Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Aniela6 - mi też pomaga woda z cytryną, innych sposobów niestety nie znam :( Agnieszka@ - ja piłam po 5 kaw rozpuszczalnych dziennie, teraz wypiję 1-2 z mlekiem i mam dość, picie z umiarem chyba szkodliwe nie jest :) Ebel - a kto jest Twoim lekarzem prowadzącym? Ja pierwszą ciążę prowadziłam u M.Maciejewskiego, byłam też na usg u dra Kłóska i Fuchsa. Teraz chyba też do Maciejewskiego się wybiorę. świetny lekarz i życzliwy człowiek.. kasiek1984 - ja chyba dla świętego spokoju bym zrobiła.. MMalgorzataa8 - serduszko zaczyna bić 23 dnia, więc może jest troszkę za wcześnie. Poza tym bardzo dużo zależy od sprzętu usg. inka1989 - trzeba był ją poprosić aby skonkretyzowała które bóle są niebezpieczne, jakaś dziwna ta lekarka, jeśli nie są normalne te bóle to dlaczego nic Ci nie poradziła? Mi lekarz mówił że ból jest normalny.. tylko kazał pokazać gdzie boli. Dziewczyny i błagam Was.. cieszmy się tymi ciążami, nie ma się co na zapas martwić i myśleć o możliwości poronienia. Co ma być to będzie, ale martwienie się niczym nam nie pomoże. Nieprawdą jest, że mdłości świadczą o silnej ciąży, mnóstwo kobiet ani razu nie zamdliło i miały silne ciąże, podobnie z bólami brzucha, nie każy ból jest groźny, mądry lekarz powie jaki jest niebezpieczny. Każda kobieta inaczej przechodzi ciąże. I każda tak samo z nas jest zagrożona możliwością poronienia, czy to pierwsza, druga czy po poronieniu czy nie.. ale nie możemy ciągle pisać o możliwości poronienia bo to forum nie będzie nas uspokajało, tylko będziemy się nakręcały. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale czytając posty widzę teraz sama wszędzie zagrożenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO PRAWDA - KAŻY LEKARZ MÓWI CO MU BARDZIEJ PASUJE. MI W SZPITALU POWIEDZIAŁ, ŻE JAK KOBIETA MA DUŻE MDŁOŚCI I JAK JĄ KŁÓJE TO ZNACZY ŻE BARDZO SZALEJĄ JEJ HORMONY I ŻE TO DOBRZE - WIĘC TRUDNO WYCZUĆ... GŁOWA DO GÓRY :) youstta NAPISŁAŚ MI ŻE"MMalgorzataa8 - serduszko zaczyna bić 23 dnia, więc może jest troszkę za wcześnie. Poza tym bardzo dużo zależy od sprzętu usg." ALE TE DNI LICZYSZ OD KIEDY? BO TO MÓJ 38 DZIEŃ CYKLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
chcialabym sie do was przylacyc mam na imie magda mam 27 lat to jest moja druga ciaza na tescie zobaczylam upragnione dwie kreski, moj wynik bety z srody to 208 czyli 4 tydzien... do gina mam termin na wtorek juz nie moge sie doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmalgorzataa - lekarz mi powiedział że serduszko zaczyna bić 23 dni życia płodowego, chodzi więc raczaj o moment zapłodnienia. Ja byłam w środę na usg dokładnie 23 dnia i jednemu z bliźniaków serduszko biło (1mm miało:) a drugiemu jeszcze nie choć wielkością było takie samo, widać młodsze :) Ale w pierwszej ciąży też byłam 23 dnia i widziałam tylko pęcherzyk pusty, lekarz powiedział że to za wcześnie. 10 dni później serduszko pięknie już biło.. Ale sprzęt którym robił mi to usg nie był najwyższej jakości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. 1 mm serduszko u jednego, dzieci miały po 3,7 mm, pęcherzyki po 13,94 mm (5t3d) ira1 zapraszamy i gratulujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
ja bylam dzisiaj po wyniki bety z srody i wyszlo 208 a z usg nic nie bylo widac , bete tez robilam ale wyniki i kontrola na wtorek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich śpiochów ;) Maoja suńka już po godzinnym spacerku. Dzisiaj już od rana jest ok:) Idziemy dzisiaj z małżem na 40-stkę do mojej koleżanki z pracy. A miało być tak pięknie drineczki piweczko a tylko jedzonko zostało :). Dziewczyny w pracy jeszcze nie wiedzą . wogóle to nikt prawie nie wie chcemy poczekać do wizyty. Youstta ja chodzę do Invimedu do Żórawskiego to on nas prowadził i robił IUI,ale taksię zastanawiamy czy nie zmienić lekarza bo do wrocka mamy 100 km . Jak będę za tydzień na wizycie to porozmawiam z nim. Myślicie żebędzie problem z L4 będzie to 7 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira1 GRATULACJE I WITAMY :) JA KRWI JESZCZE ROBIONEJ NIE MIAŁAM - TYLKO 3 RAZY USG - I CAŁY CZAS PUSTY PĘCHERZYK - ALE JUŻ BYNAJMNIEJ WIEM ŻE DLATEGO ŻE NIE MINĘŁO 23 DNI O KTÓRYCH BYŁA MOWA :) WIĘC DZIŚ TEORETCZNIE JEST TEN DZIEŃ KIEDY ZACZYNA BIĆ SERDUSZKO :) MIŁEGO DZIONECZKA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczynki i gratuluje bardzo:) bylamm wczoraj na wizycie, jestem w 6 tygodniu i 5 dniu, maluch ma 7 mm, serduszko bije:D jupi:D czuje sie srednio, wczoraj bylam w knajpie z moim , potem wracalismy samochodem i tak mnie wytrzesło ze niestetyy wszystko zwrocilam:( a Wy jak sie trzymacie? Ostatnio nie mialam w ogule czasu wchodzic na forum, w pracy kocioł, potem sprawy na miescie a wieczorami padalam jak zdechla mucha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dzis trochę mdli.. ale w normie. poza tym to tesknie za moim M. ale we wtorek ide na wizyte do gin i w środę do niego jadę jakoś te 3dni wytrzymam prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz sama nie wiem jak oni liczą te tygodnie ciązy mi 40 tyg od ostatniej @ wychodzi 30 grudnia jak policzyłam sama w kalędarzu, głupie to jest wszystko, i na suwaczku mi źle pokazywało bo jest u mnie 8tyg i 1dzień a na suwaczku było 7 tyg i 6 dni, musiałam zmienić termin porodu zeby dobrze pokazywało, przy pierwszej ciąży termin miałam podany równo 40 tyg od dnia @ a teraz dwa dni później bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek ja juz tez sama nie wiem,... na podstawie ostatniego okresu czyli 28 marca, jest to prawie moj 8 tydzien, a na usg wg, wzrosti 6 tygodni i 5 dni. lekarz mi powiedzial ze pewnie owulacja mi sie przesunela, :P wazne ze serduszko bije i mam nadzieje ze bic bedzie, we wtorem mam wizyte u innego lekarza ten juz bedzie moim prowadzacym , usg gratis, jak myslicie robic sobie czy pokazac mu te z wczoraj po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susełek
na zgadę radzę też wolno jeść, częściej a mniej i na siedząco przy stole (a nie na łóżeczku) :-) ja na problemy żołądkowe robię też sobie ostatnio siemie lniane - 1 łyżkę zalewam szklanką wody, gotuję 10 minut, od razu odcedzam i taki kisielek popijam w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susełek
z tym wiekiem ciążowym to wszystko też zależy od długości cyklu. Ja je mam baaaardzo nieregularne (26-42 dni) i jak sobie wpisywałam w te kalkulatory internetowe terminu porodu to też mi wychodziło od 27 grudnia po 3 stycznia. na pierwszym usg też zobaczyłam taki termin. z wielkością fasolki też wszystko zależy od długości cyklu i nie ma co się przejmować jak wolniej rośnie. U mnie na usg była o tydzień za mała ale lekarz powiedział, ze przy długich cyklach to normalne. z mdłościami to 50% kobiet je ma a 50% nie - nie ma co się tutaj licytować czy to dobrze czy nie bo kazda z nas inaczej reaguje :-)). Na mdłości super są migdały. i w ogóle warto coś tam sobie podgryzać, jabłuszko, marchewkę, migdały, suszone owoce. Pozdrawiam wszystkie mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susełek
A! i jeszcze @ miałam 21 marca, na usg byłam 12 maja czyli teoretycznie w 7 tygodniu i fasolka miała 6 mm i serduszko już biło jak oszalałe. Kolejne usg w tym tygodniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczynki jeśli test się potwierdzi Jutro i będzie pozytywny To Prawdopodobnie do was dołącze:) ale jeszcze u Ginekologa potwierdze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Widzę że już wiele z Was było u lekarza. Ja w tym tygodniu chyba się wybiorę. Chciałam jeszcze poczekać z tydzień, ale jak czytam Wasze wpisy to też już jestem ciekawa jak tam mój maluszek, czy wszystko dobrze. Ja niestety sobotni dzionek spędzam w domku. Moje dziecko ciągle chore, do tego mnie gardło boli heh taki to żywot przedszkolaka, szczególnie mój chorowitek trzy dni w przedszkolu dwa tygodnie w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedźcie mi proszę czy kupujecie/macie jakieś książki o ciąży? tak się zastanawiałam ostatnio, że może by się przydała jakaś taka podstawowa instrukcja ciąży/porodu i potem obsługi niemowlaka. Jestem kompletnie zielona w tym temacie i nie wiem nawet jak się układa dzidziusia w łóżeczku.... Może macie jakieś książki, które warto mieć i je polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Ciężarówką przez 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susełek ja Tobie polecam szkołę rodzenia, tylko to jakoś od 20 tyg. Ja nie wiem jakbym sobie dała radę w pierwszej ciąży bez niej. Naprawdę wiele rzeczy mi się przydało. W czasie ciąży powinnaś dstać ok 15 tyg. od lekarza książeczki, poradniki itp. a później po porodzie dostajesz też pudełeczko z poradnikami. A z książek to nic nie kupowałam, więc nie wiem które warte są polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - dziękuję za odpowiedź. Szkoła rodzenia będzie obowiązkowo, zastanawiałam się właśnie od kiedy się do niej chodzi, to teraz już wiem, dzięki :-). Podejrzewam, że warto iść do takiej przy szpitalu gdzie się planuje poród? Czy chodziłyście gdzie bądź? Uffff tyle stresów i niewiadomych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez chyba sobie kupie jakąś ksiażeczkę . Właśnie oglądałam na tvn w uwadze o pogotowiu dla psow, masakra jakas, zabiłabym dziadów co martretują tak bezbronne zwierzęta ochydne to jest.uciekaam na film, milego wieczoru dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kobietki. byłam u gina. i dupa :( powiedział,że chyba widzi słaby zarys zarodka ale też jest powiększony prawy jajnik i może być ciąża pozamaciczna :( w piątek następna wizyta, mówił że może owulacja sie przesuneła ale wątpie w to :( jak będzie źle to sie załamie :( nie mam sił :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Już wróciłam, było super!! Słońce, plaża, czyściutkie morze, piękna roślinność. Jedynie co mi przeszkadzało to zapachy na stołówce, nie dałam rady tam siedzieć :/ madzia mi ja za cesarkę dwa lata temu płacilam 1400zł (wiem, że teraz podrożało). Przed wyjazdem byłam u lekarza i był pęcherzyk, serduszka idę posłuchać w środę i już się doczekać nie mogę - będzie to u mnie 7 tydzień. To teraz lecę nadrabiać zaleglośći bo 10 stron lektury przede mną :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
do moni mi tez gin mowil moze byc pozamaciczna, albo moge poronic bo to wczesna ciaza okolo 5 tygodni teraz ide we wtorek i sie wszystkiego dowiem Takze kilka dni trzeba poczekac i sprawdzic czybeta wzasta... Ktory to twoj tydzien???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira @ miałam 20 kwietnia więc początki. co mi beta da,co ma być to będzie. eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
to prawie jak ja ja mialam 19 @ w srode moa beta to 208 wychodzi 4/5 tydzien bylam w piatek i robilam kolejna krew i gin miala zadzwonic jakby nie wzrastala albo spadla ale nie dzwonila wiec napewno wzrasta.... narazie nic sie nie martw bo to jeszcze wczesnie... jak u mnie kiedy masz termin do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira w sumie no nawet 19 miałam @ bo takie plamienia zaczeły mi sie wtedy. do gina w piątek (27.05)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×