Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka bbbbb

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Polecane posty

Gość Tepeja
Witam ponownie, chyba mi się zaczyna podobać to pisanie. Najbardziej to ten okład z młodych piersi. Moje już nie takie młode, ale kurczę powiedz jak mam sobie położyć, te moje piersi na lędźwie? To jest dopiero sztuka. :-)))) Popieram również chodzenie na basen, kiedy uwolnią sie nerwy lub przy typowych bólach zwyrodnieniwych basen to rewelacja. Nie próbujcie basenu, gdy jest ucisk, bo skurcz i silny nerwoból to masakra, można się utopić. Mnie, żeby puściło, musiałam na łokciach zawieszać się na dwóch szafkach i wyłam z bólu. Nogi Cię nie słuchają, poprostu w tym momęcie ich nie masz, czujesz tylko rozrywający ból w plecach, w pośladu, a przy rwie kulszowej jeszcze pod kolanem i w lydce, aż do kostki (pięty). Masakra teksańska - normalnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_BB
Basen faktycznie dobrze się sprawdza w rehabilitacji. Zresztą w ogóle hydroterapia jest ok. Jakieś masaże wodne, czy bicze są bardzo popularne w klinika rehabilitacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo7890
mnie bolał od chorego jelita i wraz z rozpoczęciem kuracji z asamaxem jak ręką odjął, ale owszem ćwiczenia to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikn22
co ty teraz tu o jakimś asamaxie piszesz???raczej mówimy o innych problemach i tylko lekarz może przepisać leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppp
A poza tym ból kręgosłupa rzadko spowodowany jest problemami z jelitami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
ppppppppppppppp Mylisz się od wnętrzności rozchodzą tak zwane bóle opasujące więc boli też i kręgosłup i to wcale nie jest rzadkość masażysta z....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się z wami skonsultować odnośnie bólu dolnej części pleców. Mam go co jakiś czas, ból jest tępy, jakby ktoś uciskał mi czymś plecy. Nie wiem czy to od nerek/korzonków czy coś z kręgosłupem? Zauważyłam, że jak jest zimniej i nie ubiorę się ciepło, to wtedy boli. Ale też nie zawsze. Lubię czytać książki leżąc na łóżku z łydkami uniesionymi do góry. I wtedy też czasem mnie bolą plecy na dole:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
hailie korzonki/nerki????????????????????????? zrób sobie badania moczu możesz napisać coś więcej o tym bólu kiedy występuje,dokładnie go zlokalizuj i cieszyłbym się gdybyś mi napisała czy bolą Cie lub cierpną końcówki(nogi ręce palce) tu na forum albo na maila jurekmasaz@interia.pl masażysta z....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppp
Ale jak bolą wnętrzności, to bolą wnętrzności i ewentualnie ból promieniuje do kręgosłupa. Także wydaje mi się, że jest to zupełnie inny ból niż taki spowodowany jakimiś zwyrodnieniem kręgosłupa, czy czymś podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
podroby są blisko kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
mnie kiedyś bolał kręgosłup i po lewej stronie w okolicach śledziony i troszkę po prawej myślałam że to właśnie od kręgosłupa promieniuje neurolog,ortopeda, dopiero na rtg wyszło że coś mam coś w wątrobie, -kamyczki(((-: a rękę bym dała sobie odciąć że to kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuu
W życiu bym nie pomyślał, że można pomylić ból kręgosłupa z bólem podrobów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
ja też byłam zdziwiona z powodu kamyczków ani usiąść ani postać leżenie w jednej pozycji też było bolesne kamyki usuneli i po bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim radzę znaleźćdobrego masażystę w okolicy: http://www.dbajosiebie.info.pl/salony-masazu A co do reszty fizykoterapii, to radzę podejść z dystansem. Poleciłabym przede wszystkim krioterapię na ostry ból, ultradźwięki regularnie i ewentualnie rozluźniający prąd TENS o wysokiej częstotliwości- działa jak lekki masaż. Sama to znam, jestem po fizjo, ale i tak siedzę przy biurku... początki zwyrodnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Faktycznie masaże są super na kręgosłup. W Nowym Dworze jest do wyboru chyba z 10 różnych masaży. Wszystkim nie wypróbowałam, ale te co miałam bardzo mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????????
10 różnych masaży? ja się w ogóle nie znam... czym się różni masaż od masażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie niczym, w każdym chodzi o ten sam cel i każdy powoduje podobny efekt... a że wystepuje mnogośc typów masazy, to poniekąd chwyt marketingowy. Owszem, istnieje wiele różnych typów masaży, ale każdy z nich powoduje prawie że identyczne reakcje w organizmie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo7890
pisałam o asamaxie bo akurat jest to lek na zapalenie jelit, który oczywiście że może przepisać dopiero lekarz po odpowiedniej diagnozie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
i Tu Się Edyciak mylisz jest dużo typów masaży , nie wszystkie wykonuje się w tym samym celu i nie jest chwyt marketingowy, chinole kilka tyś lat temu nie znali tego określenia foch ): masażysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w każdym masazu chodzi o rozluźnienie mięśni, poprawę mikrokrązenia, odżywienie tkanek itp.. a to, czy ktos zastosuje olejki, czy bedzie to masaż bańką chińską... to tylko takie "uprzyjemnienie" tego zabiegu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Edyciak,zobacz sobie w takim razie ile jest rodzajów masażu i zobacz w jaki jest cel poszczególnych zabiegów foch pozdrawiam masażysta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja kocham jeansy
mam takie pytanie , czy ktoś był może na masażach MC Kenziego- mięśnie kręgosłupa (wykonują tylko lekarze neurolodzy, ortopedzi i ew bardzo wykwalifikowani rehabilitanci , czyli te osoby co znają dokładnie anatomię, fizjologię itp)raz miałam zrobiony ale to przy okazji i całkiem fajna sprawa , tylko właśnie jeden raz i szukam trochę informacji na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja kocham jeansy
chodziło mi o te mięśnie pod którymi jest kręgosłup ;) a jak się zapatrujecie na basen i np ciepłe źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja kocham jeansy
Takim najlepszym odciążeniem kręgosłupa jest nastepujaca pozycja: wyglada to tak, jakbys siedziała na krześle, tyle, że zamiast na krzesle lezysz nałóżku...A więc: leżenie na plecach z ugietymi nogami w stawach kolanowych i biodrowych do 90 stopni, a podudzia leżą sobie swobodnie np. na zrolowanej kołdrze, jakimś stołku, wałku etc... Chodzi o to, żeby żadne mięśnie nie były napiete... czyli po prostu rozluźnienie mięśni;) skutkuje u mnie(próbowałam), ale nie wiem przy których odcinkach najbardziej(bo ja mam cały chyba zwalony kręgosłup), jak się leży z wyciągniętymi tzn wyprostowanymi nogami to bywa ,że "ciągnie" nieprzyjemnie w odcinku lędźwiowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoć mięśnie brzucha też są
ważne dla kręgosłupa , znajoma rehabilitantka powiedziała ,że jeśli nie możemy za bardzo się ćwiczyć i mamy jakieś poważne schorzenia to starajmy się chociaż brzuch wciągać i wiadomo nie garbić się przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kocham jeansy - ta pozycja jest pomocna przede wszystkim w bólach dolnego odcinka kręgosłupa. :) jeżeli komus taka pozycja nadal nie pomaga, może spróbować leżenia na brzuchu, z tym że bez wyprostów kręgosłupa, tj. bez podpierania się na przedramionach, łokciach etc. masazysto z empiro - dobrze, dokształcę sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mięsni brzucha jeszcze, owszem należy je wzmacniać, gdyż one w znacznym stopniu "trzymają" kręgosłup.. tylko chodzi tu głównie o mięśnie głębokie.. Zatem "brzuszki" kategorycznie odpadają.. tu raczej chodzi o ćwiczenie polegające na wciąganiu brzucha, czy to w pozycji stojącej, czy leżącej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja kocham jeansy
z poduszką na krzesło pod plecy też spróbuję , fotela prezesa nie mam ;) niestety tez mnóstwo czasu spędzam przy biurku, stosuje ktoś jeszcze może poduszki gorczycowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiajjjj
w nowym dworze oferują np. coś takiego jak masaż centryfugalny... nawet nie mam pomysłu, co to może oznaczać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masaż centryfugalny
wystarczy wpisać w google ;) Masaż centryfugalny - jest to masaż stawów tzw. masaż dostawowy. Masaż ten przyspiesza gojenie się kontuzji stawów, wiązadeł stawowych, torebki stawowej itp. Jest to zabieg głównie stosowany w rehabilitacji stawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×