Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Tak ja mam według OM 1.11 a według usg wyszło 14-15.11 ale lekarz powiedział tak wyjdzie w praniu kiedy :D ale ja już kurde boli mnie brzuch to ja myśle że już wkońcu świra dostane :D pleśniawki wychodzi w buzi taki biały nalot które po jakimś czasie boli . Ja używałam Aptin ale u mnie było to odrazu jak ledwo sie zaczęło pokazywać . Oj kochana tego jest multum : pleśniawki , potówki , rumień noworodkowy, ciemieniucha, ropiejące oczka, jakieś krostki itp itd :) ale nie martw sie na część pomagaj zwykłe domowe sposoby . a jeśli chodzi o położna to ciekawe co mówicie bo u mnie w szitalu z jedną rozmawiałam i mówiła mi że weszło że teraz można sobie wybrać dana położna bynajmniej u nas tak jest ( nie ma już tego dana na dany region )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
dORCIA 112..Kurcze,przykro mi ze tak się sprawy mają.Życzę Ci wytrwałosci i mam nadzieję ze Twoja córcia będzie w 100 % zdrowa :) Tydź. temu robiłam badania na toksoplazmoze,wyszło IgG dodatni IgM ujemny,nawet nie wiedziałam ze kiedyś chorowałam na tokso :( Też Ci życzę spokoju,trzymam kciuki za Ciebie i za małą :) Chciałam was zapytać czy macie wieczorem nagłe uczucie goraca,ściskanie w klatce piersiowej,poranne i wieczorne bóle głowy? Takie dziwne objawy mam od 5 dni i trochę się martwie przez co to moze być?... do gina idę dopiero 3-go list. Obecnie końcówka 35 tyg. :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tokspolazmoze,też w 3 trymestrze się przypałętała,ale u mnie wszystko okej... Mam nadzieję że wszystko będzie u was dobrze,ja na szczęście też trafiłam na dobrych lekarzy..grunt to pozytywnie myśleć..:) u mnie mała jest w kanale rodnym,boli mnie wszystko od pasa w dół i czekamy... waży 2880:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toxoplazmoza niekoniecznie trzeba sie zarazic od kota, ale np. od surowego miesia, warzyw nie mytych a nawet ziemi. Ja mialam tylko raz robiony test, na poczatku ciazy i IGG I IGM wyszlo ujemne. Teraz mam juz kota ale nie sprzatam po nim wogole. Dzisiaj dostalam troche ubranek od znajomej i zajelam sie segregowaniem, praniem itd. Troche posprzatalam a teraz odpoczywam. A co to odpoczynku to ja codziennie zasuwam jak maly motorek-wstaje->z psami-> robir sniadanie babci, sobie i TZ->do skelpu->odkurzam odkurzaczem->odkurzam kurze->zmywam>piore->dam jesc kotu i psom->posprzatam u babci->robie obiad->pozmywam->posprzatam po psie->wyjde z psami->cos uloze, posegregujerobie kolacje i moge isc spac:D Mowi sie ze powinnam odpoczywac, ale nie lubie jak jest balagan a babcia i psy taki robia. Zdaze odkurzyc a juz za chwile jest brudno:( I juz bym chciala urodzic:) brzuszek twardnieje ale czasami wiec jestok. Jeszczze mam czas aczkolwiek wolalabym urodzic troche przed terminem:) jestem ciekawa co z Iza, bo nie daje znaku zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to wg USG mamy tak samo ale ja wg OM mam na 26 ciekawe jak to nam wyjdzie :) dorcia trzymaj się !!! Dobrze, że jak bierzesz leki to są jakieś rezultaty :) teraz zostało tylko pozytywnie myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połowa z nas nie daje znaku ja bede pisać po porodzie bo związałam sie z wami emocjonalnie :) dziewczyny przed chwilą mnie tak zakłuło że aż zesztywniałam :/ i drugi raz mnie dzisiaj głowa boli . wam też tak zatrzymała sie woda w organizmie bo dzisiaj znajoma mnie widziała i mówiła że od zeszłego tyg strasznie spuchłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko 10% jest od kota,ja się zaraziłam surowym mięsem nie wiedziałam że polędwicy łososiowej nie można i parmeńskiej.. wszsytko będzie dobrze!!!!!!!!!!!!! :) zdrówka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz przeczytałam Dorcia nie martw sie będzie dobrze zobaczysz :) ja nie miałam nigdy toksoplazmozy a ciekawe to bo ja przy mięsie robiłam więc powinnam albo ją mięc albo kiedyś chorować na nią a tu nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia trzymaj sie!!!najwazniejsze ze sa jakies dobre wiesci i jest nadzieja!!! Ja tak naprawde wogóle nie małam badan na tokso;/ ale lekarz nic nie mówił a mi umknęło kompletnie... Ja ostatnio jak sie kłade wieczorem to mam uczucie jakby serce mi nie równo biło i ciezko mi sie oddycha... Troche poczytałam o lekach na kolke i kupie infacol lub espumisan bo ma dobre opinie a lepiej cos miec wrazie co w domku... Co do opuchlizny to mi strasznie stopy napuchły ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Iza miala pisac mi na telefon co i jak... Mi na szczescie nic nie puchnie:) i mysle ze to sprawka diety. Ja mam termin z OM na 24 a z USG NA 2 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dobrze mówicie z toksoplazmozą, kot to najmniejszy problem. Wystarczy zjeść jajko na miękko, albo nie domyć rąk po kontakcie z surowym mięsem i gotowe. Jak wiadomo, niewiele kobiet może sobie pozwolić na brak kontaktu np z surowym mięsem :) Ania ale też kontakt z mięsem nie jest równoznaczny z zarażeniem tokso :) Moonia ten kombinezon wydaje się w miarę odpowiedni na taką temp jaka była dzisiaj, czyli 10-15 stopni bez deszczu. Wybacz nie pamiętam w jakim rejonie Polski mieszkasz i trudno mi doradzić, czy kupować.To będzie już listopad i w każdej chwili może spaść śnieg(na pewno u mnie). Ja kupiłam gruby kombinezon-śpiworek, jeśli będzie ciepło na wyjście, po prostu małego lżej ubiorę pod spód. Mam też śpiworek welurowy na polarze, ale ten wydaje się za chłodny na tą pogodę. SweetMaleńka podziwiam Cię za te moce do sprzątania. Jeśli w danym dniu więcej się poruszam, coś zrobię, to wieczorem nie mogę się podnieść tak mnie wszystko boli dołem! A i tak mam lepiej niż w pierwszej ciąży Dorcia super że wiadomo co się dzieje i jesteście pod kontrolą. Życzę Ci aby po porodzie okazało się, ze zmian nie ma, albo są niewielkie :) dobrze, ze już bierzesz antybiotyk. Trzymam za Was kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia... cieszę się, że jesteś spokojniejsza, a dzidzia zdrowsza. Oby wszystko zakończyło się pomyślnie!!! Ja dziś trochę poszalałam ze sprzątanie i miałam kilka mocnych skurczy, ale na szczęście się uspokoiło. Mała musi trochę przybrać na wadze. Wrzuciłam kilka zdjęć brzuszka na pocztę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wam dziękuje za wsparcie. Lusiunia - po urodzeniu maleństwa zażądaj zrobienia mu badan w kierunku tokso, oczywiście życzę Ci by wyszły ujemne, ale lepiej chuchać na zimne! U mojej starszej córci na kolki sprawdził się tylko infacol, więc mogę go śmiało polecić. Natomiast bephanten na zranione brodawki u mnie nie zdał egzaminu. Teraz kupiony mam preparat o nazwie Bevita. Od jakiś 2 godzin mam strasznie bolący, napięty brzuch, a przecież nie może teraz się zacząć do jasnej ch....y, bo nie dam rady dojechać do Warszawy (300 km!)! Muszę wytrzymać jeszcze te 9 dni, idę łyknąć nospę i wziąć prysznic, może mi przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahahaha Ja też lubelskie :) jeśli chcesz ten kombinezon na wyjście i jakieś dwa-trzy tyg to weź, może zima będzie łagodna i późno u nas zmrozi :) cena jest w miarę przystępna. Zauważ, że kombinezon szyty w Lesznie (wielkopolska) a tam dziewczyny będą zimę śmigały w lekko ocieplonych botkach a nie futrzastych butach jak my :) Skąd dokładnie jesteś? Ja obecnie Lublin. Gdzie będziesz rodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom agatka sliczne brzuszki:) dziewczyny u mnie im bliżej porodu tym bardziej sie stresuje czy z maluszkiem wszystko dobrze zeby zdrowy był i wogóle... teraz jeszcze naczytałam sie o tym tokso i sie zestresowałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.. Boże jak ja już bym chciała urodzić... Jadę na ktg w niedzielę do szpitala i mam ogromną nadzieje, ze mnie zostawi już... A termin już w środę... Ja przy córeczce na pleśniawkę dawałam jej Aftim chyba cos takiego.. Kosztowało to 3 zł chyba... i szybko zeszło.. a kolezanka kupiłam swojej córce za 30 zł jakis preparat i męczyła się z tym prawie 3 tygodnie a mojej zeszło po takim tanim w 6 dni... Powiedzcie mi... czy wasze znajome jak chciały karmić piersią (córki nie karmiłam bo nie miałam czym) piły przed porodem może herbatkę na laktacje dla kobiet karmiących... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia, spokojnie. W razie co dzwoń jutro do Warszawy. A teraz odpoczywaj. Z naszymi drogami 300 km to kilka godz jazdy :( A mnie ciągle swędzi skóra, tak mam od 2-3 dni. Najpierw ten brzuch niby od kremu, a teraz przedramiona i nogi. Drapię się okropnie, a że nie lubię jak mnie swędzi to mam już pełno strupów :( Tak poważnie mam już dosyć tych końcowych dolegliwości ciążowych! Już nawet nie chcę cesarki, obojętne kto odbierze mój poród, byle szybko i sprawnie poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena55
Witam! Swędzenie skóry to może być objaw cholastazy. Proponuje zrobić badania w tym kierunku. Ja niestety też ją mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
Witam :) Podczytuję Was od kilku dobrych miesięcy, także mam poród na listopada, a dokładnie na 19:) Będę mieć dziewczynkę. Postanowiłam napisać, bo chciałam się Was zapytać jak zamierzacie ubrać swoje maleństwa na wyjście ze szpitala? Ja tak myślałam nad body z długim rękawem w komplecie z półśpiochami, na to kombinezonik,czapeczka, do fotelika, przykryć ciepłym, grubym kocykiem i do auta:) Jak myślicie, dobrze tak? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny troche sie nie odzywalam bo z tym katarem tak mnie zlapalao ze nie mialam sily palcem ruszyc na szczescie dzis juz mi nie cieknie i moge wmiare normalnie funkcjonowac.bylam tez u lekarza na usg i na badaniu i musze wam powiedziec(do tej pory jestem w szoku)ale w czwartek mam wyznaczony termin na wywolanie porodu.niby mala wielkoscia dobrze sie rozwija ale nie przybiera na wadze .jeszcze miesiac temu byla ok a teraz jest troche za malo wazy 2493g 36 tydzien.niby przeplywy krwi tez sa ok ale wola nie ryzykowac poniewaz u mnie w rodzinie bylo tak ze male dzieci sie rodzily i i o wiele za wczesnie i prawie sie dusily dlatego wola nie ryzykowac.(ja sama urodzilam sie 2100g w 37 tyg)jutro mam kontrolne KTG w poniedzialek i w srode a w czwartek o 7.30 wieczorem na porodowke.z mezem bylismy w szoku ze tak szybko .na poczatku mowili ze mozliwe ze bede miec wywyolywane wczesniej ale myslelismy ze najwczeniej w 38 tyg.ale z jednej strony sie ciesze bo widocznie mala bedzie bezpieczniejsza na zewnatrz niz w brzuszku.a w 37 tyg dziecko juz jest donoszone.troche nie moge uwierzyc ze zostalo mi pare dni i jeszce musze troche porobic w domu.i ze za tydzien juz bedzie z nami malutka.jakos to do mnie nie dociera .... dorcia trzymaj sie i wierz ze bedzie dobrze i ze urodzimy obie sliczne i zdrowe dziewczynki ze im nic nie bedzie. sweetmalenka ty masz krzepe tak biegac po domu .tez bym tak chciala ale od pasa w dol wszystko mnie boli i nawet czasem po odkurzaniu bola mnie plecy. napewno po porodzie tzn po wyjsciu zaopatrze sie w espumisan,wode morska do noska ,zapas husteczek mokrych i pieluch.wysle meza niej jedzie na zakupy.:) milej nocy dzieczyny a wogole ostatnio spie jak susel .nic mnie nie obudzi :) http://suwaczki.slub-wesele.pl/20111123684753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek25... moja mała też kruszynka w 35 tyg. niecałe 2200, przez miesiąc przytyła tylko ok 600g, więc lekarz mówi, że niewiele. Nie jest to jednak masa niepokojąca, jest to tylko jej dolna granica. Trzeba brać namiar również na to, że usg nie oddaje wiarygodnego pomiaru wagi. Więc głowa do góry :) Na pocieszenie dodam, że mój synek w 34 tyg. miał wagę ok 2 kg., lekarz podejrzewał hipotrofię, czy jakoś tak...a urodził się w 38 tyg z wagą 3210g. A poza tym, mój przedszkolak dał się nam wsypać, bo spał do 9.30 :) Więc trochę odpoczęłam, gdyż w nocy kiepsko mi się spało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :) ja po nieprzespanej nocy jestem . Albo skurcze albo bóle krzyża albo nie mogłam zasnąć eh. Tak blisko do końca a zarazem tak daleko . no to miniaczek powinnaś sie cieszyć że nie musisz czekać aż coś sie zacznie jak JA :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) takietam ja do lublina mam jakieś 130km, jestem z białej podlaskiej nie wiem czy coś Ci to mówi :P a i rodzę u siebie różne zdania są o naszym szpitalu ale ja jestem dobrej myśli aby było szybko żebym nie musiała leżeć na patologi albo męczyć się kilka godzin na trakcie :) jakoś nie uśmiecha mi się kupować kombinezonu na 2-3tygodnie :P szczególnie, że mam parę taki trochę grubszych jak na teraz wole kupić jeden konkretniejszy :D przyszlaMamusia nie wiem jeszcze ale naszykuję podobny zestaw :) to tylko do auta a ze szpitala do domu mamy 5 minut drogi dosłownie :) więc niunia nie zdąży zmarznąć mam nadzieję :) miniaczek fajnie Ci, że masz datę ustaloną idziesz i wiesz, że wyjdziesz ze swoją niunią a nam pozostało czekać na łaskawość naszych dzieci :) miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
No właśnie my także jedynie do auta i z auta do domku, wiec to także 5 min :)Nie chcialabym tez zeby jej bylo zbyt goraco, bo myslalam o tym zeby pod body i i polspiochy rajstopki zalozyc, ale dla takiego maluszka to jest tylko ucisk i raczej sie nie powinno. Pamietacie o kremiku ochronnym do buzi na wyjscie ze szpitala?:) Pozdrawiam i caluje w brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
A tak nawiązując do wagi, to moja mała miała 2610g w 35 tyg i 2 dniu, więc gigant nie będzie :) I nie przejmujcie się tak tymi wagami, każda dzidzia inaczej przybiera, każda jest inna, innej budowy, inne geny. To , że teraz ma taką wagę o nie znaczy , że w przyszlości będzie z nią coś nie tak. Nadrobi , a może nawet wyprzedzi rówieśników!:) Pamiętajcie też o tym, że sprzęt może się mylić - tak jak było w przypadku mamy bąbelków, a 300g to naprawdę na takiego maluszka dużo, więc jeszcze raz- głowy do góry i uśmiech na twarzy:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciaaa uprzedzilas mnie:d mialam wlasnie to napisac;) Moja mala sie wierci ciagle:) czekam do USG, a po 10 listop. bede sie starala juz urodzic:) a co do porzadkow to moze troche syndrom "wicia gniazda" a troche tez to ze musze posprzatac bo jak bedzie balagan to ktos sie przyczepi zawsze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×