Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Borys wazy 9200,ale ostatnio chorował,biegunka itd w kazdym razie jest szczuplutki bo przy tej wadze ma wzrost ok 85cm.... U nas zabki sa cztery górne i dolne jedynki i na razie cisza.. Zaraz wrzuce na poczte aktualne zdjecia Borsya Ewcia Gratuljuemy pierwszych kroczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia To u nas z zębami na tym samym etapie. Kurczę, same wysokie Dzieciaczki na tym forum. Jak samemu zmierzyć, żeby było w miarę wiarygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia No właśnie tak szczerze, to nie wiedziałam, czy na tym etapie, to jeszcze na leżąco mierzyć, czy już na stojaka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa racja jak obce osoby pytają ile ma to nie wierzą i mówią że ma 15mcy taka duża :) u mnie w przychodni babki mówiły że zaczną mierzenie jak dziecko będzie samo stało..ja Maje cały czas mierze na leżąco hehe musze porównać tą miare kiedy mała stoi.. my mamy 4 ząbki na górze i 3 na dole i na razie cisza chociaż widze jak języczkiem sobie jeździ po dziąsełkach jak nocki sie zepsują to wiem że podchodzą żabki i po 5 dniach już s mamy "coś" nowego też zaraz wrzuce nowe fotki Mai z sesji zdjęciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż szkoda, że tak "późno" trafiłam na Wasz temat. Chętnie bym pooglądała Was i Wasze Bąble. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam po zmianie czasu? Maluchy się poprzestawiały? U mnie wszystko o godzinę wcześniej... drzemki posiłki... Spanie od 19:00 zamiast standardowej 20:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa:)
hej kobietki :) dawno mnie nie było ale wróciłam na studia... Studia dzienne :) nie jest najgorzej bo to ostatni rok więc zajęć nie mam bardzo dużo. U nas chodzenie na całego na dworze w domu :) ząbki są 4 i kolejne dwa czyli górne dwójki już widać. U nas wszystkie wychodzą parami :) ubrania zimowego jeszcze nie mamy ale pogoda zmusi nas kupić coś porządnego już na dniach :) mała chodzi po domu raczej w skarpetkach czasem w kapciach. Koniecznie muszę wysłać jakieś aktualne zdjęcie Amelki na pocztę bo już dawno nic tam nie wysłałam :( jeśli chodzi o roczek to u nas wypada za dwa tygodnie nie całe :) tort mamy z głowy zajmie się tzn chrzestny :) a prezenty panami wiem sanki na pewno może jakieś ubranka większe na wiosnę :) zabawki :) to chyba tyle trochę się rozpisałam :) aha jeśli będę pomarańcza przepraszam pisze z telefonu i nie pamiętam hasła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa1311 my z tych nieimieninowych ;) ale tak, 28.10 to podobno właściwa data imieninowa dla Szymków :) U nas zębów 14. A wychodziły rożnie - najdłuższa przerwa była po dolnych jedynkach apotem już tak jakoś co rusz.... Najgorzej było jak wychodziło 4 na raz u góry... Teraz jak wychodzą te boczne, większe to leci krew... momentami to wygląda dość przerażająco bo mały potrafi wyciągnąć z buzi rękę całą zakrwawioną - babcia prawie zawału dostała ;) Ale tak 3-4 dni jest marudzenia i ząb zaliczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa:)
właśnie u nas też pojawiła się krew a nie widziałam skąd ale później odkryłam że to za sprawa tych dwójek :) a pisałyscie o wymiarach to Amela mierzy jakies 73cm a wazy nie wiem ile ale 12 listopada mamy szczepienie to sie dokladnie dowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj No to my na etapie tej przerwy po dolnych jedynkach przystopowaliśmy. Wiesz, że dobrze, że o tej krwi napisałaś. Jeden ogromny stres za pierwszym razem mam w takich razie z głowy! Chyba bym zawału dostała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 zębów to jest wyniki heh :) my mamy połowe mniej :) Mai wyszła opryszczka na ustach....ehh 6 list mamy szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka Może to MMR? Wiesz jaki będziecie mieli preparat? MMR II czy Priorix? Dowiadywałaś się coś więcej o tym szczepieniu? Ja trzęsę gaciami okropnie przed nim. Dajcie znać, jak tam po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie nie dowiadywałam i nic nie chce wiedzieć, dosyć głupot sie naczytałam i nasłuchałam od znajomych a raczej jednej znajomej..szczepienia to temat którego nie lubie i koniec Maja śpi, a dokładnie za 36h moje dziecie kończy rok :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bo to takie "kontrowersyjne" szczepienie jest. Nie będę tu siać zamętu w takim razie. Jak se kto chce, to niech poczyta. Ja się właśnie oczytałam i teraz się niepotrzebnie trzęsę przed nim. :( Po prostu dużo ludzi teraz odracza albo odmawia tego szczepienia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia Właśnie o tym szczepieniu: odra, świnka, różyczka -skrót od nazw angielskich MMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Myślałam, że rozpiszecie się na kilka nowych stron, a tu niewiele do czytania :) Karolina już nie tylko pięknie chodzi, ale też i biega susami po domu, gorzej z zatrzymywaniem się (najczęściej na ścianie lub meblach). Waży 10,2 kg, wzrostu ma około 80 cm - ciężko zmierzyć ruchliwe stworzenie ;) Odnośnie butów na zimę, to zima zaskoczyła nas jak drogowców i Lola póki co chodzi w jesiennych trzewikach, a jeszcze przed Wszystkimi Świętymi wybieramy się po zimowce. Dziewczyny czy u Was też tak jest, że jak dziecko zaczęło chodzić, to nie gaworzy już tyle? Moja Lola odkąd osiągnęła dwunożność nie jest zbyt "rozmowna", koncentruje się głównie na ruchu.. No i wszystkiego najlepszego dla pierwszych solenizantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie szczepienia - jak tak człowiek zacznie się wczytywac i analizować, to potem sam nie wie, co myśleć.. Starszą córkę po prostu zaszczepiłam i nie rozmyślałam, teraz im więcej słucham i czytam tym więcej mam wątpliwości, ale mimo wszystko skłaniam się ku szczepieniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem raczej za tym, żeby zaszczepić, ale przy tym szczepieniu bardzo zwrócę uwagę, żeby to było w czasie ząbkowania i żeby Szymek był kompletnie zdrowy. Dodatkowo będę się starała załatwić, żeby był szczepiony preparatem Priorix, a nie MMRII. Ten pierwszy jest lżejszy i przeznaczony m.in. dla alergików. Ten drugi jest na białku jaja kurzego i daje silniejsze odczyny poszczepienne. Tyle ja do tej pory wydumałam, co nie zmienia faktu, że i tak ze ściśniętym sercem będę szła z Małym na to szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole nie czytac nie wiedziec i mniej sie stresowac na prawde...tym barziej,ze w internecie zazwyczaj wszystko przedstawione jest w najogorszych barwach,przekonałam sie o tym wiele razy... Nie wiem jak u was,ale w naszej przychodni przed kazdy szczepieniem trzeba podpisac oswiadczenie,ze zostałam poinformowana iz przychodnia nie ponosi odpowiedzialnosci za skutki uboczne po szczepieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia Zaszokowałaś mnie z tym oświadczeniem. Czy to jest zgodne z prawem? Ja podpisywałam oświadczenie, ale tylko o tym, że się zapoznałam z informacją o szczepieniu i o postępowaniu po szczepieniu i w przypadku wystąpienia odczynu. Bardzo uważnie czytałam, bo mam takie zboczenie zawodowe i nic tam takiego nie było, że przychodnia nie ponosi odpowiedzialności... Jak to nie ponosi? Przecież lekarz ma obowiązek ocenić stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania do szczepienia... już przez to odpowiada, jeśli zaszczepi dziecko, którego nie powinien dopuścić! No ciekawa jestem, czy w innych przychodniach też dają coś takiego do podpisu! Szock!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa tez bylismy zszokowai , takie oswiadczenie musiałam podpisac w przypadku gdy przynosze sama szczepionke do przychodni,a akurat wtedy miałam infarix...obaczymy jak teraz bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia No dziwne na maksa. Przecież na bazarku ten szczepionki nie kupiliście, tylko na receptę. A jak zastrzyki by dziecko miało z przepisu lekarza, to też by podetknęli Wam papir, że nie odpowiadają za skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlett moja gada równo nawet jak chodzi więc pewnie to różnie z tym bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×