Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

czesc wszystkim. dawno nie pisalam ale caly czas czytam:) U mnie nic nowego. Zaczynam nowy cykl. Owulka ok ale ciąży niet. We wtorek drożność a w lipcu kolejna insemka. Lekarka zaproponowala podwojna insemkę ale mnie nie bedzie stac jeśli koszty maja byc podwojne. W tym miesiącu przynajmniej okres mialam normalny a nie taki skapy jak przez osatatnie pol roku. Zrobilam badania AMH-ok i prolaktyne-ok. Gratuluję dziewczynom którym się udało :)Trzymajcie kciuki we wtorek za mnie bo trochę obawiam się tego badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Cześć wszystkim. Byłam dziś u swojego gina i JEST PECHERZYK CIAŻOWY, więc jest i radośc. Jest też ogromny stres bo pęcherzyk ma 3mm i lekarz twierdzi że trochę mały (okres miałam 23.04 a IUI 50maja), ale że to w sumie wczesnie wiec może i taki może byc. Takżem nie wiem ogólnie czy jest ok czy nie. Poza ty, dostałam dziś rano plamien (takich brązowych - jak zwykle przed @). Dziś jest 32 dc lakarz twierdzi że może to wynikac z tej torbieli która niestety urosła do 6 cm :( :( :( albo tez tak może być na początku ciąży w okresie spodziewanej miesiączki. Jak się zwiększą plamienia to mam zwiększyć lut do 8 tabbletek. Robiłam teraz tez badania progesteronu i wyszły super. Wiec nie wiem skąd te "plamki" :((. Martwie się :( :(:( HCG ładnie przyrasta, wiec mam zrobic kolejne w poniedziałek i ewentualna wizyta około srody. Dziewczyny mam pyt. czy może orientujecie się jaka powinna byc wielkosc pecherzyka ciążowego w zależności od tc ??? Wg HCG powinnam być jakoś w około 2/3 tyg. . IUI miałam 5 maja wiec dziś jest 2,5 tyg. Ale może do zapłodnienia doszło nieco później?/ Sama już z tego fiksuje :((. Ogólnie cieszę się i smuce :) :(. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka mocno trzymam kciukasy. Będzie dobrze. Nie stresuj się :) Bądź dobrej myśli. I gratuluję Ci serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula za Ciebie też trzymam kciuki. A insemke mialaś w urodziny mojego męża co pewnie jest nieistotne ale może przyniesie Ci to szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati ja miałam podchodzić w marcu do 1 IUi a okazało się ze zaszłam w ciążę w styczniu. teraz popróbujemy naturalnie bo ponoć po łyżeczkowaniu organizm jest bardziej podatny na kolejną ciążę. bachulinek witaj. Nie obawiaj się sprawdzenia drożności - będziesz mieć laparoskopię czy HSG? Trzymam kciuki Helenka nie martw się bedzie dobrze. Mówią, ze jeśli beta wzrasta to będzie ok. U mnie wzrastała a jednak nie było dobrze. Pęcherzyk ciążowy tez rósł a nie było serducha. Ale u Ciebie może po prostu do zapłodnienia doszło później niż liczy lekarz? musisz poczekać spokojnie do następnej wizyty. Martwia mnie jedynie te twoje plamienia - mówiłas o nich lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Marietanka :) :) :) A tak przy okazji w jednym szpitalu urodziło się dziecko. Ma czarne włosy, czarną buzię, czarne rączki, czarne nóżki i czarny brzuszek. Jakiego koloru są ząbki tego dziecka? Malino W tym przypadku raczej nie czaruje. Naturalne podchodzenie ma szanse powodzenia, a do tego ma olbrzymi plus. Nie macie stresu związanego z IUI. Co też nie jest bez znaczenia. Robienie wszystkiego na komendę ma destrukcyjny skutek. Paula Liczę, że dla Ciebie koniec maja będzie pozytywny. Za pomyślne testowanie. Masz dobry wpływ na ludzi.;) Bahati Dobrze znać prawdę... Tyle, że nie każdy jest w stanie wytrzymać jej brzemię... Ty może masz silny charakter, ale inna dziewczyna może być tak dobita, że nic nie będzie można z nią zrobić. Dlatego dobrze jest rozmawiać a nie słuchać... Małe sprostowanie. Lekarz nie powie, że masz ładne jajeczko tylko pęcherzyk. Coś o jajeczku można dowiedzieć się przy IFV. Helenko Tak to normalne... Mniej stresu... Zaczekaj na kolejne wyniki jak mówi Malina. Natura potrafi wyczyniać cuda... Kciuki za wyniki kolejnego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi pierwsze co mi przyszło do głowy to - białe:D ale przecież dziecko nie ma zębów:) Malinka myślę, że słowa lekarza są prawdziwe. Wszędzie gdzie zetknęlam się z pustym jajem płodowym było mówione, że tak sie zdarzyć może a ciąże po tym są juz prawidłowe. Myślę, że powinnaś odczekać cykl, bądź dwa i próbować. Na pewno sie uda i tym razem bedzie juz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedę mieć HSCG ale zamiast kontrastu sól fizjologiczna i zamist rentgena usg. Leczę się w Zięba clinic u Zieby Małgorzaty czy któraś z Was tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, miała któraś z Was IUI w Poznaniu na Polnej. Sama szykuję się do pierwszej IUI w połowie czerwca,, stąd to pyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka_81
Malina co do twojego gina i jego teorii na temat łatwiejszego zajścia teraz w ciążę w sposób naturalny myślę że są jak najbardziej trafne. Poza tym tak jak piszą inne dziewczyny lekarz na pewno wie co mówi. Ja bym mu zaufała. Na IUI masz jeszcze czas. Spróbuj chociaż miesiąc czy dwa normalnie, a ja w tym czasie będe baaaardzo mocno trzymała kciuki i musi się w końcu udać :D. Co do mojego przypadku to dziś badał mnie lekarz tzn USG i nie tylko. Widział plamienia, ale powiedział że jego zdaniem są nie groźne (jeśli nadal będą tak wyglądać tzn lekko brązowe), a jakby się trochę zwiększyły to mam zwiększyć luteinę do 8 tabletek. Poza tym jest ta torbiel i ona może takie rzeczy ponoć powodować. Nie wiem sama co o tym myśleć też sie tym martwie. Ale na razie tak jak piszecie muszę wyluzować i czekać cierpliwie na dalszy rozwój sytuacji. Skarbi już dziś się uszczypnęłam - jak zobaczyłam tą małą 3 mm kropkę na USG - ale chyba jeszcze do mnie nie dociera :) Dziękuję za gratulacje będe informować o dalszej naszej drodze do szczęścia :). Marietanka 3 mam kciuki :) i ostro pracujcie :) Pozdroofki dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny IUI miałam 18.05 na pękniętym pękniętych i dziś zgrzeszyłam i zrobilam hcg wyszło mi 23,5 w sumie nie wiem teraz co o tym myśleć. Wiem, że to za wcześnie na testowanie. Podekscytowana zadzwonilam do swojej lekarki powiedziala żebym za dwa dni ponownie wykonała badanie. Przed iui bralam ovitrelle jednak moja dr stwierdziła, że faktycznie może mieć to wpływ na wynik ale aż tak by nie zawyżyło i że jesteśmy na dobrej drodze. Boję się cieszyć Jestem w "gorącej wodzię kąpana" i prawdopodobnie do planowanego terminu testowania będę miała pokłute całe łapy Choć wiecie może to dziwne co napiszę ale nawet jeśli się nie uda to dla tych dwóch kresek i wielkiej nadziei warto było A co wy o tym sądzicie? Myślicie, że są realne szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka Niestety dobra odpowiedź... :( Następnym razem postaram się bardziej. A jak jesteśmy przy temacie pracowania ... Wiesz jak wygląda pozycja Na Żabę? Idii Jeżeli masz problem z rozmową z lekarzem idź z mężem na wizytę. Morelkaaa Cóż chcesz wiedzieć? Helenka OK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, rozumiem, że miałaś IUI na Polnej? Jak musiałaś się przygotować do IUI, wymagali od Ciebie jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelkaaa Tak. Prowadzi Cię Pani doktor Monika? Robisz na NFZ? Badania hormonów, test penetracyjny, HSG. wyniki badania nasienia. Trzy ostatnie badania robisz u nich. A przygotowanie... Różnie. Z marszu, ze stymulacją, bez stymulacji z zastrzykiem na pękniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ja chodzę prywatnie do dr Beaty. Będę miała robione IUI też na NFZ ze stymulacją Gonalem F i Ovitrelle. Powiedz dużo razy już podchodziłaś do zabiegu. Średnio ile dni się przebywa w szpitalu? Kiedyś jak byłam na badaniach to dziewczyny spędzały średnio 3 dni w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi nie znam na żabę:) Znam na pająka - ona leży , on zawieszony na żyrandolu powoli sie do niej spuszcza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka hahahha dobree :) skrabi a można podczas IUI wejść z mężem?? bo znaje mi się że nie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelkoooo witaj my juz sie znamy z innego forum:P widze ze sie zdecydowalas na IUI to fajnie a ktorego dokladnie czerwca ? skrabi dzieki no zobaczymy jak to bedzie jeszcze moze lepiej az tak sie nie nastawiac moze lepiej milo sie zaskoczyc niz nie milo rozczarowac. a ty tez w czerwcu podchodzisz jeszcze do IUI ?silna z ciebie kobitka tak trzymac zaslugujesz na to jak nikt inny wszystkie tu zaslugujemy na malenstwo w koncu walczymy jak lwice damy radw kobiteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanko Dobra pozycja :) Na żabę - nigdy i pod żadnym pozorem nie stosować!!!!! On leży... Jemu leży... ... a ona rechocze!!!!! Idii Na IUI raczej się nie da. To jest zarezerwowane dla studentów. Ale na wizyty jak najbardziej. Paula Niestety nie. Teraz do IVF... Ale trzeba myśleć pozytywnie. Morelkaaa Jeżeli masz stymulację to trzy dni w szpitalu. Mieliśmy 6 podejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idii mi doktor Zięba sama proponowała że może zawołac mojego M. To znaczy nie na sama insemke ale jak leżałam z tyłkiem w górze po na 15 min(i myslalam tylko żeby już iść sie wysiusiac bo tak mi się chciało. A jeszcze zaczęłam żartować z pania doktor to juz w ogóle ciężko było wytrzymać żeby się nie zlać :P ale na pełnym pęchcerzu było całkowicie bezboleśnie nic nie czułam tylko zimną sól fizjologiczna na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studenci przu IUI
Normalnie nic mi to nie przeszkadza, ale nie zgodziąłbym sie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luki luo
A dlaczego po 3 latach starań i poronieniu jakiejś parze ma byc łatwiej zajść naturalnie w ciążę? To jakas totatalna bzdura. ...Lekarz powinien trzeźwo patrzec na sytuację a nie dawać złudna nadzieję. To nie filozofia tylko medycyna....Znam cała mase ludzi, którzy całe zycie jadą bez antykoncepcji, mają tylko jedno dziecko z jednej ciąży...Tak jest w przypadku moich rodziców. Raz po 8 latach strań się udało i nigdy więcej...Nie mówione, że jedna niudana ciąża rozwiąże woreczek z dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, oj nie oby sie nie przydarzyło na żabę:D No chyba, że na emertyturze:P WIdzę, że pomarańczowej się nie znudziło pisanie farmazonów:) ma zaparcie baba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po urlopie jestem i właśnie nadganiam zaległości, byłam nad morzem jodu powdychać dla maluszka. U mnie wszystko ok 12 tydzien ciaży minał dziś miałam USG i i maluszek sobie kciuka ssał słodki widok :) Helenka serdecznie gratuluję ja w czwartym tygodniu po IUI miałam pęcherzyk 6 mm i dostałam brązowych plamień lekarz mi powiedział że jak brązowe to mniej grożne i że mogły to być jakieś pozostałości mam lekkom nadżerkę i to też mogło spowodować plamienia brałam duphaston 3 razy na dzień i się wszystko zatrzymało no i lerzałam przez trzy tygodnie i się bardzo oszczędzałam i teraz jest wszytko dobrze. Trzymam kciuki za was wszystkie. Powodzenia dla testujących wkrótce !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula, jasne, ze pamiętam :p coś dawno Cię nie było na naszym topiku :p widzę, że oczekujesz na wynik, życzę II kreseczek i pozostałym oczekującym oczywiście też :) Ja zdecydowałąm się na IUI po namowach mojej gin, będę brać do stymulacji Gonal F i Ovitrelle, do tanich leków(szczególnie Gonal) nie należą więc lepiej jeśli będzie IUI. Teraz mam ost cykl z CLO i zapodałam sobie dzisiaj zastrzyk na pęknieęcie, jutro staranka :) DZiewczyny jakie miałyście leki do stymulacji przed IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelko, o jakim zabiegu pisałaś, że 3 dni jest się w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati, o inseminacji, chociaż wiem, że niektóre kobiety wychodzą w ten sam dzień i nie zost w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelkaaa ja miałasm do stymulacji CLO i pregnyl na peknięcie jolooo28 witamy po urlopie i duzo zdrówka dla ciebie i maluszka:) Skrabi to mam nadzieje ze ivf sie uda bede trzymac kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula1111
Witam dziewczyny! Cieszę się, że znalazłam to forum:) 16.05. ok. godz. 19 miałam I IUI na jednym pęcherzyku 24mm, jak się okazało przy IUI jeszcze nie pękniętym (3-5dc clo i dzień przed IUI ovitrelle w brzuch), dzień później na monitoringu ok. godz.13 gin powiedział, że pęcherzyk już pękł. Biorę od tamtej soboty duphaston. Dziś rano zrobiłam test - negatywny :( w pon rano chce iść na betę. Powiedzcie proszę - dzisiejszy test mógł jeszcze nie wykryć ewentualnej ciąży? czy w poniedziałek beta nie będzie za wcześnie? Strasznie się denerwuję, aż już mój M mnie opieprza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula1111 witaj ja mialam iui 14 MAJA:D czyli ty miałas dwa dni pozniej ode mnie dzis jest moj 12 dzien po IUI ale nie robie testu w poniedzialke mam termin @ albo góa wtorek bo moje cykle to 28 dniowe jak do 21 nie przyjdzie to 1 ide na bete wiec wydaje mi sie ze moze za wczas zrobilas test czasme stezenie jest zbyt male i mogl byc za wczas najlepiej isc na bthcg w dniu spdziewanej@ albo dzien po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×