Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Kinia- ja mam to samo ze spaniem :) Dawniej kładłam się po północy spać i wstawałam ok 8 rano a teraz padam już ok 22 i budzę się kilka razy i zasypiam od ok 4 albo całkiem wstaje ok 6-7 . Na samym początku musiałam też robić sobie drzemki w dzień ale na szczęście mi już przeszła ta senność, no i ostatnio, właściwie już całkiem przestały boleć mnie piersi , bo ten ból był nie do zniesienia, nawet jak karmiłam córkę piersią to tak nie bolało i teraz o tym że jestem w ciaży przypomina mi tylko mój rosnący brzuszek, dla tego juz nie mogę doczekać się pierwszych ruchów dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika to znaczy, że nie tylko tak ja mam :)... a już myślałam, że po prostu dziwna się zrobiłam :)... Z piersiami miałam tak samo jak ty. Teraz jest już lepiej. Chociaż czasami jeszcze coś tam odczuwam. A propo nie wiem jak ty, ale ja już w brzuszku mam więcej o 8 cm :)... to sporo, chyba. No i w dodatku już przytyłam tak do 2 kg. Hmmm... ciekawa jestem ile będę ważyć pod koniec ciąży. A propo mam do wszystkich pytanie, co myślicie o farbowaniu włosów w czasie ciąży? Wiem, że może przesadzam, ale to mój upragniony maluszek ( pierwszy), a różne opinie czytałam na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka- te terminy z USG , to się będą zmieniać na każdym badaniu :) JA też prawdopodobnie urodzę w grudniu ale też już nie chce zmieniać forum. Mój termin z wyliczony z ostatniej @ to 2 styczeń , a z ostatniego USG 27 grudzień , dzidziuś miał w poniedziałek 3,9 cm więc nie wiem jak oni to mierzą a może to mój olbrzym tak rośnie szybko :) Ja tez byłam zachwycona tymi rączkami i nóżkami , nie myślałam że to tak fajnie będzie widać , faktycznie to super czas na USG bo dziecko widać w całości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika... z tego co czytałam to maluszki rosną tak szybko - w 10 tygodniu mają 3-4 cm, a już np. w 12 to jakieś 6 cm. Więc twój maluszek rośnie jak najbardziej prawidłowo :)...ja se o tym czytam na stronce ebrzuszek.pl Tam jest kalendarz całej ciąży - co się dzieje w każdym tygodniu. Fajnie wiedzieć co i jak :)... Ja mam wizytę u lekarza w przyszłym tygodniu ( chciałabym, żeby to było już i zobaczyć co i jak... może mi się też zmieni termin porodu, nigdy nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia- nie powinno się farbować włosów w pierwszym trymestrze ze względu na opary które mogą zaszkodzić , tak samo nie powinno się np używać mocno żrących cuchnących środków czystości typu Domestos , wiadomo że polanie kibelka i szybkie wyczyszczenie to nic ale np mycie nim całej łazienki i wąchanie tego w małym pomieszczeniu może być bezpieczne. Niby są farby bez amoniaku , łagodne ale ja i tak wolę poczekać jeszcze kilka tygodni , a odrosty mam juz straszne , ostatnio farbowałam chyba gdzieś w lutym :P A i kiedyś chyba któraś pytała o fluoryzacje zębów , ostatnio wyczytałam w Poradniku dla kobiet w ciąży że, cyt. " Nie powinno sie używać do higieny jamy ustnej płukanek zawierających duże dawki fluoru, a także należy zrezygnować z zabiegów fluoryzacji , ze względu na ryzyko powstania u dziecka trwałych przebarwień szkliwa , podobnych do tych , jakie powodują niektóre leki przyjmowane w ciaży, np. doksycyklina lub tetracyklina. " Co do brzucha , ja juz kupuje spodnie ciążowe , tłumaczę sobie że w drugiej ciąży szybciej rośnie brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się przyznaje bez bicia że co dziennie zaglądam na tą stronkę i patrzę sobie jak właśnie wygląda mój maluszek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kika za info odnośnie tych farb... ja w zasadzie używam szamponu koloryzującego ( do farb jeszcze nie dotarłam), ale wobec tego muszę się zastanowić. Idę dzisiaj do fryzjera obciąć włosy. Byłam też umówiona na szampon, ale wobec tego może nie będę robić ( zapytam się jeszcze fryzjera, mój jest naprawdę profesjonalny i nie będzie doradzać nic złego dla maluszka - sam ma 3 szkraby więc wie co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Witam mamuśki :) Ja dopiero co wstałam - ale położyłam sie dopiero koło 2w nocy ^^ Mnie jeszcze trzymią popołudniowe drzemki - czyli tak okolo 16.00 musze sie kimnąć :) Mdłości prawie całkiem mi przeszły. Wogóle co jakiś czas patrze na zdjęcie mojej kruszynki i nie mogę uwierzyć, że takie maleństwo rośnie we mnie i że bije mu już serduszko - że doczekałam tej pięknej chwili, której nie doczekałam poprzednio. Ogromnie sie cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo któraś z was zastanawiała się już na kupnem adaptera do pasów? Mi szczerze mówiąc pasy normalnie zaczynają przeszkadzać i chyba zdecyduję się na kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja w pierwszej ciąży byłam na fluoryzacji ale w dosłownie pierwszym miesiącu i nie zaszkodziło to dziecku. a od kilku dni nie mogę dogadać się z mężem. no poprostu ja jestem w ciąży a on ma humoru, oboje mamy zryty nastrój i o wszystko się kłócimy, wszystko nam nie pasuje i choćbyśmy już się nawet mocno przytulili to i tak kończy się kłótnią, troche chce mi się z tego śmiać bo dosłownie tak samo było w pierwszej ciąży, i niby dobrze wiem ze to minie ale i tak mnie to denerwuje... taka druga strona medalu.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogóle to wczoraj dostałam olśnienia że mój brzuch jest już dosyć widoczny. zwykle sobie chodze w spodenkach jakiejś bluzce kolorowej i wogóle nie widać mi brzuszka ani też się spodenki jakieś ciaśniejsze nie zrobiły i cały czas uważałam że mam brzuch taki jak mi jeszcze po ciąży został trochę, a wczoraj wychodziłam na korki założyłam spódnicę i bluzkę taką białą i jak spojrzałam w lustro to aż ten brzuch wciągnęłam tak mi wystawał że szok. aż mi było głupio bo odrazu pomyślalam że teściowa która zostawała z Zosią napewno się zczai jak mnie zobaczy, a nic nie wie o drugim dziecku jeszcze, więc szybko oło niej przeleciałam że by nie zwróciła uwagi i wyszłam, ale naprawe tak go było w tym ubraniu widać ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziatek... mój brzuszek też już jest widoczny. Ale chwilowo ukrywam go pod luźniejszymi ubraniami. Przestanę ukrywać jak poinformuję swojego szefa ( czekam do kolejnej wizyty u lekarza, wtedy też wezmę zaświadczenie). Na razie nie informowałam, bo nie chciałam zapeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Dziewczynki a można dodawac tutaj zdjęcia? Tak bardzo chce się Wam pochwalic moim PLUSZOWYM MISIEM i rosnącym brzuszkiem! Wczoraj byłam na wizycie.. To co zobaczyliśmy było *niesamowite!* oboje wzruszyliśmy się, ale oczywiście ja bardziej ;) Gdy spojrzeliśmy na monitor nie widzieliśmy już fasolki, ale główkę, tłów, rączki i nóżki. A nawet stópkę! Jedna z nóżek była podwinięta a rączka pomachała nam na przywitanie, ogólnie Nasza kruszynka na początku poruszała się trochę, lecz gdy "zorientowała się", że ją podglądamy stała nieruchomo. Już nie słucha mamusi kochny urwisek ;) Nasza pani ginekolog - jak to mówi mój kochany, jest przemiłą kobietą. Bardzo cieszę się, że trafiłam pod jej skrzydła Jeśli któraś z Was jest z moich okolic i będzie chciała namiary, piszcie śmiało ja naprawdę ją gorąco polecam! Pani G. powiedziała, że póki co nasz dzidziuś to taki pluszowy miś jak oni to mówią, ale jak przyjdziemy kolejnym razem będziemy zdziwieni, bo zobaczymy całkiem duże dzidzi! Oj przyda nam się opakowanie chusteczek ;) Jedną ją zmartwiło, bo ft4 mam 1.01 a powinnam miec 2.5... :/ Naszczęście idę jutro do endokrynologa musi mi zwiększyc dawkę.. póki co z euthyrox50 kazał brac co drugi dzień 75.. :/ nie zwiększył tego zbytnio.. z tego coczytałam to zwiększają nawet na 150.. :/ a u Was jak z tym ma któraś z Wan niedoczynnośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka, tutaj chyba nie da rady wrzucić zdjęcia, ale ja założyłam sobie na fotosiku. I pod napisem mam link z pierwszym zdjęciem mojego maluszka :) A propo skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Któraś z Was pisała o spotkaniach.. Cudownie byłoby gdyby nasze kontakty się nie urwały i kiedyś zorganizowałybyśmy sobie spotkanie :) A co do szkoły rodzenia, ja już zapowiedziałam mojemu mężowi, że chodzimy i już! ;) Zastanawiam się równiezz, bo sa u mnie w miescie zajecia dla kobiet w ciązy... aktywna mama czy takie coś .. chodziła któras z Was na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Kinia74 z Tarnowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Ja też już nie mogę doczekać się następnego badania. Już w środę więc nie długo, pewnie znowu cisnienie mi skoczy bo tak przeżywam wszystko. Mąż się chwaili wszystkim naokoło że już dzidziuś duży bo brzuszek się powiększa. Taki dumny że nie mam pytań. Czas na spodnie ciążowe, ale ciężko mi znaleźć bo mam 152 cm wzrostu :-) Co do farbowania włosów, to moja fryzjerka powiedzia że po 12 tygodniu mam się do niej umówić, ale mój mąż oczywiście stwierdził że mam nie malować do rozwiązania :-) a odrosty już masakryczne, a do tego strasznie się przetłuszczają i farbowanie by pomogło. Jak tak Was czytam to wychodzi na to że mój maluszek też już sporo urósł od ostatniej wizyty, ale zobaczymy w środę. Brzuch mnie boli przeokropnie jak przed okresem, ale lekarz mnie uprzedzał że w moim przypadku tak może być - mimo to już się denerwuję. Ponadto dostałam okropnej wysypki na łokciach i ciągle się rozszerza i swędzi. Obstawiam truskawki, co o tym myślicie? Na pewno nie żadne chemikalia domowe, bo jak raz mało nie zemdlałam przy myciu wanny to od tego czasu mąż zajmuje się porządkami domowymi. I mam pytanie czy w 11 tygodniu lekarz zrobi mi usg vaginalne jeszcze? Mąż chce zobaczyć dzidka ale nie chcę widzieć tego badania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... ja jednak ciutek inny kierunek ... mieszkam teraz za Wrocławiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi do 11 tygodnia właśnie chyba takie usg się robi :)... tzn. dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, kiedyś u Was już coś pisałam, ale potem zaprzestałam, co nie znaczy, że do Was nie zaglądam :) Czytam Was uważnie no i czas bym się odezwała :) Mig_otka mnie wyrwała do tablicy pytając o niedoczynność tarczycy. Ja biorę euthyrox już od jakiś dwóch lat. Zaczynałam z dawką 25, potem 50, potem pół tygodnia 50, a drugie pół 75. Potem całe 75 a teraz lekarz jak się dowiedział o ciąży i zobaczył moje wyniki to mi przepisał 100 co dzień. Idę na kontrolę do endo 16 czerwca, będę teżrobić badania, zobaczymy co wyjdzie. Ważne jest by to teraz w ciąży kontrolować i być pod opieką lekarza. Co do mnie i naszego maleństwa ;) Narazie jest nazywane Bąblem przeze mnie i męża ;) Ostatnio na usg wyszło, że bije Mu serducho i ma niecałe 4mm długośći. Idę do ginekoloda 27 czerwca, zobaczymy co dalej się będzie działo. Pozwólcie, że się wpiszę do Waszej tabelki. Teraz jestem w 9 tygodniu ciąży... Mam nadzieję, żę będzie z naszymi maleństwami wszystko w porządku! Oprócz czytania Was będę pisać i mam nadzieję, że będziemy się wspierać:) Mnie dalej męczą poranne mdłośći, choć nie wymiotuję. Ale z kolei czuję się jakaś rozbita, jakby miała się do mnie grypa dobrać. Wszystko mnie boli a piersi to chyba najbardziej... Lekarz na to " to bardzo dobrze " ;) Tak mnie pocieszył. Powiedział, że im gorzej się Mama czuje tym dziecko się lepiej rozwija, ciekawe ile w tym prawdy ;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Mig_otka, mi w poprzedniej ciąży już na początku profilaktycznie zwiększono dawkę o 25 i wszystko było ok aż do samego końca. Córka 2 tyg po urodzeniu miała sprawdzane TSH i wszystko jest ok. Myśle ze to kwestia bardzo indywidualna, ja na stałe mam dawkę 100, teraz 125. Na zajęciach aktywna mama byłam, polecam. Mi zabrakło czasu na regularne chodzenie. I basen bardzo polecam. Rozluźnia obolałe brzuszki i kręgosłupy. Szkoła rodzenia jest bardzo ważna szczególnie dla faceta. My mieliśmy indywidualne zajęcia, tylko położna, ja i mąż. Tak mi męża przeszkoliła, jak ważne jest budowanie więzi ojca z dzieckiem, że przez pierwszy miesiąc ani razu nie kąpałam ani nie ubierałam dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30_____ 08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trojmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ dolnyśląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmias to____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? Vivanilli________21_____23.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34_____ 25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ dolnyślą sk_____? No i tabelka, mam nadzieję, że nic nie namieszałam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka ja też biorę euthyrox 50, z tym że w ciąży już zrobiłam dwa razy ft4 i cały czas mam na tym samym poziomie jak przed ciążą - ok. 1,49 i mój endo powiedział, że za 1,5 miesiąca mam znowu zrobić kontrolę. Ale też słyszałam, że czasem jest potrzebne duże zwiększenie dawki w ciąży, ja na razie nie muszę. W ogóle trochę się martwię, bo od wczoraj kłuje mnie po lewej stronie w podbrzuszu, nawet w nocy przez sen czułam ból. Nie jest to jakiś straszny ból, ale co jakiś czas takie ukłucie i to cały czas w tym samym miejscu, jeśli mi nie przejdzie to może wcisnę się dzisiaj do mojego gina. Zestresowana jestem tym strasznie. Dodam jeszcze, że nie jest to ból taki jak na okres, taki mam tylko raz na kilka dni, dlatego się martwię. Miała któraś z Was coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30_____ 08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trojmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ dolnyśląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmias to____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34_____ 25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ dolnyślą sk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ale mam zawalony dzień w pracy :/ a tak mi się nie chce, że szok :/ kasiczek159 mnie przed wczoraj coś kłuło na zmiane po prawej i lewej str i samo przeszło. Macica i miednica się rozciągają więc chyba to to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiczek w lewej stronie podbrzusza to miałam kłócia, ale jak miałam problemy z moim żołądkiem, a nie jakieś problemy ginekologiczne. Musiałam wtedy stosować dietkę i wyeliminować różne rzeczy z jedzonka. A jak wiem to teraz nasz układ pokarmowy też wariuje, więc nie byłoby to nic dziwnego. Ale dla świętego spokoju idź do lekarza. Lepiej w końcu zapobiegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - ja w poniedziałek miałam robione drugie USG i znowu to przezpochwowe , to był 10 tydzień i 3 dzień , w sumie trochę sie zdziwiłam bo myślałam że już normalne będzie , ja męża wezmę tak za ok 2 miesiące , może wtedy już poznamy płeć , w pierwszej ciąży też tak był pierwszy raz, ok 5 miesiąca :) Zdziwiłam się też trochę , bo mnie lekarz nie badał na tej ostatniej wizycie a z tego co pamiętam to w pierwszej ciąży robił to na każdej wizycie a tez chodziłam co 4-5 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam że to usg też będzie takie, w sumie ja się cieszę bo wydaje mi się że na nim lepiej widać. Dziewczyny poradźcie coś na tą wysypkę bo normalnie zaraz zwariuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×