Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

slyszalam ze normy sa na czczo do 100 po 1 h do 180 i po 2 h do 140 ,140-200 to nietolerancja glukozy a powyzej 200 to cukrzyca. U mnie opada w dol ale chyba za wolno a u Ciebie idzie w gore. Wydaje mi sie ze jakas diete mi da. Niedlugo ide do gin to sie dowiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) dawno mnie nie było, ale już nadrobiłam zaległości;) najpierw przyjechali do nas znajomi z Anglii, a potem jeździłam do mamy często, bo moja siostra przyjechała na urlop:) a póki co nie mam córeczki, bo nocuje u dziadków...dziś ma zostać na drugą noc, a mi się już tęskni:( u nas w małopolsce pogoda niby piękna, bo słońce świecie, ale temperatura nie za wysoko no i wiatr silny, naprawdę czuć jesień w powietrzu.... ja wczoraj też byłam w sh, kupiłam 2 pajacyki , 3 body i udało mi się kupić kombinezonik malutki na 0-3 miesiące;) nie za ciepły, taki średni, ale cudowny:) taki misiu;) i tak właśnie się zastanawiam czy będzie dobry na wyjście ze szpitala...w sumie wszystko od pogody zależy;) chciałabym, żeby był już listopad, ale z drugiej strony bardzo się boję, nie wiem czemu;) mnie też czeka w przyszłym tygodniu ten test z glukozą:( jakoś nie chce mi sie tego robić... ja już teraz też mam wizyty 2 razy w miesiącu, trzeba się przyzwyczajać;) a najgorsze jest to, że niby do końca bliżej niz dalej, ale mi się będzie najbardziej dłużyło, dochodzą kolejne dolegliwości, jak nie zgaga to bóle pleców, albo brzuch twradnieje, coraz gorzej się śpi i w ogóle coraz trudniej funkcjonuje:( ja dzisiaj poprałam i wieszałam firanki i stwierdzam, że obok odkurzania, jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy dla kobiety w ciąży! pa kobitki:) życzę Wam dużo więcej sił niż mam ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glukoza mi wyszła cudownie...ale toxo niestety nie..........ehhhhhhhhhh ...zaczeło się latanie po szpitalch bo dostałam skierowanie do zakaźnego.. cała mokra jestem jak o tym myśle,a ciśnienie tak mi skoczyło że pielęgniarka powiedziała że mnie nie wypuści jak się nie uspokoje..... Wszystko mi się zwaliło teraz na głowe........nic mi sie nie chce..leżeć też mi się nie chce,myśleć tym bardziej... Owca jak mnie zobaczysz koniecznie mnie zaczep hehe:) moje zdjęcia są na garnku,pewnie juz widziałaś bo puszczałam link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytyty
Sweet, norma po 1 h jest napewno do 140, po 2 h nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytyty
sorki, po 75 glukozy normy to : po 1 h poniżej 180, po 2h poniżej 140. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie juz jest obojetne co mi zdiagnozowali i tak dieta wiec nie mam co sie stresowac ,wiem ze powyzej 200 to cukrzyca ja nie mialam powyzej ,ale lekarze wiedza lepiej ,poza tym tu chodzi o dziecko wiem ze normy sa bardziej rygorystyczne.Ja dzis po tych porannych rewelacjach reszte dnia mam ok teraz po "obcym" chlebie tez nie ma szalenstwa bo 88 wiec spoko tylko mi po nim niedobrze kwasem mi sie odbija fuj:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet ja dowiedzialam sie dopiero jak zrobili wypis wiec przez5 dni zylam jak zdrowy czlowiek:) malo w poniedzialek bylismy z rodzinka na pizzy i objadlam sie jak mops tak jeszcze bez nerwow.A teraz szkoda gadac przez te poranne cukry mam dzis taki dupny dzien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak długo niestety bo nie chciało mi sie jechac do certusa na drugi koniec miasta i poszłam do przychodni i cały czas czekam i czekam....brak słów jak do jutra nie bedzie to tak czy siak bede zmuszona jechac prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo o 11 miałam robione i o 14 już do odbioru. Ostatnio po 2 h miałam 120 ponad normy nie przekroczyło ale i tak wyżej niż za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie żyje w niepewności ale tak się naczytałam o tych waszych cukrzycach, że jak mam zamiar coś zjeść słodkiego to mi się lampka w głowie zapala :) u mnie dzisiaj dzień dziwny... od południa zaczął mnie boleć brzuch tak delikatnie jakbym miała dostać okresu ;/ ale dzidzia wirgała jak szalona a brzuch nie twardniał... wzięłam no-spe magnez przespałam się potem znowu popołudniu no-spa magnez i teraz jest jakoś lepiej nie boli... przed spaniem znowu wezmę no-spe i magnez i mam nadzieję, że będzie ok :D jutro umówię się do lekarza wolę, żeby sprawdził czy wszytsko jest ok. Miłej nocki brzuszki oby jak najlepiej przespanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje Kochane. Ale sie denerwuje tą wizytą strasznie . Boje sie że rozwarcie poszło dalej a nie chciałabym :( trzymajcie kciuki za mnie bo może panikuje za bardzo ale wolałabym to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania będzie dobrze nie denerwuj się na zapas bo to szkodzi dzidzi.Trzymam kciuki żeby było wszystko OK. Ja niedługo wybieram się na badania: mocz, morfologia i naszą ulubioną glukozę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja któryś z rzędu dzień zostałam zmuszona do bardzo wczesnego śniadania :) rozwija sie we mnie mały despota, tyle Wam powiem hihihi :) 3mam kciukasy za Wasze wizyty , oby wszystko było w najlepszym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronkaL
ja tez 6:30 pobudka i do lodowki wędrówkę musiałam urzadzić - na pierwszego głoda zawsze jem płatki z mlekiem a potem już nie zasnę nigdy więc czytam książkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem po wizycie . Na szczęście szyjka sie nie rozwiera bardziej ale sprawdzał wody płodowe bo coś uciekało ale to nie wody płodowe i ulga totalna. I dziewczyny uwaga. Na 100 % będzie córcia już wyobrażam sobie jak będe ją ubierać w śliczne sukienki :) musze wyluzować bo za bardzo panikuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratuluje, kolejna dziewczyna:) Aż Ci zazdroszcze ze masz tylko 6 na +, ja juz mam 11. Co prawda nie wygladam zle ale zdaje sobie sprawe ze bedzie godzej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje dziewczynki, ja tez dzisiaj ide do gina powoli sie szykuje zobaczymy jak tam u mnie na plusie stawiam na 5kg :) pogoda od rana ladna slonce probuje sie przebic wiec chyba bedzie ladny dzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem normalnie, za 1 razem mialam wynik po 1 h za duzy a teraz po 1 h jest ok, no zobaczymy. Musze Wam sie pochwalic ze... ostatnio dokonalam nowego nabytku- SZYNSZYLA CZARNA AKSAMITNA:) jest cudny:) jak porobie zdjecia to wstawie:) Cos mnie dzisiaj w nocy zaczelo lapac:( katar, i kichanie wiiec zaraz zmykam zrobic jakies sniadania i kakao:) mialam robic golabki, ale chyba przeloze to na pooooooooooozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mnie też na dniach czeka glukoza do picia i na samą myśl jest mi mdło.. Ania gratuluję, jeśli dobrze liczę, to w listopadzie dziewczyny górą :P Pisałyście o zakupach w SH, ja już dawno nie byłam, a bardzo mnie korci, tylko że w moim ulubionym SH w dzień towaru dochodzi nawet do bójek, a popychanie to standard, więc nie będę ryzykować i wybiorę się po towarze, może coś się trafi. Ja póki co mam na plusie 5 kg, ale coś czuję, że z dnia na dzień przybywa mi ciała, więc w końcu zainwestuję w wagę, by mieć wszystko pod kontrolą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski co do glukozy. Ja mialam cukry na czczo super ale po 50g mialam 165 po 1h a po 75g po 2h mialam 187. Jest to typowa cukrzyca ciezarnych. W ciazy nie porownuje sie norm jak u nieciezarnych. Jesli cukier w ciazy przekracza 140 jednostek to trzeba juz skonsultowac z diabetologiem. Ja aktualnie jestem w 28tygodniu i jest to moj 3 tydzien z dieta i insulina. Cukier w cukrzycy ciezarnych powinin na czczo byc do 90 a po jedzeniu do 120. Cukrzyca ciezarnych to zupelnie inna bajka niz nieciezarnych. Trzeba leczyc, bo tu o nas nie chodzi ale o to ze dzieci musza sie zdrowe urodzic a nieleczona cukrzyca moze doprowadzic do powiklan u noworodkow oraz pozniej u dzieciaczkow. Niektore moga sie urodzic z nizsza waga urodzeniowa niz powinny a niektore z duzo wyzsza, co nie oznacza rozwoju narzadow tyllko ich przerost. Nie chce straszyc ani siebie ani Was, ale nie bagatelizujcie. Odlozcie cukry proste, napoje slodzone, soki slodzone cukrem, owoce typu arbuzy, winogrona, i jedzcie duzo blonnika bo obniza wchlanianie cukru. Wiem ze sie nie udzielam ale przyszlam zobaczyc co u Was:) bo tez jestem listopadowka i zobaczylam na tapecie temat glukozy wiec mowie co wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlet w moim ulubionym sh też babeczki sie przepychają i kłócą ja zawsze chodzę w dzień dostawy ale jakoś po południu, bo w godzine otwarcia to masakra jest jakaś jakby za darmo oddawali te ciuchy :) ja nie wiem ile jestem na plusie dwa tyg temu było tylko 3kg, ale ważyłam się u siebie i wychodzi jakbym przez te dwa tyg przybrała 2,5kg :O no ale pójdę do gina to sprawdzę na jego wadzę :) ja dzisiaj wybieram się na wsi posiedzieć bo pogoda ładniutka u mnie dzisiaj :) Ania gratuluję dziewczynki i tego, że wszystko jest ok :) Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 1 test z glukoza ok 12 tc z 50 g i po 1h mialam bodajze 150 cos czy 160 cos i ginekolog nic mi nie powiedziala o zadnej diecie ani poradni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenka-szynszyle są super!Dbaj by miał piasek do kąpieli.I uwazaj jak bedziesz go wypuszczała z klatki bo wszystko pozerają co tylko znajdą,kable też.Nasz szynszylek żył 6lat,odszedł do lepszego swiata 2 miesiace temu :( Lusiunia-nie widziałam linka,ale jak znajdę to zerknę.Z reguły jestem w szpitalu w piątki,bo wtedy przyjmuje dr Mołczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po badaniach wyniki będą po południu. Glukoza nawet była dobra - piłam z cytryną to smakowała jak lemoniada:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 2 tyg znowu wizyta. Dzięki dziewczyny . Już oglądałam sukienusie białe z czerwonymi różyczkami u dołu :) mam nadzieje że córka mi sie utrzyma do końca bo nie chciałabym sie zdziwić czasem. Mój synuś na początku też był córka więc wiecie. Pewna bede po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×