Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Witam:) U nas nocka może nie aż tak dobrze ale narzekać nie mogę :) Mały poszedł spać o 20.30 wstał na jedzenie o 1.30, potem o 5.30. Obudził się o 7.30 zjadł i śpi dalej :) U nas na drugim szczepieniu było lepiej niż na pierwszym, Fifi płakał o wiele, wiele mnie a właściwie to tylko zastękał :) życzę dobrych humorów w ten mroźny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ale Wam zazdroszczę tych nocek. U nas dziś fatalnie. Zośka zasnęła przed 21, a już po 1 się obudziła, a później co 1h i tak do rana. Teraz śpi zmęczona, ale nie potrwa to zbyt długo, co ja się z nią mam :D W dzień jedzonko woła co 2h, jednak zje raptem 60ml. Starałam się jej wydłużyć pory karmienia, ale zjada dokładnie tyle samo, więc wolę żeby bardziej się najadała, zresztą to również zalecenia pediatry, bo wolno przybiera na wadze. Na razie waży 4200g, a ma 2,5 miesiąca. Więc jeszcze miesiąc i rozszerzamy menu ;) W piątek mamy badanie słuchu metodą BERA, już panikuję, bo zostanie uśpiona do tego badania :( Mam jednak nadzieję, że wszystko przebiegnie pozytywnie, łącznie z wynikiem badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magslom a jakim mlekiem karmisz?? Trzymam kciuki za badanie &&&, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiuleczki
../ na odparzenia rewelacyjnie działa maść cynkowa z clotrimazolem, miesza się maść i clotrimazol mniej więcej w proporcjach 3 do 2 a ja jeszcze dodaje do tego trochę sudocremu. Ten patent "sprzedały" mi pielęgniarki w szpitalu i naprawdę działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córci też ma problem z odparzeniem . Narazie jest dobrze , używam pieluszek pampers , husteczek pampers tych niebieskich , kremik niveababy pielegnacyjny i na to ziemniaczanka i pomaga :) moja dziuba jest grzeczną dziewczynką spać uwielbia, wczoraj poszła spać o 20 w nocy obudziła sie o 2 potem o 6 dostała mleka i do 8 pospała . W dzień to mi śpi jak mysz pod miotła ale w nocy super. moja ma 2 szczepienie 16 lutego . Aż sie boje . Bo moja za pierwszym razem aż sie zataiła :( aż mi sie wyć chciało jak to widziałam . Teraz w krótkim rękawku pójde bo za pierwszym razem ze stresu aż mi sie gorąco zrobiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widze ze to spanie jak mysz pod miotla to nie tylko u mnie:( czasem to spia po 15 minut a potem marudza a w zasadzie Jeremi bo Kuba ma luuuuz:)w nocy rewelacja od 20-5.30:) dzis nie spali juz rano od tej 6 ale za to teraz padli obaj! Dziewczyny moich chlopcow szczepia w udo! tez bylam zdziwiona ale podobno producent szczepionki tak zaleca. Wczoraj chlopcy dostali jabluszko z marchewka na deser i wszamali caly sloik na spolke:) dzieki temu kupy maja wielkie i zadnych zaparc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! my dzisiaj byłyśmy na drugim szczepieniu(też w udo) mała nie płakała troche jękła i to wszytsko teraz śpi..waży 6200g :) mam nadzieje że będzie wszystko ok tak jak po pierwszym szczepieniu wczoraj późno szła spać przed 22 bo godz z karmieniem nam sie przesunęły ale dzisiaj bedzie już ok jadła po 4 i spała do 8.. no i dzisiaj kończy 3 miesiące!! :) duża dziewczynka Maja je narazie jabłuszko nic sie nie dzieje więc niedługo dostanie jabłuszko z marchewką :) jak wychodziłyśmy z domu było -12 (10rano) ale pięknie świeciło słońce teraz jest - 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klokolo
Dziewczyny ile dań miałyście na chrzcinach? oprócz obiadu i deseru co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiam obiad, kawę z ciastem i deserami , zimny bufet i do tego pozostałości z obiadu. Kolacji nie zamawiam, bo wiem że zawsze prawie cala zostaje szkoda kasy.Mam chrzciny na 30 osób w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Borysek zasnął o 21 i spał do 4 potem mleczko i spał do 9 także ładnie no i teraz od 13 kima juz ale pewnie zaraz sie obudzi na jedzonko;) My mamy szcepienia kolejne za 2 tygodnia ale ja nie ide tylko ten mój bo ja nie dam rady drugi raz to przechodzic:( Mój Bori tez w udo dostaje ... My chrzciny mam 14 .04 i ja mam obiad i kawa bez kolacji ...chrzciny mamy na 20 osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, http://www.mamasandpapas-polska.pl/produkty/nowosci/6 Zajrzyjcie sobie na te stronkę, rewelacyjne produkty, tylko trochę drogie ;) Muszę kupić jakąś lekką spacerówkę, bo chcemy w święta wyjechać do Egiptu, tylko taką którą się jeszcze póżniej wykorzysta. Bo pakowanie naszego wózka do auta, to masakra, zniechęca mnie do samodzielnego wybierania się z małą gdziekolwiek autem :) Może Wy znacie jakieś fajnej wózeczki. Wiem, że na spacerówkę jeszcze jest trochę czasu, ale powęszyć warto :D Ta mi się podoba: http://www.mamasandpapas-polska.pl/produkt/opis/7/tour_kol_purple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.. my właśnie wróciłyśmy od Dermatologa z starsza córcia i dowiedziałyśmy się ze mamy Pieluszkowe Zapalenie Skóry dal nam maść i mamy przyjść za 2 tygodnie.. zobaczymy czy nam to zejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka mama:)
Czesc dziewczyny.Tez jestem mama listopadowa ,synek ma 2,5 miesiaca.Mam pytanie do mam ktorych dzieci tak swietnie przesypiaja noce,jak wy to robicie??Czytam was od czasu ciazy i wiem ze niektore z was zageszczaja mleko , tyle ze juz niepamietam ktore .Czy to zasluga tego gesciejszego mleka??Moje dzieciatko jak jest dobra nocka to przesypia 3 godziny i jest glodne , ale czesto juz 2 godz po jedzeniu zaczyna sie krecic. Moze ktoras z mam doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupujemy w kwietniu bebe confort LOOLA znaczy sie ten mój sie napalił na nią . niby ładna ale jak dla mnie za droga no ale on kupuje ja zakupiłam głeboki on spacerówke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka mama . może powiedz jakie mleko dajesz co ile pije w dzień ? bo ja daje Bebiko w dzień je co 3 godziny 90 ml a w nocy raz między 2 a 3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka mama:)
Nie mieszkamy w Polsce , maluszek pije mleko Cow &Gate co 3 godz ,okolo 110 ml , roznie bywa.Rutyna dnia mniej wiecej jest , kapiel na wieczor i mleczko , , tyle ze pozniej maly wybudza sie po godzinie i niespi az do nastepnego karmienia.No a potem tak jak pisalam co 3 lub 2 godziny pobudka.Zazdroszcze tym ktore moga sie wyspac ,bo troszke to meczace tym bardziej ze rano musze wczesnie wstac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mała przed kąpaniem wybawie wykapie dam mleko i śpi . a może to mleczko za mało syte jest dla twojego dzidziusia bo tak czasami jest że dzieciątko duże zapotrzebowanie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zageszczam mleczka- moj Synek pije modyfikowane przed snem jakies 150 ml i pozniej dopiero rano ode mnie cyca dostaje. My dzisiaj bylismy na 2 szczepieniu i byl bardzo dzielny. teraz tylko spiocha ciagle lapie... oby zadnego stanu podgoraczkowego nie bylo i bedzie super. ja spacerowke mam - bo moj wozek byl wielofunkcyjny,a ze nie jest duzy i ciezki i latwo sie sklada to parasolke kupie ewentualnie po 1 roku ;-) Dziewczyny a czy jak Synek jest glownie na modyfikowanym to podawac mu jakas herbatke w ciagu dnia? jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja daje herbatke koperkową troche rumianku daje do picia i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania23 LB... mi również podoba sie bardzo Bebe Confort Lola (najbardziej model z 2010roku), tym bardziej, że ma przekładane siedzisko i regulowaną rączkę, tylko jest dość ciężki jak na spacerówkę, bo waży 10kg, no i to siedzisko kubełkowe, które podobno nie daje całkowicie leżącej pozycji... czytałam trochę opinii o tym wózeczku i większości są one negatywne. A szkoda, bo również początkowo się na niego strasznie napaliłam. A Maclareny, fajne leciutkie, zwrotne wózeczki, tylko ta cena... taka mama:)... kiedy opowiadasz o swoim syneczku jakbym słyszała o mojej Zosi, tyle, że Twój maluch o wiele więcej zjada. Ale nie sądzę, żeby jedzenie świadczyło o całokształcie. Mamy stały rytuał, ale to narazie w niczym nie pomaga. Kąpiemy o 20.30, jedzonko i spanko (na szczęście nie mamy problemów z zasypianiem w łóżeczku, zarówno w dzień jak i w nocy). Teoretycznie zasypia dość mocno, ale po drzemce pół godzinnej budzi się, trochę pobawi i jest później walka do 23, ale wtedy natomiast moim zdaniem już jest przemęczona, bo widzę, że mocno marudzi ima problem ze zaśnięciem. My małą przepajamy trochę herbatką trochę wodą... co by mleczko ją nie zakleiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek jest tylko na mm i oprócz tego dostaje herbatki koperkowa,rumiankowa albo poprostu wode przegotowana... Ja tez mam wózek 3w1 ale spacerówka jest ciężka wiec na lato kupie jakas parasolke z tym ze nie rozgladałam sie jeszcze za konkretna... Mój mały dostaje tak o 20 120ml mleczka i spi roznie ale te 5-6 h przespi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam jak to bylo u mnie-Jako ze chlopcow jest dwoch to karmie ich obu naraz ale kazdy zjada w swoim trybie i czasem karmienia przeciagaly sie w nieskonczonosc(np Jeremi wypijal pol i potem musialam dokarmiac)wprowadzilam sztywne godziny karmienia codziennie o tych samych godzinach z marginesem do 15 minut.I wtedy zaczelo sie wydluzanie snu po kapieli przez jakis czas karmilismy ich na spiaco ok 1 w nocy az ktoregos dnia odpuscilismy i sie okazalo ze spali do 5 rano i od tego czasu nie karmimy w nocy.Dzis np juz spia od pol godziny ale nie wypili calego mleka wiec za jakies 40 minut dokarmie ich na spiaco i beda spali do 4-5.Kuba cos ostatnio sie przebudza juz kolo 3.30 ale biore go do lozka bo chlodno bywa nad ranem i budzi sie kolo 5 na jedzenie,razem z Jeremim:) co do zageszczania ja nie zageszczalam ostatnio to robie bo zmienilam smoczki na wieloprzeplywowe i chlopaki tak ciagna ze Kuba potrafiu wypic butelke w kilka minut ale sie tez krztusi wiec dodaje symbolicznie niepelna miarke kleiku(robie to od tygodnia) zeby bylo bardziej geste, ale tak samo dlugo spia po czystym mleku jak i po tym z kleikiem. Pamietajcie ze dziecko w 3 mcu przechodzi na system dobowy i ukladajac karmienia troche pod siebie pomagamy mu w tym.Poprobujcie moze sie uda.My teraz jestesmy na 5 karmieniach na dobe.Dzis np zjedli na obiad po 80g warzywek i pogonili to 170 ml mleka:) myslalam ze pekna;) ale obiad sam w sobie jeszcze ich nie zasyca potrzebuja tego mleka zeby posilek byl zaliczony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzankowa mama
Witam dziewczyny:)Co do wózków ja planuje kupić spacerówkę Graco fusio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka mama:)
Dzieki za odpowiedz:)Najwyrazniej moja dziecina tak ma , poczekam jeszcze troszke i zaczne zageszczac kleikiem , mam nadzieje ze bedzie dluzej spal . Mamo babelkow jakim kleikiem zageszczasz, kukurydzianym czy ryzowym?Swoja droga ladnie potrafia te twoje babelki zjesc :)Moj starszy syn pamietam ze tez duzo potrafil zjesc i bylo mu malo ,natomiast drugi synus niepotrafi zjesc wiecej niz 120 ml a moze gdyby wiecej zjadl dluzej bylby syty.Ostatnio tez problemem jest smoczus , bez ktorego maly niemoze sie obejsc;/Zeby synus usnal , musi byc smoczus , a gdy smoczus w nocy wypadnie z buzi , jest pobudka i wtedy zaczyna sie moja wedrowka z mojego lozka do jego lozeczka by ten smoczek podac;(W takich chwilach zaluje ze tego smoka mu zaczelam dawac i jestem poprostu bezradna. Chcialabym go oduczyc bo to byc moze tez jest przyczyna tego ze nieprzespi mi tak fajnie nocy jak inne dzieci ale niepotrafie bo on tego potrzebuje.Czy ktoras z mam tez sie ma takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka mamo- dodaje ryzowego kleiku przy poprzednich dzieciach tez tak robilam( ale wtedy nie bylo kleiku kukurydzianego) robie to naprawde symbolicznie chlopcy pija dlugo dlatego zmienilam smoczki ale jak sa glodni a po kapieli tak jest to sie krztusza a kleik im na to nie pozwala.w ciagu dnia daje im smoczkiem 2 z tt a wieczorem i nad ranem tym wieloprzeplywowym bo oni wtedy chca szybko i duzo hi hi. Co do spacerowki heh ja nie mam problemu bo mamy x landera tylko z tymi kladanymi gondolkami i w zasadzie jako spacerowke go kupowalismy. Mam jeszcze bebe confort wiec nie planyje zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×