Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka bbbbb

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Polecane posty

Najlepiej wyjechać do ośrodka rehabilitacyjnego. Na tym forum była już mowa na temat dobrych ośrodków rehabilitacyjnych. Pamiętaj, że często odbiegają one od siebie pod względem jakości. W ćwiczenia we własnym zakresie bym się nie bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o terapie
mam pytanie odnośnie terapii fizykalnej Jumeiho , chodził ktos na zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienka66
witam serdecznie! na kręgosłup proponuję na allegro kupić matę, kosztuje 200-600 zł , rewelacja na wieczory. Do tego dobry rehabilitant. Ja akurat chodzę do gabinetu w Gdańsku wrzeszczu i jakoś nie mogę narzekać na bóle kręgosłupa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bisznesr
mata? chyba lepiej iść do lekarza i zastosować chemoprwerncyjne działanie!profesjonalnie proszę podchodzić do swojego zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonia1212
ja na ból używam rezonatora biofotonowego, nic innego tak na mnie nie działało, leki były mało skuteczne i obciążały mi strasznie wątrobę, a teraz ból jest dużo słabszy i ogólnie samopoczucie dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
bisznesr,a co według Ciebie jestes profesjonalnym podejsciem do zdrowia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana A
Można np. zapisać się na basen, chodzić do jakuzzi, praktykować masaże z bliską osobą no i warto też zakupić piłkę do siedzenia aktywnego Actimed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha Cecha
a masaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIO-MEDEX
Szanowni Państwo, do leczenia światłem używa się promieniowania podczerwonego (IR), stosowanego przede wszystkim w terapii leczenia bólu. Podczerwień ze względu na swoje właściwości wykorzystywane jest w wielu dziedzinach medycyny m.in. onkologii, fizykoterapii, dermatologii czy rehabilitacji. Promieniowanie IR pomaga w walce z bólem stawów, stanami zapalnymi i zwyrodnieniami. Może także korzystnie wpływać na walkę z dolegliwościami po udarach, wylewach i zawałach. Jednym z popularnych urządzeń stosowanych w takich terapiach jest Bioharmonizer Fotonowy. Za pomocą promieniowania podczerwonego pobudza on przepływ wewnętrznej energii oraz stymuluje organizm do radzenia sobie z wieloma dolegliwościami, m.in. bólami głowy, kręgosłupa czy objawami migreny. BIO-MEDEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ćwiczenia sa najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam ulgę dla zmęczonych pleców: http://nplink.net/FsSFE3Pt mi przyniosło ulgę, polecam wszystkim borykającymi się z bólami pleców i stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów, zespołowi cieśni nadgarstka i napięciowemu bólowi głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulgę przyniesie masaż i nalewka bursztynowa. o jej właściwościach warto poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze magnesy działają przeciwbólowo albo takie "ubranka" z gorczycą w środku bo gorczyca działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie- wiem bo babci kupowałam pas na kręgosłup na lędźwie i z tego co mówi to jej to pomaga http://www.medycynanaturalna.pl/ tu jest sporo takich rzeczy z tej gorczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julek789
Oprócz wykonywania systematycznych ćwiczeń, rehabilitacji i dodatkowych masaży, bardzo ważne jest, aby w nocy zapewniać sobie odpowiedni komfort - mnie znajomy rehabilitant polecił materac Visco Art Medic i zauważyłem bardzo pozytywne zmiany, od kiedy na nim sypiam. Dawniej po całej nocy wstawałem z bólem korzonków w różnych miejscach, a od kiedy mam porządny odpowiednio dobrany materac, to się już nie zdarza. Ach, dokupiłem jeszcze poduszkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od dziecka walczę z bólem pleców, mam spore zwyrodnienie, ostatnio nie mogłam sobie zupełnie z tym poradzić, plecy dawały mi się we znaki na urlopie i dostałam do spania matę, jakieś tam minerały czy coś takiego, po pierwszej nocy było dziwnie, jak na poduszce podgrzewającej, ale po kilku dniach mega ulga. Już od sierpnia jestem w domu i strasznie tęsknię za tym cudem. Szukamy z mężem gdzie można to kupić, ktoś się orientuje? Mata była taka pomarańczowa i nazywała się coś tam oasis? będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ból kręgosłupa jedna potrzeba jest jakaś fizykoterapia, jeśli są zwyrodnienia. A tak doraźnie, to mi na przykład pomaga pyralgina sprint rozpuszczalna. Czasami nawet po jednej saszetce ból ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na moje bóle kręgosłupa bardzo pomaga fizjoterapia i masaż, ale jak nie mam możliwości się umówić, a kręgosłup zaczyna mi dokuczać, to biorę pyrlaginę rozpuszczalną, żeby szybko uśmierzyć ból, a jednocześnie nie obciążyć żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba znaleźć dobrego masażystę/chiropraktyka w swojej okolicy, który wymasuje, ale też odpowiednio nastawi zrotowane kręgi. Dobrym pomysłem jest też zmiana materaca na profesjonalny, odpowiednio dopasowany do indywidualnych dolegliwości. Ja z reguły polecam pacjentom Viscotherapy - wg mojej obserwacji jest najlepszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej odwiedź gabinet rehabilitacyjny (na tego typu bóle ćwiczenia są naprawdę dobre). Ze swojej strony mogę polecić Ci któryś z tych - http://rehabilitacje.org/ :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle że jesli juz bedziecie szukać dla siebie odpowiedniego specjalisty to moge osobiście polecić miejsce, które sama odwiedzam z problemami z kregosłupem szyjnym http://www.naszaklinika.com.pl/oferta DLa mnie naprawdę to świetne miejsce i wiem że z każdą wizytą jest coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takich problemach z kregosłupem, to na pewno moge polecić miejsce własnie o którym piszecie Zaufajcie najlepszym. Według mnie sa u nich naprawde najlepsi lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×