Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikoko

MATURA Z MATY 2011!! NIE ZDAM !!

Polecane posty

Gość mówimy NIE debilom
Spodnie po obniżce ceny o 25% kosztują 168 zł. Ile kosztowały spodnie przed obniżką? A) 193 zł B) 210 zł C) 224 zł D) 336 zł Zadanie 2 (1 pkt.) Wskaż rysunek, na którym jest przedstawiony zbiór rozwiązań nierówności |x 1| 3 . PIC Zadanie 3 (1 pkt.) Trzecia część liczby 2010 3 to A) 2010 1 B) 670 1 C) 32009 D) 3 670 Zadanie 4 (1 pkt.) Funkcja liniowa 3 f (x) = 2x + 6 przyjmuje wartości ujemne dla: A) x > 4 B) x > 4 C) x > 9 D) x < 4 Zadanie 5 (1 pkt.) Rysunek przedstawia wykres funkcji y = f(x ) . PIC Wskaż rysunek, na którym przedstawiony jest wykres funkcji y = f(x 2) . PIC Zadanie 6 (1 pkt.) Liczba log 8 1 log 243 3 3 jest równa A) -2 B) -1 C) 1 3 D) 3 Zadanie 7 (1 pkt.) Największą liczbą naturalną, która nie spełnia nierówności 2 x 7x 5 > 0 jest A) 0 B) 3 C) 7 D) 8 Zadanie 8 (1 pkt.) Równanie -x2-162 = 0 (x4) A) nie ma rozwiązań B) ma dokładnie jedno rozwiązanie C) ma dokładnie dwa rozwiązania D) ma dokładnie cztery rozwiązania. Zadanie 9 (1 pkt.) Wykresem funkcji kwadratowej f(x ) = 4x2 5 jest parabola o wierzchołku w punkcie A) (5,0) B) (0,5 ) C) ( 5,0) D) (0, 5) Zadanie 10 (1 pkt.) Liczba -1 jest miejscem zerowym funkcji liniowej f(x) = (2 + m )x + 1 . Wynika stąd, że A) m = 0 B) m = 1 C) m = 1 D) m = 2 Zadanie 11 (1 pkt.) Wartość wyrażenia sin 60 cos 30 2tg 45 jest równa A) - --3 2 4 B) 7 4 C) 54 D) - -- -43 2 Zadanie 12 (1 pkt.) W ciągu geometrycznym (an) dane są: a1 = 2 i a4 = 54 . Iloraz tego ciągu jest równy A) 3 B) 27 C) 13 D) -1 27 Zadanie 13 (1 pkt.) Do wykresu funkcji f (x) = a x , dla x = 0 należy punkt A = ( 2,4) . Wtedy A) a = 2 B) a = 4 C) a = 8 D) a = 12 Zadanie 14 (1 pkt.) Liczby 2 ,2x,6 w podanej kolejności tworzą ciąg arytmetyczny. Zatem liczba x jest równa A) 4 B) 1 C) -1 D) 2 Zadanie 15 (1 pkt.) Kąt środkowy i kąt wpisany są oparte na tym samym łuku. Suma ich miar jest równa 120 . Jaka jest miara kąta środkowego? A) 40 B) 80 C) 18 0 D) 60 Zadanie 16 (1 pkt.) Jeżeli wysokość trójkąta równobocznego wynosi 4, to długość jego boku jest równa A) -- 4 3 B) -- 8 3 C) 8-3 3 D) 12 Zadanie 17 (1 pkt.) Długość odcinka x jest równa PIC A) 9 B) 8 C) 12 D) 7,5 Zadanie 18 (1 pkt.) Przekątna AC prostokąta ABCD ma długość 13, a bok AB jest od niej o 5 krótszy. Oblicz długość boku AD . A) 233- B) 11 C) ---- 10 5 D) ---- 13 2 Zadanie 19 (1 pkt.) Wskaż równanie okręgu o promieniu 4. A) 2 2 x + y = 2 B) 2 2 x + y = 4 C) x2 + y2 = 1 6 D) x 2 + y 2 = 24 Zadanie 20 (1 pkt.) Kąt jest ostry i cos = 311 . Wówczas sin jest równy A) - 4--7 11 B) -8 11 C) - 2-2- 11 D) 112 121 Zadanie 21 (1 pkt.) Punkty A = ( 5,1) i C = (11,13 ) są przeciwległymi wierzchołkami prostokąta ABCD . Promień okręgu opisanego na tym prostokącie jest równy A) 10 B) -- 12 2 C) 20 D) 6 2- Zadanie 22 (1 pkt.) Suma długości wszystkich krawędzi sześcianu jest równa 24. Pole powierzchni tego sześcianu jest równe A) 4 B) 16 C) 24 D) 8 Zadanie 23 (1 pkt.) Wybieramy liczbę a ze zbioru A = { 3,4,5,6} oraz liczbę b ze zbioru B = {2,3,4} . Ile jest takich par (a,b) , że iloczyn a b jest liczbą nieparzystą? A) 12 B) 3 C) 2 D) 20 Zadanie 24 (1 pkt.) W czterech rzutach sześcienną kostką do gry otrzymano następujące liczby oczek: 6, 3, 1, 2. Mediana tych danych jest równa A) 2 B) 2,5 C) 3 D) 3,5 Zadania otwarte Zadanie 25 (2 pkt.) Rozwiąż nierówność: 2 x + 5x 14 < 0 . Zadanie 26 (2 pkt.) Proste o równaniach y = 4x 1 i y = -x + 5 a2 są prostopadłe. Wyznacz liczbę a . Zadanie 27 (2 pkt.) Siódmy wyraz ciągu arytmetycznego jest równy 34, a suma siedmiu początkowych wyrazów tego ciągu jest równa 56. Oblicz pierwszy wyraz tego ciągu. Zadanie 28 (2 pkt.) Podaj przykład liczb całkowitych dodatnich, spełniających nierówność 7 < a < 8 9 b 9 . Zadanie 29 (2 pkt.) Dany jest trójkąt równoboczny ABC . Okrąg o średnicy AB przecina bok BC w punkcie D . PIC Wykaż, że |CD | = |DB | . Zadanie 30 (2 pkt.) Wykaż, że jeżeli x > 0 i y > 0 to x+y 2xy -2-- x+y- . Zadanie 31 (4 pkt.) Podstawą ostrosłupa ABCD jest trójkąt ABC . Krawędź AD jest wysokością ostrosłupa (zobacz rysunek). PIC Oblicz objętość ostrosłupa ABCD , jeśli wiadomo, że |AD | = 24,|BC | = 12,|BD | = |CD | = 26 . Zadanie 32 (5 pkt.) Pan Andrzej przeczytał książkę liczącą 720 stron, przy czym każdego dnia czytał taką samą liczbę stron. Gdyby czytał każdego dnia o 8 stron więcej to przeczytałby tę książkę o 15 dni wcześniej. Ile dni czytał tę książkę? Zadanie 33 (5 pkt.) Wyznacz współrzędne punktu przecięcia przekątnych czworokąta ABCD jeżeli A = ( 3, 1) , B = (6, 2) , C = (6,2) i D = ( 1,5) . Liczba |5 7| | 3 + 4| jest równa A) -3 B) -5 C) 1 D) 3 Zadanie 2 (1 pkt.) Wskaż rysunek, na którym jest przedstawiony zbiór rozwiązań nierówności |x 2| 3 . PIC Zadanie 3 (1 pkt.) Samochód kosztował 30000 zł. Jego cenę obniżono o 10%, a następnie cenę po tej obniżce ponownie obniżono o 10%. Po tych obniżkach samochód kosztował A) 24400 zł B) 24700 zł C) 24000 zł D) 24300 zł Zadanie 4 (1 pkt.) Dana jest liczba ( ) 2 1 4 x = 63 3 . Wtedy A) x = 72 B) x = 7 2 C) x = 38 72 D) x = 3 7 Zadanie 5 (1 pkt.) Kwadrat liczby -- x = 5+ 2 3 jest równy A) 37 B) -- 25 + 4 3 C) -- 37 + 20 3 D) 147 Zadanie 6 (1 pkt.) Liczba log 5 log 125 5 5 jest równa A) -2 B) -1 C) 1 25 D) 4 Zadanie 7 (1 pkt.) Zbiorem wartości funkcji f , której wykres przedstawiono poniżej jest PIC A) 2 ,5 B) 4,8 C) 1,4 D) 5,8 Zadanie 8 (1 pkt.) Korzystając z danego wykresu funkcji f , wskaż nierówność prawdziwą PIC A) f( 1) < f(1) B) f(1 ) < f(3) C) f( 1) < f (3) D) f(3 ) < f(0) Zadanie 9 (1 pkt.) Rysunek przedstawia wykres funkcji y = f(x ) . PIC Wskaż wykres funkcji g (x) = f(x )+ 2 . PIC Zadanie 10 (1 pkt.) Liczby x 1 i x2 są pierwiastkami równania 2 x + 10x 24 = 0 i x 1 < x2 . Oblicz 2x 1 + x 2 . A) -22 B) -17 C) 8 D) 13 Zadanie 11 (1 pkt.) Liczba 2 jest pierwiastkiem wielomianu W (x ) = x3 + ax2 + 6x 4 . Współczynnik a jest równy A) 2 B) -2 C) 4 D) -4 Zadanie 12 (1 pkt.) Wskaż m , dla którego funkcja liniowa określona wzorem f (x) = (m 1)x+ 3 jest stała. A) m = 1 B) m = 2 C) m = 3 D) m = 1 Zadanie 13 (1 pkt.) Zbiorem rozwiązań nierówności (x 2 )(x + 3) 0 jest A) 2,3 B) 3,2 C) ( , 3 2 ,+ ) D) ( , 2 3,+ ) Zadanie 14 (1 pkt.) W ciągu geometrycznym (an) dane są: a1 = 2 i a2 = 1 2 . Wtedy A) a4 = 2 6 B) a4 = 43 2 C) a4 = 32 D) a4 = 25 92 Zadanie 15 (1 pkt.) W ciągu arytmetycznym a1 = 3 oraz a 20 = 7 . Wtedy suma S 20 = a1 + a2 + ... + a19 + a20 jest równa A) 95 B) 200 C) 230 D) 100 Zadanie 16 (1 pkt.) Na rysunku zaznaczono długości boków i kąt trójkąta prostokątnego (zobacz rysunek). Wtedy PIC A) cos = 153 B) tg = 1312- C) co s = 12 13 D) tg = 12- 5 Zadanie 17 (1 pkt.) Ogród ma kształt prostokąta o bokach długości 20 m i 40 m. Na dwóch końcach przekątnej tego prostokąta wbito słupki. Odległość między tymi słupkami jest A) równa 40 m B) większa niż 50 m C) większa niż 40 m i mniejsza niż 45 m D) większa niż 45 m i mniejsza niż 50 m Zadanie 18 (1 pkt.) Pionowy słupek o wysokości 90 cm rzuca cień o długości 60 cm. W tej samej chwili stojąca obok wieża rzuca cień długości 12 m. Jaka jest wysokość wieży? A) 18 m B) 8 m C) 9 m D) 16 m Zadanie 19 (1 pkt.) Punkty A ,B i C leżą na okręgu o środku S (zobacz rysunek). PIC Miara zaznaczonego kąta wpisanego ACB jest równa A) 65 B) 100 C) 11 5 D) 13 0 Zadanie 20 (1 pkt.) Dane są punkty S = (2,1), M = (6,4) . Równanie okręgu o środku S i przechodzącego przez punkt M ma postać A) 2 2 (x 2) + (y 1) = 5 B) 2 2 (x 2) + (y 1) = 25 C) (x 6)2 + (y 4)2 = 5 D) (x 6)2 + (y 4)2 = 25 Zadanie 21 (1 pkt.) Proste o równaniach y = 2x+ 3 oraz y = 13x + 2 A) są równoległe i różne B) są prostopadłe C) przecinają się pod kątem innym niż prosty D) pokrywają się Zadanie 22 (1 pkt.) Wskaż równanie prostej, która jest osią symetrii paraboli o równaniu 2 y = x 4x + 20 10 . A) x = 4 B) x = 4 C) x = 2 D) x = 2 Zadanie 23 (1 pkt.) Kąt jest ostry i cos = 37 . Wtedy A) -- 2-10- sin = 7 B) -- -10- sin = 7 C) 4 sin = 7 D) 3 sin = 4 Zadanie 24 (1 pkt.) W karcie dań jest 5 zup i 4 drugie dania. Na ile sposobów można zamówić obiad składający się z jednej zupy i jednego drugiego dania? A) 25 B) 20 C) 16 D) 9 Zadanie 25 (1 pkt.) W czterech rzutach sześcienną kostką do gry otrzymano następujące liczby oczek: 6, 3, 1, 4. Mediana tych danych jest równa A) 2 B) 2,5 C) 5 D) 3,5 Zadania otwarte Zadanie 26 (2 pkt.) Rozwiąż nierówność: 2 x + 11x + 30 0 . Zadanie 27 (2 pkt.) Rozwiąż równanie 3 2 x + 2x 5x 10 = 0 . Zadanie 28 (2 pkt.) Przeciwprostokątna trójkąta prostokątnego jest dłuższa od jednej przyprostokątnej o 1 cm i od drugiej przyprostokątnej o 32 cm. Oblicz długości boków tego trójkąta. Zadanie 29 (2 pkt.) Dany jest prostokąt ABCD . Okręgi o średnicach AB i AD przecinają się w punktach A i P . PIC Wykaż, że punkty B,P i D leżą na jednej prostej. Zadanie 30 (2 pkt.) Uzasadnij, że jeśli 2 2 2 2 2 (a + b )(c + d ) = (ac + bd) , to ad = bc . Zadanie 31 (2 pkt.) Oblicz, ile jest liczb naturalnych czterocyfrowych, w których zapisie pierwsza cyfra jest parzysta, a pozostałe nieparzyste. Zadanie 32 (4 pkt.) Ciąg (1,x,y 1) jest arytmetyczny, natomiast ciąg (x ,y ,12) jest geometryczny. Oblicz x oraz y i podaj ten ciąg geometryczny. Zadanie 33 (4 pkt.) Punkty A = (1,5),B = (14,31 ),C = (4,3 1) są wierzchołkami trójkąta. Prosta zawierająca wysokość tego trójkąta poprowadzona z wierzchołka C przecina prostą AB w punkcie D . Oblicz długość odcinka BD . Zadanie 34 (5 pkt.) Droga z miasta A do miasta B ma długość 474 km. Samochód jadący z miasta A do miasta B wyrusza godzinę później niż samochód z miasta B do miasta A . Samochody te spotykają się w odległości 300 km od miasta B . Średnia prędkość samochodu, który wyjechał z miasta A , liczona od chwili wyjazdu z A do momentu spotkania, była o 17 km/h mniejsza od średniej prędkości drugiego samochodu liczonej od chwili wyjazdu z B do chwili spotkania. Oblicz średnią prędkość każdego samochodu do chwili spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
zaśmiecasz:) my mamy swoje zdania, te mozesz sobie zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
to bylo dobre:d;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhyś
SAMA JESTES KRETYNKA Pogadaj sobie jeszcze, pójdziesz na studia chemiczne jak ja, zdasz to swoje rozszerzenie na 5 tak jak ja to pogadamy sobie o tym gdzie siedzę i z kim siedzę dziewczynko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
TEZ IDE NA STUDIA ZWIAZANE Z CHEMIĄ, A JAKOS MATY NIE POTRAFIĘ dziewczynko!!::) naprawde, nie wypowiadaj sie tutaj, Nie trac tego swojego cennego czasu na taki temat jak moj, chyba jestem za mądra,zeby na niego wchodzic, nie? spadaj stad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
jestes* ps. WYNIKI Z MATURY NIE ODZWIERCIEDLAJA INTELIGENCJI lamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszła w pis.....
przecież na chemii matma też jest potrzebna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
tak jak na geografii i czasami na biologii, fizyce itp:D:D haha:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhyś
Raczej mi bimba w to co wierzysz, a w co nie. Fakt pozostaje faktem - twoja topikowa koleżanka to tępy brzeszczot, który ma się za inteligentnego człowieka, który nie umie osiągnąć podstawy matematyki :) Żegnam i zyczę powodzenia w dostawaniu się na studia bez matury (bo zapewnie nie zdasz :D) 🖐️))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
jesteś tępa:D az brak mi slow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
Gdy sierpniowy kapuśniaczek zrasza pastwiska pod Siedlcami, przyklejam sobie do nosa długi tekturowy dziób i staję na jednej nodze nieopodal drogi krajowej A2, udając bociana tuż przez odlotem do Afryki, budząc sentymentalno-patriotyczne westchnienia przejeżdżających kierowców TIR-ów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja się przyłączę hahaha
moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym moja stara obciaga kutasy bezdomnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz zdawałam
maturę i zdałam wszystko oprócz matmy miałam poprawkę w sierpniu i jeszcze gorzej było niz w maju , teraz tez bede pisać w maju i sama zadaje sobie pytanie czy istnieją cuda ! nigdy matmy nie umiałam i nie umiem zawsze na dopa wyciągałam ! nie mam tylko opracowanej tej ostatniej matury co pisali maturzyści ostatnio .. ale patrze na ten zeszyt i mi odchodzi wogóle ochota ... kompletnie nie wiem już o co chodzi w niektorych zadanich ! nie wiem co to bedzie naprawdę ..pecha mam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa matura jest na żenującym poziomie. Wydaje mi się, że każdy przedmiot na 30% byłby w stanie napisać gimnazjalista. A jak ktoś sobie nie radzi, to trudno- nie wszyscy muszą iść na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuyuyuyuy
no a moze ja nie chce zakuwac po nocach,zmuszac sie do robienia czegos czego nienawidze? :O dla mnie matematyka to strata czasu....ucze sie a i tak gowno umiem,tak,wiem tępa jestem no i co? każdy ma talent do czegos innego nie rozumiem,jak tak mozna jezdzic po kims mniej zdolnym i jeszcze wyzywac..wyzywają to dopiero prostaki :O i zauwazylam to glownie u tych matematykow...dziwnym trafem to nauczyciele od matmy sa najwredniejsi a Ci co umieją to wyzywają od tępakow tych co nie umieją :D nie wiem,moze z talentem amtematycznym idzie w parze chamstwo i brak empatii?? nie chce uogolniac,ale moze cos w tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin84w
ta matma to w ogóle jest jakaś dziwna.Maturę zdałem na dwie 6, ocena na koniec technikum to 5 a gdy poszedłem na studia to wyleciałem po pierwszym semestrze z... matmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
dobre z tym dziobem ale to podszyw,poniewaz nie bylo mnie jakis czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asddsa
Nie każdy nauczyciel od matmy jest wredny :( ____________________________________ Pobieraj i oglądaj filmy bez ograniczeń z MegaVideo i VideoBB: http://skocz.pl/filmybezlimitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo:D
brawo inteligencja polska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dyrektore
Są też zadania otwarte i za nie jest połowa punktów. Czyli jak się nie zrobi otwartych to trzeba w tym teście większość odpowiedzi zaznaczyć dobrze. Bez liczenia nie da się trafić 15 dobrych odpowiedzi. Do tego odpowiedzi są tak zrobione, że jak się pomyli na jakimś etapie liczenia to ta błędna odpowiedź też jest w tych czterech. Wiem coś o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturrra
arkusze maturalne wyplynely do internetu dzisiaj po poludniu, wklejam link z innego forum..... wszystko super ale jesli mature odwolaja to bedzie kiepsko.... zapoznajcie sie - ktos robil zdjecia arkuszy pliki maja po 2-3.5 MB sztuka.... jezyk polski jezyk angielski WOS Matematyka i kilka kartet chyba z historii ale sa troche rozmazane pewnie ktos sie spieszyl http://www.fileserve.com/file/dyWJHCs/Matura 2011 arkusze.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoko
ej kurwo ukradłaś mi nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matura z_netuu
patrzcie co w internecie znalazlem - albo ktos sobie robi jaja albo prawdziwe arkusze. porobione zdjecia cyfrowka obu arkuszy kolo 80 zdjec, niektore kartki po 2-3 razy zeby lepiej widac bylo http://www.fileserve.com/file/zFBDUdU/matura 2011 oba arkusze polski.rar na innym forum znalazlem to: "arkusze maturalne wyplynely do internetu dzisiaj po poludniu, wklejam link z innego forum..... wszystko super ale jesli mature odwolaja to bedzie kiepsko.... zapoznajcie sie - ktos robil zdjecia arkuszy pliki maja po 2-3.5 MB sztuka.... jezyk polski jezyk angielski WOS Matematyka i kilka kartet chyba z historii ale sa troche rozmazane pewnie ktos sie spieszyl http://www.fileserve.com/file/dyWJHCs/Matura 2011 arkusze.rar" dzisiaj o tych plikach mowili w telewizji ciekawe co jutro bedzie z matura.........czy w ogole piszemy - mam nadzieje ze te pliki to podrobki........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×