Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Gość niunka p
dziekuję za odpowiedx, czy to może być wrzątek, czy wystarczy gorąca woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba zwariuje z niewyspania
Karolcia- dziekuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Moja niunia nadal pije Bebiko i jest ok ta szorstka skórka zeszła ciemieniuszka troszke gorzej idzie ale rzynajmniej daje sobie zrobić . Ja używam pampersa bo tylko jak te ma na pupci jest ok i sie nie odparza mimo przepierania po każdym karmieniu . Poprzednio z odparzeniem walczyłam 3 tygodnie taką ma skórke . Znalazłam swoją metode bo na samej ziemniaczance i tak miała czerwone . Teraz robie tak przecieram husteczka pampers ( z aloesem bo sensitive podrażniała ją ) potem kremikiem pielęgnacyjnym niveababy z nagietkiem i ziemniaczanką i pupcia piękna :) dziewczyny czy wasze dzieci też zapierają sie nóżkami i tak dupcie do goy wyrzucają ? bo moja tak potrafi przez godzine leży i jest ciągle w ruchu a to tak śmiesznie wygląda :) mamo babelkow ja mieszkam na wsi i tu starsze kobiety po skończonym 2 miesiącu już dawały jabłko czy marchew . Ciekawe nie :) no moja ma 2 przeszło mama mnie namawia nas tak wychowała . Nie wiem zobaczymy . Ala to taki nienażarty głodomorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie ze te dady sa zle prawda jest tez taka ze kupilm wieksze i Kubie sa w moiare ok a Jere,miemu troche za duze ale mam wrazenie ze ten wklad sie zbryla w srodku i nie nasiaka rownomiernie i to mnie wkurza . Wiecie moi chlopcy jak leza na boku kazda pieluche przesikuja nawet pampersa premium taka ich urodza dziwna:) ale nie spia na boku wiec mniejszy problem :) mowisz po skonczonym 2 mcu hmmm no nie to troche za wczesnie pediatrzy mowia ze jak dziecko zaczyna sie nadmiernie slinic to jest to znak ze mozna bo w slinie pojawiaja sie enzymy ktore radza sobie z innym niz mleko pokarmem,ale i tak teraz zalecaja po 4 mcu ze wzgledu na alergie, tylko co to za roznica jak bedzie uczulone to wyjdzie i w 3 i w 4 mcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia mój mały ma dużą asymetrie i obniżone napięcie mięśniowe. Dążymy do tego by główkę, rączki i nóżki trzymał w osi i zaczął spać na lewej stronie. A ćwiczymy podobnie. Układam do sobie na kolanach, układam w osi główkę i lekko dociskam, potem wyrównuje ramionka by były w jednej lini i dociskam a na koniec bioderka i dociskam. Potem bawimy się raczkami i nóżkami, Łapię rączką za nóżkę lub rączką za rączkę no i za każdym razem jak zmieni pozycje, w której go ustawiłam to powtarzamy od nowa. i Tak kilka razy dziennie po 10- 20 minut. Do tego sporo czasu spędza w foteliku samochodowym, by nie wyginał sie w rogalik i patrzył przed siebie a nie na boki i ciągle go czymś zabawiamy by patrzył w lewą strone a nie w prawą. Wymaga t dużo czasu i cierpliwości ale warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia w mailu jest tylko skopiowane to co ja Tobie napisałam od Ciebie nie ma ani słowa??! :) ja chętnie bym odkupiła od Ciebie tą huśtawke ale myśle że to było by za dużo leżaczek i to...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi polożna mówiła że jeśli ja i mój M alergi nie mamy to nikłe żeby mała miała . Każdy inaczej . Moja właśnie sie ślini takie burzynki wypuszcza :D . No i dałam sie namówić mamie dzisiaj po porannym mleczku dostała 2 łyżeczki danonka na spróbe i nic jej nie jest żadna wysypka czy ból brzuszka nic dosłownie szczęśliwa i uśmiechnięta :) jest na modyfikowanym więc wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą alergią to chyba jednak tak nie jest. Ja nie jestem alergiczką, mąż też nie w rodzinie nikt nie jest, a syn na astmę alergiczną, córka skazę białkową. Czyli nie jest to prawda, że jak rodzice nie są alergikami to dzieci mają nikłe szanse na alergię 0 jednak mają i to jak widać duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my oboje mamy alergie..ale też właśnie wydaje mi sie że nie koniecznie mała musi też mieć! dzisiaj rano jej daliśmy jabłuszko i nic sie nie działo więc jutro też troche dostanie a we wtorek mamy szczepienie więc zapytam lekarke co ona na to??może będzie miała jakiś "fajny" schemat żywienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka odpisałam Ci mam tego meila w wysłanych:) ale w kazdym razie załatwie sprawe na dniach i dam znac:) a huśtawka juz sprzedana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosz kurde ja naprawde nic nie mam! :) jest tylko to co ja pisałam ale ok dzięki i fajnie że już sprzedałaś huśtawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba oszalalyscie
danonki podawac tak malemu dziecku!!!!macie cos w tych glowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja bym akurat danonki odpuscila bo tak sam cukier jest niestety,prawda jest taka ze lepiej dziecku dac zwykly waniliowy serek i do tego wlozyc owoce.Nie wiem czy wiesz co to jest czerwien koszenilowa? to czerwony barwnik do zywnosci a wiesz skad pozyskiwany? z robakow... daj jej lepiej owoce zamiast tego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo babelkow no wiesz tym barwnikiem obrzydziłaś mi jedzenie :) teraz bede wszystko sprawdzać . ja dałam na spróbe sprawdzić jak zareaguje ale dziekuje że mi o tym powiedziałaś będe pamiętać o tym a ten serek waniliowy to ten w kwadratowym opakowaniu tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. mam takie pytanie... Czy jak bylyscie po ciazy juz u lekarza na wizycie sprawdzajacej, pytałyscie sie o antykoncepcje...? Ja wlasnie zastanawiam sie nad jakas i nie wiem jaka wkoncu wubrac... Chcialabym spirale ale troszke mnie to przeraza bo sie za duzo o tym juz naczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
Nicol to z tego co wyczytałam ćwiczycie bobathem. Ja również bobathem w ośrodku 3razy w tyg. a w domu vojtą i uważam że przynosi lepsze rezultaty jednak dzidzia przy nich płacze. po wojcie gołym okiem widac jak ciołko sie prostuje. Chodzisz gdzieś na ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
A jeszcze jedno moja mała ma wzmożone napięcie mięśniowe, 14 lutego jedziemy do neurologa. a ty byłaś z maleństwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam u gin i zdecydowałam sie na plastry,zobaczymy jak sie sprawdza...narazie mam okres juz o 9dni masakra jakas poprostu;/ Ja jestem zdania ze te wszystkie danonki i inne tego typu serki to jedna wielka chemia i nie mówie ze nie dam tego swojemu dziecku bo dam napewno ale mysle ze to dopiero jak "dorosnie" na ta chwile mleczko,od 3,5ms zaczne mu wprowadzac nowe jedzonko jabłuszko,marchewka itd musze tylko znalesc sobie jakies dobre źródło to warzyw i owoców... Mój synek coraz mniej płacze i coraz dłuzej spi z eczego bardzo sie ciesze,zaczyna sie robic taki mały rojberek;) Mój ma teraz tacierzynski wiec ja korzystam z chwili wolnego dziewczyny i 2 razy dziennie robie treningi siłownia i fitness bo niestety ale do zrzucenia mam dosc sporo jeszcze;/ a jak u was z waga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
Ja w ciąży nie przytyłam dużo 11kg, i jak wróciłam po porodzie ze szpitala to już tylko 2zostały. Karmie piersią więc myślałam że ładnie to zgubie a tu niemiłe zaskoczenie, apetyt mam straszny i na dzień dzisiejszy mam nie 2 nadwyżki a cztery-musze coś z tym zrobić. Pożyczyłam orbitreka znajomej-czas aby mi oddała no i trzeba się zmobilizować do ćwiczeń bo wiosna już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia była u neurologa ale będę się konsultować u jeszcze jednego, bo na usg główki wyszły nam zmiany po niedotlenieniu i niechce niczego przeoczyć a zwłaszcza MPD.. Ja w ciąży przytyłam tylko 8kg i zaraz po urodzeniu wróciłam do wagi wyjściowej a teraz to chyba ważę jeszcze mniej . A odnośnie antykoncepcji- czy któraś brała tabletki Yaz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
Nicol a ile ma twoje maleństwo? Martynka ma 2 miesiące i tydzień, my jedziemy do neurologa 14lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najzwyklejszy serek waniliowy:) Aniu ja bym sobie odpuscila przetwory mleczne na jeszcze jakis czas lepiej dmuchac na zimne.Wprowadz owoce i warzywa malutkiej wyjdzie to na dobre. Mnie po ciazy zostalo nic z wagi przytylam kolo 12-13 kg tyle ile w poprzednich ciazach i w zasdzie zostawilam wszystko na porodowce:) wstyd sie przyznac ale u gina bylam tydzien po porodzie i od tamtego czasu juz nie ale teraz pojde.Nie mialam jak sie zebrac moj M sporo pracuje i sie nie zlozylao ale wracam do moich starych pigulek:) chyba ze sprobuje tego krazka hormonalnego ale tego sie troche obawiam bo po innych pigulkach niz moje stare mam migreny wiec pewnie do niech jednak wroce. Ja tez mialam 1 okres dluuugi chyba z 10 dni masakra:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciliśmy z rehabilitacji brr... zimno :) Honia Filip 27.01 skończył 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide jutro pierwszy raz od porodu do lekarza...a syncio bedzie mila juz 14 lutego 3 miesiace Mialam isc 24 ale niestety przyjechal do mnie OKRES i juz nie mialam jak pojsc... nie bede mu pokazywac jak sie krew ze mnie leje :P Ja znowu mam masakryczny problem z corcia... Nie wiemy z czego i po czym mam siske cala czerwoną... Zmienilam pampersy z FITI rozowe na FITI pomaranczowe i dostala krostki ale zeszlo potem sie rozszalalo wiecej.. wiec zmienilam na Dade a tu jak cos przyblednie to znowu i meczylam sie z tym jakies 2 tygodnie.. SUDOKREM, BAMBINO, oliwka, maka ziemniaczana i puder...co przypladlo to znowu spowrotem mozna bylo oszalec... a ona panicznie boi sie lekarzy wiec troszke zwlekalam, bo myslalam ze dam sobie sama rade... wkoncu dzisiaj poszlam z nia do lekarza dala mi ALANTAN i kazala tym pudrowac, kazala przejsc na jakis czas na pieluszki tetrowe jakos musimy dac sobie rade... i pojsc do dermatologa bo powiedziala ze to moze byc od moczu... Odstawilam jej nawet klementynki bo myslalam ze moze mocz jest za kwasny i dlatego a tu nawet nie schodzilo... Idziemy w srode do dermatologa zobaczymy co nam powie, moze bedzie dobrze... Dziewczyny uwazajcie na wasze dzieciaczki z odpazeniami bo moja corcia nawet nie chce dac sie dotknoc tak mi jej szkoda.. i nie zmieniajce husteczek nawijzających bo nasza powiedziala ze to tez moze uczulic.. a ja tylko uzywalam albo dade albo gage teskowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 9 kilo zostawilam na porodowce, kolejne 5(czyli do wagi sprzed ciazy) zlecialo w 2 tygodnie. Teraz jeszcze 3 zlecialo, ale WALCZE aby jeszcze schudnac! zna moze ktoras jakas dobra dietke?;) a co do gn to ja bylam 1 tydzien po porodzie-oswiadczenie do becikowego i zdjecie szwow, potem po 7 tygodniach-gin zaproponowala mi tabletki AZALIA(mozna brac przy karmieniu piersia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz po porodzie zgubiłam kg które przytyłam w ciąży tj 8-9kg więc nie mam problemu ale chciałam bym jeszcze ze 2 kg schudnąć ale ja sie nie nadaje na żadne diety bo u mnie słodkie codziennie to podstawa :) kupiłam sobie chrom ale jakoś średnio działa.. :/ co do antykoncepcji dzisiaj dzwoniłam do przychodni żeby sie zarejestrować do mojej gin to mi babko powiedziała że termin na 28 GRUDNIA!!!! w pierwszej chwili nie wiedziałam o co chodzi?!:) masakra jakaś musze iść do niej prywatnie i niech mi doradzi co będzie dla mnie najlepsze..tabletek bym nie chciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.. my juz nie spimy.. nocka tez dobrze minela.. synek poszedl spac ok. 18 i spal do 6 rano.. tylko nakarmilam go przed 23 bo jadl wczesniej po 16.. zjadl oczywiscie wszystko na spiaco a teraz baraszkuje w lozeczku i siluje sie z pozytywką... hehe :P: a jak u was nocka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki;-) u mnie nocka podobnie- Synek poszedl spac o 18 przed 5 obudzil sie na jedzonko i spal do 7- teraz tez zlapal drzemke. Idziemy jutro na drugie szczepienie i juz sie boje, bo ja tam placze jak tylko widze jak igla sie do niego zbliza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×