Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość akkma32
Dziewczyny,plamienie mi przeszlo,sama nie wiem co mam robic,brac dalej ten duphaston?Termin miesiaczki mam dopiero na 8 kwietnie wiec jakby nie bylo jeszcze 3 dni.Nie wiem co robic,wystraszylam sie tymi odpowiedziami ze organizm sie buntuje,macica chce sie oczyszczac itp.Zrobie bete w poniedz jesli nadal nie dostane okresu i zadzw do doktorka,zapytam co robic,bo czytanie na necie nic mi nie pomaga z kazdje strony inna rada,najlepiej chyba bedzie skonsultowac sie z lekarzem,a tym bardziej ze kasal mi barc duph przez 12 dni i dopiero wtedy robic testy,a 12 dzien przyjmowania to 7 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Clematis
Wyobraź sobie moja miła, że 16 dnia po IUI test ciążowy pokazał ..... I ..... ostawiłam leki i dostałam niby @. Tylko, że test i beta to co innego, testy zazwyczaj pokazują od 25 (pokazują tylko na dana chcwilę:tak/nie), a beta może być negatywna 1,2 -5 albo pozytywna 6,7,8,9,10,11. Nie obraź sobie, ale twoja historia, którą przytaczasz, to nie jest historia prawidłowo rozwijającej się ciąży :( tylko wczesnego poronienia...więc chyba lepiej nie porównywać :( Akkma, to Ty wczoraj miałaś dopiero 10dc? To faktycznie zrób jak piszesz: w poniedziałek beta i kontakt z lekarzem. Ja też z 5 razy byłam na duphastonie i ani razu nie dostałam przed odstawieniem, raz za zgodą lekarza celowo brałm dłużej w celu przesunięcia okresu (wakacje) okresu nie było ale PMS okropny, a potem mocny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka26lalala
ja robiac test 14 dnia po IUI zobaczyłam dwie kreseczki ale robiłam 10 i była tylko jedna ale do czego zmierzam po zrobieniu testu 14 dnia kilka godzin pozniej zaczełam dosc mozcno krwawic na brazowo i były skrzepki myslałam ze nic z tego ale duphastonu nie odstawiałam tylko zwiekszyłam dawke! dziewczyny nie odstawiajcie duphastonu zawsze sprawdzajcie bete jesli macie watpliwosci trudno okres przyjdzie troche pozniej a wy bedziecie miec pewnosc ze zrobiyscie wszystko jak nalezy:) suplementacja progesteronu jest bardzo wazna przy podtrzymaniu ewentualnej ciazy a nagłe jego odstawienie powoduje spadek progesteronu w organizmie co moze miec negatywny skutek choc nie musi:) dodam ze szczesliwie urodziłam bliznieta a krwawilam taak jeszcze do 16 tygodnia ciazy z powodu krwiaczka w macicy! krwawienie po zrobieniu pozytywnego testu jak widac w moim przypadku nie musi oznaczac poronienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis,jakos funkcjonuje,choc powiem szczerze troche nerwowa jestem,chyba wolalabym juz dostac ten okres juz natychmiast niz sie meczyc,brzuch mnie boli tak jakbym wlasnie go dostala,ale nic nie ma.Boje sie ze wlasnie duphaston go blokuje,a nie ciaza.W 12 d po iui test wyszedl mi negatywny,czemu wiec jutro mialby wyjsc pozytywny?Czemu mialoby mnie spotkac to niewyobrazalne szczescie i to juz po pierwszym zabiegu???Plamienie wczorajsze ustalo jeszcze przed wieczorem,nie bylo to nic czerwonego,jedynie sluz zabarwiony na brazowo.Jesli do poniedz nic nie poleci,zrobie bete,choc malo w to wierze.Mam taki metlik w glowie,ze chyba zwariuje.Clematic a jak u Ciebie,odtawilas luteinke czy bedziesz powtarzala badanie?A co dalej,bedziesz jeszcze raz podchodzic do iui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie beta uspokoiła. Przyjęłam już do wiadomości, że tym razem nici. Luteiny nie odstawiłam. Nie chcę sobie później czegoś wyrzucać. Najwyżej trochę cykl się wydłuży. Mam wizytę we wtorek i wtedy pan doktor podejmie decyzję. W planach kolejna IUI. Może do 3 razy sztuka ? Idziemy za ciosem :classic_cool: A Ty co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Ja?Czekam do poniedzialku,a moze predzej przyjdzie @:(Kolejna proba jak sie uda w tym msc,tez mysle ze do trzech razy sztuka,potem in vitro.Nie poddam sie,bede walczyc o dziecko z calych sil,dopoki bedzie nadzieja,dopoki ja bede w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :)jestem tu nowa byłam w klinice GYNCENTRUM czy któraś z was się leczy w tej klinice?lekarz zlecił mi badania AMH FSH LH i ESTRADIOL .I Z TEGO CO POWIEDZIANO MI W LABORATORIUM TO MAM PODWYŻSZONY WYNIK AMH 5.51ng/ml martwię się bo wizytę mam dopiero 15 kwietnia !staram się z mężem o dziecko już 8lat.mam za sobą dwie ciąże pozamaciczne i jedno poronienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Już kiedyś coś pisałam w tym temacie, ale n ie pamiętam pod jakim nickiem... My intensywnie staramy się 2 lata, ale od 7 nie stosujemy żadnej antykoncepcji, jestem już po histeroskopii i ,laparoskopii, obserwacji cyklu, nasienie mojego partnera ok. Mam znacznie podwyższone ca125, lekarz myślał, że to endometrioza, ale po laparo okazało się, że jestem "czysta", przede mną badanie drożności jajowodów jeszcze tylko... Chodzi o to, że do tej pory jakoś się trzymałam, ale od kilku dni jestem zupełnie do niczego, zwyczajnie boję się, że nie zostanę mamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis...dziś Twoje urodziny...Życzę Ci kochana w kolejnym cyklu wielkich jak strusie jaja pęcherzyków,cale stado napalonych na te pęcherzyki plemników,a potem już tylko wielkiego zarodka z bijącym serduszkiem...to tak dla jaj,ale kochana chciałabym właśnie tego Ci życzyć,spełnienia tego największego marzenia,obyś już za kilka dni rozpoczęła swoją dziewięcio-miesięczną drogę do szczęścia.Trzymam kciuki za Ciebie kochana,a no i wszystkiego co najlepsze w dniu urodzinek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
0,8:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akkma Kochana ...pamiętałaś ? :classic_cool: Dziękuję za życzenia. 🌻 Jakoś wyjatkowo paskudny mam dziś nastrój. Płakać mi się chce, ba płakać -> wyć do księzyca ! Nie tak miało być ... Nie tak ! Ale jeszcze raz dziękuję i ściskam paluszki za Twoją betę !!!! Mam nadzieję, że @ Cię nie nawiedziła i właśnie w labolatorium panie podziwiają Twoją wysoką BETĘ :) Daj znak co U Ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis,widac nie od razu dane jest mi sie cieszyc,ale mam jeszcze dwie proby wiec sie nie zalamuje,zaraz wykonam tel do dr mojego czy odstawiac duphaston,bo wiesz juz po terminie @,chce ja jak najpredzej dostac,chce szybko sie znow wystymulowac i juz natychmiast podchodzic do kolejnej iui.Jeszcze mam w sobie na tyle sily,nie wiem co bedzie po kolejnej porazce.Zle sie tylko czuje bo moj M wierzyl,ze cos tak w moim brzuszku kielkuje.Zal mi go i tylko z tego powodu chce mi sie wyc,ale bedziemy dzielni i bedziemy walczyc.Clematis,czyli co,podchodzimy do kolejnej proby w podobnym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Dziewczyny :( Oby następny razem. Póbuje dalej, ale czy jesteście pewne kompetencji swoich lekarzy? Ja przy 1i2 IUI czułam, że ten mój ówczesny gin to szarlatan, myk, myk i podawał nasienie, potem chwila i "spadaj", za 3 razem u innego gina było inaczej, czułam,że się stara, czekaliśmy w poczekalni i widziałam, że on "coś" tam robi, że chce osiągnąć jakiś efekt, podchodził i mówił, "jeszce nie, jeszcze chwila", przy podawaniu mi nasienia mówił, że przygotował je na 2 sposoby (cokolwiek to znaczy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati ja do "swojego" mam 100% zaufania. On nasienia nie przygotowuje, jest ono przygotowywane na oddziale rozrodu wspomaganego, więc zajmuje się tym dwoje zupełnie innych lekarzy. Ufam im, bo nie mam podstaw tego nie czynić. W końcu za PIERWSZYM RAZEM nam się udało. Wierzę, że to bedzie ostatnie szczęśliwe podejście. W końcu z wiosną wszystko się rodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Ja na dzien dzisiejszy nie mam zamiaru zmieniac ginekologa.Gdyby moj byl do bani to mialabym za soba juz pewnie niejeden zabieg,a tak dopowadzil najpierw do ksiazkowych wynikow moich badan,dopiero wtedy podjal decyzje o iui.Nie wyobrazam sobie na dzien dzisiejszy na nowo otwierac sie przed kim innym,poza tym wybralam chyba jednego z lepszych,czytajac opinie na necie.Na dzis nie koniec moich zmartwien,moja psiapsiola(endomerioza,AMH 0,2)stymuluje sie do in vitro,dzis okaze sie czy rosna jaja:)Trzymam tak bardzo kciuki,wieczorem usg no i sie okaze.Czemu mamy tak trudna droge do macierzynstwa?Czuje sie jakby to bylo tylko dla wybranych....jakas nagroda za cos?Odstawiam duphaston,gin powiedzial ze @ przyjdzie do 10 dni,hyba jaja se robi,tak dlugo mam czekac?Dziewczyny,ktoras z Was tak miala?W jakim czasie po odstawieniu duphastonu dostalyscie @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Napisalam "hyba":)To z rozpedu:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saitana - ja jestem z dolnegośląska, leczę się w Polmedisie we Wrocławiu, właśnie jestem przed pierwszą inseminacją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc jestem tu nowa.Przed śiętami miałam miec drugą iui.Niestety siedem jajeczek z których zrobily się torbiele.Drugie opakowanie orametrilu i nic zero poprawy.Dodatkowo znowu Bromek.Wczwartwk idę do lekarza zobaczymy co powie.Depresji dostaję ,Moja młodsza o sześc lat siosta rodzi za trzy tygodnie, starsza siostra osiem miesięcy temu urodziła bliźniaki, bratowa w lipcu rodzi bliżniaki, męża bratowa rodzi za miesiąc, ZWARIUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny długo nie pisalam ale czytałam was regularnie. Nie mam co pisac w maju podchodze do IUi bo w marcu owulka wypadla na świeta wiec nici w kwietniu znów owulka jak wesele kuzyna, więc jakoś sie nie składa. Ale w maju już na pewno Pozdrawiam was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis,mialas dzis wizyte?Co lekarz Ci powiedzial?Prosze odezwij sie do mnie!Czekam z niecierpliwoscia,poza tym powiedz mi czy masz moze swiadomosc ile dni moge po duphastonie czekac na miesiaczke?Nie chce 10 dni....to prawie jak wiecznosc...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akkmo,
nikt nie wie jak zareguje Twój organizm na duphka i jego odstawienie, niby powinnaś dostać niebawem @ bo już przed weekendem się zaczynało, ale nie wiadomo jak zareaguje na to sztuczne przedłużenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki :) Tak Akkmo miałam wizytę. Powtórka bety z wynikiem >1,2. Jajniczki "czyste", macica też. Pan doktor odstawił luteinę, a w zasadzie sama to zrobiłam. Luteinę odstawiłam wczoraj. Faktycznie powiedział, że @ nadejdzie lada moment, ale najpóźniej - niestety te długaśne 10 dni po odstawieniu :( No nic czekamy... Ale czuję że @ jest tuż za progiem. Ja w tym cyklu bedę podchodzić do IUI na cyklu naturalnym, bez wspomagaczy, bo kiepsko na nie reaguje mój organizm, a koszty leków są bardzo duże. Będzie to chyba ostatnie podejście, gdyż pan doktor jest raczej zwolennikiem teorii, że do 3 razy sztuka. Najbardziej się obawiam, że owulka wypadnie mi w majowy weekend :o SAmo życie ! Pozdrawiam, trzymajcie się laseczki 🖐️ Uszy do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkma32
Clematis,masz te same obawy co ja,boje sie ze termin kolejnej iui pokryje sie z majowym weekendem.Ja bede miec cykl stymulowany,wiec chyba doktor jest tego swiadom,zwlaszcza ze robimy to w klinice,zawsze jest jakis dr dyzurny,wiec taka cicha nadzieje mam ze majowka mi w tym nie przeszkodzi.Mnie masakrycznie boli brzuch,ciagle biegam i sie sprawdzam,co do stymulacji to bralam 5 dni clo,po jednej tabl,teraz mam miec mniejsza dawke leku bo dobrze sie stumuluje.Mam nadzieje ze nie pozostawilo to zadnych sladow na jajnikach ani macicy.Pierwszy chyba raz w zyciu tak niecierpliwie czekam na @,wrecz wywoluje ja wyjac do ksiezyca.Moja kumpela w piatek lub sobote ma punkcje,pobranie jajeczek i mam nadzieje ze sie zaplodnia i bedzie in vitro.Mam nadzieje ze z tych naszych cierpien i nadziei bedzie duzo dzieci:)Pozdrawiam Was dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanulaaa
Hej, jestem tu nowa. Proszę powiedzcie mi dlaczego w tych klinikach od razu proponują in vitro? :( Masakra jakaś, ja doktorkowi mówie, ze jesli juz to tylko inseminacja na co on, ze to starta czasu i nikłe sznase eh :( Czym jesteście jeszcze stymulowane do insem. oprócz CLO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×