Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość ja też mam termin
Mnie mój lekarz kazał brać tylko kwas foliowy do końca I trymestru. Tak też miałam zalecone od innego gina w poprzedniej ciąży. Więc się tego trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogie świetne są ciuszki na allegro dla kobiet w ciąży i w dodatku w miarę niedrogie ( ja kupiłam spódniczkę fajną za 35 zł :)... no, bo już też tak się poszerzyłam w brzuszku, że wolę, żeby mnie nic nie uciskało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
witam wszystkie u mnie pochmurnie a mi sie chce spa corke zaprowadzilam do przedszkola i mam czas dla siebie... czuje sie wykonczona bez energi....kawy nie pije bo mnie odrzucilo, co w pierwszej ciazy nie mialam..... Mi gin zalecil tez narazie kwas foliowy do konca pierwszego trymestru, zadnych witamin..... [link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/oar8gzu3xt9kma8v.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi gin też nie kazała brać nic poza kwasem foliowym o którym czasem zapominam.. ale jakoś nie jestem przyzwyczajona do tabletek i nie pamiętam o nich.. co do usg dopochwowo to ja jeszcze w 14 tyg miałam dopochwowo, poza tym mówiłam Wam ze ostatnio usg facet mi nic nie powiedział nie pokazał i wogóle był beznadziejny dlatego zapisałam się na 28 czerwca na prywatne usg, w przychodni w której robiłam usg w tamtej ciąży usg kosztuje 55zł to wydaje mi się że jest mało więc nie bede prosic gin o skierowanie pójdę sobie prywatnie :) już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiza__mizia
Dzień dobry wszystkim! :) Mnie też lekarz narazie poradził tylko kwas foliowy i do tego się stosuję. Nie budzę się jak Wy po 5 rano, ale koło 7 jak już mdłości są nieznośne... Ale dalej nie wymiotuję. Jeszcze ten euthyrox na czczo, my z niedoczynnością musimy to niestety przerewać i dopiero wtedy mogę po 30 minutach coś przekąsić... Jak sobie dziewczyny z tym radzicie? Macie jakieś sposoby? Co do rozstępów, kupiłam krem Musteli, dwa były w promocji w super pharm. Narazie się smaruję, nie do końca systematycznie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam wielką skłonność do rozstępów, więc się obawiam... Nie mogę się doczekać wizyty u gina, ale ona dopiero 27 czerwca... Pozdrawiam Was serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim! :) Mnie też lekarz narazie poradził tylko kwas foliowy i do tego się stosuję. Nie budzę się jak Wy po 5 rano, ale koło 7 jak już mdłości są nieznośne... Ale dalej nie wymiotuję. Jeszcze ten euthyrox na czczo, my z niedoczynnością musimy to niestety przerewać i dopiero wtedy mogę po 30 minutach coś przekąsić... Jak sobie dziewczyny z tym radzicie? Macie jakieś sposoby? Co do rozstępów, kupiłam krem Musteli, dwa były w promocji w super pharm. Narazie się smaruję, nie do końca systematycznie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam wielką skłonność do rozstępów, więc się obawiam... Nie mogę się doczekać wizyty u gina, ale ona dopiero 27 czerwca... Pozdrawiam Was serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizia mizia, a ile kosztował cię ten krem ? Bo sama się zastanawiam nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
Wychodzi na to, że żana z Was nie bierze witamin...wiecie co, to ja też odstawię i będę brać tylko kwas foliowy...mam nadzieję, że te tabletki nie zaskodzą, które dotychczas wzięłam w końcu są dla starających się, dla ciężarnych ( w ulotce nie było napisane, że w pierwszym trymestrze nie można) i dla kobiet karmiących. To tylko dowodzi, że mój gin stosuje totalną olewkę - pewnie dlatego, że NFZ ale przychodnia niepubliczna. Ciekawe jaki będzie wygadany jak do nidego pójdę w 12-13 tyg. na usg 4 d, na które tak namawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też do konca I trmestru w każdej ciąży brałam tylko kwas foliowy - zalecenie gina. Teraz dostałam taki na receptę, jakiś super mocny, ale to przez te plamienia i krwawienia. wczoraj tez sie skusiłam i mąż przywiózł mi frytki z mcdonalda :D:P a tak to do 16 jem jak ptaszek, a po 16 dostaję apayt. Mąż dba o naszą dietę, bo wieczorami robi bogate w warzywa i owoce posiłki. zero słodyczy, choć około 19 mam na nie ochotę. ok, siadam do nauki :o tzrymajcie kciuki, oby dzień był owocniejszy niż wczorajszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
ze spódnicami nie mam problemu, bo jak były na bidra to je podciągam i mam na pas (wszystkie są raczej trochę trapezowe więc rozszerzają się ku dołowi). Z bluzkami też ok ale ze spodniami dramat.Kupiłam polecane pasy ciążowe, żeby zakryć rozpięte spodnie ale jeszcze nie mam odwagi, żeby ich użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny :) Ja biorę również k.foliowy (z zalecenia dr) i Prenatal (kupił mi partner,a dr powiedział,że mogę kontynuować). Tabletki biorę oddzielnie, w czasie dwóch różnych posiłków - wtedy czuję się po nich najlepiej :) i nie mam mdłości. W 6t 6d miałam usg dopochwowe i już widzieliśmy z partnerem maluszka, serduszko i słyszeliśmy jego bicie :) A dziś wchodzę w 8 tydzień! :) Cieszę się z każdym dniem i już nie mogę doczekać się naszego Skarbka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Ja w obu ciążach od samego początku biorę Falvit Mama. Z zalecenia lekarza. Wyniki badań mam wszystkie w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
i oczywiście kwas foliowy 3 tyg przed ciążą i aż do 12 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi cieszę się z postepów męża. ja dodatkowo wybrałabym się sama (jesli on nie chce) na terapię lub rozmowę, tak, by mi ktoś fachowo doradził jak mu pomóc. bo szkoda by było to zaprzepaścić co już zaczęliście ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
no ale dlaczego bierzecie i preparaty witaminowe i do tego jeszcze kwas foliowy osobno? Nie za dużo tego kwasu naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
masz rację, nie mogę teraz osiąść na laurach i nie mogę się zniechęcić jakim niepowowdznniem, mam nadzieję, że będę mieć siłę aby mu pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
słyszałam, że jak się birze witaminy, które zawierają kwas foliowy to już nie bierze się go dodatkowo... w końcu powiedzenie co za dużo to niezdrowo ma swoje uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dr powiedział, że mogę brać i k.foliowy i Prenatal - teraz zapotrzebowanie na niego jest b.duże. Ten w Prenatalu to w porównaniu z tym przepisywanym na receptę - nic (taka mała dawka ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
no właśnie dlatego o ile jeszcze mnie nie dziwi że ktoś bierze cały zestaw witamin zamiast kwasu foliowego to zdziwiło mnie branie dwa razy tego samego. W pierwszej ciąży gdy zaczęłam brać witaminy to odstawiłam kwas foliowy bo był już w tym zestawie witaminowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Kat-har-sis -a który prenatal bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia74, za te kremy, dwa duze opakowania zaplacilam jakis czas temu 117 zl w super pharm. Z tego co wtedy patrzylam na allegro to wychodzilo taniej, bo bez kosztow przesylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
a tak wogóle to dziś zaczynam 10. tydzień :) i chyba muszę coś zjeść bo znowu mi niedobrze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat-har-sis, dzięki za linka do kalendarzyka! Mi wyszedł 07 stycznia, lekarz wyliczyl ze 10.10, zoaczymy kto ma rację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Prenatal Classsic - jest w nim 800 MIKROgramów k.f. Zaś w samej tabletce przepisanego k.f. jest aż 5 MILIgramów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się do tabelki :) NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30_____ 08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mnie lekarz nie dawał kwasu foliowego na receptę tylko ten ogólnie dostępny 0,4mg. To i tak już jest 200% dziennego zapotrzebowania więc po co więcej brać? Ten na receptę czyli 5mg przepisywany jest w konkretnych przypadkach gdy wystąpiły wady genetyczne albo jest niedobór kwasu foliowego. Ale ok, jeśli tak ci lekarz zalecił to widać potrzebujesz więcej kwasu foliowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Cześć wszystkim. Zaglądam tu do was i... czas się ujawnić. U mnie obecnie 10 tydzień. Termin na 8 stycznia. Fajnie was trzochę poczytać i wiedzieć że nie jestem z tym wszystkimm sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam cały czas femibion, ale nie wiedziałam że nie mogę brać jodu, który był w składzie, bo mam niedoczynność i ostatnio mój endo mnie skrzyczał i powiedział, że mam to odstawić, bo zrobiły mi się jakieś małe wolki na tarczycy. Przepisał mi tardyferon fol (żelazo + kwas foliowy) i kazał brać wapno z wit. D3 i tylko to. Żelazo do końca ciąży, a wapno do końca karmienia. Co do tego tardyferonu to jestem sceptyczna, bo na ulotce pisze żeby brać tylko wtedy gdy korzyści są większe niż ryzyko dla płodu. No dobraaaa .... :/ no ale biorę. Cytując słowa mojego endo: głównym budulcem płodu jest żelazo i wapń, a każdy głupi wie, że jak bierze się to w jednej tabletce to nie działa. No. :) Co do tego euthyroxu 30 min przed śniadaniem to ja to traktuje w ten sposób, że jak ide siku rano ok. 5 lub 6 to go biorę i idę dalej spać na godzinkę lub dwie hehehe zawsze tak robiłam nawet jak nie byłam w ciąży. Dzisiaj czuję się masakrycznie, jestem słaba i trzęsę się jak galareta. A propos obiadu ja wczoraj zrobiłam knedle z truskawkami i nie przyznam się ile zjadłam. :P Ale po raz pierwszy od 4 tygodni nie było mi niedobrze po obiedzie, cudowne uczucie, ale już teraz wszystko wróciło do normy :/ Na szczęście mam l4 i mogę odpoczywać. Oszczędzajcie się dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×