Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

kasztanka, mialo być tak, że po wysłaniu maila na grudniówki, ze zdjęciem ktoś odsyła hasło na maila. Ubranka (rękawiczki niedrapki, czapeczki (cienkie i gruba), skarpetki, rajstopki, półśpiochy, kaftaniki, sweterki, śpiochy, pajacyki, body krótki rękaw, body długi rękaw, kmbinezon ..) Pokój kołdra, poduszeczka + 2 komplety powłoczek + 2 x osłonka do łóżeczka 2 prześcieradła podkładka pod prześcieradło Pielęgnacja wanienka oliwka mydełka płatki higieniczne sól fizjologiczna do przemywania oczu gaziki jałowe pieluchy jednorazowe pieluchy tetrowe pieluchy flanelowe chusteczki dla niemowląt maść Alantan maść na odparzenia Sudocrem 3 okrycia kąpielowe z kapturkiem/ręczniki termometr do ciała termometr do wody 3 kocyki różnej grubości płyn do prania dziecięcych ubranek Lovela (do białych i do kolorowych) nożyczki do paznokci (zaokrąglone) lub cążki szczotka + grzebień śliniaki frida do nosa/gruszka Inne wózek + pokrowiec przeciwdeszczowy na gondolę fotelik do samochodu + folia przeciwdeszczowa mata edukacyjna butelki rożek śpiworek woreczki na pieluszki Paklanki Mama: wkładki laktacyjne majtki siatkowe poporodowe 3 opakowania podkładów higienicznych do majtek siatkowych 2 opakowania podkładów higienicznych 60 x 90 biustonosz do karmienia 2/3 koszule nocne do karmienia szlafrok poduszka poporodowa ręczniki papierowe do wycierania do szpitala kapcie/klapki do szpitala żel do kąpieli Biały Jeleń do szpitala krem do pielęgnacji brodawek Purelan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna uwaga co do recznikow z kapturkiem, opinie znajomych mam: w ogole sie nie sprawdzily, na poczatku kaptury byly za duze, a pozniej to dzieciak wrzeszczal jak sie je mu na glowe zakladalo :) ja mam jeden z kapturem i dwa zwykle mieciutkie - wiadomo te z kapturkiem sa 2 razy drozsze jak wszystko co jest dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szkole rodzenia są 2 możliwości, są grupy dla "samotnych" i par. Ze względu na poranne godziny obu grup zmuszona zostalam chodzić sama :) wraz z ok 10 innymi "samotnymi" mamami :) Zajęcia trwają ok 2 godz. sporo jest różnego rodzaju ćwiczeń, nauka oddychania, relaks, śpiewanie kolysanek :) i pogadanka :) W szkole rodzenia dostalam bon na zakup z 20% upustem kosmetyków nivea dla dzieci w rossmanie :) poza tym nie wiem jak u was ale w większosci szpitali po porodzie dostaje się całą masę próbek... które wg moich kolezanek spokojnie wystarczają na ppierwszy miesiąć :) Więc nie ma co szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea, nie słyszałam żeby ktoś korzystał z próbek od szpitala..W tych szpitalach w Warszawie, które biorę pod uwagę trzeba mieć WSZYSTKO swoje. O której WIĘKSZOŚCI szpitali piszesz? Możesz sprecyzować? Starbuck, ja jedyne co wiem a propos ręczniczków z kapturkami to to,że chłopcy zwykle potrzebują więcej niż 3... lubią często je obsikiwać a wiadomo zimą, późną jesienią wszystko długo schnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem, ja tylko napisałam co ja słyszałam o ręcznikach dla chłopców i dziewczynek :)- kwestie ilościowe. Jeśli chodzi o kapturki to chyba jest wymysł z przed kilku lat, wiadomo, że i bez kapturka da radę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle wiem ze tak na starynkiewicza bylo, moja bratowa tam rodzila, wypelnialo sie jakas ankiete i dostawalo sie jakies paczki z roznym miniproduktami, nawet sporo tego bylo, w szpitalu i pozniej tez do domu przysylali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żelazna, Bielański i Inflancka- dostaje się figę z tego co mi wiadomo :] A co do kosmetyków to prędzej czy pozniej kupic i tak trzeba, terminy waznosci długasne wiec ja sie planuje we wszystko zaopatrzyć. tego sie nie uniknie a pozniej to dojda inne wydatki..Orientowałyście się w cenach np dodatowych SZCZEPIEŃ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Łodzi... i mogę ale też nie muszę mieć ze sobą tylko ubranka dla dziecka... pozostale rzeczy typu pieluchy podklady, mleko, kosmetyki wszystko zapewnia szpital :) do tego dostaję się fajną wyprawkę próbek kosmetykowo - pieluchowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie szczepienia temat rzeka.. pytalam sie swojej pani ginekolog jakie ona ma zdanie na temat szczepien, ona powiedziala ze oczywiscie nie ma jednego stanowiska wsrod lekarzy, ona jest przeciwna i bardzo ufa swoim dwom kolezankom ktore sa pediatrami i one sa przeciwne wszelkim szczepieniom, i np swoich wnuków nie szczepily generalnie akurat Ci lekarze z ktorymi mam do czynienia sa anty-szczepieniowi ale wez tu zdecyduj, a jak sie cos stanie to czy nie bedziemy sobie wypominac..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka mowila mi tylko o tych szczepeniach skojarzonych obowiązkowych zamiast 4 ukłuć 1 za 180 zł :) Jestem też na nie zdecydowana bo szkoda mi takiego maleństwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck, z kolei mąż mojej przyjaciółki jest służbowo i prywatnie związany z firmami produkującymi różne szczepionki dla noworodków. Oni szczepią swojego maluszka bo jak mówią wszyscy pracownicy producentów szczepionek też to robią.. :] Ja jeszcze nie wiem, takie skrawki inf do mnie docierają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już wcześniej pisalam... w spoleczeństwie gdzie wokól prawie wszystkie dzieci są szczepione łatwo nie szczepić swojego dziecka bo inne wokoł go nie zaraża, a do Afryki raczej się nie wybieramy :) Tylko co się stanie gdy tych dzieci nie szczepionych będzie coraz więcej? Kwestia jest tylko o jakich szczepienach mówimy? O obowiązkowych czy dodatkowych a jak dodatkowych to jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym temacie nikt jasno nie powie : szczepic nie szczepic niestety sami musimy podjac decyzje o tych skojarzonych tez mnostwo zlego pisza niby jedno uklucie ale jednorazowo taka dawka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i te wszystkie artykuly o autyzmie ze w grupie szczepionych dzieci czesciej wystepuje i co chwile sa jakies wycofywane z rynku kiedys bylo latwiej, nie bylo takiego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też trochę czytalam o tych skojarzonych i jak w większości tematów opinie są podzielone. Moje pierwsze dziecko bylo szczepione tylko obowiązkowymi... i jakoś funkcjonuje :) przeszlo świnkę, rózyczkę, ospę wietrzną :) Leżał 2 tyg w szpitalu z powodu rotawirusów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili zastanawiam sie tylko nad tymi ktore podaje sie pierwszych 24 godzinach, gdy jeszcze nie wiadomo tak naprawde jaki jest stan dziecka i to takie malenstwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz Miellea kolezance pediatra powiedzial ze nie ma sensu szczepic jesli jej dziecko jest karmione tylko piersia.. a jednak mozna zlapac i dzieciaczek sie nameczyl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile teraz kosztują pneumokoki bo jak się kilka lat temu orientowalałm to był to koszt ok 1000 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie ma w tym momencie jednego bezpiecznego rozwiązania... co jednemu pomoże drugiemu może zaszkodzić... Mój mąz np. jest zdania żeby nie dawać skojarzonych szczepionek i nie szczepić wiecej niż to co jest w programie obowiązkowym... ja z kolei wolałabym oszczedzić bobasa i wykupić skojarzone :) a takze zaszczepić na pneumokoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na dzień dzisiejszy planuje normalnie szczepić standardowymi. Wg mnie dzidziak nie będzie pamiętal ilości a taka kase można na co innego przeznaczyć ;) a taka prawda że to bardziej rodzice przezywaja płacz podczas szczepień ;) najwyżej wyśle mojego G :p No i chciałabym zaszczepić dodatkowo, tylko nie wiem czy i na pneumokoki i rotawirusy czy tylko na te pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAniołków
Hej tak was czytam,i tak mi przykro bo ja też bym miała termin na grudzień ale niestety w 21 tyg.poroniłam życzę wam dużo szczęścia i zdrowych pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej mama aniołków tak mi przykro, wiem co czujesz:( ja po usg-dzidzia zdrowa jak rybeńka i na koniec ciąży wszystkie dolegliwości ustąpiły-została cukrzyca, niestety i dieta i mały przekręcił się i jest główka do dołu-waży 1600g i na dzień dzisiejszy wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×