Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

A tu dla porównania wymiary gondoli: Teutonia Mistral S -74x37x20 lub 74x38x21 MaxiCosi Mura4 -79x32 Mutsy 4 Rider -74x33x18 Implast Bolder - 86x43x22 Bebecar Vector AT - 76x37 lub 80x37 Emmaljunga (nie zapisałam, jaki model, nie chce mi się szukać, ale może wszystkie mają tę samą?) - 75x33x19 X-lander XA - 79x37x21 To też na szybko, więc wybaczcie ewentualne błędy. Ten trzeci wymiar to wysokość, nie wszędzie była podana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z wózkami to taki w sumie problem... Nam na zimę przydałby się wózek z ciepłą gondolka i kółkami, co dadzą radę po śniegu...Spacerówka w sumie też powinna być duża, bo jak dzieciaki będą mieć rok to będzie znowu zima i będziemy je cieplej ubierać....Najlepiej, żeby jeszcze lekki był, zwrotny, ale zarazem stabilny i bezpieczny dla dziecka. No i jeszcze, żeby nam estetycznie odpowiadał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No między 27 a 35 cm jest aż 8 cm różnicy i to już jest konkretna różnica. Ja miałam raczej na myśli różnice 31 a 32 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wydawly mi się że te gondole x-landera są malutkie jak staly przy innych wózkach :) Może to był jakis inny model. Ja glukozę będę miala jednak dopiero za 3 tygodnie... Teraz walcze z ciśnieniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydawało, że X-lander ma małą gondolę...a jednak nie taką małą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się rozglądam za takimi w okolicy właśnie 35 cm :) A te które mi się n a samym początku podobały mialy w okolicach wlasnie 27/28/29. Trzeba wziąć pod uwagę fakt że dziecko będziemy wozić taką spacerowką ponad 2 lata róznie ubrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba, ze ktoś planuje wcześniej wymienić na lżejszy wózek, ale ja raczej nie bede mieć takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu dla porównania wymiary gondoli: Teutonia Mistral S -74x37x20 lub 74x38x21 MaxiCosi Mura4 -79x32 Mutsy 4 Rider -74x33x18 Implast Bolder - 86x43x22 Bebecar Vector AT - 76x37 lub 80x37 Emmaljunga (nie zapisałam, jaki model, nie chce mi się szukać, ale może wszystkie mają tę samą?) - 75x33x19 X-lander XA - 79x37x21 Tako Jumper X - 75x35 Jedo Fyn 4DS - 80x35x20 To też na szybko, więc wybaczcie ewentualne błędy. Ten trzeci wymiar to wysokość, nie wszędzie była podana. Ja tu brałam tylko pod uwagę wózki z dużymi kołami z tyłu i mniejszymi skrętnymi z przodu, ale chyba to nie ma znaczenia, bo chyba na różnych stelażach montują te same gondole/spacerówki. Dziewczyny, ja nie wiem, jak producent, czy też sklep podaje te dane, na ile one są prawdziwe... Czasem mogą być błędy, albo różny sposób pomiaru, nie każdy pisze, czy to wymiary zew. czy wew. Najlepiej samemu dokładnie sprawdzić. Chociaż w sklepach i na zdjęciach bez linijki możemy paść ofiarą złudzenia optycznego, zależy od kształtu, koloru itp. Zauważcie też, że niektóre gondole np. mają kształt bardziej owalny, inne bardziej zbliżony do prostokąta, a wszystkie pewnie są mierzone w najszerszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z innej beczki... co planujecie po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego i dodatkowego? Wracacie do pracy? Dzidziuś w żłobku? Z babcią? Ja mam zamiar wykorzystać od razu urlop za 2011 i 2012 czyli jakieś 50 dni (tak do poły sierpnia mi wychodzi), później chwilę posiedzieć jeszcze na zwolnieniu i opiece :) a następnie na pół roku na wychowawczy, a później babcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja planuję wykorzystać wszelkie urlopy i do końca roku posiedzieć z małą , a później babcie , oczywiście zobaczymy co czas pokaże :) wysłałam kilka zdjęć mojego wózka niestety bez spacerówki bo jest schowana na lepsze czasy :) i mała perełka znaleziona w lumpku czyt. pajac tygrysek na roczniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała być w domu z dzieckiem co najmniej 2, 3 lata, ale nie wiem, jak to do końca będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chociaż długo czekałam na małą to po pierwsze chyba nie wysiedziałabym tyle w domu bo teraz to już jest jakiś kosmos , a po drugie wiadomo jak jest na rynku pracy im dłużej cię nie ma tym mniejsze szanse na coś konkretnego :( chociaż wiem , że będą na mnie czekać w firmie , ale takie czasy, że nie wiadomo czy firma będzie jak będę wracać do pracy i trzeba brać wszystko pod uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Millea a rzeczywiście jest zadbany i fajnie, że gondolka jest ocieplana , a seria robiona na rynek angielski bo niby z tamtąd jest sprowadzany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do glukozy to warto to badanie zrobić wg wszystkich zasad: nie wolno nic jeść i pić przez 2 godziny nie wolno spacerować, żadnego wysiłku, ja przeszłam z lab 10 metrów do auta a z auta jakieś 5 metrów na kanapę. cytryny nie dodawałam bo bałam się zafałszowania wyniku smak był okropny, nawet nie przy samym piciu ale potem, czułam ten cukier w gardle i niczym nie można było go wypłukać, jakby ktoś wsypał pół cukiernicy do wody fuj, ale naprawdę da się przeżyć. Potem przez pół dnia lizałam cytrynę i jakdłem same kwaśne na samą myśl o słodkim mnie wzdrygało. Lepiej mieć rzetelny wynik badania niż jakieś niewykryte cukrzyce czy nietolerancję glukozy i dowiedzieć się o tym za późno. Wczoraj byłam u gina zrobił b dokładne usg, posprawdzał wszystko, badanie trwało dłużej i było dokładniejsze niż badania prenatalne które u niego robiłam. Powiedział że jak na razie nie widzi żadnych p[powikłań wywołanych cukrzycą, ale powiedział też że cukrzyca największe spustoszenia sieje po 30 tyg i dlatego badanie glukozy jest wykonywane teraz i jest bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pączku masz rację i oby tak dalej ta cukrzyca Twojemu maluszkowi nie przeszkadzała :) Mam trochę dziwne pytanie po co te pieluchy flanelowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i przyszła paczka z rajrodzica Te pieluszki po 1,70 zł są trochę cienkie ale wsumie to tego się będzie zużywało na tony więc na pewno się przydadzą , ale mam zamiar dokupić jeszcze tych grubszych kupiłam też rożek bo cena mnie skusiła, jest trochę cieńszy, nie taki puchaty jak te które widziałam w sklepach ale jako 2 dodatkowy jest ok. No i jest dużo dużo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany pączek, byłaś w Escu? Rozmawiałaś coś z lekarzem na temat porodu i tej cukrzycy? Czy to za wcześnie? Barbera, ja tez od kilku dni się zastanawiam, czym się różni flanelowa pieluszka od tetrowej, a muślinowa??? Tzn , czy się różni, to niby wiem, ale wiadomo, o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynam zajęcia w szkole rodzenia, więc mam nadzieję, że wiele pożytecznych rzeczy tam się dowiem:) Może będzie porównywanie pieluch:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w sumie są też takie z ceratką od spodu i się zastanawiałam czy tego nie kupić właśnie na przewijak, tu mi znowu koleżanka mówi, że się śligają i lepiej na gumce z frotki i bądź tu mądry , ale kilka zwykłych i tak chyba kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka wczoraj rozmawiałam z lekarzem na temat porodu powiedział że eskulap odpada jedyny szpital w jakim mogę rodzić to pod Szyndzielnią, w innych tylko za zgodą ordynatora ale tylko tamten szpital ma odpowiednie zaplecze na taki poród z cukrzycą. Trochę to wszystko tak na mnie spadło bo miałam wszyściutko zaplanowane a tu doopa. A wiesz może jak nazywa się ordynator oddziału pod szyndzielnią, albo nazwisko jakiegoś lekarza który tam pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany pączek, podaj swój adres mailowy, albo gg, albo jakiś inny namiar, to Ci napiszę takie rzeczy, nie chcę pisać nazwisk na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przewijaki można kupić prześcieradełka z gumką... widziałam na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim napisałyście o zakupach w rajrodzica.pl sama się skusiłam a teraz mam problemy. Wczoraj otrzymałam stamtąd paczkę ale nie z moim zamówieniem i jak to bywa w takich sytuacjach się zaczyna... skontaktować się z nimi nie sposób. Numer który jest na stronie jest wyłączony na maila też nie odpowiadali. Dopiero pod wieczór ktoś raczył się skontaktować i nie mógł pojąć że mogło dojść do takiej pomyłki. Ktoś zamówił kolorowe pieluszki tetrowe i faktyczne cieniuteńkie strasznie, ja wybrałam te podwójnie tkane mam nadzieję że będą lepsze. Zastanawiałyście się do czego flanelowe pieluszki ... u nas w szpitalu np wykorzystywane są do owijania nóżek dziecka w rożku lub jako ręczniczek, a latem do okrycia. Moja bratanica bez pieluszki flanelowej przy buzi nie chciała zasypiać. Więc wszystkiego po trochu potrzeba przy dzidziaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziewany pączku z pewnością masz rację i dlatego powtórzę badanie zgodnie ze wszystkimi wymogami :) Dobrze, że nie jest drogie ;) tylko trochę niesympatyczne :) Ja od jutra zaczynam zajęcia w szkole rodzenia :) Jestem bardzo ciekawa i podekscytowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×