Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

A propo mi zgodnie z tym chińskim kalendarzem wychodzi chłopczyk :)... Ciekawa jestem czy się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ira1... zależy kiedy chcesz robić te badania, teraz? Ja miałam zlecone badania dopiero na drugą wizytę ( a to będzie już po 12 tygodniu). Miałam ich full WR, HIV, toxoplazmozma IgG i IgM, TSH, morfologia, glukoza, badanie grupy krwi, mocz, HBS, HCV... ale myślę, że dla każdego przypadku lekarz zleca inne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
ok dziekuje ci zobacze jutro jakie badania mi zleci... i kiedy bedzie nastepna wizyta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyna ja mam dziś 2 wizyte 9tc strasznie sie denerwuje mam nadzieje że bedzie wszystko ok trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem dziś po badaniach, mi lekarz zlecił na poniedziałkową wizytę: morfologię, mocz, glukozę, HIV, HCV, HBS, TSH. toxo robiłam 2 m-ce temu, więc nie musiałam, a grupę krwi miałam oznaczoną przy 1 ciąży. zostawiłam dziś tylko 130zł :o ledwo co zeszłam z mojego 3 p, tak mi sie nogi trzęsły, w końcu cały czas leżę i był to dla mjego organizmu duży wysiłek. ale teraz boję sie iść do wc :( zawsze jak się wiecej poruszam, to mam krwawienie :( co do nagrania dzieciątka, to polecam 12tc, badanie jest dość długie a dzieciątko akurat mieści sie w kadrze i przy odrobinie szczęścia bedzie brykać wam koziołki, moze pssie kciuk albo pomacha rączką :D my zdjęcie z usg otrzymujemy za każdym razem, a o nagranie prosiliśmy lekarza dodatkowo, zrobił to bez dodatkowych kosztów, daliśmy mu tylko płytę (mielismy wszystkie rodzaje dvd, cd, pendrive :D full serwis). pamiątka dla dziecka na całe życie :D chć pewnie jak dożyje tych 18 lat to płyty dvd będą takim przeżytkiem jak kasety vcd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja mam ogromny dylemat - czy iść na badania prenatalne (USG + test Pappa) czy nie. Jeśli wszystko będzie ok to świetnie i się uspokoję, a jeśli nie to horror do końca ciąży. Zastanawiam się na tym co ta wiedza mi da i czy nie wystarczy samo USG? Jak myślicie? Mam 32 lata i teoretycznie nie mam jeszcze wskazań..... Sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka, ja ide bo chce miec pewnosc czy z maluchem jest wszystko ok, bo jesli nie (odpukac) to mozna jakies dzialania podjac np. leczenie itd. ja uwazam ze lepiej wiedziec,. pomimo ze mam dopiero 21 lat i ryzyko jest pewnie male, ale zawsze, ty masz 32 lata i z ztego co wiem to podobno po 30 roku zycia te badania sa bezplatne dla kobiet wiec mysle ze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ja też się przymierzam do tych badań bo wolę wiedzieć czy wszystko jest ok a jeśli nie daj Boże nie to jakoś się nastwić czy tak jak pisze madzia_mi, podjąć jakiś leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze ten test jest po prostu dobry, mniej stresu tak na prawde jesli okae sie ze wszystko wporzadku. ale pamietajcie ze ten test to sie wykonuje do 13 tyg bodajze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polajanka
a no dzięki bo trochę mnie martwił ten śluz. Mi z tej Chińskiej tabelki wyszło że będę miała dziewczynkę:):) ale byłoby suuuuuper:)No mąż byłby mniej pocieszony ... no zobaczymy:) a tak w ogóle to nie ważne co bedzie oby było zdrowe. Kurcze tak piszecie o tych badaniach planatarnych juz mam mętlik w głowie mam 3 dychy na karku to może tez sie zdecyduję...muszę porozmawiać ze swoim lekarzem we wtorek mam wizytę zeby sprawdzić czy serduszko bije- boję sie tej wizyty. i znowu pewnie bede miała wysokie ciśnienie ze strachu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki chciałam Was tylko mocno i cieplutko uściskać :) miłego dzionka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Ja tez boje sie badania w 12 tyg. Ostatnio robiłam te badania na HIV, toxo, różyczke itd i wyszło mi ze mam pozytywny wynik Hbs. Czyli mam wirusa żółtaczki we krwi. Dzis ide z tymi wynikami do mojej gin, ciekawe co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia555
hej dziewczyny. my dzis zaczelismy 10 tydzien. wczoraj bylam u gina. badal mnie i robil usg. maluszek rosnie. serduszko bije. ciesze sie bardzo...koleja wizyta 24 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla wszystkich przyszłych mam z Krakowa, w najbliższą sobotę dostępny bedzię dodatek "gdzie rodzić w Krakowie" , opis szpitali, szkół rodzenia itd. http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,9748536,Informator__Gdzie_rodzic_w_Krakowie_.html Ja kupię:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Wg lekarza jest to 7tydzien 6dzien Dzidziuś ma 7,4mm i serduszko bije mu jak dzwon! Jestem szczęśliwa!!! Termin : 24.01.2012 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Witam, czytam Was od samego początku i w końcu zdecydowałam się ujawnić. Jestem w 9. tygodniu ciąży, termin porodu mam 20 stycznia, mam 28 lat i mieszkam w Warszawie. Jest to moja druga ciąża, poprzednia była bardzo dramatyczna. Staraliśmy się o nią 2 długie lata. Powinnam być lipcówką 2011. Niestety badanie w 12 tygodniu stwierdziło letalną wadę genetyczną, dziecko było bez szans. Później już tylko kolejne badania, szpital i rozpacz :( Bardzo cieszę się, że los dał mi kolejną szansę, ale drżę, jak będzie tym razem. Jednak żyjemy z piętnem choroby genetycznej... 1 lipca będę mieć usg genetyczne. Na razie byłam tylko raz, w 6 tygodniu, by stwierdzić bicie serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Aleście się nakręciły tymi testami PAPPA. :-) Dziewczyny, ja uwazam,ze nie ma co wydawać zbędnie kasy. Ale teraz jestem taka mądra, poprzednio siostra mi tak nagadała,ze to ten wieku już i trzeba. Z tym ,ze na USG wyszło wszystko super. Zatem badanie było zbyteczne,bo tylko potwierdziło,ze jest ok. moim zdaniem nie ma co się zastanawiac tylko po badaniu USG dopiero robic, o ile beda jakieś wskazania. Zespół Downa może dotyczyć w takim samym stopniu mamy 20-kilkuletniej, jak i 40-letniej. Znam i taki i taki przypadek. A najlepiej poradzić się lekarza. Oni nam zawsze dobrze podpowiedzą :-) Anulka - zrób na spokojnie USG i potem sobie decyduj! Czym Wy się tu znów stresujecie! nie szukajcie dziury w całym:-) Madzia-mi - musisz na początku badania poprosić o nagrywanie i wtedy bedziesz miała filmik. Bo lekarz sama z siebie nie nagrywa. I albo płacisz za płytę,albo dajesz swoja. Tak jest u nas. Ana Lena życzę być była bardzo szczęśliwa stycznióweczką 2012:-) I przykro mi,ze tak się ciąża skończyła. Ale teraz już będzie super! :-) Vivanili - 7cm w 7tyg? duży ten dzieciaczek:-) dopiero któraś pisała o 1,5cm. Może cały pecherzyk tyle ma. :-) Widzicie,ze same dobre wiesci przynosiscie z wizyt! No, poza ogie hihi. Bez urazy,ale rozbawił mnie ten lekarz! Ira - to lekarz zleca badania. Mocz i morfologia z pewnoscią wystarcza, ale wydaje mi się,ze dopiero jutro na wizycie lekarz da Tobie całą rozpiskę co masz zbadać :-) Agniesiulka - racja, moje dziecko na tym usg kopało mnie zawzięcie. i mam to na filmie. dobrze,ze wtedy jeszcze się tego nie czuje hihi.. bo nogami machała az do wyprostowania. U nas dziś ukrop nieziemski, nie wiem czy po tym pobraniu krwi, czy tak w ogóle,ale cały dzień czułam się strasznie. Od początku ciąży mam się super,ale dzisiaj byłam skłonna nie iść do pracy. Tak mi się słabo robiło. Teraz już lepiej, może dlatego,ze na obiad wszamałam naleśniory z twarożkiem i truskawkami , polane musem truskawkowym z miodem. Ja jestem bardzo maczna,czyli nalesniki, kluchy, pyzy, pierogi! I reszta może nieistnieć:-) A dupsko rośnie jak ta lala ;-) MIłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki!!!! a mnie coś ostatnio wzięło na parówki i pomidory ;) ja w piateczek na usg serduszkowe -odliczam juz godziny i tupie nogami, tak sie nie mogę doczekać!!! dzis jest 6t 2d, wiec mam nadzieje, ze bedzie widac :) i mam nadzieje, ze załozą mi już kartę ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
tojah, głuptasie, Vivanilli napisała mm :) ja mam wyjątkowo dobry humor chociaż w ciągu dnia kiepsko było bo mdłości mnie męczyły, lało cały dzień i zero energii do życia. ja ciągle mam ochote na ogórki kiszone i śledzie ;) zawsze lubiłam, ale teraz musze mieć zapas w lodówce bo częściej mam ochote, słodycze mogą nie istnieć. Odrzuciło mnie od ulbionych soków marchewkowych i wszelkiego rodzaju jogurtów czy serków. muszę się też szybko wybrać na jakieś zakupy bo już prawie straciło mi się wcięcie w talii i wszystkie staniki za małe ;) ale mierzyłam się dziś i jeszcze się w biuście mieszcze w metrze :D miłego wieczorka Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie również urosły piersi a dodam, ze małych nigdy nie miałam, a to dopiero poczatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Racja, racja! gapa ze mnie! :-) jak widze przecinek to wydaje mi się,ze były cm hihi... i tak sobie myslę,taki wielki ten dzieciaczek! ani chybi starszy musi być ;-) Oj, wcięcie w tali, też mi jakoś zanika. Niestety, ja nie z tych dziewczyn,które są szczuplutkie i całą ciązę nic nie tyją i nie zmieniają figury, tylko pilka im wyskakuje z przodu,a po porodzie ubierają spodnie sprzed ciąży hihi.. oj,nie. Ja się od razu zaokrąglam wszedzie,a zwłaszcza na buzi, a tę mam i tak okrągła. Niestety. I pamiętam moje rozczarowanie po porodzie, gdzie myslałam,ze mi 10kg spadnie od razu hihi...i brzuch też. a tu wyszłamze szpitala - 3 dni po porodzie i pani na stacji benzynowej do mnie mówi, pania proszę bez kolejki, bo pani w ciąży. Płakac mi się chciało. A dzis spotkałam znajomą, 6mc ciąży, trzecie dziecko, chudziutka jak zwykle i tylko brzusio z przodu. NO pozazdroscić hihi.. Ale co tam. Naleśniory były pycha hihi.. Potem znów bedzie ostra dieta i wróce do wagi sprzed ciąży. Edkar - no jasne,ze bedzie już serduszko! I pamiętaj, smakom trzeba ustępować, nie wolno z nimi walczyć hihi Choć śledzi bym nie ruszyła- Rimela podziwiam ,ja tylko ogóry małosolne zajadam tonami - ale sledzi nigdy nie lubiłam,to pewnie dlatego. Zresztą 16lat mięsa nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany jak mi sie nic nie chce,leń totalny :/ chciałabym żeby był już wtorek i usłyszeć słowa,że serduszko pięknie bije i maluch zdrowo rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh wiecie co byłam dziś na usg gin założył mi karte ciąży dzidzia 2,5cm serducho bije i okazało się ze nie jestem styczniówką!! termin wyznaczył na 30.12! ale zostane z wami bo w sumie to zawsze może sie przesunąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia 🖐️ ja czekam na te słowa do poniedziałku. tez mi sie nic nie chce, a musze sie zabrac za nauke :o moze jutro bedzie ku temu lepszy dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×