Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

haha, oczywiscie okres a nie okrez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wen Jest mi bardzo przykro, że Tobie także się nie udało... Czyżby los i Najwyższy stwierdzili, że nie zasługujemy na okruch litości ?! :( Mówisz, że jesteś wkurzona - niestety może być gorzej :( Niech chociaż jedna dziewczyna pochwali się, że się udało, że zobaczyła dwie kreseczki... Wiem, że biologia to nie matematyka, ale zostaje tych 15-20%... Zbierajcie siły do dalszej walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas tez wszytsko po staremu teraz czekam na @ i ruszamy od nowe cyklu z kolejna IUI ciekawe co przyniesie nowy rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Wen ja też w styczniu podchodzę do III IUI i zastanawiam się czy ma ona sens, jak narazie musze poczekać nas mieś która powinna być w przyszłą sobotęi pod koniec stycznia podchodzimy do zabiegu, przed dwoma ostatnimi IUI brałam tylko clo, urosły mi 2 pęcherzyki, ale tak naprawdę tylko jeden miał w miarę dobre wymiary, zastanawiam się czy nie zmienić lekarza i poprosić o zmiane leku na stymulację? czy u Was IUI przeprowadzane sa na pekniętym pecherzyku? ja raz miałam na pekniętym a raz nie, pani dr w novum powiedział mi ż eu nich standardem jest przeprowadzanie inseminacji na niepekniętym pecherzyku, ale jeśli mój m ma słabe nasienie to czy przetrwa ono do pęknięcia pecherzyka? Zastanawiałam się też nad zrobieniem badań genettycznych, czy któraś z Was oreientuje się ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dzieki :) Monka26, niestety nie poradze nic poniewaz nie wiem jak u nas bylo robione: czy na peknietym pechrzyku czy nie. Jak pytalam mojego lekarza to powiedzial ze mozna tak i tak..u mnie zdaje sie nie sprawdzal bo nie mialam USG w dniu IUI. Mialam tylko USG na dzien przed i mowil ze wlasnie jajeczkuje. Wczesniej bralam Fostimon w zastrzykach. Takze nie znam szczegolow..mieszkam za granica i tu ceny badan genetycznych sa ogromne, ale nie wiem na razie ile.. Jutro rano zrobie sobie test krwi, bo w sumie nie mam wciaz okresu, tylko takie jakby plamienie..test z apteki robiony dwa dni temy byl negatywny, takze nie licze na nic, ale dla pewnosci jutro zrobie test krwi jutro rano i potem juz bede czekac na @. Bedziemy podchodzic do III IUI, bedziemy podchodzic do 6. Potem badania genetyczne ( moze zrobie po 3 IUI, jesli sie nie uda..) PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny za dwa tygodnie wybieram się do mojego gina. Mąż będzie tez miał robione badania. Napisze jak wyszły. Tymczasem zakupiłam orbitreka wiec ostro ćwiczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!!! U mnie tez bez zmian , wiecie co mam nadzieję, ze ten Nowy Rok bedzie dla nas szczęśliwy!! Ja ostatnio trochę się podłamałam, bo kolezanka z pracy w ciązy i to nieplanowanej ( takim to dobrze) a ja!!! juz długą przerwę zrobiliśmy sobie od wakacji!! ale zamierzam znowu pojeżdzić parę cykli, miałam sie poddać , ale ta iskierka nadzieii jeszcze we mnie drzemie, ale czy to ma sens nie wiem!! Pozdrawiam Was kochane! Ps . Czytam Was caly czas ale nie piszę bo nie ma o czym!! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Monka Inseminację przeprowadza się kilka godzin przed planowanym pęknięciem pęcherzyka, ale jeżeli pęka lub pękł niedawno to też nic się nie dzieję. IUI robi się trochę wcześniej, żeby plemniki czekały na jajeczko... Czy plemniki dotrwają? Pewnie tak i nawet przeżyją jajeczko. Macie słabe wyniki nasienia? Na pocieszenie przed IUI będzie podrasowane, jeśli masz zajść to zajdziesz... - wystarczy jeden. A jeżeli chodzi o stymulację Clostybegytem - przy 2 IUI była robiona, ruszyły cztery, w trakcie rosły dwa, a do IUI był jeden odpowiednio duży. Wszystkie inne IUI były robione na naturalnym cyklu... Z drugiej strony więcej pęcherzyków - to większa szansa na ciążę mnogą. A co bedzie robione po 6 IUI będziemy wiedzieć już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc Czy Twój lekarz powiedział Ci, co teraz będzie robił, w jakim kierunku będziecie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieta, urlopy..wszystkie uregulowane plany sie przez to czlowiekowi psuja..ehh..mialam drugi IUI 16 grudnia, i po 14 dniach powinnam byla zrobic bete..a poniewaz w tym czasie bylam w PL to nie mialam dostepu do lekarza i nie zrobilam bety do dzisiaj ( 22 dni PO iui) Dodam, ze biore luteine dopochwowo i nie odstawilam, bo nie mam @. 3 testy "sikacze" nie pozostawiaja watpliwosci, ze ciazy brak, jedna krecha wielka, takze hcg niski, ale dopoki nie mam potwierdzenia z krwi biore luteine..a przez to ze biore nie mam @... tak tylko marudze, bo se martwie, ze sobie rozregulowalam cala gospodarke, na wlasne swiateczno-urlopowe zyczenie no nic, w pon rano zrobie bete z krwi i bede ogla odstawic lutke. malinka, cwicz cwicz na orbitreku, widze, ze ostro zaczal sie Nowy Rok :) Ja tez am jedno z postanowien: wiecej sportu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen, jak Ty masz dosatć @ jak bierzesz luteinę?! Luteinę bierze się po IUI, 12 - 14 dnia po robi się test i jak nefatywny to luteine się odstawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dainty, na razie lekar-telefonicznie- kazal kontynuowac luteine, az nie bedzie badania bety z krwi, co bedzie zrobione dopiero po weekendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uscisle tylko, ze nie biore luteiny, a utrogestan. Nie chce podejmowac dzialan na wlasne reke, takze bede kontynuowac do poniedzialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen musiałam się wziąć za siebie i trochu zrzucić bo przy wzroście 168 ważę 80 kg. Ginekolog powiedział mi, żebym trochu schudła bo to pomaga w zajściu w ciążę. Więc działam. Oby z jak najlepszym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, Wen, Skarbi dziękuje za Wasze odpowiedzi. Ja już sama nie wiem co robić, Wen trzymam kciuki za wysoką betę, Skarbi ma nadzieję że również podzilisz sie dobrą nowiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny W czwartek byłam z mężem na badaniach - testy MAR na przeciwciała wyniki dopiero w czwartek :( Mam nadzieję że będą dobre, teraz chodzę na USG zobaczymy może w tym miesiącu uda się podejść do inseminacji. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane, już dość dawno sie nie odzywałam, ale cały czas systematycznie czytam forum i bardzo Wszystkim Wam kibicuję. Postanowiłam napisać, żeby przesłać Wam troszkę ciążowych wirusków. Mam nadzieje, że Wen zapoczątkuje nowy rok sukcesem, a reszta z Was pójdzie jej śladem. No więc Dziewczyny do dzieła :) Pozdrawiam Was bardzo gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Monko - zostaje próbować. Czy inny lekarz podejdzie do tematu inaczej? Trudno powiedzieć, ale wygląda na to, że postępują podobnie. Wen Mocno trzymam kciuki :) Berbelku Głowa go góry, w końcu styczeń skończy się, a też mam go już dosyć... Agulo Dzięki za słowa otuchy, trzymam kciuki za Ciebie i za Maluszka ;) :) :) Jesteś światełkiem w tunelu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po utro @ sie spóóóóóóóóźnia
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napisze, aby zadna z Was nie zrobila tego bledu co ja :((( dzisiaj jest moj najgorszy poniedzialek EVER: W sobote popoludniu przestalam brac Utrogestan (progesteron) poniewaz stwierdzilam, ze mi blokuje okres, mimo ze nie mialam zrobionej bety z krwi a w 23 dni po IUI test "sikacz" na HCG wyszedl negatywny. Przerwalam Utro i w niedziele wieczorem juz dostalam lekkie krwawienie. Dzisiaj rano lekarz, gdy mu powiedzialam co zrobilam, wpadl z furie i opier*** mnie tak kiedys w szkole..cale czas jestem w nerwach... powiedzial, ze zrobilam blad, nie powinnam byla przerwyac UTRO bez weryfikacji bety z krwi i ze jest mozliwe, ze nawet po 23 dniach po IUI test sikacz na HCG wychodzi negatywnie. Dzisiaj bety mi nie zrobil, bo powiedzial, ze skoro przerwalam Utro w sobote , to nawet jesli cos bylo, to juz nie ma Pewnie nie bylo nic, ale jestem okropnie zdnerwowana i wkurzona na siebie. Zaczynam znowu fostimon- za kilka dni. Lepiej sie sluchac lekarzy a nie robic cos na wlasna reke. Powiedzial, ze jesli mialabym dostac okres, do dostalabym I tak biarac Utrogestan...alez mi zle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen strasznie mi przykro :( Mam nadzieję że jeszcze wszystko będzie dobrze.... Ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć bo jeszcze nie miałam inseminacji, mało tego nie biorę żadnych leków i jak pytałam gina po IUI tez mi nic nie przepisze. Szczerze się denerwuję mimo że powiedziała że z owulacją jest wszystko ok i będziemy próbować robić zabig na cyklu naturalnym. Jak tak sobie czytam o tych wszystkich lekach które bierzecie przed i po inseminacji zastanawiam się czy oby napewno gin dobrze mnie prowadzi :( trzymaj się!!! Wszystko będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę... Co to znaczy "nawet jesli cos bylo, to juz nie ma ". Żaden normalny lekarz by tak nie powiedział. Przynajmniej nie powinen luteina czy utro maja pomóc, ale nie mają tez jakiegos cudownego działania i jeżeli się udało to nie wiadomo czy dzięki utro! Tak samo jak nie mówione,że po jednodniowej przerwie w braniu tabletek miałabys poronić...Bzdura. Zrób betę dla siebie. Będziesz wiedziała przynajmniej jak było. Po tylu dniach od IUI nawet gdyby w niedzielę doszło do nieszczęścia beta i tak byłaby podwyższona, za 2 dni powtórzysz. Plamnienie jeszcze nic nie oznacza. Bo rozumiem,że okresu nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka 299
Wen przykro mi, ze tak wyszło. Nie mogę Ci nic pomóc bo jeszcze nie miałam robionej IUI. Na twoim miejscu posłuchałabym jednak rady Dainty i zrobiła betę. Będziesz spokojniejsza. Bethi kiedy bedziesz miała IUI? W piątek mąż wykonuje badanie nasienia. ja czekam na miesiączkę i w 13 dniu cyklu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okres mam od dzisiaj rana, dlatego nie chcial zrobic bety, no bo rzeczywiscie nie ma po co, skoro mam miesiaczke. Mysle, ze nie bylo zadnego poronienia, tylko moj lekarz nerwowo i szorstko zareagowal na moja "niesubordynacje" no trudno. Oczywiscie wolalabym aby traktowal moje zaangazowanie bardziej przyjaznie, ale on chyba traktuje moje pytania jako "zamach na jego kompetencje" i uwaza, ze pacjent jest od sluchania a nie od myslenia. ma racje oczywiscie, nie powinnam byla dzialac na wlasne reke, ale raczej nic sie stalo. Mysle, ze moj przypadek nie jest na tyle wyjatkowy i jakbym byla w ciazy to wyszloby to na tescie w sobote (sikacz). dzieki dziewczyny za Wasze reakcje! pa, wracam do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz nie powinien tak zareagować! Burak! Na pewno nie było żadnego poronienia a jesli nawet to na pewno nie przez odstawienie uro...Nawet zamierzona aborcja farmakologiczna (silnymi środkami) nie działa łatwo. Ciąża, która obumarłąby z takiego powodu nie miałaby żadnych szans...także w ogóle nie przejmuj sie tym odstawieniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko terminu jeszcze nie znam monitoruję pęcherzyki na razie są małe jutro idę do gina na USG zobaczyć jak urosły. Jak będę znała termin dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi, nie martw sie, jesli Ci lekarz ni przepisal lekow, tzn ze nie musisz. U mnie np poziom progesteronu jest za niski naturalnie, aby utrzymac potencjalna ciaze, dlatego musze brac po IUI. Ale kazdy przypadek jest indiwidualny, takze trzymam kciuki! Pisz jak Ci idzie :) Malina, trzymam kciuki za sport :) moj maz tez ma problem z nadwaga..ale trudno go zmotywowac do regularnych ciwczen, tez w sumie mysle o kupnie orbitreka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dainty, dzieki za pocieszenie, wiem, ze burak! tez uwazam, ze nie powinien tak zareagowac- mega nieprofesjonalne i stresujace dla klienta! no ale trzeba zacisnac zeby i kontynuowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×