Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Czesc Dziewczyny, Ja schudlam od poczatku ciazy jakies 5 kg. Ale brzuszek jest juz widoczny :) :) W pierszej ciazy dopiero w 6 m-cu byl widoczny a teraz... hmmm.... czasami zastanawiam sie ile ich tam sie kryje :) :) :) Polazna kazami odstawic mi kwas foliowy i brac zestaw widamin dla kobiet w ciazy (maja juz w skladzie kw. foliowy), poniewaz prawie w ogole nie jem, a potrzebne sa mi witaminy. Imiona mam juz wybrane, tzn. maz wybieral. Przy pierszym dziecku ja wybralam-Emma :) teraz bedzie Nadia albo Asym. Agus, a co u Ciebie? jak sie czujesz? mozesz juz wstac z lozka czy nadal lezysz? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
dziewczyny a czy wy też tak często biegacie do WC? Ja to się chyba tam niedługo przeprowadze bo takie latanie co 5 minut już mnie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, ja niestety często :)... ale się już jakoś do tego przyzwyczaiłam. Na szczęście w nocy się nie budzę, żeby skorzystać z WC, a to już jakiś plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
dziewczynki, ja stosuję krem z rossmana taki różowy dla kobiet w ciąży na przemian z oliwką. Gdzieś wyczytałam, żeby oliwka nie była taka tłusta na skórze należy ją wytrzeć w mokre ciało. Po prysznicu dzisiaj nie wytarłam się ręcznikiem tylko w mokre ciało "wtarłam" oliwkę i super, nie tłuściło się tak i skóra jest jakby lepiej nawilżona niż wcierałam ją na suche ciało. Dla mnie bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Kinia to pozazdrościć, że chociaż w nocy masz spokój. Ja to i z 5 razy muszę się zwlekać... a potem ciężko zasnąć. No ale dobrze ze tylko takie "dolegliwości" mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle nie miałam "problemów" z bieganiem na siusiu - wszystko jak dawniej. Zapach z lodówki i mnie odrzuca.. Właściwie to każda mocniejsza woń. Zauważyłam również, że mam wyczulony smak na potrawy, którym "coś dolega" - nie są najlepszej świeżości lub po prostu nie nadają się już do zjedzenia. Cieszę się, bo dzięki temu jeszcze lepiej ustrzegam się ew. zatrucia. Każdego dnia ma smak na coś innego i póki co nic szczególnego mnie nie kusi tak jak Ciebie, Mufi. Czasem, co gorsza, nie mam "smaka" na nic kompletnie i nie wiem co zjeść...Wtedy to już tragedia, bo nie jem nic i jest mi tak słabo, że nie mam siły nawet siedzieć - od razu ciągnie mnie do poziomu. Muszę jeść najlepiej co 3-4h wtedy mam dość energii by normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polajanka
cześć dziewwczyny Dzisiaj odebrałam swoje wszystkie wyniki i wszystko jest OK:) uffffff aż mi kamień z serca spadł. Bałam się trochę bo zawsze miałam złe wyniki moczu a tu szok normalnie książkowo - chyba ciąża mi służy:) Ja też używam już gdzieś od dwóch tyg też tej oliwki z rossmana dla mam:) fajna jest:) A jak wieczorem się nią naoliwię to mój mąż się w nocy ode mnie nie odkleja bo mówi ze ślicznie pachne hehehe:) Muszę wypróbować smarowanie jej na mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
ja się nie mogę zmobilizować aby zrobić badania. Nie wyobrażam sobie faktu wyjść z domu bez śniadania. Padnę po pierwszym kroku. Do kolejnej wizyty mam czas czyli do 27 czerwca. Chociaż suchą kromkę bym w kieszeń zabrała ale niestety będę miala mierzony cukier a nie chcę powtarzać badań gdyby coś wyszło nie tak. W pierwszej ciąży miałam podniesiony cukier, mówili, że to cukrzyca ciążowa a właściwie ordynator za Szczecina tak stwierdził, dał mi skierowanie do szpitala, zakazał słodyczy, bo przy ciążowej cukrzycy łożysko sie szybciej starzeje i może dojść do przedwczesnego porodu . Pojechałam do szpitala do rodzinnego miasta i tam mnie przyjeli do szpitala. Zrobili dodatkowe badania i wykluczyli cukrzycę ale do końca ciąży kazali uważać na słodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogie weź butelkę wody niegazowanej i pij małymi łykami może to pomoże, a może do tego 27 to już będzie lepiej i dasz radę spokojnie wytrzymać na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz zawsze powtarzał żeby się nie głodzić jak się źle czuję tylko małą bułkę czy kromeczkę chleba z masłem zjeść , nawet przed tym badaniem glukozy z obciążeniem . A co do wysokiego poziomu cukru to nie chodzi tylko o słodycze , ale o soki, napoje , niektóre owoce, białe pieczywo itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ważne żeby nie jeść też późnej i obfitej kolacji. Moja teściowa robiła raz badania i później się zamartwiała że ma cukrzycę a okazało się że jadła po 22 i stąd zakłamany wynik. Ale masz rację Kika kromeczka chleba nie zaszkodzi, moja mama też tak mówi - a jak już wspomniałam jest pielęgniarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
tylko, że ja nigdy bez śniadania nie wychodzę co do soków, pieczywa to fakt. Jak leżałam przed porodem to był taki lekarz, który wprowadził zakaz picia soków przez ciężarne w szpitalu. Jak wiedziałyśmy, że on będzie miał dyżur to wszystko chowałyśmy. Twierdził, że ciężarne dlatego tyją bo za dużo cukru spożywają... nie oszukujmy się racja w tym była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga u mnie bez zmian, leżę przykładnie jak zalecił lekarz. w środę ledwo co zeszłam z 3p na badania w laboratorium, nogi mi sie trzęsły jak u 70-letniej babci :D teraz czekam na wizytę u lekarza. czyli w pniedziałekkolejny wypad z domu :D normalnie rozpieszczam się :D dziś troszkę zaszalałam i w końcu sie doprowadziłam do porządku, mianowicie wydepilowałam się w końcu wszędzie :D najgorzej było z nogami, bo jednak najwiekszy obszar, a że 4 tygodnie nie ruszałam sie z domu więc sobie troszkę odpuściłam :o no, ale juz jestem cacy :D dużo też dzis udało mi sie opracować na mój awans, pogoda lzejsza i senna tak nie byłam, za to mdli mnie znów całymi dniami :o od początku schudłam około 2 kg. ale znając siebie nadrobię tę stratę :D oby dzidzia była zdrowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
hej dziewczyny ja ju po sniadanku.... bulka z czekolada dodaje mi energi... jak jak u was dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja gdy się przebudzę i leżę z 5 minut to muszę już coś przekąsić, bo od razu mi słabo... mam wafle ryżowe w mlecznej czekoladzie - 2 max mi wystarczają i już mi lepiej :) a śniadanko później :) tyle że znów nie wiem na co mam ochotę... :( głupio to brzmi..wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
A ja jak mnie złapie głód to nawet minuty nie mogę czekać. Odrazu muszę coś ( cokolwiek) zjeść. Nawet w nocy wstaje wściekle głodna. I tak co 2-3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No z tym jedzeniem to niestety tak jest, też cały czas mam na coś ochotę a nie wiem dokładnie na co. Przed chwilą zjadłam 3 nektarynki, nie jedną, bo jak to tak? Na szczeście w nocy się nie budzę, jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. Jeśli od ostatniej @ minęło mi wczoraj 8 tygodni to jestem teraz w 8 tc. Czyli jestem już w 3 miesiącu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Dziewczyny byłam wczoraj u ednokrynologa. Ginekolog mie nastraszyła, że w ciąży ft4 powinnam miec 2.5 a ja mam 1.1 . No ale endokrynolog powiedział, że wyniki mam rewelacyjne, że mam się niczym nie martwic i że to tsh nie powinno byc większe niż 2.5 a nie ft4, że mieli ostatnio sympozium nawet "Tarczyca a ciąża" i doszli wszyscy zgodnie do takiego wniosku.. hm... ktoś jest niekompetentny.. tylko kto? :/ Niewiem co teraz myślec. Endokrynologowi ufam, bo chodzę do niego od roku i dzięki niemu zaszłam w ciąże.... Co myślicie? Jednak nie ukrywam, że baardzo się cieszę! :) A moja krupcia ma 3cm :D i dzisiaj zaczynam 10 tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jednak ufała endo... przykro mi to mówić, ale nawet najlepszy gin nie zna się na hormonach... Ja mam ft4 1,49 i też mój endo powiedział, że ok, tsh nawet nie badałam. A mam pytanie jak liczysz tygodnie czy 9tydzień i 1 dzień to już 10 tydzień czy dopiero 9? Bo ja liczę, że 10. Jeśli Ty też to jesteśmy w tym samym momencie i już nie mogę się doczekać usg - mam we wtorek. 3cm :D fajnie, to już będzie pewnie widać szczegóły :D:D:D dzisiaj pierwszy dzień, w którym nie mam mdłości, nie boli mnie głowa i nie chce mi się spać od kilku tygodni, po prostu świętuję :) mam nadzieję tylko, że to nie jest zły objaw hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiczek z tego co czytałam gdzieś tam to właśnie dobre objawy jakie masz ( ja mam podobne). Po prostu organizm troszkę się uspakaja jak dochodzi do 12 tygodnia i nie wariuje tak. Ja nie narzekam, że nie mam ciągłych mdłości ;) i że wreszcie coś spokojnie mogę zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
u mnie z mdłościami już lepiej, ale przeziębienie rozłożyło mnie na amen :/ i znowu weekend do bani, w łóżku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja liczę pełne tygodnie. jak mam 8t i 1dzień to, jest to 8 tydzień, a nie 9ty. To tak jak z urodzinami - jak obchodzisz 20te urodziny to masz 20 a nie 21 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat-har-sis pytałaś się jak oblicza się w którym tygodniu ciąży się jest- nie liczy się od daty ostatniej miesiączki, ale od daty poczęcia - jak chcesz to sobie kuknij do kalkulatorów jak niżej w linkach to będziesz wiedziała co i jak: http://parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html http://www.mamazone.pl/kalkulatory/kalkulator-daty-porodu.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polajanka
o rany to mi już wychodzi 7 tydz i 3 dni ale szybko. Wiecie co dzisiaj stwierdziłam ze mam za ciasno w spodniach. Kurcze może dlatego że się dużo dzisiaj objadłam bo miałam taki dobry obiadek ale kurcze zawsze przecież nie przeszkadzało mi to a dzisiaj wkurzały mnie jeansy i musiałam się wbić w dresy bo guzik od jeansów mnie wkurzał i ąz mnie brzuszek pobolewał. Dziewczyny czy wy tez zauważłyście już lekki" wzrost" brzuszka w 7 tyg??? Kurcze mi się wydaje ze to może za wcześnie jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polajanka to sprawa indywidualna z brzuszkiem. W zasadzie powinien się powiększać, bo maluszek się rozpycha ;) No i chyba kiedy to nie ma znaczenia. Ja w zasadzie już tak od dwóch tygodni mam widoczny ciutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:) polajanka mi wychodzi mniej więcej ten sam tydzień co Tobie:) ja mam tą ciemną linie od pępka w dół :) ale szczerze to sie tak jakoś nie w ciąży zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Pozwoliłam sobie dopisać się do tabelki NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
A jeśli chodzi o tydzień ciąży to liczymy od dnia okresu i jeśli ciąża wynosi np. 8 tygodni i 1 dzień to jesteśmy w 9 tygodniu. Dlaczego? po pierwsze - w przeciwnym wypadku musiałby istnieć tydzień zerowy, np. 5 dzień cyklu, a przecież to by było głupie, to jest pierwszy tydzień po drugie - ktoś podał przykład z urodzinami: dzień po dniu swoich 28 urodzin mam ukończone 28 lat i jeden dzień, czyli rozpoczynam 29 rok życia, który UKOŃCZĘ za rok po trzecie - zawsze fajniej być już w 9 tygodniu, a nie dopiero w 8. Mnie lekarze zawsze w ten sposób liczyli. Ci od USG czasem wpisują inaczej, bo jak mi ostatnio pani dr wyjaśniła, w tym badaniu liczą się skończone tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się nadal upieram, że jak się kończy 20 lat to się ma 20 lat i tak się mówi przecież, a nie 21... ;P Mój dr powiedział, że ilość tygodni liczy się pierwszego dnia ostatniej miesiączki. I ja tak liczę. Ale wiem, że niektórzy liczą od dnia poczęcia. Ale obliczajcie jak chcecie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×