Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Facetowski2

Czy kobiecie po 30-ce wypada?

Polecane posty

jak sie pracuje 7 dni w tygodniu to się wszystkie dnie traktuje jak poniedziałek :O Jak tak dalej pójdzie to ja nawet słońca nie posmakuje nie mówiąc o opaleniźnie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Cześć. Nie lubię poniedziałku do południa. Później już zapominam, że był weekend. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Epona - odstaw te "dyby":D;) Wadi -jak nie lubisz poniedziałków to wyobraź sobie ,że dzisiaj jest wtorek ,problem z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Epona można poprosić o dokumentację fotograficzną tego wykorzystywania w dybach? Przydałoby się coś do kawy a na ciasteczka jest embargo od wczoraj. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Nie siej tylko zdjęcia wstawiaj. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze słodkiego to mam tylko papier do pieczenia na blaszce ufajdany resztkami kremu z wczorajszego ciasta ,ktoś reflektuje ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Bardzo chętnie bym wylizała ten papier. :D I to by się nie liczyło za ciasteczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
A tak a propos ciasta znacie może jakiś łatwy przepis na ciasto drożdżowe? Tak żeby się przy nim nie napracować za bardzo ale jednak, żeby trochę przypominało Ciasto Babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki przepis ,robię z niego placki albo rogale albo bułki albo ślimaczki Składniki na ciasto: - 0,5 kg - 0,6 kg mąki - 0,5 kostki drożdży (50g) - 1 jajko - 6 łyżek cukru - szczypta soli - 1 szklanka mleka - 2-3 łyżki wody - 3 łyżki masła roztopionego Dodatkowo: - Dowolne owoce lub rodzynki na ślimaczki i cynamon Wykonanie: Drożdże rozetrzeć z 3 łyżkami cukru, dodać ciepłe ( niegorące mleko), 3 łyżki mąki, wszystko dokładnie wymieszać i pozostawić do wyrośnięcia. Do wyrośniętego rozczynu, dosypać mąke, lekko roztrzepane jajko, masło, szczyptę soli, wodę, cukier i zagnieść ciasto. Dokładnie zagniecione ciasto, pozostawić do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość. Po tym czasie ponownie zagnieść . Ciasto rozwałkowac i wyłożyć do wysmarowanej wcześniej formy. Na wierzch ułożyć dowolne owoce, następnie posypać kruszonką , tak przygotowane ciasto przed włożeniem do pieca , pozostawić na 15 min do wyrośnięcia. Wstawić do piekarnika na około 1 godzinę w 180 stopniach C.9ja piekę jakieś 45 minut ) Po upieczeniu, na lekko ostudzony placek polewamy lukier. Kruszonka: - 4 łyżki mąki - 2 łyżki masła lub margaryny ( płynnej) - 2 łyżki cukru pudru może być cukier kryształ Składniki na kruszonkę wsypać do miseczki i wolno wymieszać , przesypując mąką. Składniki na lukier: - 3/4 szklanki cukru pudru - odrobina przegotowanej gorącej wody - kilka kropli aromatu do ciasta o smaku śmietankowym Do szklanki z cukrem wlać olejek śmietankowy i dodać odrobinę wody, następnie wymieszać ,jak będzie za geste to jeszcze dolać wody. Pamietajmy , aby wody dolewać w bardzo małych ilościach. Gotowy lukier powinien mieć gęstą ale równocześnie płynną konsystencję. Gorącym jeszcze lukrem polewamy placek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ciasto drożdzowe to: drożdze rozpuszczasz w ciepłym mleku z łyżką cukru posypujesz mąką i odstawiasz do wyrosniecia. 0,5 kg mąki 2 zółtka i 2 jajka oraz cukru 1 szklankę, cukier waniliowy lub według uznania, cukier waniliowy do miski wlewasz wyrosniety zaczyn i rozpuszczone pół kostki margaryny i zagniatasz tak długo az odejdzie ciasto od dłoni podsypuj mąką lub dolewaj mleka ciepłego w zaleznosci od konsystencji. Odstawiasz do wyrosniecia ja jeszcze posypuje kruszonką z cukru mąki i margaryny :P I zanim ostygnie to juz go ni ma :O Perwesiary chcą zobaczyc jam mnie wykorzystują:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Dziękuję za przepisy. :) Zrobię z nich miks. :D Epona taką ciekawość mam od samego rana. :D I może coś bym podpatrzyła. :D Trzeba a się rozwijać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogo tu poprosić aby mi fote zrobił?:P w pozycji pasywnej czy aktywnej?:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Jeśli mogę coś doradzić to i tak i tak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Od przybytku bynajmniej nie głowa boli. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Muszę to zapamiętać. :D Zamiast tabletek - dwóch kolegów sprawnych i chętnych. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wadi
No wiecie co , ale sobie temat znalazłyście ja nic do powiedzenia nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Żadnych sugestii na temat oświetlenia, rodzaju aparatu fotograficznego, tła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chętnych to ty zawsze znajdziesz :classic_cool: ze sprawnoscią bywa różnie :P wadi ależ ty powinieneś mieć tu najwiecej do powiedzenia w temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Cześć trzydziestka. :) Słoneczko też. :D Ale głównie to, że się z roboty trochę odkopałam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Rum
Epona - chwilowo tak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×