Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

moj babelek mial 170 tetna jak bylam w 8 tyg teraz to ciota mi nie sproawdzalla . no ale se pojde prywatnie za miesiac w dupie go mam bo panstwowo dopiero za 2 miechy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to rzeczywiscie dupa a nie lekarz, z tego co czytalam to wlasnie w okolicy 8mego jest najwyzsze potem spada nastepna wizyte u gina mam 8.06 i tez mi pewnie da skierowanie na USG dopiero na ten 20tydzien, i tez sie zastanawiam czy tyle wytrzymam i czy pomiedzy sobie nie isc dodatkowo, chyba ze wyciągne cos od niej mam wrazenie ze ta moja jest z tych co to jak jest napisane ze robi sie podstawowe 3 badania to tyle bede miala ciekawe jak bedzie ze zwolnieniem, na razie jest ok ale chcialabym juz tak od 7mego m-ca dostac zwolnienie, ale z nia to ciezko będzie zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny z wieczorka spróbuje to wrzucić :P do stopki albo dla siebie żeby sobie przeglądać i patrzeć jak dzidzi rośnie, to coś rewelacyjnego, bardzo mi się podoba. No mamy pecha z tymi badaniami. Akurat jak poszłam pierwszy raz do gina bedąc w 6 tygodniu ciązy, ten oznajmił mi że od dziś wygasa program norweski,a co za tym idzie darmowe badania z krwi :( Ok, to mnie przekonałyście, idę zrobić tokso. Wkońcu dwa lata to szmat czasu... Słuchajcie jeszcze mam jeden problem. Chciałabym rodzić w innym kraju niż w Polsce, ale nie wiem za bardzo jak to rozegrać. Pracować chcę do końca września a później wybywam do Hiszpanii na 90% . Jednak póki co zatrudniona jestem w Polsce i niekoniecznie chciałabym o moich zamiarach informowac pracodawce. Jednak aby móc iść na zwolnienie potrzebuję zwolnienia od lekarza w Polsce prawda? No i przecież lekarz nie da mi zwolnienia już do porodu, tylko max na miesiąc. Kurczaki nie wiem jak to rozgryźć. A chciałabym lecieć samolotem i zadomowić się tam, znależć tam lekarza i szpital i przygotowac się na przyjście dzidziusia, czyli najlepiej do 7 miesiąca, bo póxniej to juz chyba nawet nie wpuszczają kobiety w ciąży na pokład.... Jednym słowem , musze urodzic w Hiszpanii, ale nie chce stracić świadczeń z Polski.... czy mamy na forum prawniczkę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh: 17 marca ostatnia miesiączka, według której termin mam na 22 grudnia. Jednak wg usg termin na 19 grudnia... musiałam owulować max w 12 dc. A współzyliśmy 11 dc, nie sądziłam że mi się tak przyśpieszy owulka i nam zrobi psikusa :P ale teraz każdego dnia ciesze się coraz bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. Nie było mnie trochę, byłam u rodziców na wsi i ogólnie źle się troche czułam. Od 2 dni jest dobrze, odpukać :) Gratuluję udanych USG i miłego widoku fasolek :) Ja mam za tydzień :) Zaczęłam odczuwać ruchy dzieciaczków!!!! są na razie bardzo delikatne i to dopiero takie muskanie, choć czasem zdarzy się wyraźniejszy "sygnał" :) Ale ich jest dwoje więc maja mniej miejsca :) Buziam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(__Magda__) Wydaje mi się że jak jesteś na zwolnieniu lekarskim to nie możesz wyjechać do innego kraju, że za to możesz być zwolniona dyscyplinarnie. No bo przecież l4 dostaje się ze względu na zły stan zdrowia, i skoro nie jesteś zdolna wykonywać swojej pracy to tym bardziej nie jest zdrowo podróżować po świecie :) A skoro będziesz rodzić tam to nie ma szans na ukrycie tego faktu przed pracowdawcą bo papiery dziecko będzie miało z Hiszp. Nie jestem tego pewna na 100 % ale tak mi się wydaje Dowiedz się dokładnie jak to jest w przepisach bo szkoda by było żebyś sobie narobiła problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie gratuluję wyników USG i wyników badań. ja jutro mam do zrobienie morfologie i biochemie a po jutrze mam upragniona wizyte u lekarza. zaraz jade na zapiekanki takie jak robili lw latach 90 taka mam na nie ochote. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż przechodzi ciażę :) Dzisiaj zapragnął ciast tortowych i jeździlismy po cukierniach w poszukiwaniu słodkości heheh. Teraz jestem napita, opchana i gorąco mi bo w BB są upały... Ale samopoczucie mam dobre, plamien nie ma, czego chciec więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda dla świętego spokoju zrób sobie toxo i cytomegalie. Mi lekarka kazała zrobić zanim zaczęliśmy się starać. Z cyto mam spokój ale toxo nie miałam i będę sobie Igm powtarzać. W końcu 3 kocięta zobowiązują :-D Odnośnie L4 to możesz wyjechać ale musisz podać pracodawcy adres gdzie będziesz przebywać, ponieważ rzeczywiście jeśli by chciał Cię skontrolować a by Cię nie zastał w domu mialabys problemy. Odnośnie porodu za granicą, będąc zatrudnionym w Polsce nie mam pojęcia. Ale na pewno jakieś extra ubezpieczenie by się przydało żeby koszty pokryć. Jeśli już się nie odezwę to znaczy że padlam z przejedzenia michą spaghetti :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam popoludniowo :) Chwaliłam się ostatnio na forum, że mdłości nie mam od 10 tyg..Dzisiaj zjadlam nieszczesna watrobke z kurczaka i pojechalam na spacer do Łazienek. A tam, przy Pałacu na Wodzie zebralo mi się na wymioty :( wycieczki szkolne, zagraniczni turyści, spacerujące rodziny i ja zwracajaca obiad :( Wciaz nie nadaje sie "do ludzi" Madzianetka, Super, mi lekarz powiedzial,ze wystarcza 3 badania na tokso w czasie calej ciazy. Jakos nie jestem przekonana, ze wystarcza gdy sie ma kontakt z kotami :/ Chyba go jeszcze pomęcze o skierowanie... Esska271, Wspierasz męza w " walce " z tymi ciastami? Jakie kupiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrrla333 , Mam to samo. Silne przeczucie,ze bedzie chlopak. Juz niedlugo sie przekonamy czy dobrze nam sie wydawalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany pączku. Dziękuję za odpowiedź. Wiem że w czasie zwolnienia nie mogę podróżować. jednak nie wiem jak to zrobić żeby przedostać się do hiszpanii, bo przecież nie pojade na tydzień przed porodem. Pracodawca później juz może wiedzeć, ale nie chciłabym go informowac o moim wyjeździe jak już oddam swoje obowiązki powiedzmy w 7-ym miesiącu.... Zresztą tyle zdążyłam się zorientować, ze fakt urodzenia dziecka za granicą nie zwalnia z zasiłku macierzyńskiego w Polsce. "Dziecko urodzone za granicą Jeżeli dziecko urodziło się podczas pobytu za granicą, wówczas dowodem wymaganym do wypłaty zasiłku macierzyńskiego są przetłumaczone na język polski: zaświadczenie zagranicznego zakładu leczniczego lub zagranicznego lekarza stwierdzające przewidywaną datę porodu - za okres przed porodem albo skrócony odpis aktu urodzenia dziecka - za okres po porodzie. Wymogu przetłumaczenia zaświadczenia na język polski nie stosuje się do zaświadczeń wystawionych na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej, w języku urzędowym tych państw. Zaświadczenie wystawione za granicą powinno być wystawione na blankiecie z nadrukiem określającym nazwę zakładu leczniczego lub imię i nazwisko lekarza, opatrzone datą wystawienia i podpisem. Dodatkowo ubezpieczona składa oświadczenie o urodzeniu pierwszego lub kolejnego dziecka, a jeżeli zasiłek ma być wypłacany przez ZUS - zaświadczenie pracodawcy o okresie udzielonego urlopu macierzyńskiego " .... tylko to mi nie wyjaśnia nic, jak mogę znależć się "legalnie w Hiszpanii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperku jakoś przeoczyłam twoją wypowiedź. Czyli w takiej sytuacji pracodawca dowiedziałby się, ze wyjechałam i moze by szukał sobie na mnie już zastępstwo, a nie wieadomo ile tam bedziemy mieszkać.... Poza tym, lekarz nie da mi zwolnienia do porodu... chyba ze takowe zwolnienie moze mi przedłużyć lekarz zagraniczny....strasznie to nie na moją głowę :P nie wiem jak to rozgryżć, żeby nie zrobic sobie ała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle kupiliśmy drożdżowe z rabarbarem, sernik wiedeński, pączki serowe i ciastka z galaretką :) Ja wcinam pączki, a maż całą resztę hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od sniadania dzis nic nie jadlam ;/ masakra ale nie umialam patrzec na jedzenie. nie zebym miala odruch wymiotny ale popostu zero apetytu. jadłowstret ;. grr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i żyje mimo michy spaghetti :-P ale co to za życie na nocce w pracy :-( Magda to ja już nie wiem, strasznie skomplikowany ten Twój plan wyjazdu ;-) na pewno jednak musisz mieć zapewnioną opiekę lekarską.. Ulala sernik, pączki.. Chyba po drodze do domu muszę gdzieś wstąpić :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Czy macie takie uczucie rozpychania i ucisku w macicy? To nawet nie jest ból, ale czuję to tak, jakby się wszystko rozszerzało. Nie powiem, za przyjemne to to nie jest. Wstałam, zrobiłam chłopcom śniadanko, bo zaraz wybierają się do szkoły, a ja chyba wrócę do łóżeczka. Nie wyspałam się dzisiaj, bo u nas strasznie wiało w nocy. A na zmianę pogody reaguję właśnie bezsennością niestety:( Wczoraj dostałam od koleżanki 3 reklamówki pięknych ciuszków 0-3 miesiące dla chłopca i dla dziewczynki!:) Są piękne, wyprane, wyprasowane i wyglądają jak nowe:) Nie powiem, zaskoczyła mnie:) Buziaki, odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki-ja przez kilka dni byłam wyłączona, bo nie działał mi internet, a Wy już tyle nasmarowałyście!pozdrawiam gorąco-za tydzień wizyta u gin-jakoś się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek nie mam takiego uczucia za to bardzo wypchało mi górę brzucha, wygladam jak w piątym miesiącu. Ogólnie ostatnie pare dni było naprawde przyjemnych, gdyby nie brzuch czułabym sie całkiem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję karrrla333........24............Opole................13.. . ......01.12.2011 Czarna56565.....25..........Brzesko...............13..... ....01.12.2011 madzianietka.....27..........Dolny Śląsk............13.........01.12.2011 domi1906..........27...........Jaworzno............13.... .....02.12.2011 Mzelle83...........27..........Warszawa............13.... ......03.12.2011 Esska271..........36.........Bielsko-Biała..........13.. ........03.12.2011 Starbuck80.......31.........Warszawa.............13...... ....04.12.2011 MLLO..............29..........Kielce.................12 ..........05.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko.............13...........05.12. 2011 nadziewany p.....29..........o/ Bielska.......... 13...........07.12.2011 Dree................27.........Poznań...............10.. .........07.12.2011 barbera............29........Leszno................12.. .........08.12.2011 tosieńka87.......24..........Katowice..............9... ........08.12.2011 maaartttika.....24.........Białystok..............12.... ........09.12.2011 Soniówka89......22..........Mysłowice............12.... .......10.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............12. .........11.12.2011 Niunia855.........26........Tarnów.................11... . ......12.12.2011 Asia1983.........27......zachodniopomorskie......11. ........13.12.2011 kitka27............ 27 ........ Poznań ..............11 ......... 16.12.2011 Gosiek_76..........35........Katowice.............11..... . ... 17.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice............11.... ......17.12.2011 Edith78............33.......o/Warszawy...........10...... .....18.12.2011 Julita84...........26..........Łódź.................. 9............19.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn................10... . ......19.12.2011 Figazmakiem84.......26......Olsztyn..............10...... .....19.12.2011 Majkowa............30.........Gliwice................9... .......21.12.2011 MISIA ANULA......27..........Kraków..............11..........23 .12.2011 Mama Oliwki.......26..........Płock.................8.......... 23.12.2011 Ganesh............24........o/lublina...............8.. .........24.12.2011 Myszka281.........24.........FR.....................10.. ........24.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce..................9.... ......26.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle.....10..... ....28.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz...................9. .........28.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin...............5..... ......29.12.2011 marchewka81.....29..........Warszawa............9........ ...30.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź...................9 ...........31.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po tak dlugiej przerwi:) U mnie jest wszystko super... oprocz jednego;/ musimy przeprowadzic sie na jakis czas spowrotem do tesciow :( ;( ;/ KOSZMAR.... na szczescie to tylko kwestia 2 miesiecy gora 3 ... :) Nic mnie nie boli, wizyte mam juz za 6 dni:) w Dzien Dziecka:) :) Juz mnie rozrywa i nie potrafie sie doczekac ;p Tyle napisalyscie bo az okolo 40 str i nie chce mi sie tego czytac... mam nadzieje ze dalej jestesmy wszystkie i nikogo nie brakuje a wrecz przeciwnie mamy nowe nicki ;p :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak by ktoras interesowalo to mam bardzo fajne 3 ksiazki elektroniczne o tyt. " KAZDE DZIECKO MOZE NAUCZYC SIE SPAC " " USNIJ WRESCIE " i.... "JEZYK NIEMOWLAT " gdyby ktos chcial to moge wyslac na maila :P:P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wiara nadzieja dobrze ze jestes:* tez bym chciala dostac ciuszki dzieciece :P powiem wam ze jestem wykoczona przed wczoraj nie odwiedzilam muszli klozetowej a wczoraj znow i teraz po sniadaniu juz mi wszytsko idzie do gory:( kiedy to sie skonczy?? lekarzowi sie nie przyznalam . pije duzo zmuszam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrlo dobrze ze pijesz... teraz w takie upaly to podstawa... zreszta ogladalam program o kobietach w ciazy i mowili ze teraz kobiety przesadzaja z jedzeniam bo maja wbite w glowe ze musza jesc za dwoje a tak naprawde maja jesc DLA dwoch a nie ZA.... I ze w oswiecimiu tez rodzily sie zdrowe dzieci a kobiety nie jadly prawie nic... ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×