Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Nietoperek, ja też myślałam, że czuję pod ręką głowę dziecka, a to była dupka, bo Maleństwo się już odwróciło tak, jak trzeba. Z tego, co położna mówiła, to dzieci czasem się odwracają zaraz przed porodem, ktoś np. przychodzi na cesarkę, robią usg, a tu dziecko jest głową w dół, bo ponoć jak nie jest głową w dół, to nie ma szans, aby ktoś się zgodził poprowadzić taki poród naturalnie, jak ona to nazwała "nikt takiego dziecka nie puści dołem". Co do oczu: i położna i ginekolożka mówiły, że jest bardzo mało okulistycznych wskazań do cesarki i sami okuliści, którzy czasem mają dla nich jakieś wykłady, mówią ponoć, że przeciwwskazań okulistycznych do porodu sn jest bardzo mało, choć oczywiście jeśli ktoś ma papier, to w szpitalu tego ponoć nie podważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa ale jeśli to co u samiusieńkiej górze czuje byłoby dupką to gdzie skubany miałby nóżki.. :P Czasem sobie próbuje wyobrazić jak mój maluch się układa, czym mnie teraz bije i mnie śmiech bierze jak on tam musi kombinować mając tak mało miejsca :D :D Co do oczu ja nie zakładam cesarki od razu ale pójde do 2 lekarzy żeby się upewnić, nie chce po prostu ryzykować czymś tak ważnym jak wzrok..i tak już prawie ślepa jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIETOPERKU ja też mam wizytę 04.10 :) na 14.15 i też jestem strasznie ciekawa w którą stronę dzidzia leży, bo na ostatniej wizycie miała dupeczkę na dole. Według moich odczuć odwróciła się, ale ciekawe czy lekarz to potwierdzi :) Mam nadzieję, że tak bo chciałabym rodzić naturalnie, ale jak nie to nie :) NIETOPERKU jak tam zakupy i przygotowania? Ja już sporo rzeczy mam i chyba ubranek już nie kupuję - mam już sporo tych wszystkich śpioszków, body, pajacyków. Najwyżej jakąś ładną sukieneczkę jak wyczaję to kupię :) Do spania dla małej też już chyba wszystko. Do higieny tylko brakuje rzeczy i dla mnie do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wróciliśmy z wakacji, było cudnie :D dziś już wróciłam z badań, bo jutro wizyta u lekarza Muszę nadrobić zaległości forumowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun ja za zakupy zabieram się jak już będę na L4 no i przede wszystkim po wyplacie czyli koło 10 :-P Kasa odłożona na wyprawke poszła na naprawę auta :-( Po krótkim rachunku sumienia nie mam wózka, fotelika, przewijaka, materaca, pościeli, niani z czujka ruchu, jakiś maści, kosmetyków i duperelek z stylu nozyczek dla dzidziaka. A dla mnie koszule, stanik, podkłady, takie rzeczy do szpitala. Reszta myślę że jest, nawet pieluchy już mam po paczce z 3 rodzaje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja witam po kilku dniowej przerwie spędzonej w łóżku:/ jak przeszło mi trochę swędzenie - choć nie do końca to się zapalenie pęcherza przyczepiło jakiś koszmar wczoraj to mnie tak nerki bolały że myślałam że oszaleje do wc to najchętniej przywiązałabym się żeby z niego nie schodzić bo co chwilka biegam z powrotem z kilkoma kroplami moczu i z łzami w oczach z bólu dziś byłam już u lekarza biorę 3 razy dziennie urosept po 2 tabletki i dostałam monural mam nadzieję że pomoże bo dłużnej nie wytrzymam podobno działa błyskawicznie rano się przekonam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno co dobre to mi przeziębienie przeszło jakby co to polecam syrop PRENALEN dla kobiet w ciąży właśnie na przeziębienia ale mi po nim nawet kaszel przeszedł niby nic szczególnego bo sok z malin i czarnej porzeczki + wyciąg z czosnku wzbogacone wit C ale jak dla mnie bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam do was pytanie może głupie dlatego się lekarza ani położnej nie zapytam :P a tak z czystej ciekawości mnie to interesuje bo mi do końca października na bank skończą się rubryki w karcie ciąży co wtedy dadzą mi drugą??? bo ani nikt z rodziny ani znajomych nie miał takiej sytuacji aż się niektórzy dziwią ile tych wizyt mam wpisanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... Wszystko - dosłownie wszystko kupione :D Od wózka (czekać mamy ok 3 tyg.) po łóżeczko, smoczki i kosmetyki :D:D:D Kamień z serca :D:D:D Ten stan spokoju jest cudowny :D Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajsza życzę dużo zdrówka i cierpliwości - z pęcherzem miałam bardzo duże problemy przed ciążą i znam ten neurotyczny stan. Tym bardziej teraz Cię to dopadło.. Bardzo ale to bardzo Ci współczuję. A jeśli chodzi o kartę to pewnie dadzą Ci drugą. tosieńka witamy z powrotem :D Przegapiłam coś, barbera gdzie się podziewasz ??? :D Julitka ja właśnie zaopatrzyłam się w termometr. Nawet nam Pani w sklepie odradziła ten pistoletowy choć był droższy o jakieś 40 zł. Nie pamiętam nazwy tego co mamy bo zawieźliśmy go już na nowe mieszkanie ale to jest ten do czółka i ucha dotykowy - ok 105zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówka :D ale Ci fajnie, ja dopiero mam ciuszki dla Małego, ale od przyszłego tygodnia zaczynamy wieeelkie zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do wa pytanko : czy opryszczka na ustach moze byc niebezpieczna dla dziecka?dzis rano mi sie zrobila i odruchowo posmarowalam vratizolinem a teraz czytam na forum styczniowek 2012 r. ze opryszczka jest niebezpieczna dla dziecka i ze nie wolno smarowac takimi masciami tylko oklady z czosnku lub asc cynkowa. co wy na to czy to prawda bo sie przerazilam??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja na opryszczkę mogę stosować zovirax a nawet łykać heviran ale stosuję tylko zovirax. w ciąży wszystko jest szkodliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co najlepiej stosowac??? tzn ze nie mam sie martwic bo jak to przecztalam to bardzo sie wystraszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej nie mieć opryszczki:P ale się nie da:) wiem coś o tym. spokojnie możesz zastosować zovirax - najlepszy na zimno. ja mam dość często opryszczkę na ustach i bez żadnego stresu stosuję zovirax bo lekarz mi kazał nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opryszczką o tyle jest niebezpiecznie że trzeba uważać żeby nie przenieść jej przypadkiem ręką na dół, bo wtedy już jest bardzo groźnie dla dziecka. Ja zawsze stosuję amol, na początku ciąży też miałam i amol wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówko gratuluję!!! Chciałabym być już na tym etapie co Ty... Mam nadzieję, że niedługo to nastąpi ;) Nietoperku ja też mam wypłatę 10 i tedy wyruszę na kompletowanie reszty. Też nie mam niani z monitorem i takich drobiazgów różnych.. Mam nadzieję, że się wyrobię z kasą... bo samochód też niedawno naprawialiśmy - uszczelka pod głowicą - koszt 1270 zł... A tu eko-groszek na zimę trzeba jeszcze kupić :D Jakoś to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebralam wyniki. Cukier ładny, mogę dalej czekoladę wcinac :-P Na czczo 88 (norma 70-100) a po godzinie 115... Mocz też ładny, brak białka, nieliczne bakterie. Gorzej z morfologia, o ile hemoglobina się trzyma 11,8 (norma 12-16), to martwią mnie leukocyty i granulocyty. Wiem że w ciąży są podwyższone ale u mnie sporo wzrosły od ostatniego badania 03.09. Leukocyty teraz 15,2, poprz. 12,1 (norma 4-10) Leukocyty teraz 12,3, poprz. 9,8 (norma do 7,7). Najprędzej myslalabym że pęcherz ale tutaj jest ok :-/ chyba trza zadzwonić do lekarki bo wizyta dopiero we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak się wchodzi na tego maila i czy któraś może mi go podać bo też chciałabym zobaczyc na czym ten masaż polega i wypróbować:) ??? Opryszczke od wczoraj mega sie powiększyła smaruje vratizolinem czytałam, że w sumie można - spanikowałam (zreszta jak z wieloma informacjami z netu :D ) A mnie zakupowe "szaleństwo" już troszkę opuściło bo najpotrzebniejsze rzeczy mam dla małej (dla siebie nic :P ) ale u mnie w mieście zamyka się jeden świetnie wyposażony sklep dla zieci (likwidują go) i na przełomie listopaa/grunia będą wszystko wysprzedawać po kosztach WSZYSTKO :) jak juz pozamawiałam stamtad wile rzeczy bo po co przepłacać :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie panie wypisze wam liste rzeczy ktore zapisalam czesc juz oczywiscie mam ale jak o czyms zapomnialam to prosze o podopwiedz co jeszcze sie przyda dla dzidzi :) A wiec tak: lozeczko, wózek,nosidelko do samochodu,ciuszki ,rozek,kocyki,reczniki, cazki do paznokci, szczotka do wloskow, gruszka do noska,termometr zwylky i do wody,butelki ,smoczki ,podgrzewacz do mleka, kosmetyki,pieluszki tetrowe,wanienka, patyczki do uszu, pampersy, chusteczki nawilzane, proszek i plyn do prania dla dzidzi.... i co jeszcze...?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno gąbki do wanienki nie są wskazane bo ciężko je utrzymać w czystości, są siedliskiem bakterii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny :) Może możecie polecić jakiś termometr?Ten baby ono jest wszędzie, wydawać by się mogło, że jest całkiem niezły.. może ten wasz jest zwyczajnie zepsuty?... Przecież nawet taki tradycyjny za 12 zł z apteki jest dokładny..Żeby termometr za 100 pokazywał takie różne temp, jak dla mnie to jakaś porażka. Jak już wcześniej wspomniałam, w szpitalu na Żelaznej używają właśnie takich pistoletowych, nie wiem jakiej marki.. Jak pracowałam z maluszkami to używałam taki zwykły co mierzy temp w kilka sekund po włożeniu do pupci maluszka. Liczę na jakieś dobre rady od tych, które już mają termometry i wiedzą że warto takie kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malii, moja lista rzeczy, które już mam wygląda mniej więcej tak: Kosmetyki/ Higiena: Sudocrem Woda termalna Avene Mydełko w kostce Nivea Baby Puder łagodzący Nivea Baby Kojący Krem przeciw odparzeniom Nivea Baby Oliwka do pielęgnacji Nivea Baby Mleczko nawilżające Nivea Baby Żel do mycia głowy i ciała Mustela 4 śliniaczki Komplet do czesania Dzidzi- szczotka i grzebyk Termometr do kąpieli Szczotka do mycia butelek 2 szt i smoczków 3 paczki chusteczek nawilżanych pampers 10 sztuk pieluch tetrowych 3 paczki pieluch pampers New Born 2-5 kg (43szt x 3) Pieluszki wielorazowe krówka i tygrysek 5 pieluszek flanelowych 2 smoczki avent 0-3m Cążki Gruszka do noska (dokupię jeszcze fridę, wszystkie mamy zachwalają) Butelka różowa Nuk 0-6m 110ml Butelka 0-6m 300ml Zestaw butelek Avent 2 x260ml, 2 x125ml ze smoczkami, smoczek Podgrzewacz do butelek Wkładki laktacyjne Nakładki na piersi 3 ręczniczki z kapturkiem (żółty, niebieski, różowy) Patyczki do pępuszka Majtki wielorazowe x 5 Wkłady poporodowe do majtek Podkłady poporodowe 2 paczki Koszula porodowa, rozpinana Do spania i spacerków Wózek Łóżeczko 120 x60 Materacyk 120x60 Kołderka 135x100 Pościel 135x100 x 2 Podkładka pod prześcieradło Prześcieradło z gumką 120x60 x 2 2 grubsze kocyki (granatowy i czerwony) 2 cienkie kocyki (żółty i różowy) Śpiworek (62cm) Rożek Fotelik ssamochodowy Muszę kupić jeszcze laktator, 2 koszule do szpitala, adaptery do wózka, ochrzaniacze przecideszczowe do wózka i fotelika, mydełko dla mamy do szpitala biały jeleń i kilkanaście innych pierdółek ale na szczęście większość zakupów mam już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........28......CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ........01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............30.....CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................30.. ....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... ... ......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............29.....D...... .02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........30.....D. .......03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........29.....D... ... ..04.12.2011 MLLO................29.......Kielce................18.... ..........05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............30....C H.. .....05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb....28....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........28.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D........07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............29..... D........07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D.......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10.12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D .......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..28....D..... ..12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........28....CH. ... ..18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20.............18 .12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. ... ......18.12.2011 Ciężarówka 29....29.....KIELCE.................20....D.........18.12.20 11 Julita84............26........Łódź.................12 ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........26....CH.. .....19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........27......D........23.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce...........28....D.. ...+9kg....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..27..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ ......28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz.................27... ..C H......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............27....D. .......28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ....29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... ..........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spora ta lista :) ja na końcowe zakupy wybieram się dopiero w drugi weekend października. Mzelle czy ty wybierasz się na Żelazną? Mi ginekolog odradził bo tam na siłę chcą mieć porody sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×