Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka bbbbb

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Polecane posty

Gość bibbianna
a jakie waszym zdaniem zabiegi, procz tej rehabilitacji ruchowej sa najlepsze na kregoslup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
zależy co Ci dolega? różne źródła bólu różne terapie o rodzaj terapii najlepiej zapytać lekarza masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak... przecietny Polak.. Oczekiwać niewiadomo jakich efektów bez jakiejkolwiek pracy... to ja ci polecam wziąć tabletke przeciwbólowa jak cie kręgosłup boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibbianna
Chyba ktoś mnie nie zrozumiał... Nie chodzi mi o to, że nie chce wykonywać ćwiczeń ruchowych. Napisałyście wcześniej, że takie ćwiczenia to podstawa, ale dobrze je wspomagać innymi zabiegami. Dlatego ja się pytam, jakie zabiegi dodatkowo warto sobie zafundować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz12345
myślę, że w przypadku kręgosłupa bardzo dobrze sprawdzi się hydroterapia i masaż, dodatkowo prądy, pola magnetyczne. zresztą najlepiej zapytać o to lekarza ortopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to jeśli chodzi o fizyko... to na kręgosłup (mam tu na myśli zmiany zwyrodnieniowe głównie) można stosować w zasadzie wszystkie typy zabiegów.. hydroterapia... ? zalezy o co ci dokładnie chodzi.. ale na pewno prądy, głównie DD, przy silniejszych bólach może być jonoforeza, laser pacjenci sobie chwalą, ultradżwieki też są dobre, magnetronik.. zalezy kto co bardziej toleruje : ciepło albo zabiegi z krioterapii.. masaż tez jest w porządku :) a jeśli macie mozliwośc zapisania się na rehabilitację w takim porządku jaki wam się podoba, to najlepiej jest najpierw wziąć fizykoterapię, a potem masaż i rehabilitacja ruchowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz12345
Jeżeli chodzi o hydroterapie to mam na myśli - bicze wodne, masaż podwodny, ozonowy i inne masaże związane z wodą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_stonka
ja polecam masaze kamieniami wulkanicznymi bardzo odpreza i niweluje bole kregoslupa :) wybieram sie na taki za kuponik z frupi ego za 99 zl :) bylam juz 2 razy bo znajoma prowadzila salon i bylam zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szczerze to nie trzeba na to żadnych masaży, ponieważ pieniądze idą a masaże trzeba cyklicznie powtarzać. Jest coś takiego jak pas faradyczny który wykonano ze szczególnego rodzaju materiału, wewnątrz którego znajdują się mocno rozdrobnione przy pomocy nanotechnologii (do 10-12!) magnesy o niewielkiej mocy i minerały (ponad pięćdziesiąt!) działające na punkty wzdłuż różnych meridianów, z uwzględnieniem zasad akupunktury. http://www.fohow-centrum.pl/produkty/seria_terapeutyczna/pas_leczniczy_ledzwiowy.html md.fohow@interia.eu z chęcią odpowiem na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irminka75
Mnie się jednak wydaję, że rehabilitacja pod okiem specjalisty jest bezpieczniejsza niż jakieś pasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Irminka 75 nie zwracaj uwagi to, reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reklama reklamą
Reklama reklamą, ale wprowadza ludzi w błąd. Potem ktoś zdesperowany, naprawdę cierpiący z powodu bólu pleców kupi sobie taki pas i tylko, w najlepszym przypadku, się rozczaruje albo gorzej - coś sobie jeszcze uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farnciszekII
każdy rozsądny człowiek domyśli się, że rehabilitacja w profesjonalnej klinice jest lepszym rozwiązaniem, niż jakiś tam pas masujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bede sie upierac, ze najlepszym lekarstwem na bole kregoslupa sa... cwiczenia wzmacniajace miesnie tegoz. Cwiczyc, cwiczyc, ruszac sie, nie gnusniec przy komputerze. Sama mialam z tym problem, 9 miesiecy rehabilitacji i masazy i co? Nie pomoglo. Zaczelam cwiczyc callanetics co drugi dzien i od tego czasu mam spokoj. Wzmocnily sie miesnie grzebietowe, karku (bo te okolice szczegolnie mnie bolaly). Nie cwicze juz teraz regularnie, ale gdy zaczyna sie odzywac slad bolu- wracam do serii cwiczen przez jakis czas. Pomaga. Masaze moga rozluznic napiete miesnie, ale wzmocnia je cwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina34SD
ćwiczenia to chyba najlepszy sposób, jednak są bóle pochodzące od chorego np.jelita, ja miałam wrzodziejące zapalenie jelita, leczę go mesalazyną i teraz jest dobrze, okazało się że jak z jelitem jest lepiej to i kręgosłup nie boli...trzeba wszystko zbadać i stwierdzić przyczynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babaruda, a nie bolą cię nogi po callanetics?? Szał na ten sport juz dawno minął, m.in. z tego powodu, że był to sport, gdzie bardzo często występowały róznego rodzaju kontuzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irminka75
@babaruda, a konsultowałaś ten swój wybór z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wiem jaki ból odczuwa każdy kto ma problemy z kręgosłupem. Wiem ponieważ sama zmagałam się z tym problemem. Ale znalazłam idealny a przede wszystkim skuteczny sposób na walkę z tego typu bólami. Polecam matę relaksacyjną firmy Turboplast. Jest to produkt który jest niezawodny w walce z bólem kręgosłupa i nie tylko. Ma on wiele pozytywnych opinii użytkowników indywidualnych jak i opinie wielu specjalistów. Polecam go każdemu kto cierpi na bóle pleców, zwyrodnienia, rwę kulszową czy też bóle głowy. Więcej na temat produktu i jego zaletach znajdziecie na stronie internetowej www.turboplast.com Pozdrawiam i polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wiem jaki ból odczuwa każdy kto ma problemy z kręgosłupem. Wiem ponieważ sama zmagałam się z tym problemem. Ale znalazłam idealny a przede wszystkim skuteczny sposób na walkę z tego typu bólami. Polecam matę relaksacyjną firmy Turboplast. Jest to produkt który jest niezawodny w walce z bólem kręgosłupa i nie tylko. Ma on wiele pozytywnych opinii użytkowników indywidualnych jak i opinie wielu specjalistów. Polecam go każdemu kto cierpi na bóle pleców, zwyrodnienia, rwę kulszową czy też bóle głowy. Więcej na temat produktu i jego zaletach znajdziecie na stronie internetowej www.turboplast.com Pozdrawiam i polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiadacz
spróbuj naświetlen lampa na podczerwień, można kupic taką w sklepach ABC chorego i nie tylko.Moja mama miała bóle kręgosłupa których nie uśmierzały żadne leki, pomogła dopiero lampa i jest spokój od paru miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota!!!!
Takie naświetlanie to chyba element światłolecznictwa, które rzeczywiście dobrze się sprawdza przy leczeniu urazów, czy właśnie bólów kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irminka75
A jakie jeszcze zabiegi wchodzą w to całe światłolecznictwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota!!!!
z tego co widzę na stronie tej kliniki w Nowym Dworze, to w ramach światłolecznictwa mają: laseroterapię punktową, laseroterapię prysznicową ze skanerem i solux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laseroterapia, promieniowanie podczerwone, promieniowanie UV i chyba tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tepeja
Pisałam przed chwilą w temacie raka płuc i tu też jestem przypadkiem. Od trzech miesięcy walczę z kręgosłupem. Leki, zastrzyki, które doprowadziły do zakrzepowego zapalenia żył i zrujnowały mi wątrobę i nerki. Jestem za masażami i ćwiczeniami. Od miesiąca chodzę na magnetoterapię, jonoforezę, leczenie dźwiękiem i potem masaż oraz w domku ćwiczę. Oczyszczam organizm z toksyn iresztek tabletkowych. Cwiczenia delikatne, głównie oparte na oddychaniu i delikatnym bujaniu. Cwiczenia oczywiście do granicy bólu nic na siłę. Oczywiście działania bioenergetycznie, aby doprowadzić organizm do równowagi. Od dwóch tygodni jest dużo lepiej. Spię już osiem godzin, a nie dwie, bo ból wyrywał mnie z łóżka i kolejne dwie godziny chodzenie, aby rozchodzić ból i znowu jakieś spanie i tak w kółko. Tak było - teraz jest lepiej. Poruszam się bez bólu, ale jeszcze dokucza mi lewa noga. Mam generalnie zyrodnienia w całym kręgosłupie, ale trzy kręgi w kręgosłupie lędźwiowym nie mają już dysków, ponieważ spadłam ze stołu (stojąć jedna noga na drabinie a druga na stole) i się narobiło. Odezwało się po 6 latach od upadku. Warto zrobić tomografię, aby było wiadomo co się dzieje z kręgosłupem. Nie mniej Jakakolwiek gimnastyka, czy masaże, kąpiele, nacierania i inne to właśnie rehabilitacja. Polecam "jakąś" rehabilitację, ale taką nie z przychodnie, gdzie położą Ci mokrą szmatę i puszczą prąd, ale od kogoś, kto chociaż wie jak zbudowany jest kręgosłup i że trzymają go jakieś mięśnie, a także że od kręgosłupa biegną nerwy właśnie ich ucisk bądź uwięźnięcie powoduje bół. Jak człowiek się rusza, to ból odczuwa się w konkretnym miejscu i można troszkę poczytać o tym odcinku kręgosłupa, aby nie być zupełnie bezradnym w bółu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_BB
Rehabilitacja w państwowych przychodniach to zazwyczaj śmiech na sali. Kiedyś po skręceniu nogi chodziłam na takową rehabilitację, którą przeprowadzali mi studenci fizjoterapii! Dlatego moim zdaniem lepiej zapłacić za prywatne leczenie i mieć pewność, że ma się do czynienia ze specjalistami, bo zazwyczaj prywatne kliniki zatrudniają najlepszych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Olga zgadzam się z Tobą 75% pacjentów co przychodzi to,po zabiegach z nfz. że tak powiem namacalnie mogę stwierdzić że to lipa pozdrawiam masażysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
o tak!!!! voltaren potem pyralgina(kilka zł) tramal ( kilkanascie),ketonal(kilka złotych),kręgosłup nie boli,(kilkaset złotych) w zamian za to podroby w strzępach mina po diagnozie bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×