Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Dree, już miałam właśnie pytać, co u Ciebie, bo cisza była. Szkoda że się tak meczysz, biedulko. Na szczęście to już 3 trymestr. Mnie tak wymęczył pierwszy trymestr, a nawet miesiąc więcej. Co prawda powód, inny, ale, przez ponad 2 m-ce nigdzie, dosłownie nigdzie poza lekarzem nie wychodziłam, bo non stop mnie mdliło, wymiotowałam (tak, że czasem myślałam, że się udławię własnymi wymiotami), po paru metrach ledwo żyłam, serce waliło jak oszalałe, a czasem nie miałam siły zajść do łazienki. Trzymaj się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Przynajmniej będziemy miały kolorowe wspomnienia z tego okresu. Jest o co walczyć i przynajmniej każdy przeżyty dzień docenia się podwójnie :) Co powiecie na imię Laura? Bo coraz silniej się do niego przekonuję. Jakie macie odczucia? Poradźcie mi. Mam problem z imieniem, bo nie chcę przesadzić ani w stronę Sandry, Samanty ani w kierunku Basi, Zosi... :) Nie chcę też dawać popularnego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Czy wasze maluchy też tak szaleją w brzuchu? Moja tak kopie, że cały brzuch mi podskakuje, faluje. Ostatnio chyba nawet łokieć małej się uwidocznił, jak się obracała :) Mój M. codziennie się bawi z małą i aż piszczymy, jak widzimy, jak ona reaguje. Co robimy? Mój M. puka dwa razy w to samo miejsce (obok dziecka) i na koniec lekko wciska w to miejsce palec a mała ewidentnie wymierza tam cios :D Za każdym razem. Nawet jak trzeba się obraca... chwila ciszy i BUUUUM. A żebyście widziały jak mój M. pokwikuje z radości :D Swoją drogą facet wg badań zaczyna wczuwać się w ojcostwo pełną gębą jak zaczyna mówić do dziecka wyższym tonem głosu. Mój jak już mówiłam "pokwikuje" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dree czyli to była ta bakteria którą u Ciebie zlecono, tak? Zapytam mojego gina czy nie zrobić takich badań!!! Moja też szaleje w brzuchu - bardzo się z tego cieszę choć czasem jestem już zmęczona lekko - takie boksy z zaskoczenia są najgorsze :) też mi brzuch skacze jak szalony - aktualnie śpi, ale dzisiaj był szał ciał cały dzień. My też się bawimy i faktycznie ona reaguje, ale szybko się nudzi jakoś tak i nie chce się już później bawić. Woli też muzykę rockową od kołysanek w wykonaniu Anny Marii Jopek ;) Ogólnie jest super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kupowałyście już materace do łóżeczek? jakie polecacie? takie i z kokosem i z gorczycą są ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
A moja się nie nudzi szybko. Może tak nawet godzinę. A co do muzyki - woli TVN24 :D Zbieram sie na USG. Dam znać, co u malej jak wroce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki? ktoś jeszcze zakupił już wózek? nie chcę zaczynać tego męczącego tematu - tylko jeśli któraś kupiła to niech napisze jaki - będę bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia- biorę clexane raz dziennie, no-spę 2*2 chyba,ze bardziej mi twardnieje brzuch i atakuje mnie kolka to 3*2 lub nawet 4*2 do tego scopolan i magnez 2*2 iiwitaminy oraz żuravit- powiedział mi,że wraz ze wzrostem macicy łożysko powinno się podnosić na razie podniosło się o 5mm, a jak dalej i co z tym cukrem zobaczymy we \wtorek, a ty coś bierzesz? olcik-to super, trzymajcie się:) dree-czemu już sterydy będą ci podawać? daj znać m, co po usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dree dziś odwiedziłam kolezankę i jej 5-cio miesięczną Laurę :) my tez jeszcze mamy z imieniem problem - od jakiegos czasu dwa typy: Marta lub Olga, ale jeszcze bez przekonania za tydzien we wtorek mam usg (28-32 tc) pomierzą Mała, ciekawe ile wazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Maleństwo waży 1100g :D i na USG słodko ssała rączkę. Pozycja dziecka główkowa, płyn owodniowy powyżej 8,5, łóżysko ok, szyjka bez zmian. Czyli wszystko jak na razie ok. Dostałam receptę na weekendowe sterydy. A miałam mieć je podane już w 24tc, bo szyjka jest mega krótka, ale gin powiedział, że najlepiej będzie, jak wytrzymamy z nimi do 28tc, bo wtedy są najskuteczniejsze. Ja już w każdej chwili mogę urodzić, jak tylko szyjka focha złapie jest duża szansa, że nie zdążą mnie dowieźć do szpitala na podtrzymanie, tylko od razu na porodówkę trafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28...... .C. ....28.11.2011 madzianietka.....27.......DolnyŚląsk.............18.... ..........01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............28.....CH......01.12. 2011 Szun.................25........Płock................28.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... ..........02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............27.....D..... ..02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa..........27.....D. .......03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22......D.. . ...04.12.2011 MLLO................29.......Kielce................18.... ...........05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............27..... CH......05.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........27.....C H.......06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............24.... ..D........07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............28...... D........07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.... ............07.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............26..... ...D.......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..............23.......D.......10 .12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22...... D.......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21.... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..26....D.. ....12.12.2011 madziulinka........27.......uk.....................23.... ...........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... ..........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11...... .........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.......25......CH. .....18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. .18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20..... D.........18.12.2011 Ciężarówka 29....29.....KIELCE.................20....D.........18.12.2 011 Julita84............26.......Łódź...................12 ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24.....CH. ......19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........26..... ..........19.12.2011 Millea...............34........Łódź..................2 2....D.........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................23....D. . .....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..23....CH... ...27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ....28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................24... .CH.......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............21.....D ........28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17....... ........29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ...29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaktualizowałam się :) Witajcie dziewczyny! Dawno się nie udzielałam, ale czytam regularnie jak mam czas. Po wakacjach wróciłam do pracy i nie mam go zbyt wiele. Wiem już kogo noszę pod sercem - będzie drugi chłopczyk. Jak to określił lekarz - "dwie kulki i armatka" :) Moje marzenia o córci odeszły w siną dal... Ale co tam, najważniejsze żeby był zdrowy. A z tym mogą być kłopoty, bo po powtórnym badaniu na toxo znowu igm dodatnie. Niby miałąm badanie na awidność przeciwciał i wyszła wysoka, ale niepokój pozostaje. Na dodatek moja mama jest ciężko chora... Szkoda słów. Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki za te, które mają jakieś kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny popatrzcie jak ciąza jest pięknym ale i można powiedzieć strasznym stanem. Z jednej strony cudowne ruchy dziecka powodujące dziwny przypły łez do oka ;), widoki maluszków na usg i zabawy z rosnącym brzuszkiem, zakupy malutkich ciuszków i wiele innych... Z drugiej strony ciągły strach żeby było wszystko ok, trudne początki by ciążę utrzymać, z kazdym miesiącem coraz więcej dziwnych zachowań naszego organizmu, z których wiele pojawia się tylko w ciązy i znika z porodem jak ręką odjął. Czytając Wasze dolegliwości czasem jestem przerażona jak ogromnym wysiłkiem dla organizmu kobiety jest ten stan...ale za to jaka nagroda nas czeka na końcu :D :D Tak jakoś mnie wzięło na przemyślenia...a wiem jedno...faceci by nie dali rady :P :P Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
A ja myślę, że by dali, jakby musieli :) Każdy jak musi, to potrafi :) Takie podejście mi przez całe dzieciństwo wpajała mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith, my bierzemy 2x1 lutke, od pon mamy brac 1x1...co mnie dziwi i korci , by zostac 2x1...tylko skąd wezmę lutke:) i nospe doraznie, ale nie czesto w sumie...tylko u Ciebie ono jest juz nisko, u mnie 2,38 nad (stan z 24 ttyg) napisz co Ci powiedzieli z tym cukrem my idziemy sie myc i spadamy...mam nadzieje,ze jutro nas puszcza ...choc mam tez nadzieje,ze porobia mi badania , bo teraz nie dostałam przykazu robienia morfo i moczu, jonogramu...moze tam zrobi mi usg, bo tam moja ma lepszy sprzet niz u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki :) dree trzymaj się ciepło na sterydach :) Filipek waży już 1 kg ! Ale ten czas leci. Leczymy bakterię antybiotykiem, dalej bierzemy luteinkę i żelazo. Wczoraj byliśmy w wielkim sklepie z wózkami i decyzja zapadła, Maxi cosi mura 4. Rewelacyjny jak dla mnie, masywny, a nie ciężki i jaki zwrotny i stabilny, jestem zachwycona.:) Kupiłam też pozytywkę i puszczam maluskowi do brzuszka jak leżę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowe kupujecie te wózki Maxi Cosi dziewczynki? Mi też się podoba, choć bardziej podoba mi się Implast Bolder - ale on jest wielki - muszę zmierzyć bagażnik w samochodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun - jak kupię wózek, rozłożę w domu i dojdę w związku z tym do jakiś wniosków (oby nie takich "o nie, źle wybrałam", haha), to dam znać:) Co do materacyka, zamierzam kupić jakiś naprawdę porządny, bo dziecko będzie wiele godzin poświęcać na sen. Ja się skłaniam ku materacykowi z czegoś w stylu pianki termoelastycznej. Nietoperek - Twoje przemyślenia odnośnie ciąży są bardzo trafne. Tosieńka - gratuluję decyzji, że w końcu podjęta:) Mnie ten wózek też się podoba bardzo, ale na razie mam inny typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia dam znać po wizycie! joasmo-ja mam tak samo z tokso i lekarz od chorób odzwierzęcych powiedział,że jeśli awidność wysoka to nie ma wpływu na dzidziulka i tego się trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ciazowy.pl/artykul,jak-wybrac-dobry-materac-dla-dziecka,1079,1.html tu artykuł o materacykach - jednak tu też jest pole do zastanowienia się, a myślałam że chociaż ten temat będzie prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, temat materacyków też nie jest prosty, ale ja już wiele tygodni temu wybrałam i chociaż z tym mam względny spokój, no chyba, że ktoś ewidentnie mnie przekona, że mój wybór jest zły. Jeszcze nie zamówiłam. Boję się wstawić linka, że mnie zjecie za ceny:) Możecie wpisać w google "materacyk bryza", powinien się pojawić producent. Tam jest wiele modeli, w różnych cenach. Ja się boję, że nasze dziecko będzie alergikiem i chciałabym zrobić wszystko, żeby ograniczyć ryzyko rozwoju alergii, wiadomo, co ma być, to będzie, ale np. może dobrze wentylowany materacyk zabezpieczy go przed wysypkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzkaa a Ty skłaniasz się do emmaljunga prawda? jaki typ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperku, Starbuck jak tam wasze przygotowania??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, widzę że nie tylko mnie dopadają problemy zdrowotne, ale nie ma co damy radę, już coraz bliżej do porodu :) A dziewczynom które ciągle kombinują nad wózkiem to szczerze współczuje, dobrze że mój stoi w pokoju i mam to już z głowy. Ale mam pytanie co do niani elektrycznej czy już coś wybrałyście dajcie jakiegoś linka albo opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja wczoraj kupiłam pierwszą koszule do karmienia...tzn komplet za 109zł :/ koszulkę + spodnie + szlafrok ale nie mogłam wybrac bo nieznosze długich koszul, zawsze śpię w krótkiej koszulce i bez spodni...nie lubie jak mi się coś między nogami pląta :P no i nie wiedziałam który sposób rozpięcia wybrać...;) Odnośnie materaca my kupimy kokos-gryka, ok 80zł. Mamy sklep w którym nasz znajomy załatwi nam rabacik, więc na razie jestem na etapie porównywania cen w normalnych sklepach i na internecie żeby wiedziec co nam sie tam opłaca kupić. A zakupy chyba się przesuną bo w tym miesiącu krucho z kasą...:( Wózek dalej wielka niewiadoma ;) w przyszłym tygodniu mój G ma urlop wiec wybieramy sie do bielskich sklepów na testy organoleptyczne :) Brzuch jak tylko wyjde z domu twardnieje mi, póki siedze w domu jest ok :/ chyba zaczne rzeczywiscie tą luteine brać ale mam tą pod język a ona jest fuuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, a gdzie to kupiłaś? To ma być zestaw do szpitala, czy po prostu do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×