentualne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do marietanka daj już nam spokój z głupimi wypowiedziami. Każda z nas ma swoje problemy, dlatego wspieramy się nawzajem, wymieniamy spostrzeżeniami. a to czy marietanka zmieniła lekarza czy nie nie powinno cie wcale obchodzić. Ja tez zmieniłam i co zadowolona jesteś???? Daj juz spokój i nie pędź ze swoimi głupimi postami bo byc moze i ty za niedługo będziesz mieć ten sam problem co my. Merietanka głowa do góry jestem z Tobą i damy radę POMARAŃCZOWEJ LALUSI!!!!! paula pięknie napisałaś - dopóki walczysz... Tak kochana walcz do końca i wygraj tę bitwę!!!! dobrze myślisz, ze nastawiasz się optymistycznie. To duży sukces, bo nie każda tak potrafi. Żeby ta wstrętna @ przyszła dopiero za 9 miesięcy!!! ja we wtorek pędzę do lekarza,mialam wizyte umówiona na piatek ale przyszła @ więc wizyta przełożona. zapytam go to te badania genetyczne tylko pytanie czy da skierowanie na nie. Puste jajo płodowe zdarza się często i z tego co wiem nastepne ciąże już ok. Wczoraj się zdenerwowałam bo sasiadka ktora jest ode mnie rok młodsza a ma juz 2 dzieci powiedziała do mojej kuzynki, ze co to za życie - ona nie ma ani pracy ani dziecka. Nie wiem ze poroniłam i niech tak zostanie, jednym słowem GŁUPIA ZOŁZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa Masz jakąś informację, tyle że nie do końca potrafisz ją zinterpretować. Czy wiesz u ilu procent par podchodzących do badania genetycznego wykrywa się wady chromosomów? Czy wiesz co wykryte wady chromosomów oznaczają dla pary? Czy wiesz co wady chromosomów będą znaczyć dla ewentualnego dziecka? Jeżeli nie wiesz to proszę doczytać. Życzę ciekawej lektury i ewentualnych przemyśleń. A tak całkiem na marginesie. To jest tylko jedna rzecz w 100% pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malino "Życzliwych" jest pod dostatkiem. Tak wiec nie ma nic dziwnego, że chcą komuś dowalić. Ze skierowaniem nie powinnaś mieć większego problemu. Może je wypisać nawet lekarz rodzinny, który ma umowę z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy po inseminacji bolały was jajniki?? bo ja mam już 30 dc testy wychodza negatywnie, jajniki i piersi bolą.... dalej mam nadzieję że jednak będzie bo nigdy tak nie miałam a jednak... testy pokazują coś innego ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i biore duphaston dwie tabletki dziennie podobno od tego może boleć tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idii, zrób betę HCG z krwi. bedziesz miała jasnośc. Testy "sikańce" czasami zawodzą. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diiiiii
Okres się się pzresunął z powodu duphastonu, a objawy tez od niego. Nie maiłas przypadkiem któregos tam dnia cyklu zrobić testu i w przypadku negatywu odstawić duphaston?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Hej Dziewczynki U mnie 25 dc i 12 ty dzien po IUI. 2 dni temu byłam u lekarza i kazał mi dziś zrobić HCG bo endometrium miałaam bardzo grube około 21 mm. Od wizyty biorę Luteinę 2tab 3 razy dziennie (czyli 6) tym razem dopochwowo. Muszę przyznać że jakies 10 -11 dni po IUI zaczeły pojawiać się upławy dziwnego koloru (beżowego), byłam pewna że zaraz "przyjdą" te moje nieszczęsne plamienia. Ale odkąd biore Luteinę dopochwowo tak jakby ustały. Nie wiem pewnie dlatego że taka dawka końska. Za kilka godzin wynik i usiedzieć nie mogę. W powodzenie raczej nie wierzę ale jednak iskierka nadzieji zawsze jest. Ehhh oby sie udało tym razem, tak bardzo bym chciała :( Niestety już wiem skąd u mnie bóle brzucha w nocy. Z niepękniętego pęcherzyka w prawym jajniku mam torbiel 40mm :((((. PS mi lekarz kazał testować 14 dni po IUI ale po wizycie ( i z racji tego że wybiera się na urlop) kazał mi testować właśnie dziś czyli 12 dnia po IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle czytam i ciągle nie mam o czym pisać:( Rok temu muslałm, że o tej porze bedę już po dwóch podejściach do INV...Ale nie, ciągle czas ucieka a my nie posuwamy się do przodu w straniach. dzisiaj siedze jak na szpilkach, bo niby mam mieć HSG USG, ale nie wiem, że @ skończyła się tak zupełnie...No a przceiż HSG kiedy nie jest czysto może narobić wielkich problemów,ale chciałabym to mieć za sobą, wreszcie się zdobyłam na odwagę i we wtorek zarejestrowałm na ten zabieg i wolałbym iśc izapomnieć. Chociaz co to ma nowego wniesć do naszej diagnostyki...Juz kiedyś miałm przy laparoskopii stwierdzoną drożność i to po 1,5 roku strań, więc przyczyna raczej nie ta...Chyba, że się pomylili. Wróciłam do blogowania o naszym problemie, wierze, że kiedyś przeczytam bloga z dzieckiem na ręku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati weszlam na Twoj blog, troszke tam smutno...bardzo sie przejmujesz tym wszystkim...ja za bardzo juz w IUI nie wierze, mialam 4 nieudane, i coz tak to jest- na niektorych to nie dziala. My bedziemy podchodzic do In vitro w najblizszym mozliwym terminie...byc moze jeszcze jedno- ostatnie IUI w czerwcu- dlatego aby dac szance jajnikowi ze strony, na ktorym do tej pory bylo robione tylko raz IUI ( plus 3 razy na drugiej stronie), ale potem od razu in vitro NIe moge sie doczekac in vitro, czuje ze to TO! Musi sie udac! bahati trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac spokojnie w miedzyczasie robic cos innego co bedzie wysterczajaco porywajace aby Cie "pochlonac" i zaangazowac Twoja uwage Skrabi-pytals kiedys czy mnie interesuja badania genetyczne- owszem tak, ale na razie nie spiesze sie z tym. Badanie na pciala pplemnikowe we krwi wyszly w normie ( jeden krzyzyk) czyli bez znaczenia klinicznego- yupi! PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen, nie jest tak źle. Dotychczas pisałam posty kiedy naprawdę było mi źle. Zreszta przez ponad pół roku jest ich tylko kilka. dzisiaj zmieniła wygląd bloga z czarego na biały ;) i postanowiłam pisać częściej - napisałm wyżej - że kiedyś na blogu pojawi się relacja z ciązy i bedę go czytać z dzieckiem na ręku ;) No zajęć mam dużo, dlatego ciągle odkładamy INV :( W IUI ja tez za bardzo nie wierzę, ale teraz - po czasie - uważam, że gin, który robił na nasze 2 IUI był konowałem i che spóbować IUI ze stymulacją, Raz, żeby nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Jestem. Dziewczynki nie wiem czy to może być prawdą po prostu nie wiem. Ale HCG wyszło mi dziś 34 ( nie wiem w jakich jednostkach bo dowiedziałam się o tym telefonicznie i prawie spadłam z krzesła). Pani z lab. powiedziała mi że taki wynik wskazuje na 1 tc ale lepiej się skonsultować z lekarzem. Więc dzwonie do lekarza, a on na to że napewno "coś" się dzieje i mam powtórzyć badania w sobote (czy HCG rośnie). Wiecie ja to dopóki nie zobaczę to nie uwierzę. Na razie myśle że może to "pozostałość" po pregnylu - brałam go 4.05 rano (10 tys jednostek). No nic siedzę do soboty i tylko żeby nie zwariować....... Objaowowo wygląda tak że jakby plamienia się zatrzymały, piersi mam wrażenie że zaraz explodują (ale ja mam tak co miesiąc) i chyba sobie wmawiam lekki ból w podbrzuszu po lewej stronie. A że mnie rzadko coś boli to może jednak tym razem boli? sama już nie wiem. Bahati - nie załamuj się (wiem tak łatwo się mówi) ale napewno jesteś młoda kobietą i całe życie przed Tobą. Ja się stymuluje od 7 m-cy i też nie wierzę z powodzenie "tej misji" (a od 2 lat sie staramy) ale musimy wierzyć, że będzie dobrze. Nie może być inaczej. Babki są twarde - nie można się poddawać tylko walczyć. Może któraś z Was miała podobny wynik HCG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka_81 to trzyma kciuki alby o byla ciaza ja dopiero jestem 3 dzien po IUI wiec jeszcze daleko nie nakrecam sie tylko czekam spokojnie na objawy za wczas takowe ewentulanie a n ie wiaodmo czy nawet by byly u mnie 5 dni przed@ bola mnie piersi i nic poza tym termin mam na 28-29 maj jak by nie przyszla do 3 to 4 ide na badanie krwi testów robic nie bede bedzie co ma byc nie nastawiam az sie tak ze sie uda ale tez nie mysle ze sie nie uda w sumie pol na pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenka trzymam kciuki. Nie stresuj się, spróbuj się odprężyć. Oby to była ciąża!!!! bahati nie rozumiem po co będa ci robic HSG skoro laparoskopia była robiona i wyszło ok? nie trac nadziei na to, ze jeszcze zostaniesz mamusią i to najlepsza pod słoncem Skarbi niestety mój lekarz rodzinny na pewno nie da mi skierowania na badania genetyczne. Co to za badania na przeciwciala przeciwplemnikowe? nie wiem czy dobrze myślę, ale one wskazują czy moj orgamizm niszczy plemniki? paula kciuki mocno zaciśnięte!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen Jeżeli w najbliższym czasie zamierzacie podchodzić do IVF do dobrze byłoby je zrobić. Ale to już będzie decyzja Wasza i lekarza prowadzącego zabieg. Malina Dlaczego na pewno nie da. Długotrwałe bezowocne starania o ciążę, nieudane IUI można traktować jako bardzo wczesne poronienia. Helenka Bardzo mocno trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka, tak badania p/plemnikowe i p/jądrowe wskazują czy Twój organizm się przed męzem nie broni. Mi zrobił od razu to badanie gdy PCT test wyszedł zły. We wtorek bede miała wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Agula83 Ja robiłam samo oznaczenie HCG (nie beta HCG) i wyszło 34. Dziś rano test zwykły i wyszła blada kreseczka. Może jednak się uda.... A tak swoją droga to czym dokładnie różni się oznaczenie HCG od beta HCG? poczytałam trochę i zgłupiałam. Dziś w nocy niestety znów ból brzucha - ale zganiam to na torbiel i się nie stresuje....ehhh a lekarz dopiero w czwartek będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka - cos sie dzieje :) Przeżyłam HSG. Nic przyjemnego, ale zyje. Obydwa jajowody oczywiście drożne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenka a jestes po teminie @ czy przed ? mialas jakies onjawy przed czy normalnie tak jak przed @ ? jak wyszla blada kreseczka i beta tyle to bedzie wcsesna ciaza zrob tescior za dwa dni moze juz bedzie druga gruba krecha a ktore to twoje podejscie do IUI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Hej paula_30 dziś jest 26 dc czyli przed terminem miesiączki jestem bo normalnie mam co 28 -30 dni. Dziś jest 13 dzień po IUI. A jeśli chodzi o podejscie do IUI to nasze pierwsze. Urosły 2 pęcherzyki jeden w lewym drugi w prawym jajniku. Ale pękł tylko jeden. Z drugiego - niepeknietego powstała torbiel. Objawy mam takie ze mam gignt piersi ( ale zawsze mi się zwiększały jak tylko zaczynałam przyjmować Luteine po owu) wiec dla mnie nie nowość. Ale jakoś nie specjalnie mnie bolą. Poza tym bolą mnie plecy na dole ( kiedyś tak mnie bolało przed @ - jak byłam piekna i młoda - a potem to jakoś zanikło) no i trochę brzuch pobolewa w dzien - a w nocy (tej dzisiejszej) to masakrycznie bolał (tak z 20 min) i przeszło. Wydaje tez mi sie że jakby mi lekko niedobrze - ale to może bardziej ze stresu ... nie wiem. Lekarz kazał powtórzyć badania w sobote (pierwsze HCG - robiłam w czwartek). Wyczyłaam ze samo badanie HCG wskazuje ze taki hormon w organizmie jest a beta HCG wskazuje ilość. Myślicie ze teraz powinnam zrobić beta HCG czy samo HCG - tak jak w czwartek? No nic dopytam na miejscu..... W niedziele wypada 28 dc i wtedy zatestuje zwykłym testem - a nóż widelec będą 2 piękne kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, staramy sie mężem o dzidziusia 7 lat. Jestem po 4 inseminacji. I znowu nic. Dodam, że za pierwszym razem sie udało, niestety poroniłam. Nie mam z kim pogadac bo mój mąż nie chce o tym razmawiać i słuchać ciągle tego samego pytania "czy kiedyś nam sie uda" Uda się???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka_81 no to pieknie napewno jestes w ciazy jak jest jasniuteńka kreseczka i beta tez wyszła bedzie dobrze zobaczysz!!! TRZYMAM KCIUKI !!! a co u was było przyczyna ? czy nic ? ja tez jestem po pierwszej IUI ahh zobaczymy narazie 4 dzien leci i strasznie sie boje mam nadzieje i mocno w to wierze ,ale też sa obawy czy sie uda zawsze jest tak nutka nie pewnosci :O bo w koncu 4 lata sie nie udawało wiec czemu teraz by sie udac no ale ten co przechodzil przez to rozumie to doskonale tak jak wy to rozumiecie ja mam termin @ na 28-29 maj agal_31 az brak mi słow nie wiem co powiedziec:O :( a robiliscie jakies badania dodatkowe po poronieniu? moze jest cos genetycznie nie tak ? przykro mi ze pronilas naprawde,moge tylko powiedziec tyle ze trzeba zawsze miec nadzieje no tak ale ile mozna :O a IUI miłas na stymulowanych cyklach ? co u was jest przyczyna? o IVF nie mysleliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×