Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Asia GB dzieci róznie przybieraja na wadze... Moj synek ponad kilo zawsze przybiera bo je kleik ryzowy i tylko mowi lekarz ze jest ok... A znowu mojego brata corcia jest na zwyklym mleku i przybywa nieraz pol kilo i jest tez ok.. zalezy od dziecka... W mojej ksiazece zdrowia dziecka jest taka siatka centylowa ze moze zmierzyc ile dziecko powinno wazyc i ile mierzyc ale one nigdy na tym sie nie wzoruja.. a jezeli lekarka powiedzila ci ze jest ok to napewno jest dobrze... Moj maly jak sie urodzil mial 3500 kg a teraz pewnie warzy z 6 kg.. bo jak bylam po nowym roku to wazyl juz 5100... a ma juz skonczone 2 miesiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my się różnie ubieramy ale zazwyczaj body+spodenki+bluza na to pajacyk welurkowy+kombinezon ale on nie jest gruby choć w teorii zimowy :)+czapka i rękawiczki szalika aa no i w wózku mamy gruby kocyk, szalika nie stosuje bo mała jeździ ze smoczkiem w wózku i jak ją opatule to nie może go wypluć :) jeśli chodzi o pieluszki to teraz mamy huggisy 2 ale nie jestem zadowolona bo non stop małej wycieka bokiem jak nie kupka to siku :( ale dady też lubimy i mam w planach robić tak jak iza, bo mala spi w nocy :) na dzięń dady a na noc jakieś lepsze ale nie huggisy :) miałam huggisy 1 jak tylko Amela się urodziła i były ok a teraz jakoś mi nie podoba się to wyciekanie... jeśli chodzi o mycie butelek to myję w zwykłym płynie dokładnie płucze wodą, wyparzam jak mi się przypomni że trzeba i póki co nie ma żadnych pleśniawek ani podobnych historii mam nadzieję, że tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja butelki myję w zmywarce, program antybakteryjny. Jednak głownie karmię piersią, butelek używam tylko gdy na dłużej muszę wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweetmalenka tak robiła pediatra na kontrolnej wizycie i ona zauważyła, że Mały nie ciagnie za sobą główki a juz powinien. Sama tego nie robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio też właśnie wyczytałam że tak już sie robi(około 3mca) i od kilku dni też tak robie... moja waży prawie 6kg a 20 grudnia ważyła 4660 czyli przez miesiąc ponad 1kg przybrała, 31 sty idziemy na drugie szczepienie więc dokładnie będe widziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, dziś jakiś dzień ponury, mała albo śpi albo płacze. Co do wagi, to jesteśmy głownie na mm i Zosia wolno przybiera, urodziła się z wagą 2880, a teraz mając 2 miesiące waży 3900, zrobiła się tylko strasznie długa, a miała 50 cm. Co do podnoszenia się, to sama tego nie robie, bo mam obawy gdyż kregoslup nadal jest bardzo słaby. Na wszystko przyjdzie czas, u nas to jeszcze miesiąc, jeśli takie ćwiczenia wykonuje się w 3 m.ż.. Ale zauważyłam, że kiedy Zośka leży w leżaczku, to podnosi główkę i barki, a kiedy leży na płaskim, to kręci się na boki albo kiedy łapie ja za rączki próbuje się podnieść. I też uwielbia leżeć na prawym boku, ale staram się ją kłaść na przemian i otulam ją tak kołderką albo kocykiem żeby nie mogła się przekręcić. Znajomi maja 2 letniego synka z asymetryczną główką i wygląd wizualny jest nieciekawy. Szkoda żeby dziecko później miało pretensje, że coś zaniedbaliśmy. Więc warto walczyć z maluchami w pewnych kwestiach. Zośka to też mały buntownik i uparciuch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek tez nie ciagnie za soba glowy ale chlopczyki sie wolniej rozwijaja niz dziewczynki... a wiem to stad ze moje kolezanka uirodzila 23 maja tamtego roku chlopczyka a ja 10 czerwca corcie... miedzy nimi jest 18 dni roznicy.. a moja corcia podnosila juz glowe w 2 miesiacu a on nie... takze ja sie jak narazie nie boje.. zreszta mam mame kolo siebie i wychowala nas piecioro (4 ch i ja ) wiec wie ze chlopaki sie rozwiaja wolniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, że z tym rozwojem niemowląt jest różnie i niezależne to jest od płci dziecka, każde dziecko rozwija się indywidualnie. Mój synek zaczął chodzić za dwie rączki jak miał 6 miesięcy, pierwsze kroki zrobił jak miał 9 miesięcy, a zaczął chodzić jak miał 9,5 miesiąca. Przekręcał się z brzuszka na plecki i odwrotnie jak miał niecałe 4 miesiące. Grzechotkę zaczął trzymać w rączce jak miał 2 miesiące. Zaczął mówić całymi zdaniami jak miał 1,5 roku... A z kolei Zośka widzę, że się rozwija wolnej... nawet kiedy piszecie o swoich maluchach, to Zośka pozostaje nieco w tyle :) Ale co zrobić, albo nadgoni albo zacznie nieco wolniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mój synek kończy 2 ms i powiem Wam ze my juz od jakoegos czasu podnosimy go do siadu i synek ładnie główke ciagnie za soba a siadzie trzyma prosto...z tym ze u niego główka była stabilna bardzo szybko! teraz jak go za raczki biore do siadu to mój łobuz prostuje nózki i chce wstac ale nie robimy tego bo to niedobre dlka stawów dziecka...Ja myske ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i nie ma sensu niczego rzyspieaszac na wszystko przyjdzie czas:) U nas mały ostatnio jakos tak sie uspokoił i mniej płacze a wiecej sie usmiecha,rozglada itd ciagle ssie raczki i wczoraj pierwszy raz utrzymał w rece gryzaczek sam przez chwile:) monia u nas nawet pampersy pampersa przeciekały;/ a dady nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) moja dziubka ma już 2 miesiące i 2 dni :) narazie odpukać jest kochaną grzeczną dziewczynką :D od paru dni wysypiam sie w nocy śpi mi od 20 do 3 i pózniej do 6 i do 10 . Teraz sobie znowu śpi he he śpioszek mały :) córcia zaczyna powoli śmiać sie takie dziwny odgłos wydaje ale taki fajniusi:) i gulgota sobie ślinką he he . i dziewczyny pochwale sie udało mi sie spowrotem synka nauczyć robić kupke tam gdzie trzeba ciężko było , bo miał w glowie cały czas że babcia pozwala ale po tylu miesiącach sie udało :) moja ciągnie głowe jak ją biore do siadu ale zaraz opuszcam spowrotem . Jeśli chodzi o obserwowanie to moja córcia sie wierci we wszystkie strony i ciężko stwierdzić czy coś jest nie halo :) tym bardziej że mając 2 miesiące trenuje przekręcić sie na brzuszek a tak śmiesznie fika . I jak leży dupce do góry zarzuca podpierając sie nogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze dlatego ze od 3 m.z. bo moja mala jeszcze 2 miesiecy nie ma. Glowke trzyma prosto lecz czasami jej ucieka:) i czkawke ma niemalze non stop;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z amłaym cwiczyłam w ten sposób ze on lezał ja chwytałam go za raczki i on sam próbował sie pdniesc co oczywiscie mu nie wychodziło ale napinał sie cały ... teraz jak trzymam go za raczki to leciutko ciagne do siebie a on sie podnosi:) jak juz tak sobie siedzi to zazwyczaj ma otawrta buzie i wszystko podziwia hehe Mój tez ma czesto czkawke ale daje herbatke i przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała też dość często ma czkawke i daje jej wode a nie raz nawet woda nie pomaga i sie biedna męczy ale to rzadko mam pytanie z innej beczki dotyczące żywienia tzn kiedy zaczniecie wprowadzać dodatkowe pokarmy jabłuszko soki itd pytam bo w sklepach mamy dostępne soki czy zupki po 4mcu a teściowa mi dała książeczke którą dostała w szpitala jak urodziła mojego eMa i tam jest że już w 3 mcu dawać jabłko i soki a w 4mcu zupki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synek po ukończeniu 3 miesiąca jadł jabłuszko i pił soczek jabłkowy, ale za radą pediatry - miał straszne zaparcia i jabłuszko bardzo pomogło. Teraz zamierzam rozszerzać dietę małej dopiero po ukończeniu 5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja synkowi zaczęłam podawać, jabłuszko, później marchewkę, itd... wg schematu żywieniowego, jednak 2 tyg. wcześniej, bo miał 3,5 miesiąca. Teraz zamierzam tak samo postąpić z Zośką, tym bardziej, że ona bardzo wolno przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo bąbelków mam pytanie odnośnie wózka. Jesteś zadowolona z x-landera, ja już rozglądam się za kolejnym wózkiem. Obecny ma straszne wady (brak skrętnych kółek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza x lander jest rewelacyjny!!! to najlepszy wozek jaki mialam a bylo ich kilka:) bierz w ciemno naprawde prowadzi go moj 9 letni syn jedna reka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza??? ja mam chwile wolnego bo syncio spi:) Dziewczyny czytam ta ksiezke "język niemowląt" i od 2-óch dni zaczełam stosowac niektóre zasady czyli np Plan dnia moze niedokładnie tak jak tam pisze ale wszystko jest poukładane i ogarnięte:) wstajemy ok.9 jedzonko,przewijanie,zabawa 11 spacerek 12 karmienie przewijanie zabawa 13-16 sen synka a ja mam czas dla siebie 16 karmienie,przewijanie,zabawa 19 kąpiel ,jedzonko,spanie... mam nadzieje ze uda mi sie utrzymac taki rytm dnia bo to naprawde pomaga i jest czas na wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia- widzisz , mowilam ze ksiazka super!! wazne by nic nie robic co do minuty i obserwowac dzidzie a naprawde moze byc super ;-) ja juz o d ponad 3 tygodni mam wolne wieczory i super przespane noce - oby to sie nie zmienilo ;-) ja juz za 10 dni zostaje bez M. na 3 miesiace i troche sie boje- zastanawiam sie czy na kilka tygodni nie przeniesc sie do rodzicow... myslicie ze taka chwilowa przeprowadzka moze wplynac negatywnie na dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx książka super tak jak pisałam plan dnia mamy ale niedokładnie taki jak w książce wazne ze wszystko jest poukładane! Ja zauważyłam ze jak gdzies jade z synkiem to zupełnie inaczej sie zachowuje niz w domu,jest marudny,wiecej płacze i duzo rzeczy go drażni...ja bym nie wyjeżdzała bo jednak u siebie w domu dziecko czuje sie najbezpieczniej,zna zapachy,swoje łóżeczko itd ale może twoj synek szybciej sie klimatyzuje i nie wpłynie to jakos zle na niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do planu dnia to też od tygodnia taki mamy :) tzn obserwowałam Maje i sama jej ułożyłam taki plan teraz już wie co i kiedy ją "czeka" i to jest fajne a najlepsze jest to że po 20 już śpi :) a nawet jak nie to leży cicho ewentualnie po 20min zapłacze daje jej smoka i śpi.. w nocy budzi sie raz koło 3 później przed 8 i śpi do 10 potem zabawa krótka drzemka i o 12 karmienie potem spacer itd tylko jeszcze w ciągu dnia zazwyczaj po spacerze jeszcze marudzi i nie może zasnąć ale i na to przyjdzie czas.. :) może przeczytam język niemowląt to czegoś jeszcze sie naucze dzisiaj mieliśmy kolęde oczywiście wywiad był :) kiedy chrzciny, ślub czy pracujemy jak nam sie mieszka czy zdrowi jesteśmy itp ale ksiądz był fajny :) ok spadam zaraz kąpiel i mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) u nas tez zaczyna sie kalrowac plan dnia( +- bo spacer zalezy od pogody niestety:() jestesmy po szczepieniu na pneumokoki(2 dawka) i chlopaki waza Kuba 4970g i Jeremi 4730g :D klocusZki Wiec my od kilku dni jestesmy na 5 karmieniach na dobe(po 170ml naposilek) musialam im poprzestawiac bo wcale nie sypiali.Teraz wcinaja porcje i po godzince czuwania sa zmeczeni wiec ich klade i spia raz dluzej raz krocej ale spia!!! wieczorem po mleku spia 7-8 h budza sie kolo 4/5 na mleko i spimy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam pytanie do Karolci 24 ,chodzę do tego lekarza co Ty,za 2 tygodnie mam termin,a jeszcze nie robił mi ktg.mam pytanie kiedy robił Tobie pierwsze ktg.A pamiętasz pisałam Tobie jakiś czas temu jakbyś miała jakieś rzeczy po małym na sprzedaż to chętnie odkupie,daj znać na maila paaula84a@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula on wykonuje ktg jak jest po terminie bo twierdzi ze nie ma wczesniej potrzeby jesli ciaza przebiga prawidłowo,ale powiedz mu na wizycie to napewno Ci zrobi...ja ktg robiłam dopiero tydzien przed terminem na Polnej i juz tam zostalam;) Wysle dzisiaj na meila zdjecia bo troszke sie uzbierało juz mi tych ciuszków ,ewentualnie jutro rano zobacze jak wyrobie z czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczny jestem po rugiej rozprawie o alimenty na syna . O 14.10 mam wyrok . Ale sie denerwuje aż ze stresu mnie ściska w żołądku . trztmajcie kciuki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu bedzie dobrze!!! My po spacerze mrozno ale pieknie :) nareszcie!!! My spimy w nocy od 20-5 rano potem mleko i do 8-9 Moi chlopcy np nie zasypiaja po mleku potrzebuja zmeczyc oczka zeby zasnac trwa to kmolo godziny potem ich klade,niestety nie zdarza sie czesto zeby spali obaj rownoczesnie jesli nie spi Kubek to moge zrobic wszystko a Jeremi to taki maly diabelek chce byc ciagle w ruchu trzeba go tarmosic wydawac glosne dzwieki i wtedy rogal z buzi nie schodzi :) co do nowych pokarmow ja wprowadzilam jabluszko i tak im smakowalo ze az zal bylo patrzec jak poplakiwali ze nie ma wiecej wiec zrobilam kleik na mleku na gesto i dodalam do niego jablko:) smakowalo bylo duzo wiec spoko :) ale wczoraj Kubek juz mniej chetnie jadl zobaczymy dzis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo babelkow ile Twoi chłopcy juz maja ze dostaja jabłuszko??ja juz tak czekam az bede mogła dac synkowie cos innego niz mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×