Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka bbbbb

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Polecane posty

Gość milka bbbbb
Ale dyskusja się rozkręciła. Widzę, że prawie każdy ma inne sposoby na uśmierzenie bólu pleców. Chyba najlepiej, jak się po prostu udam do lekarza, on powinien polecić coś odpowiedniego, bo ciężko jest zaradzić cokolwiek przez Internet ;) Btw, Paulina, byłam na stronie tej kliniki w Nowym Dworze, o której pisałaś. Piękne miejsce, chyba się tam wybiorę, nawet jeśli rehabilitacja nie będzie konieczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja to radzę wybrać się na masaż do jakiegoś dobrego masażysty chociaż jeden raz w tygodniu...mam pracę siedzącą i naprawdę czasem jest cięzko usiedzieć 12 godzin przy biurku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka bbbbb
Ale czytałam, że masaż to na mięśnie tylko pomaga i to na krótki czas. Wydaje mi się, że rehabilitacja jednak lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Zapraszamy do naszego gabineciku albo ktoś podjedzie do Ciebie pracujemy od pn do nd 519366529 masażystka z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście ze to
znowu ten masazysta z imperio,a stawia on tez diagnoze za pomoca punktóe ASZI???robi akupresure leczniacza cały organizm czy tylko zwykły masaz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3535
Chodzilam na cwiczenia, masaze, ustawianie kregow, dostawalam blokady az plecy opuchly i nic nie pomoglo. W grudniu kupilam kosmodisk bo i tak nic nie mialam do stracenia i rewelacja. Zakladam kosmodisk i bol po jakims czasie znika. Nie myslcie ze reklamuje ale sama bylam zaskoczona. Probowalam wczesniej wszystkiego , do tego kupe lekow , zrabalam zoladek a od kiedy uzywam kosmodisku nie biore lekow , bo nie mam takiej potrzeby. Moge siedziec godzinami przy laptopie az oczy bola ale nie kregoslup. A juz nie moglam chodzic a z lozka sie sczolgiwalam. A ostatnio wyprobowalam go przy pracach na dzialce , rewelacja. Maja badania ze 80% ludziom pomaga a 20% -nie. Ja jestem uszczesliwiona. Nosze tylko gdy boli a jak nie boli to zdejmuje. Poprobojcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście ze to
Oczywiscie ,ze to reklama,kto zamieraz chodzic w gorsecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Bez porady konsultanta(lek ortopeda) odradzam gorset nieodpowiednio dobrany może powodować wiotczenie mięśni masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3535
to nie jest zaden gorset a reklame obejrzyjcie sobie w TV Mango. Nie mam zamiaru nikogo namawiac bo nie placa mi za reklame ale ciesze sie ze sie zdecydowalam. Uwazam ze jak kogos porzadnie boli to otwarty jest na rozne propozycje. Ja w bolu i wyszukiwaniu ratunku doszlam juz do sciany a teraz wiem ze zyje. Kto nie ryzykuje ten nie wie co traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly wredny czopek
Droga Autorko - po pierwsze - lekarz. Niech to będzie dobry lekarz. Męcz o skierowania, zdjęcia, jak najwięcej badań, żeby wykluczyć np. dyskopatię. Druga sprawa - kiedy siedzisz, wkładaj między lędźwie a oparcie krzesła małą poduszkę - odciąży kręgosłup lędźwiowy. Trzecia rzecz - ruszaj się jak najwięcej :) Jeśli masz możliwość - wstań od tego biurka choćby na pięć minut, pochodź po pokoju, przeprostuj kręgosłup w tył, rób krążenia głową. Masaże, rehabilitacja - owszem, ale najpierw poznaj przyczynę. Prawdopodobnie będzie związana z Twoim trybem pracy, czyli po prostu przeciążenie, ale lepiej to sprawdzić. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Czopek wcale nie jesteś taki wredny dobrze piszesz popieramy w 100% Twoją wypowiedż (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Też popieram! Ja polecałam tę rehabilitację, dlatego że mnie pomogła. Oczywiście najpierw lekarz musi człowieka zbadać i coś odpowiedniego zalecić. Nie mniej jednak - długi czas stosowałam leki przeciwbólowe (też rozwaliłam sobie żołądek), próbowałam masaży, poduszek i nic - a dopiero po tym dwutygodniowym turnusie w Nowym Dworze poczułam się lepiej. Dlatego z własnego doświadczenia - polecam, wszystkim narzekającym na ból pleców, rehabilitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia1980
U mnie bóle kręgosłupa zaczęły się w czasie ciąży, ale niestety po porodzie wcale mi się nie poprawiło, a czasem mam wrażenie, że wręcz pogorszyło. Też uważam, że rehabilitacja jest najlepszą radą na bolące plecy. Masaż ewentualnie doraźnie albo jako element zaplanowanej przez rehabilitanta kuracji. Ja miałam już rehabilitację w przychodni - godzinę dziennie przez 10 dni. Trochę pomogło, ale niestety sprzęt mieli tam słaby i w zasadzie wszystkie zabiegi ograniczały się do ćwiczeń, które większość mogę robić sama w domu. Dlatego w wakacje wybieram się na turnus rehabilitacyjny, właśnie też do kliniki w Nowym Dworze, bo to podobno najlepsza klinika zajmująca się leczeniem schorzeń kręgosłupa. Się okaże, czy faktycznie czynią takie cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Oooo nie sądziłam, że Nowy Dwór to takie popularne miejsce na rehabilitację. Jedź tam, jedź! Na pewno nie pożałujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Empiro miałam kiedyś masaż kamieniami niewiele pamiętam bo usnełam na stole czułam się rewelacyjnie ale czy to było normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vviikkii
a skad wzielyscie te klinike w nowym dworze? gabrysia, skad wiesz, ze to takie dobre miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Joanna Tak to normalne Bardzo wielu pacjentów usypia podczas masażu nie tylko gorącymi kamieniami ale,również przy manualnym masażu czy bańką chińską. masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrysia1980
Mi o klinice w Nowym Dworze powiedziała koleżanka, której mama się tam leczyła i bardzo sobie chwaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, klinika W Nowym Dworze zajmuje się głównie schorzeniami kręgosłupa i jest najlepsza tego typu placówką w Polsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Nie wiem, czy najlepsza, bo w innych nie byłam, ale na pewno bardzo dobra. Oprócz problemów związanych z kręgosłupem zajmują się też stawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiotd
u mnie to byla przyczyna neurologicnza, przeszlo po odwiedzinach u neurologa, konkretnie dr Szymanskiego z wawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka1971
a jak odróżnić ból powodowany przez problemy neurologiczne od bólu kości / stawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blazko
Podejrzewam, że sama nie jesteś w stanie tego zrobić... Najlepiej oceni to lekarz. A co do leczenia schorzeń kręgosłupa związanych z układem kostnym, czy jak to tam nazwać, to moim zdaniem rehabilitacja jest najlepsza. Teraz mają takie sprzęty, które są w stanie przywrócić człowieka do pełnej formy w bardzo krótkim czasie. Np. ta klinika w Nowym Dworze wygląda bardzo ok, bo mają i lasery i krioterapię i prądy i wiele innych zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest bardzo łatwo rozróżnić :) Jeśli przyczyna jest neurologiczna, to ból najczęściej promieniuje wzdłuż przebiegu danego nerwu, możesz mieć uczucie dretwienia, "mrówek", czasami ciepło.. Poza tym jeśli chodzi o kręgosłup, to najczęściej przyczyna jest neurologiczna.. A lasery, lampy itp maja w każdym zakładzie rehabilitacji... I tego typu rehabilitacja nie jest tak skuteczna, działa na krótko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka1971
A jaka Twoim zdaniem rehabilitacja jest najskuteczniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka1971
Zwykła ruchowa to podstawa. Myślę, że gdy jest wspomagana przez dodatkowe zabiegi - jest skuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×