Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Szun to czekamy obie na wtorek :) ja jutro zakupię te herbatke - jak mooooze pomoc to trzeba sprobowac :) nie zaszkodzi przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też o północy 38tc zaczynam więc stawiam po lampce piccolo :D Dziś wreszcie spakowałam torby no i ....sporo tego :/ 1 mniejsza torba Kubunia i moja dość większa a i tak miejsca na ciepły szlafrok za bardzo nie ma :P najwięcej zajmują ręcznik, podkłady, wkładki itp Jakaś głupawka mi się powoli włącza :D ciągle się chichram że na wakacje jadę a mój G coraz bardziej zestresowany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wczoraj już myslałam ze dołącze do zacnego grona szczęśliwych mam :D jak mnie wczoraj zaczeły skurcze łapac ;-( ja myślałam ze to już koniec :D ale niestety po północy się uspokoiło wszystko i ciągle jestem w dwupaku :D a dzisiaj moja ostatnia wizyta u lekarza i ostatnie usg :D zobaczymy jak tam mała podrosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjolanta
Dziewczyny, czy niektóre z Was powariowały?? dlaczego WY na siłę chcecie poród wywoływać?? terminy macie na grudzień a Wy już kombinujecie z herbatkami itp?? uważam,że to z waszej strony bardzo lekkomyślne, dziecko jak będzie gotowe to samo da znać. Nie róbcie czegoś na siłę, bo możecie jemu zaszkodzić i sobie, poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjolanta
przypominam,że ciąża trwa 40 tygodni z hakiem. Jak czytam,że jedna z drugą mają na 6 grudnia i dalej a już kombinują z porodem to mnie krew zalewa. jesteście nieodpowiedzialne, moje drogie mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, zazdroszczę Ci tej głupawki... Ja, od kiedy wisi nade mną widmo cesarki, jakoś nie potrafię sobie do końca poradzić z tym. Jutro, albo w czwartek idę do mojej lekarki i dopytam dokładnie jak ta cesarka wygląda w Wojewódzkim. Ta lekarka, która robiła mi usg mówiła, że z reguły czeka się, aż się poród sam zacznie, aż powstanie jakieś tam rozwarcie szyjki, z 3 cm, bo wtedy jest łatwiej zrobić cc, bo macica się obniża, jest cieńsza, w każdym razie że lepiej robić cc jak poród już się sam zaczął. Oczywiście ona mówiła o moim przypadku, czyli dziecko ułożone pośladkowo, nie wiem, jak jest w innych wskazaniach do cc. Tak czy siak jeszcze bardziej mnie to przeraża, bo boję się, że jak się zacznie poród, to nie zdążę dojechać, że np. dojadę już z taką akcją porodową, że będzie za późno na cc. Cały czas miałam taką wizję porodu, że początkowe skurcze przechodzę spokojnie w domu i na spokojnie jedziemy do szpitala, a tu będzie stres i pośpiech w razie gdyby zaczęło się wcześniej. Poza tym przeraża mnie to, że jak faktycznie czekają, aż akcja porodowa trochę się rozkręci, to nie dość że się pomęczę ze skurczami to i tak mi natną brzuch:( Wszystkie ubranka kupione, wyprane, poprasowane, mąż kończyć robić komodę, łóżeczko i materacyk się wietrzą, akcesoria pielęgnacyjne kupione. Moja torba w większości spakowana, rzeczy dla Maleństwa przygotowane, ale nie wiem, do czego je włożyć, myślę nad taką małą plastikową zamykaną skrzyneczką z uchwytem, będę to mogła stabilnie postawić w szpitalu np. na podłodze (bo tam za wiele miejsca nie ma w szafce), a nie ubrudzą się, ani nie wysypią. Wózek jeszcze nie doszedł. Do kupienia została chyba tylko wanienka. Dziewczyny, czy Wasze materacyki dla dzieci mają takie zdejmowane pokrowce? Jeśli tak, to czy je pierzecie przed pierwszym użyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjjjjjjolanta, Ty tak na poważnie? Całkiem serio? Nie słyszałam żeby ktoś po wypiciu 1 szklanki dziennie herbaty z liści malin urodził, niektóre mamy twierdzą, że jej systematyczne picie ułatwiło całą akcję porodową.. Chodziłam na wykłady przygotowujące do porodu prowadzone między innymi przez panią dietetyk specjalizującą się w diecie kobiet ciężarnych i według niej herbatka z liści malin jest jak najbardziej wskazana w momencie gdy zaczyna się bezpieczny okres czyli właśnie około 37-38 tygodnia. Nie zaszkodzi a może pomóc. Niektóre mamy piją ją wcześniej i też z ciekawości szperałam w internecie- u nikogo nie wywołało to przedwczesnego porodu. Więc wyluzuj i niech się tak "krew nie zalewa" czytając wpisy "lekkomyślnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........36...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............37......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................38.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........37.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............36....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....37....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............36.....D ... .....07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..36....D.. .. .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........35....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. ........18.12.2011 Millea...............34.......o/Łodzi.................34 ...D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź................12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn..............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska.......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24.....Ruda Śląska.......34......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........32....D...+14kg. ......24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..33....CH... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................34... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............33...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........34....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........28.............Antosia........ ...... ............. Asia B........29..............Pola...........01.11.2011........ CC..........36 Zuzka, mój materac ma pokrowiec ale ja go nie piorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle83 zgadzam się z Tobą. Nie dość, że w szkole rodzenia polecali tą herbatkę jako wpływającą nie na wywołanie porodu, ale na łagodzenie jego przebiegu, to w sklepie zielarskim jak ją kupowałam Pani to samo mi powiedziała. No i według mojej wiedzy z internetu właśnie ma ona poprawić jakoś skurczy porodowych a nie je wywołać czy coś! Dziewczynki a jak tam finanse? podliczyłyście już ile kosztowała Was wyprawka? :) U mnie wszystko gotowe tylko koszuli do porodu nie mam i nie wiem co wziąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka moj ma zdejmowany pokrowiec ale go nie piore, bo przeciez i tak nie bedzie mial kontaktu z dzieckiem sprzedawca powiedzial zeby tak sie z tym praniem nie spieszyc bo pozniej moze byc problem z ponownym jego zalozeniem - ze moze juz nie tak ladnie lezec, cos sie skurczyc, zfaldowac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka moj ma zdejmowany pokrowiec ale go nie piore, bo przeciez i tak nie bedzie mial kontaktu z dzieckiem sprzedawca powiedzial zeby tak sie z tym praniem nie spieszyc bo pozniej moze byc problem z ponownym jego zalozeniem - ze moze juz nie tak ladnie lezec, cos sie skurczyc, zfaldowac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wydatki wygladaly mniej wiecej tak: ubranka: 500 zl (rozm 56-62) wyprawka (wozek, lozeczko, materacyk, komoda, laktator i cala reszta pierdolek) ok 3 300 kremiki dla mnie : 400 witaminki dla mnie : 400 fotelik samochodowy dostalam, cala resze kupowalam jeszcze nawilzacz i pewnie jakies drobnostki wpadna ale to w 500zl powinnam sie zamknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja wyprałam , wyprasowalam na 3 kropkach (max) i jest gucio :) jutro tez mam wizyte i wymaz na ustrojstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo wole nie liczyć :PPP poszło ładnie kaski a jeszcze paru rzeczy brakuje tzn kosmetyków i pampersiaków dla malutkiej ale to podjedzie i się kupi. A przypomnijcie mi dziewczyny jakie kosmetyki kupiłyście/kupujecie z jakiej firmy. Ja ostatnio chciałam kupić z nivei ale na odwrocie pisało po pierwszym miesiącu życia i odłożyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........36...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............37......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................38.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........37.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............36....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....37....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............36.....D ... .....07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..36....D.. .. .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........35....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. ........18.12.2011 Millea...............34.......o/Łodzi.................34 ...D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź................12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn..............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska.......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24.....Ruda Śląska.......36......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........32....D...+14kg. ......24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..33....CH... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................34... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............33...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........34....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........28.............Antosia........ ...... ............. Asia B........29..............Pola...........01.11.2011........ CC..........36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kosmetyki hippa (do kapieli i emulsje od pierwszego dnia niby, kolezanka mi polecila - ktora jest mama zeszlorocznej grudniowi - wiec nie chcialo mi sie juz zastanawiac co wbrac, bo jest tego duzo :) ) do tego linomag do pupy i jeszcze dokupie kremik do twarzy na wyjscia na dwor - ale to w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka, ja kupiłam z Hipp'a: krem przeciwko odparzeniom, krem na wiatr i zimno, w domu mam mleczko i oliwkę (sama używam), dokupię chyba jeszcze płyn do kąpieli, one wszystkie są od pierwszego dnia. A oliwka ma bardzo prosty skład, dosłownie kilka składników. A co użyję i jak Maleństwo będzie na to reagować, to wyjdzie w praniu. Na sytuacje awaryjne mam sudokrem. Ja sama mam okropną alergię i8 bardzo wrażliwą skórę i np. jedyny szampon, po którym mnie skóra głowy nie swędzi i nie pieką oczy jest z Hippa. Kupiłam ostatnio z Rosmanna dla niemowląt i skóra głowy mnie swędziała, wczoraj spróbowałam Nivea Baby (bo nie było Hippa w sklepie) i też lekko mnie podrażniał, w każdym razie dla mnie Hipp najlepszy, ale wiadomo, każdy inaczej reaguje. Nie ma kosmetyku, który każdemu spasuje. A co do szamponu, to noworodki ponoć nie potrzebują. Co za dużo, to niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje :) czyli nic tylko jadę do sklepu się zaopatrzyć w kosmetyki hippa :) a herbatke też z hippa kupujecie dla maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kosmetyki nivea, sudocrem i linomag a do główki mustela-właśnie wróciłam z badań-wyniki ok, jutro wizyta i posiew, ktg i ciekawa jestem czy odstawi mi leki czy nie z tymi kosmetykami to bywa różnie jak użyjemy to dopiero się przekonamy, które naszemu Maleństwu będą pasować dziwne, ze mimo przeziębienia wyniki mam ok, ale w sumie to bardzo dobrze dziś dokupiłam przewijak, kocyk do wózka i chyba mam już wszystko, przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja calutką ciążę prowadziłam notesik z wydatkami i dziś podsumowałam :/ szok 2050 - lekarze, leki, badania 450zł - moje (2x spodnie ciążowe, 2x stanik do karmienia, 2x koszule do szpitala, kremy) 3500 - dla dzidziaka kupowaliśmy praktycznie wszystko oprócz łóżeczka, wanienki i troszkę ciuszków które dostaliśmy od mojego brata(czyli doszłoby jeszcze z 500zł). Suma sumarum kwota 6000... najbardziej mnie zaskoczyły te pierwsze koszty ciążowe, choć starałam się chodzić do lekarza na nfz ale dużo pochłonął duphaston przez 20tygodni i 3 badania prenatalne po 300zł. Co do kosmetyków ja też kupiłam komplet z hippa. Potem babydream bede próbować. Herbatki z liści malin nie piję ale w rosmanie kupiłam z babydream herbatkę dla mam na laktacje, którą zacznę gdzieś za tydzień popijać. No i dla bąbla herbatkę na trawienie. Fajne są zero cukru, za to same zioła. A właśnie jak u Was z pokarmem? Macie jakieś ślady, bo ja już po 1 ubraniu czytego biustonosza mam takie pozasychane ślady, szczególnie z lewej piersi, no i na piżamie kilka razy małe kropelki było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupiliśmy mustele w większości. Zobaczymy czy się sprawdzi, jak nie to trudno :) Ja też mam jutro wizytę i idę z moim wynikiem z posiewu - boję się bo wyhodowali mi tam coś. Zobaczymy co lekarz powie, ale już mam stresa strasznego :( A psychicznie też już wszyscy gotowi? :) Ja na poród tak, ale wciąż mi się wydaje że tak mało wiem o tym jak opiekować się dzieckiem.. Mam nadzieję że mój instynkt mnie uratuje :) no i wypytam o wszystko w szpitalu jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun - ja mam dokladnie tak samo, porod trzeba jakos przezyc - zreszta bedziemy w szpitalu to chyba nam krzywdy nie zrobia... gorzej jak sobie sami z maluchem poradzimyjuz w domu - bo niestety jestesmy tu sami, zero rodzinki i zerowe doswiadczenie z noworodkami,niemowlakami ale co tam damy rade, musimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już od około 20 tygodnia kapie mleczko. Po nocy często mam plamy na koszuli, ale czasem są dni, że nie ma nic. Parę razy nawet założyłam wkładki laktacyjne. Ja się bardziej boję pobytu w szpitalu niż pierwszych dni w domu. W domu człowiek jest "u siebie", wie co gdzie ma, wszystko pod ręką, własna czysta łazienka, nie ma obcych dokoła, mąż obok, a w razie dużych problemów/niepewności można wezwać położną/pediatrę. W szpitalu będę pierwszy raz od ponad 3 lat bez męża w nocy. Wcześniej nigdy nie spędziliśmy nocy osobno... Będę tęsknić (o ile będę miała na to siły w ogóle, hehe), bo my takie papużki nierozłączki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) oj ja tez nie lubie sama w domu siedziec mieszkamy razem juz 7 rok, ale zdarzaly sie wyjazdy sluzbowe, integracyjne czy odwiedziny u rodziny na ktore ja nie mialam ochoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mam żadnych wycieków mleka jeszcze, ale biust mnie zaczął znów bolec tak jak bolał na początku ciąży. Na wynik posiewu czekałam długo - w piątek oddałam, a w środę był do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×