Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lesinellka

Lesinelle

Polecane posty

Gość carolinee93
podczas 7-mio dniowej przerwy antykoncepcja jest zachowana. stężenie hormonów utrzymuje się do 7 dni, więc partner bezpiecznie może skończyć w Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
Siemanko dziewczyny. Biorę Lesinelle od bodajże lipca. Tak no to około pół roku. Z początku musze powiedzieć , że byłam bardzo zadowolona. Zero skutków ubocznych okresy zawsze 3 dnia po odstawieniu....jedyne to okropne bóle piersi, które zresztą powiększyły się chyba o 2 rozmiary :D i to jakos chyba w okolicach 3 opakowania...mamy styczeń a ja od jakiegoś miesiąca ciągle chodzę poddenerwowana. Płakać mi się chce bez powodu albo te powody sobie wymyślam. Wstaje smutna, chyba wydaje mi się, że nawet przeszła mi ochota na seks :/ i co jeszcze mnie dobiło...to, że czuje się (i to również od około miesiąca) SPUCHNIĘTA! nie zmieniłam diety mam nawet wrażenie, że jem mniej niż do tej pory, zaczęłam ćwiczyć...ale jak wczoraj weszłam u koleżanki na wage....to sie zdołowałam. 5 kg więcej !!!!!!! mam 23 lata, od gimnazjum moja waga wahala sie od 50-55.....czy to bez kitu od tabletek? To , że nie zatrzymują wody w organiźmie zaprzecza temu co dzieje się ze mną. Kiedyś brałam Yasmin - schudłam, większe piersi, bez skutków ubocznych. Potem harmonet....uuuu tu to się działo, zrobiła mi się taka opona na brzuchu, że potem przez rok nie mogłam się jej pozbyć. i Co najśmieszniejsze....po przerwie w braniu tabletek...lekarz przepisał mi KONTRACEPT czyli polski odpowiednik Harmonetu. Ten sam skład, wszystko to samo a ja czułam się świetnie...!!! Co sie dzieje teraz ;/ jestem taka zła...może wrócić do Yasmin? bo zastanawiałam się też czy nie kupić sobie osłonowych tabletek typu Asequrella ale jeśli dodam do siebie cene Lesinelle i leku osłonowego to wyjdzie mi na jedno i to samo jak bym przerzuciła się na Yasmin....czy któraś przytyła? Raczej wszystkie piszecie, że chudniecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malfa86
Będę zaczynac trzecie opakowanie. U mnie zero skutków ubocznych. To moje pierwsze tabletki, więc nie mam porównania. Z tą przerwą to nie wiem czy do końca tak jest, że można bez dodatkowego zabezpieczenia. Moja szwagierka tak myślała, teraz jest szczęśliwą mamusią trzymiesięcznej Amelki. Kochała się z mężem podczas przerwy bez zabezpieczenia, myśląc że jest chroniona przez tabletki, no ale wyszło inaczej... Myślę, że prezerwatywy nikomu nie zaszkodzą. Przecież to tylko 7 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malfa86
Wkurzonaaa, Nie mam takich negatywnych doświadczeń jak Ty. U mnie naprawdę wszystko jest ok. To będzie moje trzecie opakowanie. Piersi mogłyby mi urosnąć, nawet te 2 rozmiary :D Co do wagi... Pisałam już, jakieś 3 lata temu zrzuciłam 20 kg, dlatego bardzo bałam się tych tabletek. Będąc u lekarza powiedziałam, że nie liczy się cena, ale to żebym czuła się dobrze i żebym nie przytyła, bo naprawdę dużo wysiłku kosztowało mnie aby pozbyć się tego tłuszczyku. Lekarz polecił mi Lesinelle, mówiąc, że to najnowsze tabletki na rynku, o mniejszej dawce hormonów, co powinno oznaczać mniej skutków ubocznych, powiedział również, ze nie zatrzymują wody w organizmie. Wybrałam właśnie te i nie żałuję. Póki co wszystko jest ok. Nie przytyłam, no może 2 kg, ale to z własnej winy (były przecież Święta, a ja obchodzę 2 - katolickie i prawosławne) objadałam się ile wlazło, ale teraz ograniczam się i waga pomału spada. Nie wiem czy mogłaś przytyć od tych tabletek, może po prostu na każdego te tabletki działają inaczej. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolinee93
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ! kończę drugie opakowanie, niedługo zacznę brać trzecie. czy mogę nie zrobić przerwy w braniu tabletek? zależy mi, żeby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. czy trzecie opakowanie to nie za wcześnie na robienie takich 'eksperymentów"? zależy mi na szybkiej odpowiedzi, z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
wydaje mi się, że to które opakowanie bierzesz nie ma znaczenia i śmiało możesz nie robić przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
sęk w tym, że ja dopiero od miesiąc odczuwam te wszystkie "złe skutki" fak to sa hormony, na każdego będa one działały inaczej. Nie pozostaje mi nic innego jak udanie się w środę do lekarza i prośba o zmiane tabletek. Aha...i oprócz tego, że przytyłam to przyjaciel kobiet Cellulitis się pojawił :) poprostu ekstrra...naprawde intensywnie teraz ćwicze i zobaczymy jak to będzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
w sumie zmieniam zdanie. Organizm przyzwyczaja się do tabletek tak ok 3 opakowania. Tak kiedys powiedział mi lekarz...więc może nie powinnaś tej przerwy jeszcze robić? hmm...nie ma to jednak jak porada lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwia
Od wtorku zacznę trzecie opakowanie . Co do wypowiedzi koleżanki na temat tabletek hm dziwne, że nagle po kilku opakowaniach przytyłaś.. Ja obecnie nie zauważyłam zwiększenia swojej wagi ciała jedynie co to urosły mi piersi ale to akurat wielki plus, bo chłopak się barrrrdzo ucieszył heh ;) Z tym odstawieniem to ciężka sprawa.. sama chyba bym sie na razie nie zdecydowała na taki "eksperyment" lepiej zapytać lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
czy którejś zdarzyło się przytyć od LEsinelle ???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tez miałam problemy z tyciem i bardzo się obawiałam, że po tych tabletkach znowu będę musiała trzymać ostry rygor. Bo jestem na ciągłej diecie. Jestem tydzień po pierwszym opakowaniu. Skutki uboczne: tylko bolące piersi i plamienia. Nie jestem do końca przekonana ( nie ufam) faktowi z ulotki, że jestem chroniona od 1 tabletki. Czy uprawianie seksu, bez prezerwatywy ale tez i bez ejakulacji (wytrysku spermy) we mnie jest bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwia
Jesteś chroniona od 1 tabletki pod warunkiem, że weźmiesz ją w 1-wszym dniu krwawienia w przeciwnym razie musisz się dodatkowo zabezpieczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wzięłam z 1 dniem krwawienia ;) ogólnie te tabletki fajna sprawa. Seks przyjemniejszy, cycki rosną co podnosi samoocenę, mam nadzieje, że i waga spadnie troszkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaaa
tak więc jesteś chroniona od pierwszego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwia
zgadzam się landcape ;D dobrze też, że ochota na seks nie spadła w zupełności a chyba nawet się zwiększyła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolinee93
może za wcześnie, żeby cokolwiek chwalić, ale ja jestem z lesinelle bardzo zadowolona. zaokrągliły mi się piersi, waga zmalała, libido wzrosło! a także moja cera uległa znacznej poprawie, wcześniej miałam bardzo problemy z trądzikiem.. a co do huśtawek nastrojów- zdarzają się, jak każdej kobiecie ;P zwłaszcza przy 18, 19, 20 tabletce ;P są to moje pierwsze tabletki, mam nadzieję, że nie będę musiała ich nigdy zmieniać, bo mi bardzo odpowiadają. mimo wszystko zarykuję- dziś wzięłam pierwszą tabletkę z trzeciego blistra, nie robiąc przerwy. mam nadzieję, że wszystko będzie ok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwia
mińku ja tych 2 tygodni nie nazwałabym 'już' bo to jest dopiero 2 tygodnie.. Twój organizm musi sie w jakimś stopniu przyzwyczaić do tego a nie hop siup.. u mnie powiększenie się piersi zauważyłam przy koncówce 2 opakowania, więc więcej cierpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolinee93
zgadzam się z przedmówczynią :) dopiero pod koniec drugiego opakowania widać zmiany w piersiach i wadze :) nie masz się czym przejmować, na wszystko przyjdzie pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe155
Ja biorę tabletki lesinelle od 4 miesięcy i żadnych skutków ubocznych wspaniale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe155
a nie przepraszam piersi mi urosły o jeden rozmiar, ale mój partner bardzo sie z tego powodu cieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, dziękuję :) No cóż u mnie nie widziałam żadnych skutków ubocznych poza pierwszymi dwoma-trzema dniami kiedy miałam niesamowitą huśtawkę nastrojów ale poza tym było ok do czasu, pół tygodnia temu dostałam silne plamienie które ciągle się utrzymuje i przypomina mój okres. Mam nadzieję, że szybko przejdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkcia
hej, a ja biore od dwóch miesiecy lesinelle i przytyłam 5 kg;((( załamałam sie sa to pierwsze tabletki w miom zyciu ,musze powiedziec gin zeby mi zmieniła, jak tu teraz schudnąć...;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore ale LESINE i nie moge schudnac a bralam juz YAZ po ktoreych niby waga miala spasc NOVYNET tez nic i terz LESINE na poczatku mialam dni w ktorych chcialao mi sie rzygac bez przyczyny tzn przyczyna na pewno byly te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachura
Witajcie, właśnie skończyłam drugie opakowanie lesinelle. Z zauwazalnych zmian: nie mam migrenowych bólów glowy w 1-3 dniu okresu, co się zdarzało wcześniej; piersi rosną, straciłam jakieś 1-2 kg, nie puchnę przed okresem, krwawienia sa bardzo skąpe i mało bolesne. Libido mi nie spadło i nie mam juz zmian nastrojów. Jedynym minusem sa krwawienia wewnątrzmiesięczne (tak w połowie opakowania - trwajace do 7 dni). Wiem, że do 3 opakowania mogą sie one pojawiać, jednak obawiam się ich najbardziej, bo już "testujemy" z moją ginekolog trzcie tabletki i zawsze krwawienia nie ustępowały po trzecim blistrze. Powiedzcie mi, przez ile opakowań "trzymały się" Was krawiewienia między miesiączkami? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malfa86
U mnie krwawienia, tzn plamienia ( bo myślę, że o to Ci chodzi) utrzymywały się do 2 opakowania. Praktycznie tylko przez pierwsze 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomóżcie ja stosuję pierwszy miesiąc w srodę wziełam ostatnią tabletkę i teraz czekam na miesiączke i czy dostane jak ciągle mam duże plamienia trwają juz tydzień czy to się zmieni w miesiączkę i kiedy powiennam dostać ? Jak myślicie mieliście podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I powiedzcie od poczatki tego pierwszego opakowania jestem ciągle napuchnieta taki brzuch mam który naprawdę bardzo mi przeszkadza nie wiem czy to wzdecia i czym to jest spowodowane bo ćwiczę na noc staram się nie jeść sama nie wiem czy przytyłam czy nie a tego bardzo bym nie chciała powiedzcie czy wy też tak mieliście po pierwszym opakowaniu kiedy to się uspokoi? Czy zmienić tabletki co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli po 3 opakowaniach nie przejdzie to powinnaś iść do ginekologa. Lesinelle to odpowiednik Yasminelle. Ja się już zrobiłam na odpowiednikach - miałam przepisany Yasmin i wykupiłam go raz bo później już były odpowiedniki w aptece. Tabletki te przepisała mi ginekolog na obniżenie testosteronu, Yasmin super zadziałał przestało mnie wysypywać i później brałam te odpowiedniki, po 5 opakowaniu odpowiednika znów zaczęły się problemy skórne, nie ustały przy 6 i 7 opakowaniu, wykwity nasilone tak jak wcześniej, więc stwierdziłam, że jednak wykupię ten Yasmin i pomogło i byłam baaardzo zaskoczona gdyż odpowiednik miał ten sam skład hormonalny więc powinien działać tak samo (czyli obniżyć mi testosteron żeby nie było wykwitów) a jednak coś z nim było nie tak no i zatrzymywałam wodę w organizmie co nie powinno być miejsca bo odpowiednik zawierał tak samo jak Yasmin w takiej samej dawce Drospirenon (który jest moczopędny), po zmianie na Yasmin znów częstsze siku, nie jestem spuchnięta i spadłam 2 kg w ciągu miesiąca. Tak więc jak wcześniej byłam za odpowiednikami teraz odpowiednikom mówię NIE (chodź mają napisany ten sam skład hormonalny, sama na sobie się przekonałam, że coś kosztem czegoś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolinee93
przy tabletkach okres nie jest już tak obfity, może występować jedynie lekkie krwawienie lub plamienie zamiast okresu, może nawet w ogóle nie wystąpić i nie jest to nic niepokojącego ;) plamienia mogą utrzymywać się do trzeciego opakowania. mnie plamienia męczyły caałe pierwsze opakowanie. teraz biorę już trzecie (między drugim a trzecim nie zrobiłam przerwy, ponieważ nie odpowiadał mi okres w tym terminie;P) i jak na razie wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolinee93--- Dziekuje za odpowiedz uspokoiłaś mnie i to bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×