Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

A ja butelek nie wymienialam od poczatku ale tez moi pija od niedawna w zasadzie bo byli na piersi ile bym tychg butelek nie miala zawsze jest malo:( i non sto je myje:( moje maluchy maja delikatnie wzmozone napiecie naprawde nieznacznie i czekam na wizyte w poradni wczesniakow tam podejma decyzje co mamy z tym zrobic. ale nie robia noic takiego jak ktos opisuje.jedno co to ze Kuba jak spi na boku to sonbie tak uklada glowke do tylu ale tez nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poczatku myje butelki plynem i potem sterylizuje (teraz juz nie) po powrocie ze szpitala jak chlopcy jedli moj pokarm z butli sterylizowalam po kazdym karmieniu potem 2x dziennie a teraz nie sterylizuje moze dlatego ze mi sterylizatpor padl i jeszcze nie kupilam nowego i zastanawiam sie czy jest sens.Co do mycia butelek po mleku no ja myje plynem bo w srodku osiada tluszcz z mleka(rowniez mm go zawiera) i tak robilam od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie jak ubieracie swoje dzieciaczki jak idziecie na dwor.pytam bo po niedzieli odwiedzamy z w polsce babcie i dziadkow i boje sie az tych sniegow bo w uk jest nawet cieplo jak taka wiosna.ja mala ubieram w body kr rekaw+pajacyk+kombinezon niebardzo gruby+kocyk a no i czapeczka .moja mama mnie straszy zimnem i normalnie nie wiem jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa a ja nie sterylizuje butelek i myje tylko szczotka pod bardzo goraca woda bez plynu i mala nie miala zadnych plesniawek.na poczatku jeszcze codziennie wyparzalam goraca woda a teraz robie to jak mi sie przypomni i nic jej nie jest.nie zmieniam butelek a smoczki zmienilam raz ale to tylko ten rozmiarowy i teraz tez bede zmieniac na 3 dziurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek u nas w Poznaniu zimy nie ma,temperatura raczej zawsze na plusie a dzisiaj nawet słoneczko mamy:) zalezy w jaki rejon Polski jedziesz....Ja ubieram synka body,bluza,spodenki,skarpetki na to kombinezon a jak zakładam mu kurteczke to pod spodnie ma jeszcze rajstopki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas właśnie świeci słońce i zaraz idziemy na mały spacer :) My na body zakładamy welurkowy dres i średniogruby kombinezon + oczywiście czapka. Mała leży w śpiworku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak scarlett, czasem welurowy pajacyk, częściej zwykły materiał ale śpi w śpiworku z wełnianym wypełnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak scarlett, czasem welurowy pajacyk, częściej zwykły materiał ale śpi w śpiworku z wełnianym wypełnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak scarlett, czasem welurowy pajacyk, częściej zwykły materiał ale śpi w śpiworku z wełnianym wypełnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my właśnie wróciłyśmy :D Ale widzę nadciągające czarne chmury, a niedługo muszę iść po starszą do przedszkola..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do mam, które posiadają podgrzewacze. Czy uważacie, że to niezbędny sprzęt? Ja się zastanawiam nad zakupem, gdyż niedługo mam zamiar częściej dziewczynom dawać butlę, bo już widzę, że obie się nie najadają cycem. Miałam zamiar dziś wyjść z dziewczynkami na spacer, ale niestety znajomemu odmówiło kolano i nie mam tragarza do wózka. Ja używam pieluch Dady na dzień i na noc Haggis'ów ze względu na przesypianie przez dziewczyny całej nocy. Ja już używam 3. Przypominam sobie, że 1 były na nie za duże - sięgały pach :), a teraz już 3. Z rosmana używam chusteczek. Zawsze kupuje zapas w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. My tez właśnie niedawno wróciliśmy z spacerku, pogoda w Rzeszowie rewelacyjna... Jak na razie nie zapowiada się na opady śniegu, za to wczoraj padało i padało ze nawet się wyjść nie chciało z domu po zakupy :P Ja Skarbka swojego ubieram w body, dresik, rajstopki cienkie, oczywiście kombinezon, czapeczka i potem zakrywam go kocem.. i do wózka ma taka przykrywkę i jest mu ciepło.. Nawet teraz śpimy tak jak wróciliśmy bo szkoda mi go było ruszać a wózek my zostawiamy na klatce żeby kolka odciekły i się troszkę wysuszyły bo było by ładne błoto w domu... Ja używam pampersów DADY jak na razie kończymy 1 i będziemy przechodzić dopiero do 2... syncio jak na razie się jeszcze by w 1 mieścił, bo ani go nie obciskają ani nic.. ale już wolimy na 2 zmienić.. a ważymy ok 6 kg może ponad... dowiemy się jak pójdziemy do szczepienia 13 lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja to tak juz od jakiegos czasu obserwuje mala i czytam o tym wzmozonym napieciu miesniowym.Najczesciej odchyla mi glowke jakby cos ja ciagle ciekawilo za glowa,ale ostetnio tez zauwazylam ze przy przewijaniu zaczela mi sie w ta literke C wyginac.Chyba trzeba sie wybrac do lekarza.Od razu skontroluje wage bo jakos ta moja mala nie chce tyc. Zastanawiam sie czasami czy moze ja cos zle robie:(Karmie raczej piersia i wydaje mi sie ze mala sie najada ale jak to z cycka,nie wiadomo ile wypija:( Ja na spacerki bodziaki,cieply pajac,kombinezon,czapa,i kocyk dosyc cieply.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pogoda nawet ładna nie pada niebo jasne rano nawet słońce świeciło ale jeszcze Maja w domu jutro wyjdziemy na troche iza ja mam podgrzewacz praktycznie od poczatku i teraz nie wyobrazam sobie żyć bez niego :) jak wychodze z domu i wiem że wróce krótko przed karmieniem to zostawiam butelke z wodą i jak wracam to tylko wsypuje mleko..a w nocy to caly czas chodzi tylko zmieniam butelki wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
a ja nie uzywam podgrzewacza gotuje wode wlewam do butelki i wkladam do termosu i mam zawsze ciepla.szkoda pradu! a jak chce szybko podgrzac to wkladam do kubka i wlewam wrzatek i sie ladnie samo grzeje. a termos mam taki miekki z materialu tommee tippee bo mam ich butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
my tez wlasnie zakonczylismy przygopde z pieluchami nr 1 a zaczynalismy od bella happy 0 zreszta 3 paczki mi zostaly tych malenkich i lecimy na 2. od dzis panowie wypijaja na posilek 170 ml mleka!!!(150 wody +5 miarek)coz potrzeby im rosna na potege :) a mleko jest naprawde swietne teraz juz obaj je pija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 23 LB
Hej :) ja sterelizuje butelki raz do dwóch w tygodniu . Myje w płynie potem przelewam wrzącą woda. I jest ok nie śmierdzą ani nic podobnego :) u nas pogoda nie za bardzo rano sie ładnie zapowiadało i koło 10 klops śnieg zaczął sypać zresztą u mnie taka sama jak u karolci :) ja mała ubieram body bluzka na długi rajstopki na to cienkie spodnie sweterek kombinezon nie zagruby taki średnio czapka . Kocyk i okrycie od wózka i ma w sam raz bo śpi jak aniołek :) dziewczyny moja niunia sie kolos robi nosi już 68 rozm nawet duża kobitka ważyłam ją ma już 5 kg . Jutro skończy 2 miesiące :) no i już ze mną pogaduszki robi :) taka kochana . Postaram sie zdjęcie małej na nasza poczte wysłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termos z lovi ale niestety sie nie sprawdził... co do pradu to mam rachunki bez zmian a używam sterylizatora 2-3 razy dziennie i podgrzewacza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczę najpierw jak sprawdzi się termos. Potem w razie porażki zainwestuję w podgrzewacz. Dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas podgrzewacz sie nie sprawdził,sprzedałam bo czekanie wnocy 8min na podgrzanie to dla mojego synka stanowczo za długo,wode przegotowana mam w takim dzbanuszku który trzyma ciepło i tak jest nam wygodniej wlewam do butelki i gotowe! Mój synek ma teraz ok.5800wage i gdzies 62 cm ... To Twoja mała Ania długa i szczuplutka jak na 68 nosi:) chociaz z tymi ciuszkami to roznie bo mój niektóre nosi na 3-6ms i sa w sam razy,zalezy od firmy! Mój synek przestał lubic kombinezon strasznie sie denerwuje jak go wkładamy wiec kupilismy mu kurteczke niby na 62 a ma ja do kolan;) Borys tez ciagle sobie gada i sie smieje :) jak potrzebuje czasu zeby cos zrobic wyciagam duza poduszke kłade go na niej i wierzcie mi on potrafi tak godzinke nawet dłuzej sobie lezec i gaworzyc :) od jakiegos czasu tak ma bo wczesniej wszytskoi było fajne na 5 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jakaś sie taka wielka zrobiła :) moja też jak ją na mojej podusi położe to tak leży i sie co chwile śmieje nie wiem z czego to halo ale chyba z żylandora :D bo na niego patrzy . a jak tylko mnie zobaczy to już całkiem . Już to widze jak będzie starsza i będzie sie w głos śmiać to chyba jej sie na oczy nie bede pokazywać bo ze śmiechu brzusio ją chyba będzie bolał. No chyba tak śmiesznie to ja nie wyglądam co dziewczyny ? No kurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa pozwol ze sie
wtrace moj syn tez tak ma czyli ukladal sie od urodzenia w fasolke i odchyla glowe do tylu do tego jak lezy to zawsze ma krzywo glowe do tego lubi jedna strone-chodzimy do rehabilitanta-osrodek wczesnego wspmagania rozwoju musimy go pionizowac wiec moze warto zasiegnac opini lekarz a najlepiej neurologa dzieciecego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widze dziewczyny ze wsumie ubieracie tak jak ja wiec nie ma tragedii ok a jade do kielc. a jak bedzie zimniej to sweterek jakis i juz.fajnie bo mnie matka straszy ze jak wysiade z nia pierwszy raz na dwor to pieluszke na buzie musze zalozyc zeby nie zachlysnela sie zimnym powietrzem jakas maskara o czym ona do mnie mowi. u mnie nikola tez nielubi kombinezonu ostatnio i o czapce nie ma mowy placz codziennie przed wyjsciem na dwor.juz czasem ma dosc jakby gryzla ta czapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa mój Mały ma dużą asymetrie- upodobał sobie tylko prawą stronę i problem z napięciem mięśni. Zaczęliśmy go obserwować od 6 tyg kiedy to podciągany za rączki do siadu nie ciągnął główki ze sobą. Teraz się rehabilitujemy i dużo ćwiczymy w domu. Warto obserwować swoje maluszki by niczego nie przeoczyć... a do tego okazało się dopiero teraz, że miał nieduże niedotlenienie jak się urodził. Ach te nasze dzieciaczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! Dziewczyny a wiecie jak jest z przybieraniem maluchów na wadze ? konkretnie interesuje mnie maluch karmiony sztucznie , moja córcia jak się urodziła to ważyła 3070 teraz 5kg wczoraj byłam u pediatry bo się martwię że to troszeczke za mało :( ale powiedziała że wszystko jest ok. dodam że moja malutka to wcześniak Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honia83
Moja mała też ma wzmożone napięcie mięśniowe niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×