Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

ja też mówiąc o 9 tc mam na myśli 8tc i 1 dc oraz 8tc i 6dc, w przeciwnym razie, nasze dziecko nigdy by nie osiagnęło 40tc (jako tego modelowego do porodu) a po przenoszeniu rodziłybyśmy w 41tc, co jest nieprawdą, bo wiadomo, ze ostateczne rozwiązane musi nastąpić przed 42tc, w przypadku liczenia wg katharsis w 42 tc byłybysmy tak naprawdę w 43tc co jest niemozliwe :D eee, nie wiem czy jasno przedstawiłam. chodzi o to, że data porodu wg katharsisowego liczenia tygodni będzie w 39tc a nie w 40tc. i zgadzam się, że to nie miałoby też sensu, bo wychodziłoby na to, że 1 dzień miesiączki musiałybyśmy liczyć jako tydzień mniej niż 1tc, a wiec tydzień zerowy. Ja dziś mam 7tc i 7 dc (czyli kończę 8tc, a jutro mój kalendarz pokaże mi informację, ze jestem w 9 tc, a bedzie to 8tc+1) i jest to zgodne z logiką, bo będzie to rozpoczęty 9tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm moze lepiej tak: 6 dzień od @ to który tydzień ciąży? "0" czy "1"? I wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedna myśl, będąc w 39tc, który to miesiąc ciąży? Bo dla mnie 9-ty (mimo, ze to dopiero 8mc i 3tc) gdybyśmy liczyły wg ciebie katharsis, te co urodzą w terminie (lub 1-2 tyg przed) nie załapią się na 9 -m-ąc. chyba wyczerpująco juz na ten temat :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze w sobotę kończę tydzień i tak po prostu mówię , że np dziś skończyłam 11 tydzień albo rozpoczęłam 12 , więc będę teraz mówić jak ktoś zapyta w tygodniu że w sobotę skończę 12 tydzień lub że zacznę 13: Proste...nie ? I nie ma problemu ;) Lekarze uwzględniają pełne tygodnie , np w poniedziałek powiedziałby że jestem w 11 tygodniu :) W pierwszej ciąży miałam tak że na początku strasznie wyliczałam te tygodnie a potem mi przeszło i liczyłam miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mnie się wydaje tak i tak też jest na cytowanej już wcześniej stronce http://dziecko.haczewski.pl/ Jeżeli jestem w 10 tygodniu ciąży, to nie znaczy, że moje Maleństwo ma 10 tygodni. Bo jeżeli liczę długość ciąży, to biorę pod uwagę pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Natomiast aby boliczyć wiek dziecka powinnam posłużyć się datą kiedy miało mniejsce poczęcie. I tak, dla moich danych (ost. miesiączka 03/04/2011, cykl 28 dni) wiek dziecka to 7 tygodni i 6 dni a długość ciąży to 9 tygodni i 6 dni. Termin porodu 07-01-2012. Kalkulator jako dzień poczęcia przyjmuje 17/04/2011 natomiast nie jestem w stanie na 100% tego powiedzieć, bo z mężem kochaliśmy się codziennie... Ja jeżeli chodzi o podawanie innym wieku ciąży, to mówię, jeżeli jest np. tak jak teraz ze jestem w 10 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jaka późna godzina, dopiero teraz zauważyłam. Zazwyczaj o tej porze to już dawno spałam... Kolorowych snów! Mam nadzieję, że jutro rano nie zbudzi mnie znowu żadna "mdłość" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaa1987
witam dziewczyny, długo nie mogłam sie przekonać do całej tej ciązy. mam 24 lata i koncze studia w przyszłym roku.. miał byc staz, praca a tu wpadka. A kierunek studiów mam taki ze nie moge sobie pozwolic na przerwy bo potem ciezko bedzie mi sie odnalezc w pracy. Byłam u gin w 6 tc dla potwierdzenia ale nie zakładalismy karty bo jeszcze nie wiedziałam co zrobie ;/, ale nie mogac podjac decyzji byłam 2 dni temu u lekarza i karta juz jest - 9tc, termin na 15.01 ;] Narazie nie tryskam wielkim entuzjazmem ale mam nadzieje ze dam rade i instynkt sie pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Witam niedzielnie :) Dziewczyny, czy Wy odczuwacie bóle brzucha? Czytałam, że takie ciągnące to nic groźnego, bo rozciągają się więzadła. Ale ja praktycznie wczoraj cały dzień odczuwałam w dole brzucha podobny ból jak w trakcie okresu i dziś czuję, że zaczyna się też. Jest on ciągły (nie przychodzi falami) i niezbyt silny, ale ciągle o nim myślę i się denerwuję. W poprzedniej ciąży niby też miałam bóle, ale już sama nie wiem... Acha, i jeszcze odnośnie tygodni, to raczej powinnam mówić, że w którym tygodniu jestem? Od OM minęło 9 tygodni a dziecko jest tydzień większe (tak jakby ciąża miała 10 tygodni)? Lekarzom oczywiście wyjaśniam cierpliwie co i jak, ale tak dla innych :) No i jestem dowodem na to, że "da się zajść podczas okresu" - okres skończył się 5 dc, a 6 było przytulanko i wtedy owulacja. Ale gdybyśmy współżyli wcześniej, to plemniki też mogłyby przeżyć. Ciekawe, że moje cykle były zwykle b. długie, ok. 40 dni. Tak więc nie znacie dnia ani godziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Marto, to na pewno dla Ciebie szok, bo, nie oszukujmy się, całe Twoje życie stanęło na głowie i będziesz musiała zweryfikować swoje plany. Ale za jakiś czas zobaczysz, że wszystko się ułoży i ze studiami i z pracą i ze wszystkim innym, a dziecko będzie Twoim największym skarbem. Wierz mi, że gdybyś się zdecydowała na jakiś dramatyczny krok, to nie wybaczyłabyś sobie tego do końca życia. Wszystko prawie da się w życiu ułożyć, odwrócić, ale takich decyzji nie. Będzie dobrze, choć niełatwo, ale zrobi się z Ciebie prawdziwa twardzielka! U mnie na studiach dziewczyny wychodziły z wykładów, żeby nakarmić dziecko. Dogadaj się z władzami uczelni i wykładowcami, na pewno pójdą Ci w wielu sprawach na rękę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ok - ja się poprawiam :) maleństwo ma 6 tygodni,a ciąża 8 :) więc dobrze najprecyzyjniej mówić "minął mi 8tc" :) a najlepiej by było znać datę poczęcia i zawsze od niej liczyć tc czy mc co równoznaczne byłoby z wiekiem dziecka :) , ale wiadomo, że nie każda może to określić, stąd chyba przyjęcie, że liczy się ciążę od 1.dnia ost.@ Dziewczyny :) Najważniejsze by zdrówko było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aless
Hej mamusie z Krakowa wybieracie się na spotkanie Krakowskiego klubu mam 21 czerwca? może się spotkamy. życzę dziś wszystkim mamom miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja mam od 2 dni takie ciągnące bóle. Tzn miałam już wcześniej ale się nasiliły teraz... Ostatnio się mocno zestresowałam i czuję, że to od tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) dla mnie nie ważne chłopiec czy dziewczynka,ważne by było! i było zdrowe ;) życze miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłej niedzieli wszystkim forumowiczkom :) kat-har-sis, masz rację, najważniejsze jest zdrówko :) Mnie czasami w podbrzuszu pobolewa, na szczęście nie są to takie bóle jak przy okresie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia masz rację, w zasadzie nie ważna jest jaka płeć... chociaż ciekawość zawsze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie, czy was też czasami tak masakrycznie bolą piersi? Mnie czasami jedna mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówie,że nie,ciekawość zżera :D aby jeszcze dwa dni i zobacze mojego Bąbelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia mnie teraz jakoś mniej bolą piersi,ale czasem tak mam,szczególnie po nocy,że jak rano wstane to tak bolą że masakra,ale potem mi to przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam badanie w środę i już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko jest ok. Szkoda, że nie można samemu sprawdzić czy z maleństwem wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też na szczęście przechodzi. Jakby miało tak cały czas boleć to byłaby masakra jakaś. A propo czytałam o kremie z musteli na piersi właśnie. Podobno pomaga m.in. na ból właśnie. Zastanawiam się nad kupnem. Ale z kupnem poczekam po tej wizycie co będę miała. Nie chcę zapeszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia czy ja wiem czy jest senes kupować taki krem,przecież piersi chyba całą ciąże nie będą nas boleć ? oby :) mnie mogą boleć jeśli z maluszkiem jest ok :) mam nadzieje,że teraz już Mu dobrze serduszko bije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ten krem jest nie tylko na to, ale też na utrzymanie jędrności i elastyczności biustu dla kobiet w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na allegro widziałam za 39,50+ koszt wysyłki - opakowanie kremu 125 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj katharsis, ale mieszasz
Napisałaś "Dziewczyny mam pytanie. Jeśli od ostatniej @ minęło mi wczoraj 8 tygodni to jestem teraz w 8 tc." (Wyraźnie padło słowo jestem w 8tc. Nie, nie jesteś w 8tc bo on właśnie minął, a zaczęłaś 9tc, więc jesteś w 9tc). A później piszesz "Dziewczęta. Mnie tylko chodzi o to, że będąc w 8tc i 1dc to maleństwo ma 8tygodni, a nie 9." (Tak, maleństwo ma 8t, ale Ty jesteś w 9 tc jakkolwiek byś ne liczyła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak ja byłam na 1 wizycie to lekarz powiedział mi że to jest szósty tydzień, a to był 6t3d, więc wg mnie 7 tydzień. Ale tak jak Kika napisała lekarze liczą te zakończone tygodnie. Mnie też okropnie boli brzuch, wczoraj cały dzień. Byliśmy wczoraj na imprezie i myślałam że się już wykończę. Pocieszam się że to jest normalne. Ten kalkulator też się nie sprawdza bo wychodzi że do zapłodnienia doszło 19 kwietnia a ja jestem pewna że 17 :-) No chyba że 2 dni im zajęło żeby się połączyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×